مهاجرت ایتالیا

خرید ملک در ایتالیا | قیمت خانه در ایتالیا

قیمت خانه در ایتالیا

فرصت خرید املاک در ایتالیا با سرمایه گذاری صحیح و با پتانسیل قابل توجهی وجود دارد و بر اساس اینکه تقریبا 50 میلیون گردشگر در سال از ایتالیا دیدن می کنند، حجم کل فروش، از جمله فروش مکان های اداری، خرده فروشی و صنعتی، در سال 2017 حدود 17.3 درصد افزایش یافته است. در این مقاله از موسسه حقوقی توسعه گران مهر به بررسی قیمت خانه در ایتالیا پرداخته ایم.

نگاهی به کشور ایتالیا

 • ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا، کشوری است که در اروپای جنوبی قرار گرفته است.
 •  پایتخت آن، شهر تاریخی رم است.
 • این کشور، هشتمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است.
 • کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیرهٔ سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌ است.
 • کشور ایتالیا به دلیل شکل ظاهری قلمرو آن به کشور چکمه معروف است.
 • واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است.
 • جمعیت ایتالیا حدود ۶۰٫۴ میلیون نفر است و ۹۳/۹ درصد مردم آن مسیحی هستند.
 • ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است.
 • ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد. آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.

مطالب مرتبط:

تحصیل در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

تابعیت و شهروندی ایتالیا

اقامت و مهاجرت به ایتالیا

قیمت خانه در ایتالیا

چه اقدام به  خرید ملک در رم، میلان، ناپل یا هر جایی دیگر در این بین می کنید، شما احتمالا با تعداد زیادی از سبک های مسکن، سنین و سطوح نگهداری مواجه هستید. در ایتالیا، نزدیک به 70 درصد از مردم صاحب خانه های هستند که در آن زندگی میکنند، آماری است که توسط یک فرهنگ گذراندن ملک نگهداری می شود و آن را به خانواده می دهد. شاید حتی مهمتر از همه، قیمت بالای اجاره خرید را جذاب تر نشان بدهد، زیرا سرمایه گذاری به سرعت پرداخت می شود و امکان استفاده از آن به عنوان یک دارایی درآمد بالا است.

به طور کلی، بازار مسکن ایتالیا با سایر نقاط اروپا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی است. با تشکر از معرفی مالیات بر صندوق بین المللی پول در سال 2012، در حال حاضر به عنوان یک بازار خریدار مورد توجه قرار گرفته است. از لحاظ فنی، برخی از محدودیت ها وجود دارد که چه کسی می تواند و نمی تواند ملک را در ایتالیا خریداری کند، با این حال، این کشور به شدت به عنوان یک کشور بدون محدودیت شناخته می شود. این به این دلیل است که، در خارج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، اگر بخواهید در ایتالیا خریداری کنید، مجوز اقامت معتبر دارید.

مگر اینکه، شما در یک کشور با متقابل زندگی می کنید. برای مثال، هر شهروند آمریکایی ممکن است املاک در ایتالیا را خریداری کند، زیرا هر ایتالیایی ممکن است املاک را در ایالات متحده خریداری کند. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که اگر شما از کشور خود برای خرید پول دریافت می کنید، آن را به طور رسمی مستند کرده اید. این امر برای اطمینان از اینکه هر گونه درآمد حاصل از فروش مجدد در آینده می تواند پس از آن دوباره برگشت داده شود.

هزینه تقریبی خانه های  مختلف در ایتالیا

قیمت اموال در ایتالیا به شدت بر اساس مکان دقیق و نوع ملک متفاوت است. جدول زیر می تواند به شما در مورد هزینه ها در مناطق مختلف کمک کند.

هزینه تقریبی خانه های  مختلف در ایتالیا

هزینه تقریبی خانه های  مختلف در ایتالیا

مراحل خرید خانه در ایتالیا

پیش از آنکه صاحب خانه ای آینده نگر بتواند اقدام به خرید خانه کند موارد بسیاری وجود دارد که باید در نظر بگیرد، بسیاری از این موارد توسط حقایق و فرضیاتی پایه تعیین می شوند. برای بعضی از خریداران ملک ، زندگی در یک منطقه ای خاص در اولویت قرار دارد در حالی که بعضی دیگر صرفا خود خانه به جهت اخذ اقامت ایتالیا از طریق سرمایه گذاری برایشان اهمیت دارد .در جهانی ایده آل شما خانه ی رویایی خود را در منطقه ی مورد علاقه ی خود با قیمتی قابل پرداخت  پیدا خواهید کرد، اما در دنیای واقعی بسیاری از مردم باید سازگاری کنند.

پیش قسط را ذخیره کنید

تقریبا تمام وام های مسکن مقداری پول نقد به عنوان پیش قسط نیاز دارند . مقداری که برای این پیش قسط نیاز دارید بر اساس وامی که صلاحیت آن را دارید تعیین می شود .همچنین مقدار پیش قسطی که می دهید بر میزان پولی که برای خرید خانه قرض می گیرید تاثیر می گذارد.

میزانی استطاعتتان را محاسبه کنید

حقوقتان را درنظر بگیرید

بر اساس قوانین بسیاری از بانک ها بازپرداخت وامتان  نمی تواند بیشتر از درصد مشخصی از حقوقتان باشد ( مثلا 28 درصد). به این معنا که اگر حقوقتان 50000 دلار در سال باشد ، مجموع هزینه ی ماهانه ی خرید خانه ی شما نمی تواند بیش از 1166 دلار ( 28 درصد از حقوق ماهانه ی شما ) باشد.

بدهیتان را در نظر بگیرید

علاوه بر حقوقتان ، اگر باز پرداخت بدهی داشته باشید مجموع  پرداخت ماهانه ی بدهی موجود به همراه بازپرداخت وام جدیدتان ممکن است نتواند بیش از آستانه ی مشخصی شود ( برای مثال 41 درصد).

مراحل خرید خانه در ایتالیا

مراحل خرید خانه در ایتالیا

دهندگان وام مسکن را مقایسه کنید

یکی از بیشترین اشتباهات خریداران خانه این است که دهندگان وام مسکن مختلف را بررسی نمی کنند. دلال معاملات ملکیتان فردی را می شناسد، یا شاید والدینتان در گذشته عادت داشته اند از وام مسکنی استفاده کنند.

در این دام نیافتید. ممکن است یافتن وام مسکن مناسب مدتی زمان ببرد اما شما قرار است این وام را تا 30 سال آینده داشته باشید بنابراین کاملا ارزش وقتی که می گذارید را خواهد داشت. همچنین تصور نکنید که می توانید امروز یک وام مسکن را بگیرد هفته ی دیگر وام مسکن دیگری. در بازار وام مسکن نوسان وجود دارد و جدا لازم است که بنشینید و برای برقراری ارتباط با تعدادی از بانک ها آماده شوید . اگر این کار را اکنون انجام دهید و خوش شانس باشید می توانید برای مدتی هزینه ی ثابتی پرداخت کنید.

دریافت پیش صلاحیت

در این نقطه باید پیش زمینه ی مناسبی درباره ی نوع خانه ای که به دنبالش هستید ، محیطی که دوست دارید در آن زندگی کنید و همچنین میزانی که برای پرداخت پیش قسط پس انداز کرده اید که به نوبت خود بر نوع وامی که باید دریافت کنید تاثیر گذار است ، داشته باشید.اگر تعدادی از مبالغ را مقایسه کرده اید باید تقاضا نامه ی پیش صلاحیت کنید.

یکی از مهم‌ترین مسائل برای مهاجرت به یک کشور یافتن بهترین شهر آن کشور برای زندگی است. برای آشنایی با بهترین‌ شهرهای ایتالیا برای مهاجرت و دریافت اطلاعات کامل درمورد آب و هوای کشور ایتالیا در طول سال به مقاله‌های ما مراجعه کنید. آب ‌و هوای ایتالیا معتدل فصلی است. آب و هوا در کشور ایتالیا به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور از شمال تا جنوب بسیار متفاوت است. آب ‌وهوای مناطق ساحلی ایتالیا با آب وهوای مناطق کوهستانی تفاوت زیادی دارد.

مالیات بر ملک در ایتالیا

خرید ملک به عنوان اقامت اصلی شما زمانی که فروشنده یک فرد خصوصی است؛ اگر میخواهید یک ملک را در ایتالیا بخرید، قصد درخواست اقامت در مدت 18 ماه از خرید را دارید، شما حق دارید یک مشوق مالیاتی به جای 9 درصد همیشگی 2 درصد مالیات را پرداخت کنید .(مگر آنکه ملک به عنوان یک ملک تجملی محسوب شود، در این صورت مالیات بر ملک 9 درصد است).علاوه بر این، 2 درصد مالیات کوچک از 50 یورو  وجود دارد که هرکدام برای پرداخت نقدی .و تخفیف به فروش می رسند که شامل مالیات وام مسکن و تمبر مالیاتی هستند.

خرید ملک به عنوان خانه دوم یا خانه تعطیلات زمانی که فروشنده یک فرد خصوصی است؛ اگر شما یک ملک را خریداری می کنید ولی  در عرض 18 ماه اقامتی در آن نداشته باشید باید 9 درصد مالیات بر ملک را پرداخت کنید.علاوه براین باید 2 درصد مالیات ناچیز 50 یورو را برای مالیات برتمبر و وام مسکن پرداخت کنید.اگر اعلام کنید که بعد از 18 ماه از خرید ملک دوم در ایتالیا اقامت خواهید داشت(اما این کار را نکنید) موظف به پرداخت تفاوت بر مالیات 2 درصد و 9 درصد به علاوه یک جریمه 20 درصد از این مبلغ مالیاتی خواهید بود که باید پرداخت کنید. اداره ی مالیات 5 سال فرصت دارد تا این پول را 5 سال از تاریخ خرید درخواست کند.

خرید ملک از یک توسعه دهنده یا سازنده زمانیکه اموال در عرض 5 سال از خرید تکمیل شده است؛ شما به عنوان اقامتگاه اصلی خود 4 درصد از قیمت خرید را به اضافه 200 یورو برای مالیات وام مسکن و 200 یورو به عنوان خانه ی دوم  10 برابر از قیمت خرید را پرداخت میکنید(مگر اینکه ملک شما به عنوان یک ملک لوکس محسوب شود که در آن صورت 22 برابر از قیمت خرید را پرداخت میکنید.) به علاوه 200 یورو برای ثبت مالیات، 200 یورو برای مالیات وام مسکن و 200 یورو برای تمبر پرداخت میکنید.

اگر یک ملک را از توسعه دهنده یا سازنده بخرید اما ملک بیش از 5 سال ساخته شده باشد.مالیات ها همانطور که برای یک فرد خصوصی محاسبه میشوند برای شما نیز محاسبه خواهند شد. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین شرکت توسعه گران مهر تماس بگیرید.

کسانی که می‌توانند در ایتالیا ملک خریداری کنند

بسیاری از خارجیان وجود دارند که رویای خرید یک خانه یا هر نوع دارایی املاک و مستغلات را در ایتالیا دارند. با این حال مهم است که ابتدا قوانین خرید زمین توسط خارجی ها را در ایتالیا درک کنیم. قانون فعلی شرایط زیر را برای اتباع خارجی فراهم می کند که به دنبال خرید ملک املاک و مستغلات در ایتالیا هستند.

 • خارجیانی که در ایتالیا اقامت ندارند، میتوانند در ایتالیا ملک خریداری کنند.

در صورتی که یک معاهده بین المللی وجود داشته باشد که به شرایط مادی تقابل بین کشور مبدا و کشور ایتالیا اجازه دهد. این یک پیمان است که به ایتالیایی ها اجازه میدهد که خانه ای را در کشور مبدا خریداری کنند. وزارت امور خارجه به طور دوره ای عمل متقابل بین ایتالیا و کشورهای دیگر مانند ایالت متحده را تایید میکند.

(notrias) مجاز به پیش نویس هیچ یک از اشکال قرارداد اموال خریداری شده از شهروندان کشورهای ” غیر متقابل ” نیستند. وزارت امور خارجه تصریح میکند که عمل متقابل تحت شرایط زیر مورد نیاز نیست:

 1. اگر خارجی یک شهروند اتحادیه اروپا باشد
 2. یک بیگانه ی مقیم ایتالیا باشد.
 3. اگر یک قرارداد بین ایتالیا و کشور خارجی مانند کانادا باشد، اجازه ی فعالیت متقابلا از جمله خرید شرکت ها و غیره را می دهد.
 • خارجیانی که به طور قانونی ساکن ایتالیا هستند و اعضای خانواده شان در وضعیت خوبی قرار دارند و افراد بدون اقامت که در کمتر از 3 سال در ایتالیا زندگی کرده اند، واجد شرایط برای خرید ملک در کشور هستند بدون نیاز به تایید شرایط متقابل در صورت داشتن اجازه ی اقامت برای:
 1. شاغل یا خودکفا باشند.
 2. مالکیت انحصاری داشته باشد.
 3. دلایل خانوادگی شخصی داشته باشد.
 4. برای تحصیل باشد.
 5. دلایل بشردوستانه و یک کارت اقامت بلند مدت داشته باشند.
 • برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کشورهایی مانند: ایسلند، لیختن اشتاین، هیچ الزام خاصی وجود ندارد.و همچنین برای افراد بی پناه یا پناهندگان که بیش از 3 سال در ایتالیا اقامت دارند و به دنبال خرید ملک هستند هیچ محدودیتی وجود ندارد.

اخذ اقامت کشور ایتالیا با خرید ملک

در این زمان، ایتالیا برنامه ویزا طلایی برای سرمایه گذاران خرید املاک و مستغلات ندارد. ازلحاظ فنی، محدودیت هایی در مورد کسانی وجود دارد که نمیتوانند در ایتالیا ملک بخرند. هرچند که این محدودیت ها تا حد زیادی به عنوان یک کشور “بدون محدودیت” تلقی میشوند. این به این دلیل است که در خارج از کشورهای اتحادیه اروپا باید یک مجوز اقامت معتبر داشته باشید که میخواهید در ایتالیا  ملک خریداری کنید، البته شما در کشوری با همکاری متقابل زندگی میکنید.

برای مثال، هر شهروند  ایالت متحده آمریکا ممکن است املاک خود را در ایتالیا خریداری  کند، زیرا هر فرد ایتالیایی می تواند در ایالت متحده امریکا املاک را خریداری کند. شما میخواهید مطمئن شوید که اگر شما پول را از کشور مقصد خود ارسال کنید تا خرید ملک را به صورت رسمی ثبت شده است. این امر برای اطمینان از اینکه هرگونه درآمد حاصل از فروش مجدد در آینده می تواند دوباره بازگردانده شود.

امکان اقامت دائم در ایتالیا وجود دارد، اما متقاضیان باید درآمد سالانه خود را از 100.000 دلار=89.673 یورو داشته باشند. این مورد نیاز به 35.000 دلار=31.386 کاهش می یابد اگر متقاضی سرمایه گذاری بزرگی در مالیت انجام دهد. این مقدار مشخص نیست اما ما میفهمیم که این مقدار در منطقه بین 300.000 دلار =269.019.یورو تا 500.000 دلار=448.365یورو می باشد. طرح اقامت ایتالیا بسیار با برنامه های ویزای طلایی پرتغال و اسپانیا یا تابعیت از سوی برنامه های سرمایه گذاری مالت و قبرس بسیار متفاوت است. در این کشورهای اروپایی هیچ نیازی به حداقل اقامت و قوانین تعریف شده ی مشخصی وجود ندارد.

اخذ اقامت کشور ایتالیا با خرید ملک

اخذ اقامت کشور ایتالیا با خرید ملک

در سال 2017 ایتالیا یک برنامه ی جدید یعنی”ویزا سرمایه گذاری برای ایتالیا” را معرفی کرد. این برنامه برای اتباع کشورهای عضو غیر اتحادیه اروپا که قصد سرمایه گذاری در ایتالیا را دارند ، اعمال می شود. حداقل مبالغ مورد نیاز برای خرید ملک در ایتالیا جهت اخذ اقامت :

 1. 2000.000 دلار=1.793.460 یورو در اوراق قرض دولتی سرمایه گذاری
 2. 1.000.000 دلار=896.730 یورو برای وام به شرکت محدود ایتالیایی
 3. 1.000.000 دلار=896.730 یورو برای اعطای شهروندی
 4. 500.000 دلار=448.365 یورو برای سرمایه گذاری در راه اندازی نوآورانه

امنیت کشور ایتالیا

شما برای خرید ملک در ایتالیا باید از شرایط امنیتی این کشور با خبر باشید. میانگین جرم و جنایت در کشور ایتالیا خیلی بالا نیست؛ اما کیف‌قاپی با خرده دزدی از آن دسته موضوعاتی است که در طی سال‌های اخیر دیده شده است. کودکان زیادی هستند که در کشور ایتالیا به خرده دزدی دست می‌زنند. البته قابل ذکر است که برای بانوان در این کشور احترام زیادی وجود دارد. در هر صورت در هنگام راه رفتن در خیابان‌های کشور ایتالیا مراقب ساک و کیف خود باشید.

 • بنابر آمار وضعیت امنیت در ایتالیا، متداول‌ترین نوع جرم غیر خشونت آمیز در شهر بزرگ فلورانس، خرده دزدی است.
 • آمار وضعیت امنیت در ایتالیا نشان دهنده این موضوع است که فلورانس از جنبه خشونت جنسی دارای رتبه هفتم در ایتالیا است
 • سطح جرم و جنایت در شهر میلان ایتالیا حدود 45.10% است، که نشان دهنده سطح امنیتی متوسطی برای این شهر اروپایی است.
 • مافیا و باندهای مختص قدرت و تصمیم‌گیری، بله واقعی هستند و در شهرهای بزرگ ایتالیا نقش مهمی دارند.

راه‌های سرمایه گذاری در ایتالیا

علاوه بر خرید ملک در ایتالیا راه‌های دیگری نیز برای سرمایه گذاری در ایتالیا و دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور ایتالیا نیز وجود دارد. سکس از این راه‌ها ثبت شرکت در کشور ایتالیا است. ایتالیا موقعیت خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم دیده است که شامل دسترسی آسان به بازارهای جنوب، مرکز و اروپای شمالی و همچنین به بندرگاه‌های مدیترانه‌ای است. برخی از مهم‌ترین بخش‌های سرمایه گذاری خارجی شامل توریست، صنعت غذا، کشاورزی، تولید و یا بخش املاک و مستغلات می‌شود. دولت ایتالیا همچنین مشوق‌های خاصی را برای شرکت های خارجی ارائه می‌دهد که مقدار مشخصی را در کشور سرمایه گذاری می کنند و یا مکان انتخاب شده مشخصی را برای کسب و کار انتخاب می‌کنند.

مدارک زیر جز مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایتالیا است.

 1. پیش نویس تفاهم نامه و اساسنامه شرکت و ثبت آن در دفتر اسناد رسمی دولتی در کشور ایتالیا
 2. تحویل تمامی مدارک مورد نیاز به دفتر ثبت شرکت در کشور ایتالیا
 3. خرید دفتر حسابداری و شرکت، به شکلی که در مصوبه 2478 قوانین مدنی ایتالیا ذکر شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه زندگی در ایتالیا با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در زمینه های مختلف سرمایه گذاری و مهاجرت از جمله همین موضوع قیمت خانه در ایتالیا تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

4 دیدگاه برای “خرید ملک در ایتالیا | قیمت خانه در ایتالیا

 1. پیام گفت:

  سلام
  بنده توسط یکی از دوستان که حدود ۴۰ سال در سالرنو ساکن است قرار است کاری به صورت همکاری انجام دهیم
  ایشان یک اپارتمان در برونیسی در شمال سالرنو دارد ایا بنده مینوانم ان ملک را خریداری کنم؟ چه چیزهایی را باید مد نظر قرار دهم
  ایا خرید ملک یک گزینه مثبت برای اقامت در اینده بحساب می اید
  ممنون بیشتر راهنمایی کنید

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   نکته ای که در هنگام خرید ملک می بایست به آن توجه نمایید این است که با خرید هر ملکی شما نمی توانید موفق به اخذ اقامت یک کشور شوید.
   در روش های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، یکی از متداول ترین روش ها برای استرالیا، نیاز به حداقل سرمایه ی 600 هزار دلار استرالیاست.

 2. محمدایوب گفت:

  سلام :
  من می خواهم که یک خانه در کشور یتالیا بخرم من از کشور افانستان هستم به خاطر خریدن خانه یه دعوتنامه ضرورت دارم که به ان کشور بیایم و از طریق شما یک خانه بخرم و بعدا فامیل خود را به انکشور دعوت نمایم

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   برای ارسال دعوت نامه شرایط دیگری غیر از خرید ملک و اخذ اقامت وجود دارد.
   اعم از اثبات توان مالی در جهت تامین افراد دعوت شده.
   برای خرید ملک نیز ضرورت به داشتن دعوت نامه نیست.
   شما نیز میتوانید از مشاوره های بیشتر و رایگان بهره مند شوید.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *