کشور روسیه به پهناورترین کشور دنیا در شمال اورسیا معروف است. جاذبه های گردشگری روسیه به دلیل وسعت این کشور بسیار متنوع و گسترده است. مسکو و سن پترزبورگ دو شهر‌ توریستی هستند، که جاذبه‌های گردشگری روسیه را به خوبی نمایان می‌کنند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مسکو، پایتخت کشور روسیه در بخش اروپایی کشور قرار دارد و بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر در قاره اروپا است. این شهر مهم در کنار اقتصاد قویی، تاریخ و فرهنگ غنی و گسترده ای را در دل خود جای داده است.

از طبیعت بی نظیر و بکر گرفته تا بنا‌ها، مجسمه‌ها، کلیسا‌های خاص و تاریخی و… همه در جاذبه های گردشگری روسیه جای دارند.

6 جاذبه گردشگری در روسیه

کرملین

کاخ کرملین یکی از بزرگ ترین و مهمترین بنا‌ها در شهر مسکو است. به همین جهت آن را قلب مسکو می‌نامند. کاخ کرمیلین حدود 600 سال قدمت دارد. این کاخ در گذشته محل حکومت بوده است؛ اما امروزه محل اقامت رئیس جمهور در روسیه است.

در کاخ کرملین جاذبه های گردشگردی زیادی از جمله کلیسا و موزه قرار دارد. موزه اسلحه کرملین گنجینه با ارزشی است که بازدید کنندگان زیادی دارد.

جاذبه های گردشگری روسیه

میدان سرخ

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری روسیه میدان سرخ شهر مسکو است.  میدان سرخ از مهمترین و زیبا ترین میادین کشور روسیه است. در انتهای ضلع جنوبی میدان سرخ کلیسای جامع سنت باسیل به چشم می‌خورد.

وقایع مهمی در طول تاریخ روسیه در میدان سرخ صورت گرفته است. امروزه همچنان برنامه‌ها و فستیوال های زیادی در این میدان برگزار می‌شود که مورد استقبال گردشگران زیادی قرار می‌گیرد.

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل با نام کلیسای جامع سنت ریحان هم شناخته می‌شود. این کلیسای معروف در نزدیکی میدان سرخ مسکو در سال 1561 ساخته شده است. کلیسای جامع سنت باسیل از در مجموع از 9 کلیسا تشکیل شده است.

این بنا به دلیل گنبد‌های رنگی و معماری خاصی که دارد، گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. این کلیسا یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری در روسیه است.

جاذبه های گردشگری روسیه

شاه زنگ مسکو

شاه زنگ مسکو بزرگ ترین زنگ در جهان است و یکی از تاریخی ترین و عجیب ترین جاذبه های گردشگری روسیه محسوب می‌شود. به جز شاه زنگ مسکو، شاه توپ هم از جاذبه های روسیه است.

جاذبه های گردشگری روسیه

دریاچه بایکال

هفتمین دریاچه جهان، دریاچه بایکال است. دریاچه بایکال بزرگ ترین دریاچه آب شیرین جهان است که در که جنوب سیبری قرار دارد. همچنین این دریاچه به دلیل قدمت 30 میلیون ساله‌ای که دارد، لقب قدیمی‌ترین دریاچه جهان را گرفته است.

یکی از ویژگی‌های دریاچه بایکال وجود بیش از 3500 گونه جانوری و گیاهی است. از دیگر ویژگی‌های این دریاچه در فصل زمستان یخ‌های شفاف و زلالی است که گردشگران روی آن راه می‌روند و به راحتی حباب‌های موجود در آب و ترک های عمیق یخ ‌ها را مشاهده می‌کنند.

جاذبه های گردشگری روسیه

موزه ارمیتاژ سن پترزبورگ

یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری روسیه، موزه ارمیتاژ(هرمیتاژ) در سن پترزبورگ است. موزه ارمیتاژ جزوء 5 موزه برتر جهان است که بیش از 3 میلیون آثار هنری و اشیاء نفیس در آن نگهداری می‌شود.

موزه آرمیتاژ از چند ساختمان تاریخی در مرکز کاخ تشکیل شده است.این ساختمان‌ها عبارتند:

  • کاخ زمستانی
  • آرمیتاژ کوچک
  • آرمیتاژ قدیمی
  • آرمیتاژ جدید
  • تئاتر آرمیتاژ

از سبک های مختلف معماری برای ساخت این موزه استفاده شده است؛ اما اصلی‌ترین سبک به کار رفته در ساخت این موزه سبک معماری اروپایی یعنی سبک باروک است.

جاذبه های گردشگری روسیه

تنوع جاذبه های گردشگری روسیه، این کشور را به بهترین مقصد برای همه گردشگران با سلیقه های مختلف تبدیل کرده است. دانشجویان زیادی از سراسر جهان جهت تحصیل در رشته پزشکی به روسیه مهاجرت می‌کنند و از جاذبه های گردشگری آن لذت می‌برند. امیدواریم از آشنایی با 6 مورد از هزاران جاذبه های گردشگری کشور روسیه لذت برده باشید.

 

 

 

 

 

 

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *