موسسه اعزام دانشجو در کرمان

چند سالی می شود که تقاضای مهاجرت به کشور های مختلف افزایش یافته است. مهاجرت به روش های زیادی امکان پذیر است، به طور مثال فردی می تواند متقاضی مهاجرت کاری به ایتالیا باشد یا شخصی مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا باشد. یکی دیگر از روش های مهاجرتی، مهاجرت تحصیلی است. مهاجرت تحصیلی شرایط خاصی دارد و هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند برای این کار اقدام کند.‌ اما موسسات مهاجرتی زیادی هم وجود دارند که می توانند به داوطلبان و متقاضیان کمک بسیاری کنند.‌ در شهر کرمان نیز دانشجویان زیادی وجود دارند که قصد دارند برای ادامه تحصیلات خود به کشور دیگری مهاجرت کنند از این رو کار هر موسسه اعزام دانشجو در کرمان دادن اطلاعات به این افراد خواهد بود. ما در این مقاله قصد داریم در ارتباط با موسسه اعزام دانشجو در کرمان صحبت کنیم، پس با ما در ادامه همراه شوید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

موسسه اعزام دانشجو در کرمان

همان طور که در بخش قبل گفتیم، یکی از روش های مهاجرت به کشور های دیگر، مهاجرت تحصیلی یا به عبارتی اعزام دانشجو است. مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان اگر بدون اطلاعات از شرایط باشد، می تواند چالش های زیادی به وجود بیاورد‌ اما مراجعه به موسسه اعزام دانشجو در کرمان می تواند کمک زیادی به فرد کند. توجه داشته باشید که هر موسسه ای که در زمینه اعزام دانشجو فعالیت می کند، باید از وزارت علوم مجوز بگیرد. همان طور که دیده ایم و در خبر ها خوانده ایم، اخیرا موسسات غیر مجاز بسیاری بدون اخذ مجوز در زمینه اعزام دانشجو فعالیت می کنند و افراد را دچار مشکل می کنند. هر موسسه اعزام دانشجو می بایست سالیانه یا هر یک سال و نیم مجوز خود را تمدید نماید. هر موسسه ای که قصد دارد مجوز خود را تمدید کند باید گزارشات خود را به وزارت علوم در زمینه اعزام دانشجویان و موارد صورت گرفته در موسسه به طور کامل ارائه کند. گاهی هم ممکن است این تمدید به تاخیر بیفتد. موسسات اعزام دانشجو در کرمان در صورتی که دارای مجوز معتبر باشند، با استفاده از وکلای معتبر می تواتد راه مهاجرت و روند مهاجرت تحصیلی متقاضیان را بهبود بخشد. هر کدام از این موسسات باید با روال دانشگاه های دنیا و جزییات تک تک دانشگاه ها آشنایی داشته باشند. به طور مثال فرض کنید فردی قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را داشته باشد و به موسسه اعزام دانشجو مراجعه می کند. وکلای مهاجرتی و کارشناسان در موسسه باید تمام اطلاعات لازم در ارتباط با دانشگاه های کشور آلمان، اخذ ویزای تحصیلی آلمان، شرایط کار در زمان تحصیل در آلمان، هزینه های زندگی در آلمان و … را برای فرد متقاضی توضیح دهند‌. به همین دلیل است که افراد همکار در هر موسسه اعزام دانشجو در کرمان باید اطلاعات کافی در ارتباط با شرایط تحصیل در کشور های مختلف را داشته باشند.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

نکته دیگری که باید در اختیار دانشجویان قرار گیرد، اطلاعات لازم در ارتباط با بورسیه های تحصیلی است‌ چرا که بیشتر دانشجویان به هدف بورسیه تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی اقدام می کنند. نکته مهم دیگری که در ارتباط با موسسات اعزام دانشجو باید بدانید این است که این موسسات صرفا در زمینه مجوز خود می توانند فعالیت کنند. به طور مثال هر موسسه اعزام دانشجو در کرمان می تواند برای اعزام دانشجو به کشور هایی که مجوز آن ها را دارد اقدام کند و نمی تواند برای مهاجرت تحصیلی به سایر کشور ها فعال باشد. به طور مثال موسسه اعزام دانشجو به کانادا در شهر کرمان، تنها می تواند دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند را اعزام کند و نخواهد توانست برای اعزام دانشجو به کشور های دیگر اقدام کند. نکته دیگری که در ارتباط با موسسات اعزام دانشجو باید بدانیم این است که این موسسات صرفا برای اعزام دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت می کنند. وزارت علوم هر ساله بر تمام موسسات اعزام دانشجو نظارت می کند و روند فعالیتی آن ها را در نظر می گیرد. این کارگروه هر ساله با نظارت بر موسسات بورسیه تحصیلی و اعزام دانشجویان، برخی از موسسات را از لیست خود خارج می کند. در حال حاضر صد و بیست موسسه با مجوز وزارت علوم اقدام به اعزام دانشجو از سراسر کشور می کنند. موسسات اعزام دانشجو باید تمام شرایط و قوانین وزارت علوم را رعایت کنند. وزارت علوم هر ساله در وب سایت خود اطلاعات کامل در ارتباط با موسسات مورد تایید خود منتشر می کند و لیستی از این موسسات را در اختیار همگان قرار می دهد. هر موسسه اعزام دانشجو در کرمان در حوزه خاصی فعالیت می کند و به دلیل تمرکز بر روی اعزام به کشور یا کشور هایی خاص می تواند بسیار سریع تر از موسسات مهاجرتی کار فرد را به انجام برساند. پس می توان گفت یکی از اصلی ترین مزیت های موسسات اعزام دانشجو نسبت به موسسات مهاجرتی تسریع روند مهاجرت تحصیلی به کشور مورد نظر می باشد. اصلی ترین دلیل تاسیس موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور این است که وزارت علوم بر روند اعزام دانشجویان نظارت داشته باشد و از این طریق میزان سو استفاده موسسات غیر مجاز را به حداقل برساند.

اما بیینیم چه شرایط دیگری برای مهاجرت تحصیلی وجود دارد که دانشجویان و داوطلبان متقاضی مهاجرت تحصیلی باید از آن اطلاع داشته باشند.

شرایط مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

توسعه بین المللی علم یکی از مسائلی است که روز به روز باعث افزایش مهاجرت به کشور های مختلف شده است. مهاجرت تحصیلی می تواند باعث رشد علمی افراد شود. داوطلبان و دانشجویان بسیاری هستند که برای مهاجرت تحصیلی اقدام می کنند. قبل از هر چیز داوطلب مهاجرت تحصیلی باید با توجه به رشته و شرایط خود در ابتدا کشور، شهر و دانشگاه مقصد شان را انتخاب می کنند. اخذ ویزای تحصیلی در مرحله بعد قرار دارد. البته برای اخد ویزای تحصیلی لازم است تا فرد مدارک تحصیلی و پذیرش خود را کامل کند. توجه داشته باشید که زمانی که قصد دارید برای ادامه تحصیل کشور مقصد را انتخاب کنید، باید تمام شرایط کشور مورد نظر را در نظر بگیرید. ممکن است رشته ای در یک کشور از موفقیت ها و شرایط خوبی برخوردتر نباشد اما در کشوری دیگر شرایط بهتر شود. همین طور باید هزینه های تحصیلی را در نظر بگیرید.‌ البته تمام این موارد را در موسسه های اعزام دانشجو در کرمان برای شما توضیح می دهند. برخی از دانشجویان امکان بورسیه شدن را ندارند از این رو تمام هزینه های تحصیل را باید در کشور مقصد بررسی کنند. هزینه تحصیل در برخی از کشور ها با توجه به رشته تحصیلی تان می تواند بسیار زیاد باشد از این رو باید تمام جزییات را در نظر بگیرید. البته برخی از دانشگاه های خصوصی هزینه های بیشتری هم اخذ می کنند و در برخی از کشور ها نیز هزینه تحصیل رایگان خواهد بود. به طور مثال تحصیل در دانشگاه های نروژ بدون هزینه است. نکته دیگری که در موسسات اعزام دانشجو به طور کلی برای شما توضیح داده خواهد شد، در ارتباط با زبان تحصیل در کشور مقصد است. باید توجه داشته باشید که در تمام کشور ها تحصیل به زبان انگلیسی نیست. از این رو باید زبان کشور مقصد را تقویت کنید.‌ برای زبان انگلیسی باید در یکی از آزمون های تافل، آیلتس و … شرکت کنید و بنا به شرایط دانشگاه مقصد، نمره مورد نظر را دریافت کنید. به طور مثال برای برخی از رشته باید نمره آیلتس شما بالا تر از شش باشد. از این رو سعی کنید زبان تحصیلی کشور مقصد را به خوبی تقویت کنید. به طور مثال اگر قصد دارید برای ادامه تحصیلات خود به کشود اوکراین بروید و تحصیل در اوکراین را انتخاب کرده اید، باید بدانید که در این کشور تحصیل به زبان اوکراینی یا روسی است. نکته دیگری که در موسسات اعزام دانشجو در کرمان برای شما توضیح داده خواهد شد، نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه است. شما پس از این که کشور و شهر مقصد خود را انتخاب کردید، باید با دانشگاه های مختلف ارتباط گرفته و استاد یا اساتیدی که در زمینه رشته و شاخه تحصیلی شما فعالیت می کنند پیدا کنید. پس از بررسی و ارائه رزومه می توانید از دانشگاه مقصد پذیرش بگیرید. جهت مهاجرت باید نامه پذیرش خود را برای اخذ ویزای تحصیلی ارائه کنید. علاوه بر آن برخی از دانشگاه ها از شما توصیه نامه هم می خواهند از این رو باید از اساتید خود در دانشگاه توصیه نامه بگیرند. شرایط برای اخذ بورسیه های تحصیلی کمی متفاوت تر است. برای اخذ بورسیه تحصیلی شما باید رزومه قوی داشته باشید. رزومه قوی را می توانید با ارائه مقالات مختلف، شرکت در سمینار ها و … داشته باشید.

شرایط مهاجرت تحصیلی

شرایط مهاجرت تحصیلی

علاوه بر تمام این ها باید ریز نمرات تحصیلی خود را از دانشگاه گرفته و به زبان انگلیسی یا زبان مورد نیاز کشور مقصد ترجمه کنید. مدرک تحصیلی هم باید ترجمه شود. یکی دیگر از مدارک مورد نیاز جهت ادامه تحصیل در کشور های دیگر و مهاجرت تحصیلی گواهی عدم سو پیشینه است. باید گواهی عدم سو پیشینه را هم در دارالترجمه رسمی، ترجمه کنید. مدرک بعدی که برای مهاجرت تحصیلی نیاز دارید، گواهی تمکن مالی است. گواهی تمکن مالی برای کشور های مختلف میزان متفاوتی است. گواهی تمکن مالی را باید از بانک دریافت کنید. تکمیل تمام مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم است. بهتر این است که به موسسات اعزام دانشجو در کرمان مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند و در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کشور مورد نظرتان به شما کمک کنند. نکته دیگری که در ارتباط با مهاجرت تحصیلی باید توجه کنید این است که ویزای تحصیلی منجر به اقامت دائم یک کشور نخواهد شد. اگر شما قصد دارید به طور مثال برای اقامت دائم کشور سوئد اقدام کنید، باید پس از تحصیل در کشور سوئد ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری سوئد تبدیل کرده و برای کار به جست و جو بپردازید. البته برخی از کشور ها به شما ویزای جست و جوی کار می دهند و در این زمان فرصت دارید تا به جست و جوی کار بپردازید. این فرصت بین شش ماه تا یک سال متغیر است و اگر بتوانید شغلی مناسب پیدا کنید، ویزای جست و جوی کاری شما تبدیل به ویزای کاری می شود و می توانید برای کار در کشور مذکور اقامت داشته باشید. سپس بعد از مدت زمان معین برای اقامت دائم خود اقدام نمایید. این قوانین البته برای هر کشور متفاوت است و شما باید بر مبنای کشور مقصد فعالیت های خود را تنظیم نمایید. از جمله نکات دیگری که موسسات اعزام دانشجو در کرمان برای شما توضیح می دهند اطلاعات در ارتباط با بیمه های دانشجویی، نحوه اسکان در کشور مقصد یا خوابگاه های دانشگاه ها، شرایط امنیتی کشور مقصد، نحوه کار در زمان دانشجویی و … خواهد بود.

سوالات متداول در ارتباط با موسسه اعزام دانشجو در کرمان

 1.  موسسه اعزام دانشجو در کرمان چه تفاوتی با موسسه مهاجرتی در کرمان دارد؟

  اصلی ترین تفاوت این دو در این است که موسسات اعزام دانشجو فقط در زمینه اعزام دانشجو فعالیت می کنند در حالی که موسسات مهاجرتی انواع روش های مهاجرت مانند مهاجرت کاری و … را بررسی می کنند.

 2. آیا موسسه اعزام دانشجو در کرمان می تواند برای اعزام به تمام کشور ها فعالیت کند؟

  خیر هر موسسه اعزام دانشجو فقط می تواند برای اعزام یه یک یا چند کشور خاص فعالیت داشته باشد.

 3. از دیگر مزایای موسسه اعزام دانشجو در کرمان چیست؟

  یکی دیگر از مزایای اصلی موسسه اعزام دانشجو در کرمان این است که به دلیل تمرکز بر روی فعالیت های خاص و کشور هایی خاص روند مهاجرت تحصیلی سرعت خواهد گرفت.

 4. آیا برای مهاجرت به کشور کانادا می توان به موسسه اعزام دانشجو در کرمان مراجعه کرد؟

  بله از آن جا که هر موسسه اعزام دانشجو برای کشور خاصی فعالیت می کند می توان برای مهاجرت به کانادا به موسسه اعزام دانشجو در کرمان مراجعه نمود.

 5. موسسه اعزام دانشجو در کرمان در چه زمینه هایی می تواند فرد را راهنمایی کند؟

  موسسه اعزام دانشجو در کرمان در تمام زمینه های تحصلی مانند ویزای تحصیلی، انتخاب رشته، انتخاب دانشگاه و … افراد را راهنمایی کند.

 6. چه نهادی برا فعالت هر موسسه اعزام دانشجو در کرمان نظارت می کند؟

  در کل فعالیت موسسات اعزام دانشجو تحت نظارت وزارت علوم است.

 7. هر موسسه اعزام دانشجو در کرمان باید پس از چند مدت مجوز خود را تمدید کند؟

  تمام موسسات اعزام دانشجو موظف هستند هر یک سال یا یک سال و نیم یک بار برای تمدید مجوز خود اقدام کنند.

 8. از کجا بفهمیم موسسه اعزام دانشجو در کرمان معتبر است؟

  هر ساله وزارت علوم در وب سایت خود لیست موسسات معتبر اعزام دانشجو در سراسر کشور را در وب سایت خود منتشر می کند.

 9. آیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی می توان به موسسه اعزام دانشجو در کرمان مراجعه کرد؟

  خیر. اغلب این موسسات در زمنه اعزام دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت می کنند.

 10. چرا وزارت علوم بر فعالیت هر موسسه اعزام دانشجو در کرمان نظارت می کند؟

  از علل نظارتی وزارت علوم می توان به بررسی روند اعزام دانشجو و مهاجرت تحصیلی و همچنین جلوگیری از سو استفاده افراد سودجو اشاره کرد.

 11. آیا برای اخذ بورسیه تحصیلی می توان به موسسه اعزام دانشجو در کرمان مراجعه کرد؟

  بله هر موسسه اعزام دانشجو در کرمان که دارای مجوز وزارت علوم باشد می تواند شما را در زمینه بورسیه های تحصیلی مختلف راهنمایی کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *