134 سال انتظار برای دریافت گرین کارت کارگران هندی

دریافت گرین کارت آمریکا برای متقاضیان بین المللی امتیازات ویژه ای را به همراه دارد. اما گاه مدت زمان انتظار برای دریافت این کارت خوشبختی و ورود به سرزمین آرزوها چنان طولانی می شود که ممکن است متقاضی هیچ گاه رنگ این کارت را نبیند. در این مقاله به بررسی مدت زمان مورد نیاز برای دریافت گرین کارت آمریکا برای شهروندان کشورهای مختلف و از جمله شهروندان هندی می پردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

کارگران هندی برای دریافت گرین کارت آمریکا باید 134 سال صبر کنندتقریباً 424.000 متقاضی در حال انتظار دریافت گرین کارت خود فوت خواهند کرد.

سقف سالانه پرونده های گرین کارت دولت ایالات متحده منجر به تعویق 1.8 میلیون پرونده شده است که از این تعداد 1.1 میلیون مورد مربوط به شهروندان هندی است.

بر اساس تحلیل جدید اندیشکده لیبرتارین مؤسسه کاتوlibertarian think tank the Cato Institute، بیش از 400.000 کارگر هندی در ایالات متحده که امیدوار به دریافت گرین کارت از طریق کار و اشتغال در آمریکا هستند، با حدود 134 سال انتظار برای دریافت این مجوز روبه رو هستند.

سقف سالانه 140.000 ویزای مبتنی بر اشتغال دولت ایالات متحده و محدودیت 7 درصدی برای هر کشور منجر به انباشت 1.8 میلیون پرونده شده است که از این تعداد 1.1 میلیون مورد از شهروندان هند است.

در ماه مارچ 2023، تعداد 80.324 درخواست گرین کارت مبتنی بر اشتغال شامل 171635 متقاضی به همراه همسر و فرزندان خردسال می باشد. علاوه بر این، 1.3 میلیون نفر در لیست انتظار قرار گرفتند، در حالی که 289.000 نفر در حال تغییر وضعیت ویزای خود بودند. برخی از مهاجران نیز برای اخذ ویزای اشتغال منتظر رسیدگی و پردازش ویزا در کنسولگری ها و سفارتخانه های خارج از کشور آمریکا بودند، اگرچه وزارت امور خارجه آمریکا تعداد دقیق این پرونده ها را فاش نکرده است. بر اساس گزارش کاتو، ممکن است به دلیل درخواست های متعدد مهاجرت به آمریکا و اخذ گرین کارت که از طرف یک متقاضی ارائه شده است، در مواردی همپوشانی وجود داشته باشد و همین موجب افزایش تعداد درخواست ها شده باشد.

بیشتر پرونده های معوقه در دسته EB-2 برای کارگران با مدرک تحصیلی پیشرفته قرار می گیرند. 19٪ دیگر در دسته EB-3 برای کارمندان با مدرک لیسانس می باشند. پرونده های معوقه ویزاهای  EB-4که شامل «مهاجران ویژه» مانند مترجمان افغانی و عراقی است، تقریباً 13٪ را تشکیل می دهد، در حالی که سرمایه گذاران با ویزای EB-5 در حدود 6% می باشند.

اکثریت قریب به اتفاق پرونده های معوقه، تقریباً 1.1 میلیون مورد از 1.8 میلیون مورد، از کشور هند (63٪) است، در حالی که نزدیک به 250.000 پرونده معوقه مربوط به شهروندان از کشور چین (14٪) می باشد. کشورهای مثلث شمالی السالوادور، هندوراس و گواتمالا تقریباً 10 درصد سهم دارند که عمدتاً در گروه مهاجران ویژه EB-4 قرار دارند. برای متقاضیان جدید از هند، بیشتر پرونده های معوقه در دسته های EB-2 و EB-3 با انتظار شگفت انگیز 134 ساله همراه است. کاتو تخمین می زند که تقریباً 424.000 متقاضی مبتنی بر اشتغال در حالی که منتظر دریافت گرین کارت خود هستند، فوت خواهند کرد.

جمع بندی

در این مقاله مدت زمان 134 سال برای اخذ گرین کارت آمریکا برای شهروندان هندی مورد بررسی قرار گرفت. تعداد زیاد پرونده های ویزای اقامت و گرین کارت آمریکا و محدودیت زمان موجب شده است تا برخی از شهروندان هندی در صف دریافت گرین کارت عمرشان به سر آید و از دنیا بروند، بدون اینکه گرین کارت را ببینند. ما کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به شما کمک می کنیم تا در هر مرحله از فرآیند اخذ ویزای آمریکا، از تکمیل فرم ها گرفته تا مصاحبه مهاجرت، یک برنامه ویزای مناسب داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *