5 موزه برتر در کشور نروژ

کشور نروژ قرار گرفته در منطقه اسکاندیناوی اروپا، از بهترین و جالب‌ترین موزه‌ها را دارا می‌باشد. بیشتر این موزه‌ها در اسلو که پایتخت این کشور می‌باشد، قرار دارند. اگر شما نیز به تاریخ و طبیعت و جاذبه‌های گردشگری کشور نروژ علاقه‌مند هستید این مقاله را با ما بخوانید تا 5 موزه برتر در کشور نروژ را به شما معرفی کنیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

معرفی 5 موزه برتر کشور نروژ

طبق بررسی‌های اخیر، 5 رتبه برتر موزه‌های کشور نروژ به موارد زیر می‌رسد:

نام موزهشهری که موزه در آن قرار دارد
موزه اسکی هولمن کولناسلو
بیمارستان سنت جارگنبرگن
موزه کشتی وایکینگاسلو
مایهاگنلیلهامر
موزه مونکاسلو

نروژ کشوری است که در طول تاریخ خود با تغییرات بسیاری مواجه شده است. با دیدن موزه‌های این کشور می‌توان بخشی شگفت‌انگیز از تاریخ را مشاهده کرد. همچنین می‌توانید با فرهنگ زندگی نروژ و مردمان‌اش بیشتر آشنا شوید.

موزه اسکی هولمن کولن، از 5 موزه برتر در کشور نروژ

5 موزه برتر در کشور نروژ

موزه اسکی هولمن کولن، قدیمی‌ترین موزه اسکی در جهان است. تاسیس این موزه در سال 1923 صورت گرفت. در این نمایشگاه، 2500 جفت اسکی وجود دارد که برخی از آن‌ها متعلق به اسکی‌بازان بسیار مشهور نروژ در طول تاریخ هستند. همچنین برخی از آن‌ها نیز به خاندان سلطنتی این کشور تعلق دارند.

در این موزه آثار باستانی مربوط به اعزام قهرمانان قطبی نروژی نیز قرار داده شده است. نمایشگاهی در زمینه اسنوبرد و اسکی مدرن نیز در این موزه برگزار می‌شود.

نکته جالبی که درباره این موزه وجود دارد، نحوه ساخت آن است. این موزه در درون یک سکوی پرش اسکی المپیک بنا شده است. در فصل زمستان از این سکوی پرش اسکی برای مسابقات استفاده می‌شود. شما می‌توانید برای لذت بردن هرچه بیشتر از سفر خود به اسلو، از بالاترین ارتفاع این سکو به تماشای مناظر شهر بپردازید.

ورزش اسکی در نروژ تاریخچه 4000 ساله‌ای دارد که می‌توان درباره آن در موزه اسکی اسلو اطلاعات بسیاری کسب کرد. برای افرادی که در ورزش اسکی پیش‌زمینه و تجربه‌ای ندارند، شبیه‌سازهایی مانند تصویر بالا قرار داده شده است. این شبیه‌سازها لذت اسکی کردن را به افراد علاقه‌مند نشان می‌دهد.

از آن‌جایی که کشور نروژ به کودکان بسیار اهمیت می‌دهد، در این موزه برای سرگرم شدن بچه‌ها، اتاق‌های بازی به نام “تپه آبی” ساخته شده است. در این اتاق‌های بازی سرسره و خانه بازی قرار داده شده است.

بیمارستان سنت جارگن در برگن نروژ

5 موزه برتر در کشور نروژ

شهر برگن در نروژ، قرن‌ها پایتخت این کشور بود. این شهر از نقاط عطف نروژ به شمار می‌رفت و عامل ارتباط کشورهای اروپایی با منطقه اسکاندیناوی بود.

موزه جذام یا Leprosy Museum،در بیمارستان سنت جارگن شهر برگن قرار دارد. قدمت این بیمارستان به قرن 15 برمی‌گردد. این بیمارستان جزء قدیمی‌ترین و بهترین بیمارستان‌های محافظت شده در اروپا است. از آن‌جایی که کشور نروژ تحقیقات گسترده‌ای بر روی این بیماری کشنده داشت، 3 بیمارستان بزرگ را به بیماران جذام اختصاص دادند.

این موزه محل زندگی جذامی‌ها در دوران قدیم بوده است. هدف این موزه بازگویی داستان، کشف داروهای مختلف و تاثیرات اجتماعی آن‌ها است. شما با مشاهده این موزه به زندگی درون این بیمارستان‌ها و تفاوت‌شان با دنیای بیرون پی خواهید برد.

موزه کشتی وایکینگ

5 موزه برتر در کشور نروژ

در موزه کشتی وایکینگ، 3 کشتی بزرگ از قرن 9 میلادی علاوه بر اشیاء یافته شده از این کشتی‌ها، نگه‌داری می‌شود. میراثی که از وایکینگ‌های نروژ به دست مردم امروز رسیده است بسیار شگفت‌انگیز می‌باشند.

یکی از این کشتی‌ها که در موزه قرار دارد، 100 سال پیش در منطقه “اوسبرگ فیور” نروژ، توسط محققان یافت شد. این کشتی 21 متر طول و 5 متر عرض دارد. زمانی که این کشتی یافته شد، اجساد دو زن نیز در این کشتی پیدا شد که هویت آن‌ها همیشه به صورت یک راز باقی ماند. این کشتی نیز در گذشته یک کشتی تدفین بوده است.

یکی دیگر از کشتی‌ها به نام”گوکستاد”، 23 متر طول و 5 متر عرض دارد. باستان‌شناسان باور دارند که 70 نفر در این کشتی جای می‌گرفته‌اند. کشتی سوم متعلق به سال 900 میلادی است. البته نیمی از این کشتی نابود شده و تنها نیمی از آن در موزه نگه‌داری می‌شود.

باقی وسایلی که در موزه می‌توانید مشاهده کنید، ابزارها، لباس و سلاح و دیگر وسایل‌های وایکینگ‌ها هستند.

مایهاگن در لیلهامر نروژ

5 موزه برتر در کشور نروژ

موزه مایهاگن در لیلهامر، بزرگترین موزه فضای باز در نروژ است. در این موزه بیش از 200 ساختمان مربوط به قرن 13 تا به امروز وجود دارد. ورود به برخی از این خانه‌ها مجاز است. در این خانه‌ها نوارهای ضبط شده‌ای نیز وجود دارد که از زندگی در آن دوران خبر می‌دهد.

در منطقه مسکونی مایهاگن، خانه‌ای قدیمی وجود دارد که زمانی مکان زندگی ملکه “سانجا” بوده است. این خانه به جز در فصل‌های تابستان تعطیل و غیرقابل ورود می‌باشد. البته می‌توانید از پنجره‌ها نگاهی به داخل بیاندازید.

علاوه بر خانه‌های تاریخی قرن 13، در مایهاگن کابین‌های کوهستانی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد زندگی نروژی‌ها در این کابین‌ها چگونه در مدت زمان پیشرفت کرده است.

در ساختمان اصلی موزه و در فضای باز نیز نمایشگاه‌هایی وجود دارند. نمایشگاه اصلی در ساختمان موزه است که آثار باستانی نروژ در آن نگه‌داری می‌شوند. این آثار از انواع اسلحه‌ها تا سازهای موسیقی دوران گذشته را نمایش می‌دهند. بیش از 800 قطعه هنری و اثر در بخش نمایشگاه موزه به نظاره عمومی گذاشته شده است. در مایهاگن نیز بخشی برای سرگرمی کودکان در نظر گرفته شده است.

موزه مونک

5 موزه برتر در کشور نروژ

موزه مونک در پایتخت نروژ، به آثار هنری و نقاشی‌های هنرمند نروژی “ادوارد مونک” تعلق دارد. در این موزه تمامی آثار این هنرمند نگه‌داری می‌شوند. 28000 اثر هنری علاوه بر ابزار شخصی ادوارد مونک، قابل مشاهده در این موزه است. معروف‌ترین اثر هنری مونک که به نام “جیغ” شناخته می‌شود، در همین موزه قرار دارد. نسخه‌های دیگری از این نقاشی نیز توسط هنرمندان دیگر هم در این موزه قابل مشاهده هستند.

نروژ کشوری بسیار فرهنگی و تاریخی است و موزه‌های بسیاری نیز دارد. دولت این کشور به میراث فرهنگی خود بسیار اهمیت می‌دهد و به شدت از آن‌ها مراقبت می‌کند. حتی برخی خانه‌های مسکونی که از قرن 13 میلادی در این کشور بنا شده‌اند هنوز دست نخورده باقی مانده و به عنوان موزه‌ای روباز از آن‌ها نگه‌داری می‌شود تا به نسل‌های بعدی منتقل شوند. علاوه بر تاریخی بودن، جاذبه‌های طبیعی نروژ نیز از مهم‌ترین عوامل ورود گردشگران به این کشور هستند.

اگر شما نیز به مهاجرت به نروژ و اقامت آن علاقه‌مند هستید و می‌خواهید 5 موزه برتر در کشور نروژ را از نزدیک مشاهده کنید، می‌توانید با مشاوران باتجربه موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید. پاسخ تمام سوالات شما درباره مهاجرت به کشور نروژ و اروپا در دستان ماست.

3/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *