5 جاذبه گردشگری مهم در ایتالیا

کشور ایتالیا از زیباترین و تاریخی‌ترین کشورهای اروپا می‌باشد. برخی از مهم‌ترین میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو، در این کشور قرار دارند. شما با تماشای این بناهای تاریخی و شگفت‌انگیز، به اهمیت هنر در تاریخ ایتالیا پی خواهید برد. علاوه بر تاریخی بودن، طبیعت بسیار زیبا و بکر این کشور که با زندگی مردم عجین شده است نیز دیدنی‌های بسیاری برای گردشگران دارد. در این مقاله ما 5 جاذبه گردشگری مهم در ایتالیا را بررسی می‌کنیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

5 جاذبه گردشگری مهم در ایتالیا

در بخش زیر نام 5 جاذبه تاریخی مهم در ایتالیا آورده شده‌اند:

  1. کولوسئوم(Colosseum)
  2. کانال بزرگ ونیز(Venice Grand Canal)
  3. برج کج پیزا(Leaning Tower Of Pisa)
  4. دریاچه کومو(Lake Como)
  5. میدان رومی‌ها(Roman Forum)

کولوسئوم(Colosseum)، از مهم ترین جاذبه های تاریخی ایتالیا

5 جاذبه گردشگری مهم در ایتالیا

کولوسئوم در شهر روم ایتالیا

کولوسئوم بزرگترین آمفی تئاتر ساخته شده توسط رومیان باستان است. این آمفی تئاتر به عنوان نماد شهر روم شناخته می‌شود. ساخت کولسئوم در سال 72 میلادی توسط امپراتوری روم آغاز شد. تکمیل شدن کولسئوم 8 سال به طول انجامید.

کولسئوم محل برگزاری جشنواره‌ها و مراسم بزرگی در دوران روم باستان بود. این آمفی تئاتر با ظرفیت بالای 80000 نفر، برای مردم عادی و اشراف‌زادگان در دو طبقه ساخته شده بود. طبقات بالاتر مخصوص افراد مهم و طبقات پایین‌تر نیز توسط اشخاص عادی استفاده می‌شد. این آمفی تئاتر دارای 80 در ورودی می‌باشد.

امروزه این تماشاخانه، با صحنه نبرد گلادیاتورهای رومی شناخته می‌شود. گلادیاتورها در آن زمان با یکدیگر یا با حیوانات بسیار وحشی می‌جنگیدند و این امر باعث سرگرمی تماشاچیان می‌شد.

کانال بزرگ ونیز(Venice Grand Canal)

5 جاذبه گردشگری مهم در ایتالیا

کانال بزرگ در شهر ونیز

شهر رویایی ونیز قرار گرفته در شمال کشور ایتالیا، از کانال‌های آبی بزرگ و کوچکی تشکیل شده است که در سطح شهر جریان دارند. مردم این شهر از طریق این کانال‌ها در شهر رفت‌وآمد می‌کنند.

کانال بزرگ ونیز اصلی‌ترین کانال و آب‌راه در این شهر است. این آب‌راه در ادامه راه خود به کانال‌های کوچکتری تقسیم می‌شود. طول این کانال نزدیک به 4 کیلومتر است و از جاذبه‌های مورد علاقه گردشگران شهر ونیز به حساب می‌آید. شما می‌توانید با سوار شدن بر قایق‌های کوچک در این کانال از مناظر زیبای شهر ونیز و ساختمان‌های شگفت‌انگیز در اطراف آن، دیدن کنید.

برج کج پیزا(Leaning Tower Of Pisa)

5 جاذبه گردشگری مهم در ایتالیا

برج کج پیزا در شهر پیزا

این برج نماد شهر پیزا در ایتالیا است. ساخت این برج بزرگ در سال 1173 میلادی، دوره رنسانس ایتالیا، آغاز شد. حدود 8 قرن بعد در دهه 90 میلادی این برج مورد بازسازی قرار گرفت.

ارتفاع برج پیزا نزدیک به 57 متر می‌رسد. 7 ناقوس که نشان 7 نت موسیقی هستند، در این برج نصب شده‌اند؛ اما به علت خطر ریزش برج، ناقوس‌های آن را به صدا درنمی‌آوردند. همچنین در این برج مرتفع، 300 پله نیز ساخته شده است.

علت کج‌شدگی این برج، در واقع بنای زیرین آن است. متاسفانه تا 5 متر در زیر این برج را، لایه‌های ماسه‌ای تشکیل می‌دهد. از سال 1993 گروهی از کارشناسان در راستای رفع کج‌شدگی این برج برآمدند. با اینکه آن‌ها موفق نشدند این برج را به طور کامل به ثبات برسانند؛ اما در حدود 45 سانتی‌متر از انحراف این برج کاسته شد.

دریاچه کومو(Como Lake)

5 جاذبه گردشگری مهم در ایتالیا

دریاچه کومو در نزدیکی شهر میلان

“دریاچه کومو” که به نام “لاریو” نیز شناخته می‌شود، سومین دریاچه وسیع در کشور ایتالیا است. این دریاچه در نزدیکی شهر بزرگ میلان و استان کومو قرار دارد. این دریاچه از جمع شدن آب‌ کوهستان‌ها و رودخانه‌های اطراف بوجود آمده است. با وجودی که دو دریاچه گاردا و ماگیور، از این دریاچه بزرگتر هستند؛ اما عمق دریاچه کومو بسیار بیشتر و معروفیت‌اش نیز دوچندان است. حداکثر عمق در این دریاچه، 400 متر است. از مهم‌ترین فعالیت‌های تفریحی که در این دریاچه انجام می‌شود، ماهیگیری است. در اطراف این دریاچه ویلاهای بسیار زیبایی وجود دارند که برخی مسکونی و برخی دیگر استراحتگاه گردشگران می‌باشند.

میدان رومی‌ها(Roman Forum)

5 جاذبه گردشگری مهم در ایتالیا

میدان رومی‌های باستان در شهر روم

در دوران امپراطوری روم، میدان‌هایی به نام “فروم” وجود داشته است که از آن به عنوان قلب شهر یاد می‌شده است. در فروم یا میدان‌های شهر، جشن‌ها، مراسم‌ها، مسابقات و مبارزات صورت می‌گرفته است. همینطور محل اعلام اخبار شهر، محاکمه‌ها و انتخابات نیز بوده است.

میدان رومی‌ها، قرار گرفته در مرکز شهر رم ایتالیا، شکوه و عظمت دوران روم باستان را برای شما به تصویر می‌کشد. در این میدان بازارها، معابد و ساختمان‌های روم باستان همچنان قرار دارند. با وجود اینکه اثر زیادی از این آثار تاریخی به جای نمانده؛ اما می‌توان سبک زندگی مردم را در آن دوران به طور کامل درک کرد.

این میدان مهم‌ترین و بزرگترین فروم در کل امپراطوری روم باستان بوده است. این فروم شکوهمند، پس از سقوط و پایان امپراطوری روم، رو به نابودی پیش رفت.

کشور ایتالیا، از شگفت‌انگیزترین کشورهای اروپایی با تاریخی هیجان‌انگیز و جالب است که علاقه‌مندان بسیاری در سراسر جهان دارد. بسیاری از جاذبه‌های تاریخی و باستانی این کشور آنچنان مهم هستند که به عنوان میراث فرهنگی، در سازمان جهانی یونسکو ثبت شده‌اند.

تاریخ و فرهنگ تنها جنبه مثبت ایتالیا نیست. بلکه طبیعت سرسبز و آب‌راه‌های موجود در این کشور که بخش وسیعی از زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد، نیز از شگفتی‌های ایتالیا می‌باشند.

در صورتی که به تاریخچه ایتالیا و زیبایی‌های وصف‌نشدنی این کشور علاقه‌مند هستید، یا قصد مهاجرت و سفر به این کشور را دارید، می‌توانید با مشاوران باتجربه موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید. ما تمامی راهنمایی‌های لازم را جهت مهاجرت به ایتالیا، تحصیل در ایتالیا و مهاجرت کاری به ایتالیا در اختیار شما قرار خواهیم داد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *