کشور ارمنستان نسبتا کوچک است اما از نظر ساختاری، از جمله مهم ترین کشورهاییست که در تقاطع اروپا و آسیا قرار دارد. به علاوه این کشور موجب ایجاد نگرش های مثبت در سرمایه گذاران خارجی جهت ثبت شرکت در ارمنستان شده است. دولت ارمنستان صاحبان خارجی شرکت ها را به سرمایه گذاری در ارمنستان تشویق می کنند، دولتی که تمام تلاش خود را برای جذب تجارت و سرمایه از سراسر جهان می کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

هر ساله افراد زیادی تمایل دارند برای تحصیل, کار و زندگی وارد کشور ارمنستان شوند. حال چرا افراد این کشور را برای زندگی انتخاب مینمایند؟ مزایای ثبت شرکت در این کشور چیست؟ شرایط مهاجرت به ارمنستان از طریق ثبت شرکت چیست؟ روش های مختلف مهاجرت سرمایه گذاری به این کشور چیست؟ در این مقاله سعی شده است شما را با شرایط کار , راه های مهاجرت ، تحصیل و هزینه زندگی در ارمنستان آشنا نماییم.

برای مهاجرت به ارمنستان راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی از طریق ثبت شرکت و همچنین ویزای کار در ارمنستان می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت میتوان به تحصیل ، مهاجرت از طریق تخصص ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک اشاره کرد.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ارمنستان

این در مطلب به صورت کلی اطلاعاتی در زمینه ثبت شرکت در ارمنستان را ارائه میدهیم. ثبت شرکت در ارمنستان دارای مزایا و البته معایبی است. ما توصیه میکنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در ارمنستان شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند، چنانچه شخصی صرفاً به واسطه این کار قصد مهاجرت به ارمنستان را داشته باشد، روش های دیگری هم موجود است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه ی فعالیت در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل خصوصی می تواند در زمینه ثبت شرکت در ارمنستان راهنمایی لازم را به شما داشته باشد.

ثبت شرکت در ارمنستان دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ارمنستان ، همگی امکان پذیر می باشد. مشاوران و وکیل مهاجرت به ارمنستان با ثبت شرکت در موسسه توسعه گران مهر بهترین راه حل را برای ثبت شرکت بین المللی به شما پیشنهاد می دهد.

اقامت و ثبت شرکت در خارج از کشور: ثبت شرکت در کشور های مختلف یکی از راه حل های اخذ اقامت و مهاجرت به آن کشور محسوب می شود.گاهی شما برای مهاجرت به یک کشور مثلا اروپایی باید اقدام به سرمایه گذاری نمائید ولی ممکن است با هزینه بسیار پایین تر و صرف زمان کمتر از طریق ثبت شرکت بتوانید برای خود و اعضای خانواده خود اقامت یک کشور را اخذ نمائید. قیمت ملک و هزینه زندگی بایستی ، قبل از شروع تجارت و کسب کار در ارمنستان به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

گام های موثر جهت ثبت شرکت در ارمنستان

با توجه به موضوع تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در ارمنستان، بنیانگذاران میبایست استانداردهای موجود سامان دهی شده برای تاسیس شرکت را در نظر داشته باشند.

 • با توجه به تصمیم ثبت شرکت در ارمنستان، از متقاضیان ارائه نام سه شرکت برای تاسیس این نهاد در آینده خواسته می شود. البته این نام میبایست مورد بررسی قرار بگیرد، پس از آن متقاضی قادر به انتخاب یکی از این اسم ها می باشد. در این زمان، شرکت به ثبت مشخصات فرد سهامدار برای تاسیس شرکت جدید، سهامداران، مدیران و فعالیت های شرکت در ارمنستان نیاز دارد.
 • در کنار این موارد و با توجه به ساختار سهام، چه شرکت توسط خود شخص تاسیس شده باشد و چه توسط نهاد حقوقی، متقاضی مستلزم به ارائه یک سری مدارک جهت فرایند ثبت شرکت می باشد. مدارک لازم جهت افتتاح حساب در ارمنستان عبارتند از: کپی پاسپورت سهامداران و مدیران، امضای فرد، متن همکاری، گواهی ثبت شرکت و گواهی متعهد بودن. بسیاری از سرمایه گذاران خارجی مهاجرت به یک کشور را به قصد بازدید انتخاب نمی کنند و حتی در بعضی مواقع اختیارات خود را از طریق دادن وکالت به یک نماینده به انجام می رسانند. بنابراین بر اساس این مدارک، ثبت شرکت در دفاتر ثبت تجارت محلی و با توجه به حساب بانکی شرکت صورت می گیرد.
 • پس از اینکه مدارک ذکر شده در فوق توسط متقاضی آماده گردیدند، ارسال این مدارک برای ثبت شرکت میبایست صورت گیرد که در واقع فرایند بسیار ساده و راحتی می باشد.

شرایط ثبت شرکت در ارمنستان

هر شخص با هر ملیتی می تواند سهامداری و مدیریت یک شرکت در ارمنستان را به عهده بگیرد.

سهامداران قادر به تاسیس شرکت از طریق نهاد حقوقی و یا افراد دیگر می باشند.

اگرچه محدودیت شرایط برای ثبت شرکت در ارمنستان وجود ندارد، اما سپرده پیشنهادی حدود 50000 درام ( حدود 90 یورو ) می باشد.

خدمات ارائه شده برای ثبت شرکت در ارمنستان

 • پیش نویس متن همکاری ( که برای ثبت شرکت در ارمنستان لازم است ).
 • پیش نویس متن همکاری که توسط وکیل دارای اختیار به امضا می رسد ( این مورد برای فرایند ثبت محضری لازم است و قدمییست که بر اساس قوانین ارمنستان برداشته می شود ).
 • تهیه پیش نویس مدارک دیگر برای ثبت شرکت در ارمنستان لازم می باشد.

این مدارک عبارتند از : امضای فرد، فرمی که توسط دفاتر ثبت شرکت در ارمنستان ارائه می گردد و …

انجام فرایند های محضری ( فرایندی برای ثبت شرکت در امنستان که میبایست در محضر انجام گیرد ).

پیشنهاد دفاتر ثبت شرکت در ارمنستان پس از تاسیس شرکت ( در صورت نیاز ). دفاتر ثبت شرکت در هرجایی که مختص شناساندن یک نهاد می باشد وجود دارد. ناگفته نماند که این دفاتر ثبت شرکت جز نهاد های دولتی می باشند.

برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای ثبت شرکت در ارمنستان باید موراد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از محصولات و خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام شرکت در ارمنستان بایستی مشخص گردد.
 • برآوردهای مالی و هزینه ها:
 • هزینه ثبت شرکت
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت
 • تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت

در ثبت شرکت های شریکی مانند تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در ارمنستان وثبت شرکت با چند نفر بایستی به دلیل موارد کلاهبرداری دقت بسیاری به عمل آورد.

توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در ارمنستان کاری بسیار ساده می باشد. افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد.

افتتاح حساب بانکی برای ثبت شرکت در ارمنستان.

این حساب بانکی هم برای انجام سرمایه های داخلی و هم برای ثبت شرکت در ارمنستان مورد استفاده واقع می شود.

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در ارمنستان

شرکت با مسئولیت محدود در ارمنستان همانند یک مالک منحصر به فرد عمل می کند و همانند یک سازمان رایج تجارت می باشد. چرا که آنان عملکرد آنان بسیار پیچیده نیست و مناسب تجارت های کوچک و متوسط می باشد. شرکت با مسئولیت محدود توسط یک یا دو شخص قابل اعتماد با توجه به میزان سرمایه شان تاسیس می گردد. لذا تاسیس یک نهاد مستلزم داشتن سرمایه کافی برای عمل سرمایه گذاری می باشد. بنابراین تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود مستلزم پرداخت 50000 درام ( تقریبا 100 یورو ) می باشد که نیمی از این مبلغ میبایست برای ثبت اولیه پرداخت گردد. سود بدست آمده براساس شرط در منشور ما بین موسسان تقسیم می گردد.

ثبت شرکت در ارمنستان و افتتاح شرکت سهامی خاص

افتتاح شرکت سهامی، روندی قانونی می باشد که در جدول سرمایه و با توجه به تعداد سهامی تعریف شده است. لذا سهامدار برای افتتاح این شرکت میبایست ارزش اسمی این سهام را در نظر بگیرد. عملکرد شرکت سهامی افتتاح شده با شرکتی بسته ای که سهامی خود را برای عموم مردم به حراج گذاشته است بسیار متفاوت می باشد. حداقل سرمایه برای افتتاح شرکت سهامی 1000برابر حداقل دستمزد ماهیانه می باشد. لذا قبل از افتتاح شرکت سهامی افراد مستلزم به پرداخت کامل حداقل سرمایه لازم می باشند.

ثبت شرکت سهامی با مسئولیت محدود در ارمنستان

عملکرد شرکت سهامی با مسئولیت محدود همانند سهامی منظم می باشد، این سرمایه های موجودی مابین سهامداران تقسیم می گردند با توجه به اینکه ارزش اسمی هر سهم و مسئولیت هر سهامدار مشخص می گردد. تفاوت اصلی این است که سهامداران با مسئولیت محدود، قادر به حراج سهم خود در عموم نیستند و این سهامی تنها مختص خود افراد می باشد. لذا شرکت سهامی با مسئولیت محدود به حداقل سرمایه که صد برابر حداقل دستمزد ماهیانه کم شده است نیاز دارد.

تاسیس شعب ارمنی، دفاتر نمایندگی معین

هر شرکت خارجی قادر به تاسیس شعب در ارمنستان می باشد. این نهاد ها قادر به فعالیت جداگانه از شرکت های مادر یا شرکت های وابسته به آن هستند ( شرکت های ارمنی همانند شرکت های خارجی سهامدارانی را در خود جای داده اند).

شرکت  تضامنی

شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

راهنمایی های لازم در خصوص ثبت شرکت در ارمنستان

ثبت شرکت در ارمنستان مستلزم پرداخت 20 درصد مالیات که از طریق سود نهاد های حقوقی بدست می آید می باشد. برخی از معاملات انجام گرفته در مناطق مختلف ارمنستان از دادن مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند. مالیات بر ارزش افزوده به صورت ماهیانه و بر اساس فصلنامه مالیات پرداخت می گردد که میزان این مالیات بستگی به قانون ثبت شرکت در ارمنستان دارد.

اگر این مالیات از سود سهام بدست آید، دریافت کنندگان چه متعلق به ارمنستان باشد یا خیر، مستلزم به پرداخت مالیات بر سود سهام نمی باشند. البته استثناهایی در مورد مالیات بر سود سهام برای افرادی که مقیم ارمنستان نیستند وجود دارد.

درصورتی که درباره هر کدام از روش های مهاجرتی نیاز به مشورت و راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید. تیم وکلای حقوق بین الملل موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز با سالها تجربه در زمینه انواع روش های مهاجرتی, شما را برای مهاجرت به ارمنستان هدایت و راه نمایی می نماید. سایت مهاجرت ارمنستان نیز اطلاعاتی ارائه میدهد. از آنجا که کلیه این روش ها نیاز به دقت و تجربه فراوان دارند به شما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با ما یا سفارت ارمنستان مشورت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *