رشته معماری دانشگاه دلفت هلند

از مزایای تحصیل در هلند، انگلیسی بودن زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. در کنار این مزیت، شرایط مطلوب زندگی و همچنین بالا بودن کیفیت آموزش در هند باعث جذب دانشجویان بین المللی زیادی به این کشور شده است. از رشته های پرطرفدار جهت تحصیل در هلند رشته معماری است که دانشگاه دلفت نیز از معتبر ترین دانشگاه های این رشته است. با موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی همراه شوید تا از شرایط تحصیل در دانشگاه دلفت هلند آگاهی یابید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل معماری در دانشگاه دلفت

از لحاظ ملی و بین المللی دانشکده معماری و محیط ساخته شده دلفت (Faculty of Architecture and the Built Environment at TU Delft) دارای موقعیتی برتر در این رشته است و مقصد مناسبی برای مهاجرت به هلند است. این دانشگاه نه تنها پیشگام در برنامه های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و تکمیلی در زمینه معماری است، بلکه رشته های مرتبط مانند معماری محوطه سازی، خانه سازی، فیزیک ساخت و ساز و طراحی آب و هوا و پایداری را نیز ارائه می کند. در دانشکده، دانشجویان می توانند از میان رشته های اقلیت انتخاب کنند و در یک برنامه تبادلی شرکت کنند.

در 8 ژانویه 1842، پادشاه ویلم دوم “آکادمی سلطنتی برای آموزش مهندسین غیر نظامی، برای خدمت به کشور و صنعت و کارآموزی برای تجارت” را تاسیس کرد. در 20 ژوئن 1864، یک فرمان سلطنتی صادر شد، که دستور می داد آکادمی رویال در دلفت منحل شود تا راه جدیدی را برای “مدرسه پلی تکنیک” جدید ایجاد کند. این مدرسه در ادامه به آموزش معماران و مهندسان در زمینه کارهای عمرانی، کشتی سازی، مهندسی مکانیک و معدن پرداخت. STYLUS، انجمن دانشجویی دانشجویان معماری در دانشکده، در سال 1894 تأسیس شد و یکی از بزرگترین انجمن ها در هلند است.

این دانشکده دارای یک مجموعه صندلی معروف است. در ابتدا در ساختمان قدیمی قرار داشت و از آتش سوزی که در آن ساختمان صورت گرفته بود، به سختی باقی ماند. با فرار از آتش سوزی، ارزش مجموعه بسیار مشهود شد. موزه ورود آزاد، نمایش دهنده مجموعه بزرگی از صندلی ها در طول تاریخ است، و هم اکنون به عنوان یک نمایشگاه دائمی در ساختمان جدید دانشکده مستقر است.

دانشکده مدارج ذیل را ارائه می دهد:

 1. لیسانس علوم در معماری
 2. کارشناسی ارشد معماری، شهرسازی و علوم ساختمان
 3. کارشناسی ارشد ژئوماتیک
 4. کارشناسی ارشد معماری با تخصص در معماری و مدرنیته: مسکن، معماری و مدرنیته: ساختمانهای عمومی، میراث فرهنگی، ساختمان ترکیبی برای شهر هلند، فضاهای داخلی، ساختمان ها و شهرها، Hyper Body: معماری غیر استاندارد و تعاملی، متریالیزیشن و مهندسی معماری
 5. کارشناسی ارشد شهرسازی با تخصص در بازآفرینی شهری، مداخلات دلتا، شهرها و مناطق پیچیده در تحول، طراحی به عنوان سیاست، شهرهای آینده و شهرهای عمودی آسیا
 6. کارشناسی ارشد در فناوری ساختمان با تخصص در طراحی آب و هوا، نمای بیرونی و ساختاری
 7. کارشناسی ارشد در املاک و مستغلات و مسکن با تخصص در مدیریت طراحی و ساخت و ساز، مدیریت املاک و مستغلات
 8. کارشناسی ارشد در معماری محوطه سازی
 9. دکترای معماری و محیط ساخته شده
تحصیل دکترای معماری دانشگاه دلفت هلند

تحصیل دکترای معماری دانشگاه دلفت هلند

تحصیل دکترای معماری دانشگاه دلفت هلند

 • دانشکده تحصیلات تکمیلی معماری و محیط های مصنوعی

دانشکده تحصیلات تکمیلی معماری و محیط های مصنوعی ( A + BE ) یکی از هشت دانشکده دانشگاه فناوری دلفت ( TU DELFT ) است. در این دانشکده متقاضیان، مدرک دکترای معماری، تکنولوژی ساختمان، شهرسازی معماری، مناظر طبیعی، زمین شناسی، مدیریت محیط و مسکن های انسان ساخت که جنبه های مثل تاریخ، میراث فرهنگی و استقامت را پوشش می دهد، دریافت می کنند.

دانشکده A+ BE دارای شهرت بین المللی است. توجه به بین المللی بودن و وجود دانشجویانی از سراسر جهان در این دانشگاه، یک محیط مهیج برای متقاضیان دکتری که تمایل دارند مدرک دکترا را از یک موسسه آکادمی/پژوهشی پیشرو دریافت کنند، ایجاد کرده است. متقاضیان دکترا از تعامل نزدیک با پژوهشگران و استادان تراز اول جهان بهره مند هستند و در طول کل تحصیل بر فعالیت های آنها نظارت می شود. دوره دکترا تمام وقت به طور معمول 4 سال طول می کشد.

 • مصاحبه پایانی بعد از دکترا

بعد از دفاع از پایان نامه، دانشجویان دعوت نامه ای از دفتر دانشکده تحصیلات تکمیلی A+ BE برای مصاحبه پایانی (با مشاوره HR) دریافت می کنند. در طول مصاحبه از دانشجویان خواسته می شود تجربه ها، نکات و راهنمایی هایی که ممکن است داشته باشند را به اشتراک بگذارند تا دانشگاه بتواند تا جایی که امکان دارد شرایط خوبی را برای متقاضیان دکترای A+ BE فراهم کنند.

 • فارغ التحصیلان

به خاطر داشته باشید که خود را به عنوان فارغ التحصیل دکترا ثبت کنید تا دانشگاه بتواند در آینده با شما تماس بگیرد و شاید از شما برای پیشبرد و ارائه نکات الهام بخش برای متقاضیان جدید دکترا دعوت کند. شبکه فارغ التحصیلان دانشگاه فناوری دلفت دارای 50.000 عضو از سراسر جهان است. دانشگاه خواستار برقراری ارتباط فارغ التحصیلان با یکدیگر و دانشگاه دلفت است. از این طریق فارغ التحصیلان می توانند به عنوان منبع الهام به دانشجویان فعلی خدمت کنند و به فارغ التحصیلان آینده کمک کنند و از دانشگاه دلفت حمایت کنند.

زبان تحصیل رشته معماری دانشگاه دلفت هلند

اگر زبان مادری شما انگلیسی نیست یا مدرک خود را از موسسه ای که زبان آموزش آن انگلیسی نیست دریافت کرده اید، شما باید مدارکی را برای اثبات مهارت زبان خود ( TOEFL یا IELTS ) ارائه کنید. مدرک زبان انگلیسی متعلق به بیش از دو سال پیش پذیرفته نمی شود.

 • TOEFL: متقاضیانی که در آزمون تافل مبتنی بر اینترنت شرکت می کنند باید حداقل نمره کلی 100 را کسب کنند.
 • IELTS: اگر در آزمون آیلتس شرکت می کنید ( ورژن آکادمی ) نمره کلی شما باید حداقل 7.0 باشد.
کارشناسی ارشد رشته معماری دانشگاه دلفت هلند

کارشناسی ارشد رشته معماری دانشگاه دلفت هلند

کارشناسی ارشد رشته معماری دانشگاه دلفت هلند

بعد از دوره کارشناسی، شما می توانید برای توسعه مهارت ها و دانش خود وارد برنامه های کارشناسی ارشد شوید. در برنامه کارشناسی ارشد، شما در حوزه خاصی از رشته خود تخصص پیدا می کنید. شما با تخصصی که پیدا می کنید می توانید به صورت مستقل کار کنید و جدیدترین اطلاعات در زمینه معماری و محیط های مصنوعی را کسب می کنید. برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است.

دانشکده معماری و محیط مصنوعی، دوره کارشناسی ارشد را در معماری، شهرسازی و علوم ساختمان و زمین شناسی ارائه می کند. دانشکده همچنین برنامه کارشناسی ارشد بین دانشگاهی آنالیز، طراحی و مهندسی کلانشهرها ( MADE)، مدیریت و کاربرد اطلاعات جغرافیایی (GIMA ) و تخصص تحقیق و طراحی در برنامه کارشناسی ارشد بین دانشکده ای علوم، آموزش و ارتباطات را برگزار می کند.

معماری، شهرسازی و علوم ساختمانی

برنامه کارشناسی ارشد معماری، شهرسازی و علوم ساختمان دارای پنج مسیر است: 

 1. معماری
 2. تکنولوژی ساختمان
 3. معماری منظر طبیعی
 4. مدیریت در محیط های مصنوعی
 5. شهرسازی

نقشه برداری

 • مدیریت و کاربرد اطلاعات جغرافیایی
 • آنالیز، طراحی و مهندسی کلانشهرها ( MADE) 
 • تخصص ‘ طراحی و تحقیق ‘

برنامه های کارشناسی ارشد تخصصی

 • برنامه کارشناسی ارشد تخصصی در شهرسازی
 • برنامه کارشناسی ارشد تخصصی در معماری و طراحی شهری
 • کارشناسی ارشد توسعه شهری

 کارشناسی رشته معماری دانشگاه دلفت هلند

برنامه کارشناسی معماری، شهرسازی و علوم ساختمانی شما را با حوزه های مختلف کار مهندسی معماری آشنا می کند. گستره این برنامه وسیع است. در زمان تحصیل دانشجویان تمام مهارت ها و تکنیک های پایه مورد نیاز را آموزش می بینند. در این برنامه آموزشی، دانشجویان با ترکیب تکنولوژی، تئوری و طراحی و خلاقیت و توانایی ذهنی خود نقش مهمی ایفا می کنند. برنامه تحصیلی شامل آموزش عملی و علمی می شود. دانشجویان نحوه آنالیز مسائل را در روشی درست و ساختار یافته یاد می گیرند. دانشجویان با طیف گسترده ای از پروژه های طراحی به صورت گروهی یا فردی کار می کنند و با روش های ارتباطی بین تکنولوژی، فرهنگ و محیط زیست آشنا می شوند.

 • مدرک: کارشناسی معماری، شهرسازی و علوم ساختمانی
 • زبان آموزش: هلندی
 • شروع: سپتامبر
 • ظرفیت برنامه: 180 واحد درسی، 36 ماه
 • دانشکده: معماری و محیط های مصنوعی
 • نوع برنامه: تمام وقت
هزینه تحصیل رشته معماری دانشگاه دلفت هلند

هزینه تحصیل رشته معماری دانشگاه دلفت هلند

هزینه تحصیل رشته معماری دانشگاه دلفت هلند

 • دوره کارشناسی: 14.500 یورو
 • دوره کارشناسی ارشد: 18.750 یورو

دانشجویانی که در دوره دکترا تحصیل می کنند و دارای بورسیه تحصیلی هستند، این بورسیه هزینه های زندگی، هزینه تحصیل ( 11.000 یورو ) و هزینه استفاده از خدمات ( 10.000 یورو ) را پوشش می دهد.

کامپیوتر و نرم افزار

دانشگاه دلفت طیف وسیعی از نرم افزار و سخت افزار و همچنین دسترسی به شبکه های بی سیم و کابلی را فراهم می کند. شبکه های کابلی در صورت کار با فایل های بزرگ مفید هستند. از طریق پروژه لپ تاپ دانشگاه، دانشجویان می توانند لپ تاپ با تخفیف خریداری کنند و طیف وسیعی از نرم افزارها را با قیمت مناسب دانلود کنند.

نیاز به لپ تاپ

ساختمان دانشکده معماری، شهرسازی و علوم ساختمانی برای استفاده از لپ تاپ تجهیز شده است. ابتدا دانشجویان کارشناسی ملزم به خرید لپ تاپ هستند. دانشگاه دلفت پروژه لپ تاپ دارد که دانشجویان می توانند با قیمت مناسب لپ تاپ خریداری کنند و طیف وسیعی از نرم افزارهای مرتبط با برنامه تحصیلی خود را با قیمت مناسب دانلود کنند. همچنین دسترسی به سخت افزار و پشتیبانی از نرم افزار نیز ارائه می شود.

سایر هزینه ها

شما به وسایلی برای نقاشی و طراحی فرم های پروژه نیاز دارید. هزینه این بسته ها از 350 یورو شروع می شود. هزینه های اضافی در طول تحصیل برای خرید وسایل وجود دارد. در سال دوم، به عنوان بخشی از برنامه سفر پنج روزه در خارج از کشور وجود دارد که هزینه آن تقریبا 300 یورو است.

 

مدارک لازم برای تحصیل رشته معماری دانشگاه دلفت

دوره کارشناسی

 • دیپلم
 • اصل یا نسخه تایید شده دیپلم دوره دبیرستان به زبان اصلی
 • اگر هنوز فارغ التحصیل نشده اید، ارائه اصل یا نسخه تایید شده تازه ترین ریز نمرات/ لیست نمرات به زبان اصلی
 • اگر دیپلم یا ریز نمرات شما به یکی از زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا هلندی نیست، ترجمه تایید شده مدارک نیز مورد نیاز است.
 •  ریز نمرات
 • اصل یا نسخه تایید شده ریز نمرات/ لیست نمرات به زبان اصلی
 • اگر هنوز فارغ التحصیل نشده اید، ارائه اصل یا نسخه تایید شده تازه ترین ریز نمرات/ لیست نمرات به زبان اصلی
 • اگر ریز نمرات / لیست نمرات شما به یکی از زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا هلندی نیست، ترجمه تایید شده مدارک نیز مورد نیاز است.

در صورت نیاز:

 1. نسخه تایید شده ریز نمرات از دانشگاه علوم
 2. اثبات ثبت نام در سال پایه هلند ( برای مثال BOSWELL BET SCHAKELAAR و VAVO ) که مرور کلی بر تمام دروس و سطوح ( در صورت نیاز ) آزمون هایی است که در آنها شرکت می کنید.
 3. مدارک زبان 

در صورت نیاز، مدرک زبان هلندی باید ارائه شود. اگر هنوز مدرک زبان خود را دریافت نکرده اید، ممکن است بتوانید مدرک خود را بعدا آپلود کنید، مهلت مقرر 1 سپتامبر است.

کارشناسی ارشد

 • نامه انگیزه: نامه انگیزه باید واضح و مرتبط و به زبان انگلیسی ( بین 1000 تا 1500 کلمه ) و شامل موارد زیر باشد:
 1. انگیزه شما برای انتخاب برنامه کارشناسی ارشد
 2. دلیل علاقه مندی به دانشگاه دلفت و اهدافی که می خواهید در دانشگاه دنبال کنید.
 3. اکثر برنامه های کارشناسی ارشد دارای چندین تخصص هستند، به کدام تخصص بیشتر علاقه دارید و چرا؟
 4. پروژه پایان نامه فرضی خود را شرح دهید: چه نوع پروژه ای را ترجیح می دهید؟ چه چیزی را می خواهید کشف کنید؟ لطفا جواب خود را به سه عنوان محدود کنید.
 5. خلاصه ای حداکثر 205 کلمه ای از کار پایان نامه یا پروژه کارشناسی فراهم کنید. لطفا شامل اطلاعاتی در مورد حجم کار باشد.
 • رزومه: شرح کوتاهی از تحصیلات و سوابق کاری ( رزومه ) به زبان انگلیسی
 •  اثبات هویت
 • نامه مرجع ( در صورت نیاز ) 

دو نامه مرجع به زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا هلندی، نامه باید: 

 1. توسط اساتید یا اساتید راهنمای قبلی نوشته شده باشد، اگر دارای تجربه کاری هستید، یکی از نامه ها باید از طرف کارفرما شما باشد.
 2. ترجیحا در سربرگ رسمی نوشته شود و دارای مهر رسمی دانشگاه یا شرکت باشد
 3. توسط مرجع امضا شده و شامل اسم کامل او باشد

نمونه کار

متقاضیانی که برای برنامه های کارشناسی ارشد زیر درخواست می دهند ملزم به ارسال نمونه کارهای دیجیتال خود هستند. توجه داشته باشید که هر برنامه دارای الزامات نمونه کار مختص خود است:

معماری، تکنولوژی ساختمان، معماری مناظر طبیعی، مدیریت در محیط های ساخت انسان، شهرسازی، طراحی برای تعامل، طراحی محصولات جامع، طراحی کالاهای استراتژیک

هلند از کشورهای حوزه شینگن است و علاقمندان بسیاری در زمینه مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری و غیره دارد. موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی با داشتن شعب رسمی در شهرهای شیراز، تهران، مشهد و اصفهان راهی مطمئن جهت ارائه خدمات مربوط به مهاجرت تحصیلی به هلند و سایر کشورها می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *