ویزای ایتالیا

ابتدا باید تعیین کنید که آیا کشور شما  نیاز به ویزا برای ورود به ایتالیا دارد یا خیر. کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای درون مرزهای شنگن برای بازدید از ایتالیا نیازی به ویزای ایتالیا ندارند اما اگر مجبور به اقامت طولانی تر از 90 روز باشند مجوز اقامت (permesso di soggiorno) لازم است. به همین منظور سایر شرایط این ویزا را نیز بررسی می کنیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

روند درخواست ویزای ایتالیا

بعضی از کشورها مانند انگلستان و ایالات متحده برای بازدید کمتر از 90 روز ایتالیا نیازی به ویزا ندارند، اما برای بازدید در مدت زمان بیشتر نیاز به ویزا دارند. سایر کشورها ممکن است ویزا را برای مدت طولانی و کوتاه مدت درخواست کنند. ویزا می تواند برای افراد یا گروه ها صادر شود، هرچند ویزای گروهی باید به شکل یک برچسب چسبنده (نه یک تمبر) در پاسپورت شما زده شود، بنابراین مطمئن شوید که پاسپورتتان چند صفحه خالی داشته باشد. به طور کلی،  دو دسته اصلی از ویزا وجود دارد : ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت

ویزای کوتاه مدت  قابل اجرا برای بازدید کنندگان  تا 90 روز است. دو نوع ویزای کوتاه مدت وجود دارد:

  1. ویزای شنگن یکنواختUSV
  2. ویزای معتبر محدوده زمانی ( LTVs )

ویزای USV ها رایج تر و معتبر برای تمام کشورهای عضو شنگن هستند، در حالی که LTV ها برای برخی ( اما نه همه کشورهای عضو اتحادیه ) از کشور ها معتبر هستند و فقط در شرایط استثنایی صادر می شوند. این ویزای نوع C است. ویزای بلند مدت برای بازدید کنندگان  بیش از 90 روز معتبر است این ویزای ملی (VN) است که به شما اجازه می دهد در مدت زمان طولانی در کشور ایتالیا  اقامت داشته باشید. VN ها هم چنین به شما اجازه می دهند تا به مدت 90 روز در منطقه شنگن سفر کنید. این ویزای ” نوع  D” هست.

برنامه های کاربردی ویزای ایتالیا

پس از به دست آوردن مدارک لازم، یک درخواست برای ویزا باید به کنسولگری ایتالیایی کشور خود ارائه دهید. ممکن است ارسال درخواست توسط پست امکان پذیر باشد، اما در موارد دیگر شما ملزم به حضور درسفارت هستید. اگرشما  شخصا درخواست می دهید، توجه کنید که صفهای طولانی در کنسولگریها در شهرهای بزرگ وجود دارند. اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزا بستگی به هدف سفر شما به ایتالیا دارد.

  • یک گذرنامه معتبر برای حداقل سه ماه پس از اعتبار درخواست ویزا با یک صفحه خالی برای تأیید برچسب ویزا ؛
  • شماری از عکس های گذرنامه در یک زمینه سفید .

برنامه های کاربردی ویزای ایتالیا

ویزای شنگن برای مهاجرت به ایتالیا

ویزای شنگن به صورت یک برچسب با یک گذرنامه، یک سند مسافرتی یا یک سند معتبر دیگر که به دارنده مجوز عبور از مرز را می دهد، است. ویزای کوتاه مدت رایج ترین ویزای شنگن است. این  ویزا به مسافرین، با توجه به شرایط ویزا، اجازه ورود به سرزمین های 26 کشور شنگن را برای  یک سفر پیوسته یا چندین بازدید کننده (بسته به تعداد ورودی های ارائه شده توسط کنسولگری)، که مدت آن بیش از سه ماه نیست ( 90 روز) در هر نیم سال از تاریخ ورود نخست در منطقه شنگن را می دهد. مدت اعتبار این ویزا از  پنج سال تجاوز نمی کند.

اطلاعات این مقاله در حال تکمیل شدن است، لطفا توجه داشته باشید که برای درخواست ویزای سفر در سفارت ایتالیا، تنها مقصد یا مقصد اصلی شما (با طولانی ترین مدت اقامت) باید ایتالیا باشد. شما می توانید درخواست ویزای حداقل 15 روز یا حداکثر 3 ماه قبل از تاریخ مورد نظر خود را برای سفر درخواست کنید. تاکنون اگر همچنان اطلاعاتی را مد نظر دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر)گفت و گو کرده و سوالات خود را در مورد شرایط مهاجرت به ایتالیا پاسخ دهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *