دندانپزشکی بنگلادش

سه دانشگاه علوم پزشکی بنگلادش که رشته دندانپزشکی در دانشکده خود دارند، دانشگاه های Dhaka, Chittagong و Rajshahi & SUST است. این سه دانشگاه دولتی دارای دانشکده پزشکی بنگلادش وابسته به کالج دندانپزشکی و بیمارستان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل دندنپزشکی بنگلادش با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر صحبت کنید و اطلاعات مازاد را بر این مقاله دریافت نمایید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل و اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در بنگلادش

بنگلادش به طور رسمی به عنوان جمهوری خلق بنگلادش شناخته می شود و در حال تبدیل شدن به مقصد اصلی برای دانشجویانی است که مشتاق دریافت پزشکی یا دندانپزشکی در سطح جهان هستند. بنگلادش در حال تبدیل شدن به اولین انتخاب است زیرا: استاندارد عالی آموزش پزشکی و دندانپزشکی که برابر با دانشگاه هند است و کاملا توسط شورای مربوطه در سازمان جهانی مالزی و یونسکو به رسمیت شناخته می شود. پذیرش بر اساس نتایج تحصیلی است.

هزینه تحصیلی در دانشگاه بنگلادش بسیار مقرون به صرفه می باشد( سالیانه 5000 دلار آمریکا) برای کل مدت تحصیل و هزینه پایین زندگی در بنگلادش 300 (RM) در ماه باید پرداخت شود. سازگاری با شرایط آب و هوایی,غذا و فرهنگ، تجربیات عملی و بالینی گسترده به عنوان بیمارستان های دولتی بنگلادش دارای تعداد بالای بیماران داخل و خارج ازکشور است و دسترسی به اجساد برای دانشجویان وجود دارد. سالن سخنرانی, شبانه روزی و بیمارستان آموزشی,همگی در محوطه دانشگاه واقع شده اند. همه دانشگاه ها در بنگلادش دانشگاه های دولتی هستند و از این اماکن در ماه های ژانویه و فوریه هر سال استفاده می شود.

یکی از اولین مدارک پزشکی خارجی که توسط JPA و MMC شناسایی شد. بسیاری از پزشکان و جراحان موفق و برجسته مالزی از زمان استقلال ( مستقل شدن) از دانشگاه های بنگلادش فارغ التحصیل شده اند. لیستی از دانشگاه های بنگلادش که دوره های پزشکی را ارائه می دهند:

 1. کالج پزشکی داکا
 2. کالج پزشکی میمنسینگ
 3. کالج پزشکی چیتاگنگ
 4. کالج پزشکی عثمانی

هزینه و شهریه دانشگاه های دندانپزشکی بنگلادش

دانشجویان خارجی باید هزینه تحصیل در بنگلادش را به مبلغ 8000 دلار در هر سال تحصیلی بپردازند. در 5 سال هزینه کالج های ام بی بی اس( برای کل دوره 5 ساله) هزینه تقریبا از 37000 دلار آمریکا تا 48000 دلار آمریکا متغیر است. هزینه ها کاملا به مدیریت کالج های پزشکی و محل سکونت موسسات پزشکی بستگی دارد.

لیست دانشگاه های دندانپزشکی بنگلادش

در بنگلادش مدرسه دندانپزشکی به عنوان کالج دندانپزشکی شناخته می شود. همانند آموزش پزشکی, آموزش دندان پزشکی توسط کالج دندانپزشکی مختلف در سراسر کشور انجام می شود. این دانشکده دندانپزشکی به دانشکده پزشکی دانشگاه دولتی مختلف وابسته است. این کالج دندانپزشکی یک دوره لیسانس است که به عنوان لیسانس جراحی دندان شناخته می شود. هر دانشکده دندانپزشکی دارای مدرک لیسانس جراحی دندان(BDS) است.

دانشجویان کالج دندانپزشکی نیز باید یک برنامه آموزشی در کالج دندانپزشکی برای کسب مجوز لازم در این کشور انجام دهند. پس از اتمام تحصیلات تکمیلی در هر یک از دانشکده های دندان پزشکی یا مدرک ثبت دندان ,توسط شورای پزشکی بنگلادش اعطا می شود. شورای پزشکی و دندانپزشکی بنگلادش نیز به عنوان یک شرکت برای نظارت عمل می کند. مجوز این دانشکده های دندانپزشکی را با تحصیلات تکمیلی ارزیابی کنید.

سه دانشگاه که رشته دندانپزشکی را در دانشکده خود دارند عبارتند از:

دانشگاه دکا، دانشگاه چیتاگنگ و دانشگاه رجزهی وسواست. این 3 دانشگاه دولتی دارای دانشکده های دندانپزشکی و بیمارستان های وابسته به دانشکده های پزشکی هستند که ممکن است به صورت عمومی یا خصوصی تامین شوند.

لیست دانشگاه های دندانپزشکی بنگلادش

لیست دانشگاه های دندانپزشکی بنگلادش

لیست دانشکده های دندانپزشکی بنگلادش عبارتند از:

 1. دانشکده دکا
 2. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی چیتاگنگ واحد (1)
 3. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی راجشاهی واحد (2)
 4. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی شهید سهروردی واحد (3)
 5. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی سر سلیم الله واحد (4)
 6. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی میمنینش واحد (5)
 7. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی عثمانی واحد (6)
 8. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی شرابنگلا واحد (7)
 9. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی رنگپور واحد (8)

دانشکده های خصوصی دندانپزشکی بنگلادش:

 1. دانشگاه دانشکده دندانپزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی شهر
 3. دانشکده دندانپزشکی پاینور
 4. دانشکده دندانپزشکی ساپورو
 5. دانشکده دندانپزشکی بنگلادش
 6. دانشکده دندانپزشکی بین المللی چاتگرام
 7. دانشکده دندانپزشکی رانپورپ
 8. دانشکده دندانپزشکی آپدیت
 9. دانشکده دندانپزشکی مارکس
 10. دانشکده علوم دندانپزشکی زنان ساپناها
 11. دانشکده دندانپزشکی مندی
 12. دانشکده دندانپزشکی اودایان
 13. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سامریتا
 14. دانشکده پزشکی و واحد دندانپزشکی ساموریتا
 15. دانشکده پزشکی زنان کومودینی واحد دندانپزشکی
 16. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی خانواده مقدس
 17. دانشکده دندانپزشکی ساماج ویتیک
 18. دانشکده پزشکی ابراهیم واحد دندانپزشکی

امید است که این مطلب توانسته باشد به سوالات شما پیرامون تجصیل پزشکی و دندانپزشکی در بنگلادش پاسخ داده باشد، چنانچه سوال دیگری در مورد شرایط تحصیل بنگلادش داشتید می توانید به موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مراجعه کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *