ثبت شرکت در آذربایجان

برای مهاجرت به آذربایجان راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی آذربایجان از طریق ثبت شرکت در آذربایجان و در نهایت ویزای کار در آذربایجان می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت می توان به تحصیل در آذربایجان ، شرایط مهاجرت به آذربایجان از طریق تخصص ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک در آذربایجان اشاره کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

موسسه ما امکانات زیر را در زمینه ثبت شرکت در آذربایجان امکان پذیر کرده است. همکاری های ما در این خصوص عبارتند از:

 • تهیه پیش نویس مقاله همکاری ( برای ثبت شرکت در آذربایجان ضروری می باشد ).
 • این مقاله همکاری که جهت ثبت شرکت در آذربایجان طراحی شده است، می بایست به امضای وکیلان مدافع برسد. (همانند مراحلی که در محضر ها صورت می گیرد، طی کردن مراحلی که توسط قانون آذربایجان طراحی شده است.)
 • تهیه پیش نویس از تمامی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در آذربایجان نیاز است.
 • این مدارک عبارتند از: امضای نمونه، پر کردن فرمی که توسط دفاتر ثبت شرکت آذربایجان در اختیار افراد قرار می گیرد، کپی گذرنامه و …
 • ترتیب مراحل در دفاتر ثبت اسناد رسمی ( فرایند ثبت شرکت در آذربایجان می بایستی در دفاتر ثبت اسناد رسمی آذربایجان انجام گیرد ).
 • پیشنهاد دفاتر ثبت شرکت در آذربایجان ( در صورت نیاز ).
 • دفاتر ثبت شرکت در آذربایجان مشخص می کنند که شرکت های آذربایجانی در کدام ستادها اختیار فعالیت دارند. این دفاتر ثبت شرکت زیر نظر دولت فعالیت می کنند.
 • افتتاح یک حساب بانکی جهت ثبت شرکت در آذربایجان.
 • این مورد به حساب سرمایه های داخلی و حساب های بانکی بعد از تاسیس شرکت نیز اشاره دارد.
 • پیشنهاد حسابدارهای مجرب جهت فعالیت در شرکت های آذربایجانی.
 • خدمات حسابرسی پیشنهادی جهت ثبت تجارت های جدید در آذربایجان.

هر ساله افراد زیادی تمایل دارند برای تحصیل کار و زندگی وارد کشور آذربایجان شوند. حال چرا افراد این کشور را برای زندگی انتخاب می نمایند؟ مزایای ثبت شرکت در این کشور چیست؟ شرایط مهاجرت به آذربایجان از طریق ثبت شرکت چیست؟ روش های مختلف مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور چیست؟ در این مقاله سعی شده است شما را با شرایط کار , راه های مهاجرت ، تحصیل و هزینه زندگی در آذربایجان آشنا نماییم.

برای مهاجرت به آذربایجان راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی از طریق ثبت شرکت و همچنین ویزای کار در آذربایجان می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت می توان به تحصیل ، مهاجرت از طریق تخصص و کار در جمهوری آذربایجان ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک اشاره کرد.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آذربایجان

این در مطلب به صورت کلی اطلاعاتی در زمینه ثبت شرکت در آذربایجان را ارائه می دهیم. ثبت شرکت در آذربایجان دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه می کنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در آذربایجان شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به واسطه این کار قصد مهاجرت به آذربایجان را داشته باشد، روش های دیگری هم موجود است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه ی فعالیت در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی می تواند در زمینه ثبت شرکت در آذربایجان راهنمایی لازم را به شما داشته باشد.

ثبت شرکت در آذربایجان دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آذربایجان ، همگی امکان پذیر می باشد. مشاوران و وکیل مهاجرت به آذربایجان با ثبت شرکت در موسسه توسعه گران مهر بهترین راه حل را برای ثبت شرکت بین المللی به شما پیشنهاد می دهد.

اقامت و ثبت شرکت در خارج از کشور: ثبت شرکت در کشور های مختلف یکی از راه حل های اخذ اقامت و مهاجرت به آن کشور محسوب می شود.گاهی شما برای مهاجرت به یک کشور مثلا اروپایی باید اقدام به سرمایه گذاری نمایید ولی ممکن است با هزینه بسیار پایین تر و صرف زمان کمتر از طریق ثبت شرکت بتوانید برای خود و اعضای خانواده خود اقامت یک کشور را اخذ نمایید. قیمت ملک و هزینه زندگی بایستی ، قبل از شروع تجارت و کسب کار در آذربایجان به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

برای نوشتن بیزینس پلن یا برنامه تجاری برای ثبت شرکت در آذربایجان باید موارد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از محصولات و خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام شرکت در آذربایجان بایستی مشخص گردد.
 • برآوردهای مالی و هزینه ها:
 • هزینه ثبت شرکت
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت
 • تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت

در ثبت شرکت های شریکی مانند تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در آذربایجان و ثبت شرکت با چند نفر بایستی به دلیل موارد کلاهبرداری دقت بسیاری به عمل آورد.

توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در آذربایجان کاری بسیار ساده می باشد. افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

پل ارتباطی غرب امکان تاسیس شرکت های ذکر شده در زیر را به افراد پیشنهاد می کند این شرکت ها عبارتند از:

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود (LLC )

این شرکت ها با اهداف بازرگانی تاسیس می گردند و گسترده ترین کاربرد در آذربایجان را دارند. این شرکت ها دیگر شرکت های پایدار در سایزهای کوچک و متوسط، با حداقل یک عضو را در بر می گیرند. ناگفته نماند که شرکت کنندگان همکاری هایی در خصوص سرمایه گذاری های قانونی نیز دارند. با توجه به نام قانونی پیشنهاد شده برای این شرکت ها، فعالیت های افراد در چهار چوبه ی محدودی قرار می گیرد. ناگفته نماند که سود حاصل از این مشارکت ها به تنهایی قابل بهره برداری نمی باشد.

افتتاح شرکت سهامی خاص (JSC )

این شرکت ها در خصوص فعالیت های تجاری با مقیاس های بزرگ طراحی شده اند، وجود دو بنیانگذار، دو شخص یا اشخاص حقوقی برای تاسیس این شرکت ها کفایت می کند. JSC صندوق های خاصی را برای تقسیم سهام در نظر می گیرد، صندوق هایی که صاحبانش سهامداران می باشند. سرمایه این شرکت های سهامی قابل انتقال و مبادله در عموم می باشند. سهامداران JSC برای انجام فعالیت هایی مانند اخذ وام و دادن بدهی ها می بایست مورد اعتماد باشند. ناگفته نماند که JSC می بایست از هیئت مدیران، شورای نظارت و کمیسیون حسابرسی برای تشکیل جلسه با سهامداران تشکیل شده باشد.

شرکت  تضامنی

شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

شرکت سهامی با مسولیت محدود (JSC )

عملکرد شرکت سهامی با مسئولیت محدود از نظر قوانین در نظر گرفته شده برای هیئت مدیران و مسئولیت محدود سهامداران همانند عملکرد شرکت ذکر شده اولی می باشد. این شرکت توسط یک یا دو شخص حقیقی یا اشخاص حقوقی تاسیس می گردد و سرمایه های موجود مابین سهامداران تقسیم می گردد. تفاوت اصلی مابین دو نوع JSC این است که در مورد دومی امکان انتقال سهام و مبادله آن ها در عموم وجود دارد.

شعب آذری، شرکت های تابعه و یا شرکت های نماینده قابلیت راه اندازی شعب داخلی در خود آذربایجان را دارند. این شعب قادر به فعالیت جداگانه از شرکت های مادر (شرکت هایی که شرکت های سهامی خارجی را در خود جای داده اند) یا شرکت های مادر توسعه یافته در آذربایجان می باشند.

لطفا توجه داشته باشید، اگر یک شهروند خارجی قصد افتتاح یک شرکت در آذربایجان را دارد لازم است که آن را در دفاتر ثبت شرکت به قصد انجام فعالیت های تجاری به ثبت برساند. (این شرایط اشاره به ثبت شرکت در کشورهای خاص دارد ).

پل ارتباطی غرب، فعالیت در شرکت های از قبل ساخته شده را به افراد پیشنهاد می کند و مالیات بر ارزش افزوده را در دفاتر، به ثبت می رساند.

در صورتی که درباره هر کدام از روش های مهاجرتی نیاز به مشورت و راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید. تیم وکلای حقوق بین الملل موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با سالها تجربه در زمینه انواع روش های مهاجرتی, شما را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان و مهاجرت به آذربایجان هدایت و راه نمایی می نماید. سایت مهاجرت آذربایجان نیز اطلاعاتی ارائه می دهد. از آنجا که کلیه این روش ها نیاز به دقت و تجربه فراوان دارند به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با ما یا سفارت آذربایجان مشورت کنید.

سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در کشور آذربایجان

1- ثبت شرکت در آذربایجان چه مزایایی دارد؟

ثبت شرکت در آذربایجان دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آذربایجان ، همگی امکان پذیر می باشد.

2- آیا با ثبت شرکت در کشور آذربایجان امکان همراهی اعضای خانواده وجود دارد؟

بله.

3- برای نوشتن بیزینس پلن یا برنامه تجاری برای ثبت شرکت در آذربایجان چه مواردی را می بایست در نظر گرفت؟

خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار ، انتظاراتی که از محصولات و خدمات می رود ، تعیین تیم مدیریت ، نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام شرکت در آذربایجان بایستی مشخص گردد ، برآوردهای مالی و هزینه ها، همگی می بایست در نظر گرفته شوند.

4- هزینه های ثبت شرکت در آذربایجان شامل چه هزینه هایی می شود؟

هزینه ثبت شرکت، هزینه نگهداری سالانه شرکت ، تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت.

5- آیا برای ثبت شرکت در آذربایجان امکان داشتن شریک مالی وجود دارد؟

بله.

6- افتتاح حساب بانکی در آذربایجان مستلزم داشتن چه مواردی می باشد؟

افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

7- چه نوع هایی از ثبت شرکت در کشور آذربایجان را پیشنهاد می دهید؟

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود ، افتتاح شرکت سهامی خاص ، شرکت تضامنی ، شرکت سهامی با مسئولیت محدود.

8- تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در آذربایجان به چه صورت است؟

این شرکت ها با اهداف بازرگانی تاسیس می گردند و گسترده ترین کاربرد در آذربایجان را دارند. این شرکت ها ، شرکت های پایدار در سایزهای کوچک و متوسط هستندکه حداقل یک عضو را در بر می گیرند. ناگفته نماند که شرکت کنندگان همکاری هایی در خصوص سرمایه گذاری های قانونی نیز دارند. با توجه به نام قانونی پیشنهاد شده برای این شرکت ها، فعالیت های افراد در چهار چوبه ی محدودی قرار می گیرد. ناگفته نماند که سود حاصل از این مشارکت ها به تنهایی قابل بهره برداری نمی باشد.

9- افتتاح شرکت سهامی خاص در آذربایجان به چه صورت است؟

این شرکت ها در خصوص فعالیت های تجاری با مقیاس های بزرگ طراحی شده اند، وجود دو بنیانگذار، دو شخص یا اشخاص حقوقی برای تاسیس این شرکت ها کفایت می کند. JSC صندوق های خاصی را برای تقسیم سهام در نظر می گیرد، صندوق هایی که صاحبانش سهامداران می باشند. سرمایه این شرکت های سهامی قابل انتقال و مبادله در عموم می باشند. سهامداران JSC برای انجام فعالیت هایی مانند اخذ وام و دادن بدهی ها می بایست مورد اعتماد باشند. ناگفته نماند که JSC می بایست از هیئت مدیران، شورای نظارت و کمیسیون حسابرسی برای تشکیل جلسه با سهامداران تشکیل شده باشد.

10- تاسیس شرکت تضامنی در آذربایجان به چه صورت است؟

شرکت تضامنی شرکتی است که به منظور امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

11- افتتاح شرکت سهامی با مسئولیت محدود در آذربایجان چگونه است؟

عملکرد شرکت سهامی با مسئولیت محدود از نظر قوانین در نظر گرفته شده برای هیئت مدیران و مسئولیت محدود سهامداران همانند عملکرد شرکت ذکر شده اولی می باشد. این شرکت توسط یک یا دو شخص حقیقی یا اشخاص حقوقی تاسیس می گردد و سرمایه های موجود مابین سهامداران تقسیم می گردد. تفاوت اصلی مابین دو نوع JSC این است که در مورد دومی امکان انتقال سهام و مبادله آن ها در عموم وجود دارد.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *