شرایط تحصیل در مدارس فرانسه

شرایط تحصیل در مدارس فرانسه

فرانسه کشور دوست داشتنی و پیچیده ای است، این کشور هر سال حدود 300 هزار دانشجوی بین المللی را از کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا جذب می کند. یکی از شرایط تحصیل در مدارس فرانسه این است که مدارس و دانشگاه ها هزینه های تحصیلی کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارند.

الزامات و شرایط تحصیل در مدارس فرانسه

اگر بخواهید خودتان برای تحصیل در فرانسه اقدام کنید، احتمالا کنجکاو خواهید شد که بیشتر در مورد پرونده درخواست در یک دانشگاه فرانسه بدانید. برای بعضی از دانشگاه ها، می توانید مستقیما در وب سایت آن دانشگاه در خواست دهید. به دقت شرایط ورود را بررسی کنید، آزمون های استاندارد مانند GRE ،GMAT، یا آمادگی آزمون LSAT برای پذیرش در بیشتر دوره های کارشناسی و فارغ التحصیلی مورد نیاز است. برای افزایش شانس پذیرش به حداقل سه موسسه مختلف درخواست دهید. دانشجویان غير اتحاديه اروپا خواهان تصويب مقررات اجباری مقدماتی (DAP) می باشند. درخواست DAP در سرویس فرهنگی و همکاری سفارت فرانسه در کشور شما نیز مهم است.

مطالب مرتبط:

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

اخذ تابعیت فرانسه

شرایط پذیرش در مدارس فرانسه

روش درخواست و پذیرش جهت تحصیل در مدارس فرانسه بسته به نوع کشور شما متفاوت است. دانشجویان اتحادیه اروپا و ایالت متحده می توانند به طور مستقیم به عنوان دانشجویان فرانسوی در دانشگاه شرکت کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/ EEA باید از طریق یک سیستم درخواست آنلاین به نام CEF درخواست دهند، از طریق سیستم CEF، شما همچنین می توانید برای ویزای خود به صورت آنلاین درخواست و پیشرفت درخواست خود را پیگیری کنید. اگر قبلا در اروپا زندگی کرده اید اما دارای تابعیت اروپایی نیستید، باید از طریق سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور اروپایی که در آن اقامت دارید درخواست دهید.

شرایط پذیرش در مدارس فرانسه

زبان در مدارس فرانسه

دانش آموزان جهت تحصیل در فرانسه می توانند درخواست خود را از طریق یک سیستم آنلاین برای پذیرش اولیه در Parcoursup که از سال 2018 جایگزین پلت فرم پذیرش (APB) شده، اعمال کنند. متقاضیان با توجه به نتایج به دست آمده در آزمون های ورودی بسیار رقابتی که در پایان یک دوره آماده سازی دو ساله به نام « کلاس های آموزش عالی » (CPGE کلاس های آمادگی برای گراند اکولز) برگزار می شود، انتخاب می شوند. اکثر مدارک تحصیلی توسط دانشگاه های فرانسه باید به زبان فرانسه ترجمه شده باشند، اما شما چندین برنامه تحصیلی را به زبان انگلیسی، مخصوصا برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، خواهید آموخت. تست های زبان زیر برای اثبات مهارت زبان توسط دانشگاه های فرانسه پذیرفته می شود:

مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان به صورت کامل اطلاع دارند پس با ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.