تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

کانادا در سایه ایالات متحده امریکا به عنوان مقصدی برای دانشجویان دکتری آمریکای شمالی و همچنین تمام نقاط جهان است. دانشگاه های این کشور بطور فزاینده ای گزینه جذابی برای دانشجویان تبدیل شده است و برای آن دسته از افرادی که کیفیت عالی را در کنار هزینه های کم می خواهند بسیار مناسب است. در ادامه مقاله به هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری به اختصار اشاراتی شده است که در صورت نیاز می تواند مابقی اطلاعات را از مشاورین تلفنی موسسه توسعه گران مهر بپرسید.

شرایط و هزینه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

جهت تحصیل در کانادا با سیستم های پیشرفته و دوره های بسیار سطح بالا، شهریه های معقول و هزینه زندگی خوب و کنترل جدی روی برنامه های دوره دکتری بایستی برخی شرایط عمومی و خصوصی پذیرش را برآورده کنید که در این زمینه کشور کانادا به عنوان اولین گزینه مطلوب، مقصد بسیاری از دانشجویان دنیا تبدیل شده است. برای راحتی شما شهریه حدودی و اطلاعات و هزینه ها در ذیل آمده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

تمام دانشجویان کانادایی باید مانند دانشجویان کبکی و یا کانادایی توانایی تحصیل خود را ثابت کنند، در غیر اینصورت با نرخ خارجی باید شهریه خود را پرداخت کنند. البته دانشجویانی که ساکن کانادا هستند و یا اقامت کانادا را دارند و واجد شرایط برای پرداخت شهریه شهروند کبکی می باشند، باید شاهدی بر این مبنا داشته باشند. دانشگاه های کانادا شهریه ها را خود تعیین می کنند و بسته به فاکتورهای مختلف، تفاوت دارد. برای دانشگاه های کانادا اینکه چه دوره ای می خواهید بخوانید، و آیا دانشجوی داخلی هستید یا خارجی و اینکه در چه سطحی قصد تحصیل دارید، بسیار مهم است.

تحصیل دکترا در کانادا

هزینه مقاطع تحصیلی در کانادا

بر طبق گزارش آخر از سازمان آمار کانادا، شهریه ها در کانادا برای دانشجویان داخلی دوره کارشناسی 3.1% افزایش را در سال تحصیلی 2018 داشته است. شهریه ها در استان انتاریو نیز در حال افزایش است، جایی که دانشجویان داخلی برای دوره کارشناسی سالیانه به طور متوسط 8454 دلار کانادا پول پرداخت می کنند. اگر شما ساکن آمریکا باشید و در کانادا درس بخوانید، می توانید انتظار داشته باشد که بطور متوسط حدود 6571 دلار کانادا بطور سالیانه برای دوره کارشناسی بپردازید و برای دوره کارشناسی ارشد نیز به 6907 دلار کانادا می رسد.

هزینه تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه های کانادا

طبق سازمان آمار کانادا، شهریه متوسط برای دانشجویان خارجی مقطع کارشناسی در سال های 2018حدود 25180 دلار کانادا بطور سالیانه است. دوره های هنر و علوم انسانی بنظر ارزان تر هستند، در حالیکه رشته های مهندسی و پزشکی در میان رشته های گران قیمت قرار دارند (میانگین بطور سالیانه 28625 دلار کانادا است). شهریه دوره های مدیریت و تجارت پایین تر از میانگین ملی حدود 24683 دلار کانادا بطور سالیانه است. اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد درس بخوانید، شهریه ها عموما پایین تر هستند و همچنین به رشته شما بستگی دارد.

سازمان آمار کانادا میانگینی را برای شهریه دوره کارشناسی ارشد به میزان 16252 دلار کانادا در سال تحصیلی 2018 قرار داده است، که حدود 13250 دلار آمریکا می شود. در سطح جهانی، دوره های ام بی ای عموما گران قیمت هستند و حدود 51891 دلار کانادا هزینه دارند. درحالیکه هزینه دوره ام بی ای 29293 دلار در کانادا بطور میانگین است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورس های تحصیلی در کانادا می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *