مزایا و معایب تحصیل در اروپا

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با بهره مندی از مشاوران زبده و باتجربه و سابقه درخشان در زمینه مشاوره های حقوقی اعزام دانشجو و مهاجرت به اروپا یکی از مطمئن ترین و معتبرترین موسسات مهاجرت و اعزام دانشجو در ایران می باشد که می توانند شما را از مزایا و معایب تحصیل در اروپا آشنا کنند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مزایا و معایب تحصیل در اروپا امتیازات و مشکلات تحصیل اروپا

آیا می دانید که بیش از 1.4 میلیون دانشجو از سراسر جهان برای تحصیلات عالی خود در سال 2012 به اروپا آمدند و این تعداد هر ساله افزایش می یابد؟ با هزاران دانشگاه برتر در سطح جهانی، مراکز تحقیقاتی و مؤسسات آموزش عالی، اروپا محلی مناسب برای تحصیل است. در اینجا چند دلیل برای تحصیل در اروپا وجود دارد. در هنگام استخدام، تجربه تحصیل بین المللی یک امتیاز مثبت برای متقاضیان کار محسوب می شود. با تحصیل در اروپا، مهارت، دانش و تجربه ای که برای کارفرمایان با ارزش است ،به دست خواهید آورد. اروپا با کسب و کار قوی بین المللی و بخش های خلاقانه و تحقیقاتی، جایگاه مناسبی برای آینده شغلی شماست.

دانشگاه های برجسته جهان، آموزش و امکانات عالی در اروپا، شما را در یک مرکز بین المللی قرار می دهد. چیزی که بهترین دانشگاه های اروپا را قوی می کند، تاکید بر خلاقیت، نوآوری و پشتیبانی است که به شما کمک می کند که توانمندی و استعدادهای واقعی خود را بیابید. 24 زبان رسمی در اتحادیه اروپا وجود دارد، اما اکثر برنامه های تحصیلی کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. همچنین می توانید برنامه های تحصیلی دیگری با سایر زبان های کسب و کار جهانی مانند اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، عربی و غیره به تحصیل مشغول شوید.

اروپا از دانشجویان سراسر جهان ،به گرمی استقبال می کند. دانشگاه ها و کالج های اروپا با ارائه خدمات و فعالیت های اجتماعی، موقعیتی برای شما فراهم می کنند تا احساس دلتنگی نداشته باشید . اروپا نیز یک مکان عالی برای زندگی است: 7 کشور از 10 کشور شاد جهان در اروپا قرار دارد. تحصیل در اروپا صرفا ارائه کنفرانس یا آموزش نیست، بلکه فرصتی برای کشف کشورهای جدید است. از شمال برفی تا جنوب آفتابی، در کل اروپا، مناظر زیبا و جذاب، شهرها و فرهنگ های پر جنب و جوش در انتظار شما هستند.

کشورهای اروپایی در سیستم های تحصیلات عالی سرمایه گذاری می کنند تا آموزش، در عین حفظ استانداردها ، برای دانشجویان کم هزینه تر شود. در برخی از کشورهای اروپایی، برنامه های تحصیلی رایگان هستند. بورس های تحصیلی و گزینه های پشتیبانی مالی بسیاری در اروپا موجود است. زیبایی اروپا به این است که حق انتخاب بسیاری دارید. با وجود دانشگاه هایی در سطح جهانی، موسسات آموزشی عالی و موسسات تحقیقاتی، تحصیل در 100 هزار رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین فرصت های تحصیلی کوتاه مدت، می توانید بهترین گزینه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. اروپا برای محققان بلندپرواز فرصت های عالی بسیاری را ارائه می دهد. در سال 2009، 1.58 میلیون محقق تمام وقت در 27 کشور اتحادیه اروپا وجود داشت. در دهه آینده، اتحادیه اروپا به دنبال راهی برای جذب 1 میلیون محقق بیشتر می باشد.

مشکلات و معایب تحصیل در ارو‌پا

ارتباطات یکی از اصلی ترین موانع برای ادامه تحصیل در اروپاست. ارتباط با مردم می تواند چالش برانگیز باشد زیرا بسیاری از مردم محلی به زبان انگلیسی مسلط نیستند. بسیاری از دوره های تحصیلات تکمیلی در اروپا به زبان انگلیسی ارائه می شود. با این حال، بسیاری از دانشجویان در اروپا در زندگی روزمره خود دچار مشکل می شوند. به عنوان مثال صفحات نمایش در ایستگاه های قطار به زبان بومی است.

هزینه های تحصیل در اروپا، نه به اندازه آمریکا، اما بسیار بالاست. مگر اینکه دانشجویان موفق به دریافت کمک هزینه های تحصیلی شوند. به استثنای شهریه دانشگاه، در کشورهایی مانند هلند، سوئد، نروژ، مخارج زندگی بسیار بالاست، بدان معنی است که هزینه مسکن و خرید مواد غذایی نیز ممکن است گران باشد. سازگاری با یک فرهنگ جدید، این مورد می تواند یک مزیت یا یک مشکل باشد. برای برخی از مردم زندگی در یک فرهنگ جدید، کاملا طبیعی به نظر می رسد، در حالی که برای سایر افراد سازگاری با فرهنگ بسیار زمان بر است. به طور کلی، در اروپا ،مردم تا زمانی که به حریم خصوصی آنها تجاوز نشود، بسیار صمیمی و خونگرم هستند.

مشکلات و معایب تحصیل در اروپا

با تحصیل در اروپا، شوک های فرهنگی زیادی به وجود می آید و بیشتر به این دلیل است که ترکیبی از فرهنگها وجود دارد و شیوه زندگی مردم متفاوت است. این ممکن است برای همه مناسب نباشد و گاهی اوقات دانش جویان تحت تاثیر کارهای غیر اخلاقی مردم قرار می گیرند. ممکن است هر دانشجویی در ابتدا با مواجه با محیط و چهره های جدید، احساس دلتنگی و غربت کند. به دلیل عدم آشنایی، دانشجویان تمایل دارند که در جمع ها شرکت نکنند و تنهایی را ترجیح دهند که تاثیراتی بر آنها خواهد گذاشت.

تعداد کمی از دانشجویان در سراسر جهان با آزار و اذیت نژادپرستانه در دانشگاه یا محل اقامت خود مواجه هستند. انتظارات و توقعات سازمان ها و جامعه به عنوان یک تحصیل کرده در اروپا از شما بالاست، که این یک نوع فشار اجتماعی بر شماست زیرا مجبورید از انچه آموزش می بینید عملکرد بهتری داشته باشید. در برخی موارد، دانشجویان به دلیل عدم حمایت و کمک به موقع، آزرده خاطر می شوند. به عنوان مثال، مقررات بسیاری فقط برای دانشجویان مهاجر وجود دارد و نه برای بومیان.

مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر)، یکی از بهترین و مطمئن ترین موسسات در کشور، با بررسی اطلاعات، شرایط، محدودیت ها و مدارک شما می توانند ارزانترین راه مهاجرت به اروپا را به شما معرفی کنند. از توجه شما به این مقاله کمال تشکر را داری .

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *