تحصیل در اسپانیا

ویزای دانشجویی و تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

با توجه به مقاله زیر یکی از  مناسب ترین کشورها جهت مهاجرت کشور اسپانیا می باشد، که می تواند گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل و کسب اقامت باشد. البته  فرد متقاضی باید ابتدا تمامی شرایط را سنجیده و سپس اقدام نماید. پیشنهاد می شود که شما عزیزان در مورد ویزای تحصیلی اسپانیا با کارشناسان ما در دفاتر مختلف موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس حاصل نموده و از راهنمایی آنها در تمامی امور بهره مند شوید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویان کشورهای اروپایی برای تحصیل در اسپانیا به ویزا نیازی ندارند، اما سایر دانشجویان بین المللی باید برای اخذ ویزای تحصیلی به منظور تحصیل در اسپانیا اقدام کنند. مراحل اخذ ویزای تحصیلی :

 • درخواست به یکی از دانشگاه های اسپانیا و دریافت نامه پذیرش
 • انتخاب نوع ویزای مورد نیاز برای تحصیل در اسپانیا

با توجه به طول دوره تحصیل دو نوع ویزا وجود دارد، ویزای 180 روزه، در صورتی که قصد تحصیل به مدت 3 الی 6 ماه را داشته باشید باید برای این ویزا درخواست دهید. ویزای تحصیلی نوع D، در صورتی که قصد تحصیل به مدت بیش از شش ماه را داشته باشید، به این ویزا نیاز دارید. با ویزای تحصیلی نوع D می توانید کارت اقامت (TIE) برای دانشجویان بین المللی را دریافت کنید. TIE یک مجوز موقت است که به شما امکان اقامت در طول دوره تحصیل در اسپانیا را می دهد. این کارت برای حداکثر یک سال اعتبار دارد و می توان سالیانه تا پایان دوره تحصیل آن را تمدید کرد.

توجه داشته باشید که زمانی که از طریق ویزای کوتاه مدت وارد اسپانیا شده اید، نمی توانید برای ویزای تحصیلی درخواست دهید. برای دریافت ویزای تحصیلی تنها می توان از کشور خود اقدام کرد. همچنین امکان تغییر ویزا پس از ورود به اسپانیا وجود ندارد. تنها ویزایی معتبر است که از طریق سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور متقاضی پیش از ورود به اسپانیا دریافت شده باشد. با مراجعه به سفارت اسپانیا در کشور خود پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی مطلع شوید و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا را تهیه و ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا :

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت (باید تا زمانی که در اسپانیا اقامت دارید، اعتبار داشته باشد)
 • دو قطعه عکس اخیر در سایز عکس پاسپورت
 • اطلاعاتی درباره برنامه تحصیلی انتخابی (جزئیات کامل از رشته و دانشگاه انتخابی مانند ساعات تحصیل در هفته)
 • بیمه درمانی با حداقل پوشش 30000 یورو برای کل دوره تحصیل
 • وجوه کافی مالی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در طول دوره اقامت (حداقل 900 یورو در ماه)
 • گواهی پزشکی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • فهرست سوابق کیفری پنج سال اخیر (در صورت وجود) که توسط مقامات مربوطه در کشور مبدا صادر می شود.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اسپانیا

با توجه به قوانین کشور اسپانیا، داشتن گواهی زبان اسپانیایی برای تحصیل در موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی اجباری نیست. با این حال زبان آموزش اکثر دانشگاه ها، اسپانیایی است که دانشجویان برای شرکت در رشته هایی به زبان اسپانیایی، باید به طور کامل به این زبان تسلط داشته باشند.

یکی از آزمون های قابل قبول زبان اسپانیایی در دانشگاه ها ، آزمون (DELE (Diploma de Español Como Lengua Extranjera می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند و از کشورهای انگلیسی زبان نیستند، باید مهارت زبانی خود را با شرکت در یکی از آزمون های IELTS و یا Cambridge Advanced اثبات کنند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اسپانیا

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اسپانیا از زمانی که فرم درخواست شما برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور ارسال می شود حداکثر 15 روز زمان نیاز دارد تا فرآیند صدور ویزا تکمیل شود. شما بایستی 3 هفته قبل از عزیمت برای درخواست ویزای تحصیلی خود اقدام کنید. برای دانشجویان درخواست ویزا نوع C گزینه مناسب است . پس از مرحله صدور ویزا باید پس از 1 سال در صورت نیاز ویزای خود را قبل از منقضی شدن مجددا تمدید کنید.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

یکی از شرایط اصلی برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، پرداخت هزینه آن می باشد. بدون پرداخت هزینه ویزا به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد. هزینه درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا 60 یورو می باشد.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

شرایط دریافت ویزای همراه در اسپانیا

دانشجویان از کشورهای مختلف می توانند برای شروع تحصیل و ادامه ی تحصیل در مقاطع مختلف وارد کشور اسپانیا شوند.ورود از مقطع لیسانس امکان پذیراست و با در دست داشتن مدرک زبان اسپانیایی وارد دوره ی یک ساله ی کالج شده و پس از گذراندن آزمون وارد دانشگاه شود. در مقاطع بالاتر نیز شخص با در دست داشتن مدرک زبان اسپانیای سطح B1 و یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 می تواند به هر دو زبان کورس تحصیلی خود را انتخاب کند و بعد از تحصیل به شخص فرصت کار داده شده و بعد از مشغول شدن به کار می تواند برای اخذ اقامت اقدام کند.

برای درخواست ویزای همراه ابتدا بایستی خود فرد دانشجو اقامت اسپانیا داشته باشد پس ابتدا باید ویزای تحصیلی بگیرد که برای اخذ این ویزا ابتدا به دانشگاه مورد نظر درخواست ارسال گردد که باید آخرین مدرک تحصیلی خود را به همراه مدرک زبان و سایر مدارک به دانشگاه تحویل دهد و آنها پس از بررسی درخواست به شما پذیرش تحصیلی می دهند. پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه می توانید با فراهم کردن مدارک لازم برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه کند.

پس از اخذ ویزا زمانی که دانشجو توانست اقامت دریافت کند، ان زمان می تواند به ویزای همراه اقدام کند. در مورد ویزای همراه این نوع از اقامت ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر 18 سال به صورت همزمان صادر نمی شود و فرد اصلی بعد از ورود به کشور اسپانیا یک سال باید در این کشور مانده باشد و با داشتن کارت اقامت خود می تواند، برای همسر و فرزند خود درخواست دهد، که می توانند 90 روز اقامت کنند و باید سپس به سفارت اسپانیا مراجعه و دوباره درخواست ویزا کنند. برای اطلاع از هزینه تحصیل در اسپانیا مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دسترس شما عزیزان هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *