شغل‌ های پر درآمد کشور چین

از میان انواع روش‌های مهاجرتی به کشور چین مهاجرت از طریق کار به عنوان یکی از پرطرفدارترین روش‌ها به شمار می‌رود. به نظر شما دلیل رغبت افراد برای اشتغال در چین چیست؟ با ما همراه شوید تا از لیست شغل‌ های پر درآمد کشور چین اگاه شوید و در خصوص مهاجرت به چین اطلاعات مفیدی را به دست آوردید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

چین را بیشتر بشناسید

کشور چین به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود. این کشور پس از روسیه، کانادا و آمریکا در مقام چهارم جهان از لحاظ وسعت و پهناوری قرار دارد. کشور جذاب و متنوع چین در آسیای شرقی واقع شده و زبان‌ها و مذاهب مختلفی را در خود جای داده است. سن امید به زندگی ۷۲ سال در مردان و ۷۶ سال در زنان نشان از بالا بودن انگیزه و امید در میان شهروندان این کشور دارد. همه این ها دلایلی هستند که تقاضای مهاجرت به چین در حال افزایش است.

پایتخت چین

شهر پکن به عنوان پایتخت کشور چین شناخته می‌شود. این شهر دارای شگفتی‌های فراوانی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. جالب است بدانید که بزرگترین فرودگاه جهان در شهر پکن واقع شده و پرواز‌های فراوان با مقاصد مختلفی در آن انجام می‌شود. قدمت شهر پکن به بیش از ۳ هزار سال برمیگردد؛ بنابراین وجود آثار تاریخی فراوانی در این شهر بدیهی به نظر می‌رسد. با تماشای خیابان‌های شهر پکن تلفیق مدرنیته و سنت در کنار هم را تجربه خواهید کرد. از طرفی شرایط زندگی در چین از اصول خاصی پیروی می کند.

پکن، شهر شگفتی ساز

پایتخت کشور چین دارای جذابیت‌های زیادی می‌باشد و به عنوان مقصد نهایی بسیاری از افراد جهت تفریح و گردشگری انتخاب می‌شود.

شهر ممنوعه

اعجاب و جذابیت‌های موجود در این بنای تاریخی باعث شده تا آن را به عنوان بزرگترین مجموعه بناهای باستانی چوبی در دنیا بشناسند و آن را در شمار میراث جهانی یونسکو به ثبت برسانند. مجموعه‌ای از قصر‌ها و بناهای تاریخی شگفت انگیز در این شهر وجود دارد که می‌تواند به عنوان یک مقصد جالب گردشگری برای علاقه مندان انتخاب شود.

دیوار چین

بخش اعظمی از بنای تاریخی و جذاب دیوار چین در شهر پکن قرار دارد. این بنا در گذشته‌های دور به عنوان یک مانع دفاعی برای پایتخت و کشور چین ایجاد شده است. جالب است بدانید که این اثر جهان جهانی در یونسکو نیز به ثبت رسیده و سالانه نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند. به شما عزیزان توصیه می‌کنین تا تماشای یکی از شگفتی ساز‌ترین بناهای مهندسی جهان را از دست ندهید.

معبد آسمان

این معبد در شمار مهم‌ترین و جذاب‌ترین معابد کشور چین قرار دارد. تماشای این بنای تاریخی و معماری جذاب آن، همچنین قدم زدن و گذراندن اوقات فراغت در کنار پارک نزدیک به آن، یک فرصت طلایی برای تفریح و گردش به حساب می‌آید.

باغ وحش پکن

این باغ وحش جذاب و تماشایی به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌های نگهداری حیوانات در جهان شناخته می‌شود. هم اکنون بیش از ۵۰۰ گونه حیوانات آبزی و ۴۵۰ گونه حیوانات خشک زی در این باغ وحش حضور دارند. وجود پانداهای غول پیکر از جمله جذابیت و زیبایی‌های این باغ وحش به شمار می‌رود.

پارک آبی معکب جادویی

این پارک ۳۳ هزار هکتاری به عنوان یکی از بزرگترین پارک‌های آبی در قاره آسیا شناخته می‌شود. اگر قصد دارید تا تجربه‌ای هیجان انگیز داشته باشید به پارک معکب جادویی سری بزنید و از وسایل مهیج و سرسره‌های آبی آن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که هزینه زندگی در چین، در هر کدام از ۱۰ شهر برتر آن یعنی (چونگ چینگ، پکن، هانگجو، شنجن، نانجینگ، تیانجین، شانگهای، گوانگجو، چنگدو، ووهان،) متفاوت است. زندگی در هر کدام از شهرهای نام برده شده با توجه به مواردی نظیر امکانات، نزدیکی به پایتخت، اشتغال، امنیت و… هزینه‌های گوناگونی را به دنبال خواهد داشت.

اشتغال پر درامد در کشور چین

عموماً ساعت کاری در کشور چین به ۴۰ ساعت در هفته می‌رسد. در این کشور افراد مختار هستند تا با انتخاب ساعات اضافی از افزایش حقوق بهره‌مند شوند. بی‌تردید اشتغال در کشور چین فرصت تجارب یادگیری متعدد و آشنایی با تاریخچه و فرهنگ غنی این کشور را برای شما به وجود می‌آورد. کسب درآمد در کشور چین از طریق شغل‌ های پر درآمد کشور چین، فرصت تجربه کردن یک زندگی با کیفیت را برای شما به وجود خواهد آورد. از طرفی لازم است مشکلات زندگی در چین را نیز بررسی کنید.

شغل‌ های پر درآمد کشور چین

نرخ بیکاری و شغل‌ های پر درآمد کشور چین

یکی از مواردی که باعث شده افراد برای مهاجرت شغلی به کشور چین علاقه‌مند شوند، نرخ پایین این کشور در خصوص مقوله بیکاری می‌باشد. هم اکنون عدد ارائه شده برای مقابله با بیکاری از جانب کشور چین ۳.۶ است که این عدد با توجه به جمعیت بالا در این کشور یک عدد بی‌نظیر و شگفت انگیز به شمار می‌رود. از طرفی با تحصیل در چین مسئله کاریابی تا حدود زیادی آسان می شود.

کشور چین با فراهم کردن بازار اقتصادی مناسب و ایجاد شرایط مساعد برای تجارت و سرمایه‌گذاری به عنوان مقصد نهایی بسیاری از افراد انتخاب می‌شود. در حال حاضر کشور چین به عنوان دومین اقتصاد قدرتمند جهان شناخته شده است؛ بنابراین تجارت و سرمایه گذاری یکی از راه‌های کسب درآمد در کشور چین محسوب می‌شود. چنان چه قصد سرمایه گذاری و تجارت در کشور چین را دارید، با مراجعه و یا از طریق تماس تلفنی با کارشناسان مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی از کم و کیف و چگونگی این مسئله اگاه شوید و فرصت یک تجارت و سرمایه‌گذاری ایمن را برای خود رقم بزنید.

معرفی ۳ مؤسسه کاریابی معتبر برای شغل پردرامد در چین

موسسات و مراکز زیادی در کشور چین وجود دارند که به طور قانونی در حال فعالیت هستند و به عنوان واسطه میان افراد علاقه‌مند و اشتغال در کشور چین و مراکز و موسسات نیازمند نیروی متخصص، انجام وظیفه می‌کنند.

 1. موسسه هادسون

این موسسه وظیفه دارد تا متخصصین، نخبگان و افراد توانمند در حوزه‌های مختلف را به موسسات و شرکت‌های محلی و بین‌المللی معرفی کند. دو‌ مورد شعب قانونی و معتبر موسسه هادسون در شهر شانگهای و گوانجو تاسیس شده است.

 1. موسسه رابرت هالف

این موسسه در میان شهروندان کشور چینی و سایر افراد بین‌المللی که قصد اشتغال در کشورهای خارجی را دارند شهرت فراوانی دارد. موسسه رابرت هالف به عنوان واسطه معرفی حوزه‌های حسابداری و مشاغل فنی، به موسسات و مراکز نیازمند نیرو فعالیت می‌کند.

 1. موسسه ابان

این موسسه به عنوان یکی از مراکز نسبتاً قدیمی در کشور چین فعالیت می‌کند. ابان سطح وسیعی از رشته‌ها و مشاغل را در بر می‌گیرد و به عنوان واسطه‌های فعال توانسته در ۱۰ سال اخیر به طور متوالی رتبه اول موسسات کاریابی را از آن خود کند.

شغل‌ های پر درآمد کشور چین کدام هستند؟

دریافت ویزای کار چین یکی از راه‌هایی است که می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. راه‌های درآمدی کشور چین بسیار متعدد هستند و افراد با توجه به توانمندی و تخصص‌های مختلف خود می‌توانند در این کشور از دستمزد خوبی بهرمند شوند. در ادامه این بخش از مقاله به معرفی شغل‌ های پر درآمد کشور چین می‌پردازیم.

آموزش زبان انگلیسی و تدریس

شاید عجیب به نظر برسد اما آموزش زبان انگلیسی یکی از فرصت‌های بی‌نظیر شغلی در کشور چین به حساب می‌آید. البته توجه داشته باشید که برای اشتغال در این شغل به حداقل مدرک کارشناسی رشته زبان انگلیسی و سابقه کاری دو ساله نیازمند هستید. حداقل سن اشتغال در این شغل ۲۴ است ولی برای خانم‌ها داشتن سن بالای ۵۵ سال و برای آقایان داشتن سن بالای ۶۵ سال امکان فعالیت در این‌ حوزه را منتفی می‌کند. چنانچه قصد فعالیت در این شغل را دارید می‌توانی در شهرهای مختلف کشور چین و در آموزشگاه‌های متنوع، دانشگاه‌ها، مدارس خصوصی و غیره مشغول به کار شوید.

فناوری آی تی

جالب است بدانید که کشور چین به عنوان اولین کشور جهان در خصوص فارغ التحصیلان رشته مهندسی شناخته می‌شود. تحصیل در چین، علل خصوص تحصیل در رشته مهندسی رویای بسیاری از دانشجویانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور خود را دارند. مهندسی آی تی و فناوری اطلاعات در کشور چین به عنوان یکی از مشاغل پر مخاطب شناخته می‌شود. از آنجا که تمام برنامه‌ریزی‌های دولت چین بر توسعه و رشد صنعت تکیه دارد، از افراد توانمند و متخصص در این زمینه استقبال خوبی به عمل می‌آورده می‌شود.مهندسی خودرو، مهندسی نفت، مهندسی گاز‌ و مهندسی صنایع از دیگر زیر شاخه های‌ پر طرفدار این رشته به شمار می‌روند.

مدیریت و زیر شاخه‌های آن

این رشته به عنوان یکی دیگر از مشاغلی شناخته می‌شود که در کشور چین از بازار کار خوبی برخوردار است. مدیریت مالی‌ و مدیریت صنایع از جمله رشته‌های پرطرفدار در این کشور به شمار می‌رود. از آنجا که کارگزاران و فعالان موسسات در کشور چین علاقه‌مند هستند تا محصولات خود را با کیفیت و کارایی مناسب به بازار جهانی عرضه کنند، از مدیران خلاق و متعهد استقبال خوبی به عمل می‌آورند تا به واسطه ایده‌های خلاقانه ی‌آنها به بازارهای داخلی و خارجی نفوذ پیدا کنند.

لیدری

سیر صعودی گردشگران به کشور چین باعث شده تا صنعت توریسم و گردشگری و مشاغلی مانند هتل داری، لیدری گروه و… از بازار کار خوبی در این کشور بهره‌مند شوند جزء شغل‌ های پر درآمد کشور چین محسوب می‌شود.

داروسازی و پزشکی

در کشور چین به عنوان یکی از شغل‌ های پر درآمد کشور چین شناخته می‌شود. اهمیت به حوزه بهداشت، سلامت و درمان باعث شده تا از داروسازان توانمند و فعالان این حوزه استقبال خوبی پدید بیاید. علاوه برا داروسازی، تحصیل پزشکی در چین و دیگر زیر شاخه‌های این رشته نظر علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب می‌کند

مقاله پیشنهادی : تحصیل پزشکی در چین

 • مهندسی مکانیک
 • کامپیوتر
 • مهندسی عمران
 • تکنسین دندانپزشکی
 • حسابداری
 • خلبان
 • استاد دانشگاه
 • برنامه نویس‌کامپیوتر
 • پزشکی و داروسازی
 • رشته‌های مرتبط با خدمات و آموزش و تدریس بازاریابی
 • کار در سفارتخانه و کنسولگری
 • خدمات بازرگانی
 • مدیریت فروش
 • عکاسی حرفه‌ای
 • ویراستاری
 • صندوق داری
 • پذیرش هتل
 • خدمات ترجمه
 • روزنامه نگاری
 • تولید محتوا
 • دستیار حقوقی
 • برنامه نویسی رایانه
 • فناوری اطلاعات
 • قطعات سخت افزاری

و طراحی برنامه‌های رایانه‌ای، از دیگر مشاغل مورد نیاز در کشور چین به شمار می‌رود.

شغل‌ های پر درآمد کشور چین

آشنایی با درآمد شغل‌ های پر درآمد کشور چین

همچون سایر کشور‌های جهان در امد در کشور چین، به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور میانگین درامد در این کشور به طور ماهانه به حدود ۲۹۵۰۰ یوان می‌رسد. ۱۳۱۰۰۰ یوان به عنوان بیشترین درآمد و 4000  یوان به عنوان کمترین درامد در کشور چین اعلام شده است.

نام شغلمیانگین در آمدی
مدیریت۷۳۰۰۰ دلار تا ۳۶۷۰۰۰ دلار
فناوری اطلاعات و ارتباطات۳۷۰۰۰۰ دلار تا ۴۶۰۰۰۰ دلار
مدیر فروش۱۱۴۰۰۰ دلار تا ۱۷۰۰۰۰ دلار
داروسازی۱۳۰۰۰۰ دلار تا ۲۶۶۰۰۰ دلار
معلم۱۸۷۴۱۱ یوان
مهندس۲۵۶۰۲۳ یوان
معمار۱۸۳۲۱۰ یوان

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تا از زوایای مختلف و به طور همه جانبه مشاغل مختلف در کشور چین و لیست درآمدی برخی از حرفه‌ها به شما عزیزان ارائه شود. جهت کسب اطلاع بیشتر در خصوص چگونگی اخذ تابعیت چین، آشنایی با انواع روش‌های مهاجرتی، کار در چین و پاسخ به پرسش‌های خود در خصوص مقوله مهاجرت با کارشناسان مجرب و توانمند موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل کرده و یا به شعب حضوری این مجموعه مراجعه کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *