تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا مقطع لیسانس

هزینه تحصیل در کانادا مقطع لیسانس

کانادا یکی از محبوب ترین کشورها برای دانشجویان خارجی است و تجربه های جالب و فرصت های بی نظیری برای تمام دانشجویان در این کشور که به وسعت زیاد، شهرهای چند ملیتی و زیبایی های طبیعی معروف است، فراهم می شود. دانشگاه های کانادا خودشان شهریه ی خود را تعیین می کنند و این مبلغ هزینه تحصیل در کانادا مقطع لیسانس بسته به چند فاکتور متغیر است؛ فاکتورهایی مثل: رشته ی تحصیلی، اینکه شما دانشجوی کانادایی هستید یا خارجی و مقطع تحصیل در کانادا (لیسانس یا بالاتر از آن). اطلاعات کاملتر را در ادامه این مقاله از موسسه حقوقی توسعه گران مهر بخوانید.

هزینه تحصیل در کانادا مقطع لیسانس

 1. دانشگاه آکادیا: 17500 دلار
 2. دانشگاه آتاباسکا: 17500 دلار
 3. دانشگاه منُنیته کانادایی: 9600 دلار
 4. دانشگاه کِپ برتُن: 16000 دلار
 5. دانشگاه کُنکُردیا: 19500 دلار
 6. دانشگاه دالهاسی: 18000 دلار
 7. کالج دانشگاه دومسنسکن: 11200 دلار
 8. دانشگاه دانشگاه کینگز کالج:15700 دلار
 9. دانشگاه مکمستر: 24000 دلار
 10. دانشگاه مِموریال متعلق به نیوفاندلند: 11500 دلار
 11. دانشگاه مانت رویال: 15000 دلار
 12. دانشگاه سیمون فراسر: 11500 دلار
 13. موسسه تکنولوژی ساترن آلبرتا: 14000 دلار
 14. دانشگاه آلبرتا 24000 دلار
 15. دانشگاه مانیتُبا 16000 دلار
 16. دانشگاه نیو برانسویک: 14000 دلار
 17. دانشگاه آتاوا: 26000 دلار
 18. دانشگاه پرینس ادوارد ایسلند: 12000 دلار
 19. دانشگاه ساسکاچوان:19000 دلار
 20. دانشگاه سنت پاول: 14000 دلار
 21. دانشگاه وینیپگ: 13000 دلار

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

برای ادامه تحصیل کانادا را انتخاب کنید، این فرصت را خواهید داشت که مناطق فرهنگی و طبیعی بسیار متفاوتی را از دامنه های اسکی کلمبیا بریتانیا به استان مانیتوبا با شهرهایی مانند تورنتو، مونترال، را تجربه کنید.

ونکوور و کبک چند فرهنگی هستند، اشغال نیمه شمالی کانادای شمالی آمریکای جنوبی به خاطر زیبایی طبیعی این کشور شناخته شده است و تعداد کمی از کشورها در جهان می توانند چیزی نزدیک به فراوانی از جنگل ها، دریاچه ها و کوه ها و تنوع چند فرهنگی خود داشته باشند در کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت میشود که همزمان در دولت و اسناد اداری به کار میرود.

تحصیلات کارشناسی در کانادا

تحصیل کارشناسی در کانادا در حال تبدیل به یک مقصد بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی است که مایل به تحصیل در یک محیط جهانی هستند بدون اینکه مالیات خود را بیش از اندازه افزایش دهند. کشورهای انگلیسی زبان، هزینه تحصیل در کانادا به طور قابل توجهی کاهش یافته است که اخیرا سرمایه گذاری سنگین در دانشگاه و دانشکده های کانادا را تضمین میکند که آنها قادر به ارائه طیف متنوعی از دوره های آموزشی و صلاحیت دانشجویان بین المللی هستند.

تحصیلات کارشناسی در کانادا

تحصیلات کارشناسی در کانادا

کالج های فنی و کالج های حرفه ای:

بیش از 1500 کالج فنی حرفه ای در کانادا و دوره اخیر سرمایه گذاری سنگین توسط دولت کانادایی وجود دارد که به طور خاصی برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است.آنها مدرک دیپلم خود را در طیف گسترده ای از زمینه ها از جمله فن آوری کسب و کار ارائه میدهند. دوره وکالت و پزشکی و دیگر رشته ها در کانادا می تواند بین شش تا 2 سال طول بکشد تا هر چیزی را به دست آورند.

مدرک کارشناسی ارشد:

آنهایی که برای تحصیل در کانادا انتخاب می شوند، معمولا بهترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی هستند که در مورد جنبه های خاصی از شغل برگزیده شده یا آینده تحصیلی تردید دارند. یک مدرک کاردانی معمولا 2 سال طول میکشد که میتوان آن را به سه چهار سال در مقطع لیسانس، در صورتی که در دانشگاه مورد نظر شما باشد، گسترش داد.بعضی از صنایع نیاز به مدرک کارشناسی ارشد دارن. در حالی که دیگر صنایع به دنبال راه حل کاملتری برای بحث درباره برنامه های شغلی شما با کمیسیون مستقل انتخابات در خارج از کشور باشند. بهتر است در مورد برنامه کاری خود با مشاور در IEC در خارج از کشور برای گفتگو صحبت کنید.

مدرک لیسانس:

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا 4 سال طول می کشد، دوره های 3 ساله در موسسات انتخاب شده وجود دارد که شامل مطالعات جزئی نیستند. در پایان تحصیلات نیز میتوانید یک سال بیشتر ادامه تحصیل دهید تا به مقام تحصیلی بالاتری برسید. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه میرداماد تماس بگیرید.

شرایط اخذ پذیرش مقطع لیسانس در کانادا

دوره های مختلفی در مقطع لیسانس در کانادا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد و هر کدام از آنها دارای معیار ورودی منحصر به فردی برای خود هستند که معمولا ملاک آنها نمره متوسط می باشد و اکثر این کالج ها و دانشگاه ها این نمرات را از یک مدرک دیپلم برآورد و ارزیابی میکنند و به عنوان معیار پذیرش قرار میدهند البته( در سطح آکادمیک). و مدرک لیسانس بین المللی پذیرفته می شوند، اما اگر شما از ارزش و معیار مدرک تحصیلی مطمئن نیستید باید با متخصص آموزشی در مرکز(آی ای سی) در خارج از کشور این تعیین سطح را انجام دهید. دانشجویانی که مایل به تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی هستند اما اولین زبان آنها انگلیسی نیست تا مهارت آن ها در زبان را اثبات کند و این کار را می توان با آزمون های آیلتس و تافل انجام داد.

بیشتر دانشگاه های کانادا حداقل امتیازی خواهند داشت که شما برای رسیدن به یک مکان به آن نیاز دارید، علاوه بر این، دانشجویانی که مایل به تحصیل در کبک هستند ممکن است از طریق. آیلتس و تافل مهارت های خود را در فرانسه بیان کنند. آزمون های DALF,DEHF,TCF,TCFQاین فهرست یک طرح کلی از الزامات لازم برای دانشجویانی است که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا هستند. طیف گسترده ای از این برنامه ها در این مرحله وجود دارد.

لطفا دقت داشته باشید که شرایط خاص موسسات تغیر میکند و دانشجویان تشویق می شوند که مستقیما از طریق موسسه چک شوند آن ها به نیازمندی های پذیرش خاص علاقمند هستند.

 • تکمیل موفقیت آمیز یا معادل یا یک برنامه دانشگاهی دبیرستان در کانادا با نمرات خوب.
 • اثبات مهارت در زبان انگلیسی( یا فرانسه اگر به زبان انگلیسی تحصیل میکنید)
 • دانشجویان میتوان برای اثبات مهارت زبانی مدرک(آیلتس و تافل)را ارائه دهند.
 • به طور کلی دانشگاه های فرانسوی زبان به دانش آموزان بین المللی نیاز دارند تا آزمون های زبان فرانسوی خود را تکمیل کنند.

برخی از سازمان ها فرم های دیگری از زبان انگلیسی یا فرانسه را دارند و ممکن است آزمون مهارت زبانی خود را ارائه دهند یا دانشجویان را به برنامه های دانشگاهی بر پایه تکمیل موفقیت آمیز برنامه زبان انگلیسی تکمیل کنند. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه میرداماد تماس بگیرید.

ارزانترین دانشگاه ها برای مقطع کارشناسی در کانادا

 1. دانشگاه آکادیا
 2. دانشگاه آتباسکا
 3. دانشگاه براندون
 4. دانشگاه مانونیت کانادا
 5. دانشگاه کیپ برتون
 6. دانشگاه کنکوردیا
 7. دانشگاه دالهوزی
 8. کالج دانشگاه دومینیکن
 9. دانشگاه کالج کینگ
 10. دانشگاه مكمستر
 11. دانشگاه یادبود نیوفاندلند
 12. دانشگاه کوه رویال
 13. دانشگاه سیمون فریزر
 14. موسسه فناوری جنوب آلبرتا
 15. دانشگاه آلبرتا
 16. دانشگاه مانیتوبا
 17. دانشگاه نیوبرانزویک
 18. دانشگاه اوتاوا
 19. دانشگاه جزیره پرنس ادوارد
 20. دانشگاه ساسکاچوان
 21. دانشگاه سنت پل
 22. دانشگاه وینیپگ

رنکینگ دانشگاه های دارای مقطع لیسانس در کانادا

پنجمین اخبار سالانه ایالات متحده آمریکا بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهانی را برای ارائه بینش در مورد نحوه مقایسه دانشگاه ها در سطح جهان ارائه داده است. از آنجایی که تعداد بیشتری از دانشجویان برای ثبت نام در دانشگاه های خارج از کشور خود برنامه ریزی می مانند، رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهانی که به طور خاص به دانشکده ها، تحقیقات علمی و شهرت عمومی، ولی برنامه های جداگانه لیسانس و یا دوره های تحصیلات تکمیلی به مقایسه جهانی موسسات کمکی نمی کند.

رنکینگ دانشگاه های دارای مقطع لیسانس در کانادا

رنکینگ دانشگاه های دارای مقطع لیسانس در کانادا

رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان نیز بینش را در مورد اینکه دانشگاه های ایالات متحده که اخبار آمریکا را به صورت جداگانه برای بیش از 30 سال در رتبه بندی قرار داده اند، ارائه می دهند. همه دانشگاه ها می توانند خود را نسبت به دانشکده ها در کشور و منطقه خود محک بزنند، در صحنه جهانی چشو گیرتر شوند و مدارس عالی در کشورهای دیگر را با همکاری در نظر بگیرند.

به طور کلی بهترین رتبه بندی دانشگاه های جهان شامل 1250 موسسه برتر است که بدون تغییر از سال گذشته در سراسر کشور از 74 کشور به 75 کشور گسترش یافته است. اولین گام در تولید این رتبه بندی، که توسط تجزیه و تحلیل انگیزه کلاریویت طراحی شده است، ایجاد یک استخر از 1372 دانشگاه بود که برای رتبه بندی 1250 مدرسه برتر استفاده شد.

 1. دانشگاه تورنتو # 20
 2. دانشگاه بریتیش کلمبیا # 29
 3. دانشگاه مک گیل # 43
 4. دانشگاه مک مستر # 130
 5. دانشگاه مونترال # 136
 6. دانشگاه آلبرتا # 137
 7. دانشگاه کالگری # 178
 8. دانشگاه اتاوا # 208
 9. دانشگاه واترلو # 215
 10. دانشگاه ویکتوریا # 272
 11. دانشگاه غربی # 276
 12. سیمون فریزر دانشگاه # 288
 13. دانشگاه لوانته # 299
 14. دانشگاه دلشویی # 307
 15. دانشگاه ملک شماره # 371
 16. دانشگاه مانیتوبا # 397
 17. دانشگاه یورو # 408
 18. دانشگاه گلف # 423
 19. دانشگاه کارلتون # 489
 20. دانشگاه مونترال کبک # 533

شما مخاطبان عزیز مهاجرت به خارج از کشور می توانید از طریق مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به کلیه ی این اطلاعات شرایط مهاجرت به کانادا دسترسی پیدا کنید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *