ویزای قطر

قبل از دادن درخواست ویزای قطر، بایستی مطمئن شوید که مبلغی معادل با 5000 ریال قطر را در حساب بانکی یا یک کارت اعتباری خود دارید. علاوه بر این انتظار می رود که شما از خویشاوندان و یا دوستانتان آدرسی را ارائه دهید که بعنوان افراد آشنا با شما در سفارت ثبت شوند. در ادامه مطلب آنچه را درباره ویزای قطر و چارچوب مهاجرت به این کشور نیاز است را از زبان موسسه حقوقی توسعه گران مهر می خوانید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ویزای قطر

قطر یکی از سریعترین کشورهای در حال رشد منطقه خلیج فارس است که در طول سال مردم از کشورهای مختلف به این کشور سفر می کنند. به دلیل صنعت نفت افراد ممکن است برای کار یا تنها برای اهداف تفریحی به این کشور سفر کنند. قطر ویزای های مختلفی را ارائه می کند.

انواع ویزای قطر

ویزای توریستی قطر تنها در زمان ورود ارائه می شود. شما باید ویزای خود را از درگاه های قطر بعد از ورود به قطر دریافت کنید. این نوع ویزا برای مردم برخی از کشورها در دسترس هستند. دو نوع ویزای توریستی وجود دارد: ویزای توریستی کوتاه مدت قطر ( دو هفته )، ویزای توریستی بلند مدت قطر ( 3 ماهه)

ویزای تجاری قطر

اگر برای شرکت قطری کار می کنید شما واجد شرایط دریافت ویزای تجاری قطر هستید. شرکت مسئولیت سازمان دهی ویزای شما را بر عهده دارد.

ویزای کاری قطر

اگر شما برای کارفرمای قطری برای حداقل دو سال کار می کنید می توانید برای ویزای کاری درخواست دهید. ویزای کاری قطر تنها می تواند توسط کارفرما ارائه شود. علاوه بر این معاینه سلامت قبل از ورود به قطر انجام می شود.

ویزای بازدید از خویشاوندان قطر

اگر شما اقوامی دارید که از شما حمایت می کند واجد شرایط این ویزا هستید. این ویزا برای 6 ماه معتبر است.

ویزای خانوادگی قطر

ویزای خانوادگی با ویزای بازدید از خویشاوندان تفاوت دارد و تاریخ انقضا ندارد. اگر شخصی در قطر کار می کند می تواند حامی خانواده خود برای رفتن و زندگی در قطر باشد.

ویزای اقامت GCC قطر

اگر شما ساکن یکی از کشورهای GCC هستید ممکن است واجد شرایط ویزای اقامت GCC باشید. در برخی از موارد این ویزا به کار شما نیز بستگی دارد.

مراحل تکمیل درخواست ویزای قطر

 • ارائه تمام مدارک مورد نیاز برنامه سفر، وضعیت بانکی و دیگر مدارک مورد نیاز
 • هیچ مصاحبه ای لازم نیست. تمام مدارک توسط مقامات بررسی و تایید می شوند.

دلایل پذیرفته نشدن و ریجکتی ویزای قطر

 • کمبود اطلاعات ارائه شده
 • واجد شرایط نبودن متقاضی برای گروه درخواست شده و عدم صلاحیت قانونی

مواردی که باید در نظر داشته باشید: تمام ویزاهای قطر بعد از پرداخت هزینه بین 7 تا 10 روز صادر می شوند. به جز ویزاهایی که در زمان ورود ارائه می شوند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای قطر

مدارک لازم برای اخذ ویزای قطر

مدارک لازم برای اخذ ویزای قطر

کلیه متقاضیان باید دارای یک گذرنامه شخصی قابل خواندن باشند که حداقل از 6 ماه از تاریخ ورود به قطر معتبر باشد. لطفاً توجه داشته باشید که نمی توانید با استفاده از این سرویس کودکانی را که در گذرنامه والدین تایید شده اند، درخواست دهید. برای تکمیل برنامه، کلیه متقاضیان به اسکن الکترونیکی روشن و رنگی از موارد زیر نیاز دارند:

 1. اطلاعات گذرنامه (صفحه بیو) / عکس صفحه (ها)
 2. عکس اندازه گذرنامه
 3. رزرواسیون هواپیمایی (مسافران قطر ایرویز لازم نیست اطلاعات رزرو خود را ارائه دهند)
 4. رزرو هتل / تأیید یا اسناد مربوط به سایر محل های اقامت در قطر
 5. اگر واجد شرایط دریافت مجوز سفر الکترونیکی ETA باشید، باید یک یا چند مورد از موارد زیر را نیز ارائه دهید:
 6. دلیل سکونت
 7. اثبات ویزای معتبر که برای وضعیت اقامتی شما برگزار شده است
 8. کپی شناسنامه شخصی یا گذرنامه اسپانسر و گذرنامه معتبر را برای بازدید کننده ضمیمه شود.
 9. کپی گذرنامه همسر حامی با قرارداد اجاره مسکونی معتبر اجازه اقامت معتبر
 10. نامه ای از کارفرمای ذکر حرفه و حقوق برای اثبات ارتباط با بازدید کننده.
 11. دو فتوکپی از گذرنامه خود تهیه کنید. پرداخت هزینه را به صورت چک یا سفارش پولی انجام دهید که قابل پرداخت به “سفارت کشور قطر” باشد.

درخواست خود، گذرنامه، مواد پشتیبان از قبیل اظهارنامه بانکی سه ماهه از متقاضی، کپی مجوز اقامت شخص، اثبات معتبر ارتباط بین درخواست کننده و شخص و غیره را از طریق پست الکترونیکی و یک پاکت پیش پرداخت به سفارت قطر در آدرس ارائه شده در فرم ارسال کنید. در غیر این صورت، ممکن است منتظر ورود خود به کشور باشید و مدارک خود را در فرودگاه ارائه دهید اما بهتر است این کار را نکنید، زیرا این کشور ممکن است درخواست ویزا شما را رد کند.

مهمتر از همه، گذرنامه شما باید اعتبار حداقل شش ماه یا بیشتر از مدت زمان سفر خود را داشته باشد و باید دارای صفحات ویزای خالی باشد که در صورت تایید ویزا، ویزا قطر به صفحه ویزا اضافه می شود. پس از تایید ویزا، ویزای قطر در گذرنامه شما به صفحه ویزا اضافه می شود. گذرنامه شما با استفاده از پاکت پیش پرداختی که تهیه کرده اید، از طریق نامه ارسال می شود. در صورتی که دارنده ویزا مرد و بالاتر از 18 سال باشد، اجازه خروج لازم است و بیش از 30 روز می ماند.

ویزای توریستی قطر

بازدیدکنندگان از کشورهای زیر می توانند ویزای توریستی قطر را بدست آورند:

شهر واتیکان، آندورا، انگلیس، استرالیا، ایالات متحده، اتریش، هلند، بلژیک، برونئی، سوئیس، کانادا، کره جنوبی، دانمارک، سنگاپور، فرانسه، فنلاند، یونان، آلمان، ایرلند، هنگ کنگ، ایسلند، ایتالیا، لیختن اشتاین، ژاپن، لوکزامبورگ، موناکو نیوزلند، نروژ، مالزی، پرتغال اسپانیا، سان مارینو و سوئد با هزینه 100 ریال است. شما امکان اخذ ویزای مشترک (قطر – عمان) را دارید اما ابتدا باید از طریق بندر قطر بگذرید. اعتبار ویزای توریستی قطر 2 هفته است در حالی که ویزا مشترک گردشگری 3 هفته است و هر دو برای یک هفته دیگر قابل تمدید هستند.

روشهای پرداخت پذیرفته شده:

 • ویزا
 • پول نقد الکترونیکی
 • ماسترو
 • مستر کارت
 • ویزا الکترونی.

پرداخت ویزای شما می تواند در میز مهاجرت انجام شود. برای دسترسی به شما، باید اقامتی در قطر داشته باشید تا بتوانید در هتل رزرو کنید. قبل از درخواست ویزای توریستی اطمینان حاصل کنید که 5000 ریال در حساب بانکی یا کارت اعتباری دارید. همچنین باید از اقوام / دوستانی که در آدرس خود اقامت دارید، برخوردار شوید.

همچنین می توانید از طریق اپراتور توریستی، هتل یا راه هوایی قطر ویزای توریستی 2 هفته ای (قابل تمدید تا 2 هفته دیگر) دریافت کنید. شرط دیگر خرید بلیط برگشتی در قطر ایرویز است، شما هنوز هم می توانید بلیط مختلفی را از یک شرکت دیگر رزرو کنید اما با شرکت های هواپیمایی محلی قطر پذیرش تضمین شده تر است. اگر به دنبال یک پروسه اخذ ویزای توریستی راحت و آسان هستید، توصیه می کنیم از طریق شرکت هواپیمایی قطر هواپیمایی را با خدمات ال ماها رزرو کنید. آنها کل فرایند را برای شما ترتیب می دهند و این روند را آسان تر و دلپذیر می کنند.

ویزای کار قطر

ویزای کار قطر

ویزای کار قطر

ویزاهای کاری قطر 1-3 ماه اعتبار دارد. آنها بطور معمول توسط کارفرمای شما در قطر سازماندهی می شوند. قبل از مراجعه به ویزای کاری قطر باید گواهینامه ای از رفتار خوب را دریافت کنید، جزئیات بیشتر در مورد این را می توانید در گواهینامه های ترخیص پلیس برای قطر مشاهده کنید. پس از ورود به قطر، شرکت شما مجبور است ویزای کار و اجازه اقامت برای شما فراهم کند تا بتواند در آنجا کار و زندگی کند. برای دریافت ویزای کار و مجوز اقامت باید موارد زیر را ارائه یا انجام دهید:

 • آزمایش خون طبیعی و آزمایش گروه خونی
 • اثر انگشت
 • بررسی سلامت
 • اشعه ایکس قفسه سینه

توصیه می کنیم آزمایش های فوق را در کلینیک دوحه واقع در خیابان میرکعب الجدید انجام دهید. به آن افزوده شده، شما باید قبل از آمدن قطر، یک بررسی جهانی بهداشت را دریافت کنید. برای اینکه کارفرمای شما، از شما حمایت مالی کند، باید حداقل 2 سال برای او کار کنید. همچنین کارفرمای شما می تواند به مدت 2 سال شما را از آمدن به قطر منع کند.

ویزای GCC قطر

مزیت های سفر برای ساکنان منطقه GCC: اگر شما در منطقه GCC هستید ( شورای همکاری کشورهای عرب خلیج ) مهم است که در مورد حقوق و مزایای اصلی مرتبط با مجوز اقامت GCC در پاسپورت خود اطلاع داشته باشید. برخی از ملیت ها ممنوعیت ورود به کشورهای GCC را از طریق ویزای در لحظه ورود دارند.

صاحبان ویزای ملی GCC

این ویزا به رانندگان و پیشخدمت های ساکن در قطر به عنوان مجوز ورود به مرزهای قطر از کشورهای GCC داده می شود این ویزا برای یک ماه معتبر است و برای پنج ماه قابل تمدید است. شرایط خاص شامل مواردی می شود که ذینفع ویزای اقامت معتبر در یکی از کشورهای شورای خلیج فارس را داشته باشد یا اینکه با حامی یکی از اعضای خانواده حمایت کننده ( همسر یا فرزند) وارد شود.

ویزای مسافرتی GCC قطر

این ویزا به ساکنان منطقه GCC که برای اقامت 14 روزه وارد مرزهای قطر می شوند داده می شود. این ویزا برای 14 روز قابل تمدید است. پیش شرط ها شامل این است که ذینفع ویزای اقامت معتبر یکی از کشورهای GCC را داشته باشد یا بخواهد از اعضای خانواده خود که ساکن قطر هستند دیدن کند. 

ویزای همراه قطر

گر یکی از اعضای خانواده شما در کشور قطر کار می کند می توانید از او بخواهید که اسپانسر شما شود و برای شما ویزای همراه قطر اخذ کند. این نوع ویزا برای 1 ماه اعتبار خواهد داشت اما می توانید تا 6 ماه ( برای اعضا خانواده درجه یک) و یا سه ماه ( برای سایر اعضای خانواده ) آن را تمدید کنید. در صورتی که شما همسر و یا فرزند فردی باشید که در قطر زندگی می کند می توانید این ویزا را تا یک سال تمدید کنید.

برای اخذ ویزای همراه قطر به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • 2 قطعه عکس
 • شناسنامه یا گواهی ازدواج ( به منظور ثابت کردن روابط خود با اسپانسر )
 • یک نامه از اسپانسر شما
 • کپی پاسپورت
 • کپی کارت شناسایی

شخصی که در قطر زندگی می کند و قصد دارد به عنوان اسپانسر مسئولیت شما را بپذیرد می بایست در دپارتمان مهاجرتی این کشور درخواست خود را ثبت کند.

ویزای خانواده قطر

اگر شما در قطر کار می کنید می توانید اسپانسر همسر و فرزند خود شوید و آنها را برای زندگی به این کشور با خود ببرید. این نوع ویزا با ویزای همراه متفاوت است و تاریخ انقضا ندارد. خانواده شما می توانند تا زمانی که شما اسپانسرشیپ آنها را تقبل کنید همراه شما در این کشور زندگی کنند. اسپانسر خانواده می بایست از قبل به امور اقامتی خانواده خود رسیدگی کند. درخواست وی می بایست در سازمان کار این کشور به ثبت برسد. فردی که قصد دارد اسپانسر خانواده شود می بایست مدارک زیر را ارائه دهد:

 • عکس پاسپورتی اسپانسر، همسر و فرزندان
 • شناسنامه فرزندان، مدارک آموزشی و گواهی ازدواج
 • اظهارنامه بانک برای حقوق 6 ماه
 • نامه تاییدیه از کار

گزینه دیگری که در مقابل شما وجود دارد این است که می توانید برای خانواده خود درخواست ویزای همراه داده و سپس آن را به مجوز اقامت تبدیل کنید. بر اساس تغییرات صورت گرفته در قوانین مربوط به زنان شاغل، از این به بعد زنان نیز می توانند اسپانسر فرزندان و همسران خود شوند.

هزینه ویزای قطر

هزینه ویزای قطر

هزینه ویزای قطر

مدت زمان انتظار ویزای قطر

مدت زمان انتظار بسته به متقاضی و حامی و نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت است. برای درخواست یک ویزای بلند مدت دائمی روند  اجرای این برنامه بین 4 تا 8 هفته طول می کشد تا انجام شود در حالی که ویزای ورود به کار موقت تقریبا 2 هفته زمان می برد.

بیزینس ویزای قطر

اگر شما در حال بررسی گزینه های گسترش تجارت خود هستید اگر شما قطر هستید می توانید یک کشور سودمند برای یک سرمایه گذاری باشید. هنگام برنامه ریزی و تهیه استراتژی خود، باید در مورد ویزای تجاری قطر در نظر بگیرید. دلیل این امر این است که مسیر عمل را تعیین میکند. بگذارید نگاهی به انواع مختلف ویزاهای تجاری قطر و نحوه اعمال آن داشته باشیم.

 اکنون دو نوع کار در قطر وجود دارد:

 • در ابتدا می توانید برای یک کارفرمای مجاز در قطر درخواست دهید.
 • دوم اینکه  می توانید برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود برنامه ریزی کنید. در هر دو مورد، شما باید دستورالعمل ها و رویه های خاصی را دنبال کنید.

قوانین ویزای قطر برای همه کشورها یکسان نیست. در هنگام ورود به قطر 33 کشور از ویزا برخوردار هستند. آنها فقط باید یک هزینه اسمی را در فرودگاه بپردازند و ویزا را دریافت کنند. آنها همچنین می توانند از طریق پورتال آنلاین همان درخواست را انجام دهند. هند جزء آنها نیست. اگر به دنبال شغل هستید،کارفرمای شما می تواند ویزا را برای شما ترتیب دهد.

بیزینس ویزای قطر

بیزینس ویزای قطر

انواع ویزای تجاری قطر

وقتی در مورد ویزای تجاری قطر  صحبت می کنیم، می خواهیم به شما اطلاع دهیم که ویزای کار اجازه نمی دهد شخص به طور دائم در قطر اقامت داشته باشد. می توانید به طور موقت از ویزای کاری به قطر مراجعه کنید.

 دو نوع ویزای تجاری قطر وجود دارد:

ویزای کار 72 ساعته، این ویزای تجاری هنگام ورود به قطر صادر می شود. همچنین، برای تمدید بیشتر تا 72 ساعت قابل استفاده است. افرادی که سفرهای کاری کوتاه مدت دارند، می توانند برای این نوع از ویزا درخواست دهند. به عنوان مثال، اگر با مشتری بالقوه در قطر جلسه ملاقات دارید یا مایل به شرکت در یک کنفرانس تجاری هستید، می توانید برای این نوع ویزای تجاری اقدام کنید.با این حال،حتما تمام مدارک معتبر را در اختیار داشته باشید.

ویزای این کار  با ویزای 72 ساعته تجاری متفاوت است.  این ویزا برای کارهای پیمانکاری به دست می آید. از این رو اعتبار این ویزای تجاری قطر سه ماهه است. یک کارگر پیمانکار می تواند به صورت کوتاه مدت در قطر اقامت داشته باشد. کارفرما مسئول تنظیم این نوع از ویزا است. علاوه بر این، کارفرما باید یک شرکت تایید شده یا یک موسسه در قطر را اداره کند.

ویزای سرمایه گذار قطر

این نوع ویزا نیز در گروه ویزای تجاری قطر گنجانده شده است. افرادی که مایل به سرمایه گذاری، کار و زندگی در قطر هستند، می توانند برای ویزای سرمایه گذار اقدام کنند. با این حال، گزینه سرمایه گذاری فقط برای سرمایه گذاری های انتخاب شده در دسترس است. شما باید قبل از درخواست ویزای سرمایه گذار، دستورالعمل ها و قوانین را کاملا بخوانید. ویزای سرمایه گذار به همراه اقامت در قطر برای شما صادر می شود. برای این، شما باید اسناد معتبری را تایید کنید که مالکیت ملک شما را تایید می کند، یک گواهی از سلامت روانی و بررسی (چکاپ) پزشکی ارائه دهید.  جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به قطر با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “ویزای قطر

 1. Nemat Gheyasi گفت:

  سلام، نعمت قیاسی 18سال سابقه آشپزی دارم فرنگی، ایرانی دنبال کار در قطر هستم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   با سلام
   شما باید یک دعوت نامه کاری معتبر از کشور مورد نظر داشته باشید تا بتوانید برای ویزای کار اقدام کنید، اطلاعات بیشتر را می توانید از مشاورین موسسه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *