دانشگاه SOAS لندن

در این مقاله قصد داریم در ارتباط با دانشگاه SOAS لندن صحبت کنیم. همان طور که می دانید یکی از روش های مهاجرتی، مهاجرت تحصیلی می باشد. مهاجرت تحصیلی مانند هر نوع روش مهاجرتی دیگری، دارای شرایط و روند خاص خود است. برای این که بتوانید تحصیل در کشوری جدید را داشته باشید لازم است تا برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید. دریافت ویزای تحصیلی یک کشور اما مستلزم کار هایی پیش از آن می باشد. برای این که بتوانید ویزا بگیرید باید از یک دانشگاه مقصد پذیرش داشته باشید. دریافت پذیرش باعث می شود تا بتوانید برای ادامه تحصیلات خود اقدام کنید. اما در این حالت لازم است تا اطلاعات مناسبی در ارتباط با دانشگاه مورد نظر خود داشته باشید. از این رو در این مقاله ما در ارتباط با دانشگاه SOAS لندن صحبت می کنیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اگر تمایل دارید برای مهاجرت به انگلستان اقدام کنید، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که کمک و حمایت افراد آشنا و متخصص در این زمینه بهترین کار است. به همین دلیل توصیه می کنیم که به موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی مراجعه نموده و از حمایت ها و مشاوره های متخصصان مهاجرتی آگاه شوید. روش های مهاجرت به انگلستان بسیار متفاوت هستند. از جمله این روش ها می توان به مهاجرت تحصیلی به انگلستان، مهاجرت کاری به انگلستان، سرمایه گذاری در انگلستان، تولد فرزند در انگلستان، ازدواج با تبعه انگلستانی و … اشاره نمود. نمایندگی های موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شهر های شیراز، تهران، اصفهان، مشهد و تبریز فعال هستند.

دانشگاه SOAS لندن

برای این که بتوانیم مهاجرت تحصیلی به انگلستان را انتخاب نماییم لازم است تا در ابتدای راه برای اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های انگلستان اقدام نماییم. دانشگاه SOAS لندن یکی از معروف ترین دانشگاه های انگلستان است که می تواند در این زمینه تحصیلی بسیار جذاب و جالب توجه باشد. اما قبل از این که با دانشگاه SOAS لندن آشنا شویم اجازه دهید تا کمی با کشور انگلستان آشنایی پیدا کنیم.

آشنایی با انگلستان جهت معرفی دانشگاه SOAS لندن

برای این که دانشگاه SOAS لندن را به خوبی بشناسیم، می بایست کمی با کشور انگلستان آشنایی پیدا کنیم. انگلستان که همراه با چهار کشور دیگر، بریتانیای کبیر را تشکیل می دهد، پر اهمیت ترین بخش در این منطقه پادشاهی محسوب می شود. کشور انگلستان دارای مرز های مشترکی با کشور های اسکاتلند و ولز می باشد و البته به دریا های بسیاری هم راه دارد. از این رو دارای جزایر بزرگ و کوچک بسیاری می باشد.

پایتخت انگلستان شهر لندن است که البته پایتخت بریتانیای کبیر نیز محسوب می شود. شعار ملی مردم در این کشور که به زبان انگلیسی صحبت می کنند عبارت « خدا و حق من» می باشد. مساحت کشور انگلستان دویست و چهل و سه هزار و ششصد و ده کیلومتر مربع می باشد و جمعیتی بالغ بر پنجاه میلیون نفر دارد. حال که با این کشور آشنا شدیم به بحث معرفی دانشگاه SOAS لندن می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه SOAS لندن

دانشگاه SOAS لندن یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در این شهر و کشور انگلستان است. به همین دلیل در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با تاریخچه این دانشگاه مهم صحبت کنیم.

دانشگاه SOAS لندن که با نام دانشگاه مطالعات شرقی نیز شناخته می شود در سال هزار و نهصد و شانزده میلادی تاسیس شد. این مدرسه یا دانشگاه منشور سلطنتی خود را در پنجم ژوين همان سال دریافت کرد و اولین دانشجویان خود را در سال هزار و نهصد و هفده میلادی پذیرش نمود. این دانشگاه سرانجام به طور رسمی در بیست و سوم فوریه سال هزار و نهصد و هفده میلادی توسط پادشاه جورج پنجم افتتاح گردید. دانشکده مطالعات شرقی توسط دولت انگلیس به عنوان ابزاری برای تقویت حضور سیاسی ، تجاری و نظامی انگلیس در آسیا و آفریقا تأسیس شد.

این دانشگاه برای یک دوره در اواسط دههه هزار و نهصد و سی میلادی و در بحبوحه جنگ جهانی دوم مکان خود را تغییر داد. انتقال آن به اماکن جدید در بلومسبوری با تأخیر در ساخت و ساز صورت گرفت و ساختمان نیمه تمام در زمان حمله رعد اسا در سپتامبر 1940 مورد اصابت قرار گرفت. این دانشگاه در طول مدت تاسیس خود تا کنون اتفاقات زیادی را از سر گذارنده و تاریخچه ای پر پیچ و خم دارد. حال که کمی با تاریخچه این دانشگاه در یکی از شهر های انگلستان و در حقیقت پایتخت این کشور آشنا شدیم، به شرایط تحصیلی در این دانشگاه و خصوصیات آن می پردازیم.

معرفی دانشگاه SOAS لندن

در این بخش از مقاله به معرفی دانشگاه SOAS لندن می پردازیم و دانشکده ها و بخش های مختلف آن را برای شما بیان می کنیم. این کار باعث می شود که شما بتوانید به راحتی برای تحصیل در رشته مورد نظر خود تصمیم بگیرید. دانشکده ها و بخش های مختلف دانشگاه SOAS لندن را در ادامه معرفی می کنیم.

معرفی دانشگاه SOAS لندن

معرفی دانشگاه SOAS لندن

دانشکده ها عبارتند از: مردم شناسی و توسعه، تاریخ هنر و باستان شناسی با گروه های تاریخ هنر و باستان شناسی، موسیقی و مطالعات انگلیسی، زبان ها و فرهنگ های آسیای شرقی با گروه های چین و آسیای داخلی و ژاپن و کره، اقتصاد، امور مالی و مدیریت، تاریخ مذاهب و فلسفه ها با گروه های تاریخ و ادیان و فلسفه، مطالعات میان رشته ای با گروه های توسعه، محیط زیست و سیاست گذاری، مطالعات جنسیتی، رسانه ها و ارتباطات جهانی، مطالعات بین المللی و دیپلماسی و امور مالی پایدار، زبان ها، فرهنگ ها و زبان شناسی با گروه های آفریقا، زبان شناسی، خاورمیانه، آسیای جنوبی و جنوب شرقی آسیا، قانون با گروه سیاست و مطالعات بین المللی و مرکز زبان.

علاوه بر آن این دانشگاه مراکز مطالعاتی بسیاری را نیز تحت نظر خود دارد. از جمله این مراکز می توان به مرکز تحقیقات ژاپن، مطالعات آفریقایی، مطالعات کره ای، موسسه خاورمیانه لندن، مطالعات ایران، مطالعات فلسطین، مطالعات زرتشتی و … . این دانشگاه مراکز همکاری های بین المللی زیادی نیز دارد که از جمله آن ها می توان به شورای جهانی زبان شناسی و انسان شناسی،‌ مطالعات اسلامی، هنر ژاپنی، مرکز علوم اجتماعی آسیا و اقیانوسیه لندن، موسسه کنفوسیوس لندن (LCI) ، مرکز توسعه بین المللی لندن (LIDC) و … اشاره نمود.

هزینه تحصیل در دانشگاه SOAS لندن

در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با دانشگاه SOAS لندن صحبت کنیم. توجه داشته باشید که دانشگاه SOAS لندن برای دانشجویان بین المللی هزینه های خاصی نسبت به دانشجویان تبعه انگلیس دارد. شهریه شما باید قبل از ثبت نام و یا در هنگام ثبت نام در آغاز هر سال تحصیلی به طور کامل پرداخت شود. تمام آنچه شما برای ثبت نام نیاز دارید شماره شناسه دانشجویی 6 رقمی و روش پرداخت شما است. دانستن نحوه پرداخت هزینه های شما بخش مهمی از آمادگی برای حضور در دانشگاه است.

دانشجویان می توانند هزینه های تحصیلی خود را به یکی از روش های زیر پرداخت کنند: بصورت آنلاین توسط کارت های اعتبار، انتقال بانکی بین المللی، انتقال بانکی، اقساط شهریه ها، چک و در صورت حمایت مالی از طریق بورسیه های تحصیلی انگلستان برای دانشجویان. لطفا توجه داشته باشید که هزینه ها در هنگام ثبت نام به طور کامل پرداخت می شوند. شهریه باید به پوند استرلینگ (GBP) پرداخت شود. پرداخت هزینه با گزینه اقساطی هم در اختیار دانشجویان است. این کار باعث می شود تا در زمان زندگی در انگلستان در زمینه هزینه های زندگی در انگلستان با مشکل مواجه نشوید. دانشجویانی که به طور رسمی حمایت مالی می شوند ، باید قبل از ثبت نام  مدارک مربوط به بورسیه های تحصیلی را ارائه کنند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متفاوت است. به طور مثال دانشجویان رشته اقتصاد که از کشور های دیگر وارد انگلستان شده اند می بایست سالیانه هجده هزار و ششصد و سی پوند هزینه کنند. این مبلغ برای دانشجویان تبعه انگلستان و اتحادیه اروپا به مبلغ هفت هزار و سیصد و بیست و شش پوند خواهد رسید. این هزینه ها برای برنامه های تحصیلی فول تایم یا همان تمام وقت  می باشد. هزینه تحصیل پاره وقت در رشته دیپلم اقتصاد برای دانشجویان بین المللی نه هزار و سیصد و بیست پوند و برای دانشجویان اتحادیه اروپا و انگلیس سه هزار و ششصد و شصت و سه پوند می باشد.

برای این که بتوانید از هزینه رشته های مختلف تحصیلی در این دانشگاه مطلع شوید می توانید به کارشناسان زبده ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی مراجعه کرده و یا از طریق وب سایت رسمی دانشگاه از این هزینه ها اطلاع کافی پیدا کنید. این دانشگاه همچنین بورسیه های تحصیلی بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی انگلستان استفاده کنند. علاوه بر آن، دانشجویان می توانند برای کار در زمان تحصیل در انگلستان در این دانشگاه اقدام کنند تا بتوانند هزینه های زندگی در انگلستان را پرداخت نمایند.

خصوصیات دانشگاه SOAS لندن

در این بخش از مقاله قصد داریم برخی دیگر از خصوصیات این دانشگاه را برای شما بیان کنیم. دانشگاه SOAS لندن یکی از معتبر ترین و بهترین دانشگاه ها در سطح دنیا می باشد. این دانشگاه که در شهر لندن یک دانشگاه عمومی شناخته شده است، در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حدود پنج هزار دانشجو می باشد و اگر بخواهیم به طور دقیق این تعداد را بررسی کنیم به عدد چهار هزار و ششصد و هشتاد و سه می رسیم.

این در حالی است که حدود سه هزار نفر در دوره های آنلاین این دانشگاه شرکت کرده اند. خروجی تحقیقاتی دانشگاه ای او ای اس لندن بسیار بالا است و این دانشگاه در رنکینگ جهانی کیو اس در سال دو هزار و بیست میلادی رتبه سیصد و نه را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه که عضو انجمن دانشگاه های مشترک المنافع است، در رتبه بندی دانشگاه گاردین در سال دو هزار و بیست میلادی رتبه پنجاه و هشت و در رتبه بندی تایمز رتبه سی و شش را به خود اختصاص داده.

امکانات دانشگاه SOAS لندن

در این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی امکانات این دانشگاه بپردازیم. یکی از جذاب ترین امکانات موجود در این دانشگاه کتابخانه پژوهشی آن است که پنجمین کتابخانه با این عنوان در انگلستان به شمار می رود. در این کتابخانه بیش از یک و نیم میلیون جلد کتاب و مجلات علمی و تصویری به چهارصد زبان دنیا موجود است و افراد را به خود جذب می کند. یکی دیگر از مهم ترین امکاناتی که دانشگاه اس او ای اس در اختیار دانشجویان قرار می دهد، مشاوره های ویژه در زمینه کار در انگلستان می باشد. در نهایت یک مسئله مهم دیگر خصوصا برای دانشجویان بین المللی مسئله خوابگاه می باشد.

امکانات دانشگاه SOAS لندن

امکانات دانشگاه SOAS لندن

این دانشگاه دارای دو بخش اختصاصی برای زندگی دانشجویان است که تنها بیست دقیقه تا محوطه دانشگاه فاصله دارد. این خوابگاه های دانشجویی دارای امکانات زیادی برای دانشجویان هستند. علاوه بر آن بخش مشاوره دانشگاه شرایط لازم را برای پشتیبانی از مسکن دانشجویان فراهم می کند و به بررسی ذقیق شرایط دانشجو های خود جهت زندگی بهتر در کشور انگلستان می پردازد.

سوالات متداول در ارتباط با دانشگاه SOAS لندن

 1. آیا دانشگاه SOAS لندن دانشگاه خوبی است؟

  بله این دانشگاه با پیشینه قوی خود یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های لندن محسوب می شود.

 2. آیا مدرک دانشگاه SOAS لندن معتبر است؟

  بله این دانشگاه با وجود کوچک بودن اما معتبر ترین مدرک تحصیلی را دارد.

 3. تحصیل در دانشگاه SOAS لندن به چه زبانی است؟

  تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد.

 4. آیا امکان کار در زمان تحصیل در دانشگاه SOAS لندن وجود دارد؟

  امکان کار در زمان تحصیل در این دانشگاه با کمک مشاورین دانشگاه به راحتی فراهم می شود.

 5. آیا دانشگاه SOAS لندن به دانشجویان بورسیه تحصیلی ازائه می دهد؟

  بله در این دانشگاه امکان دریافت بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

 6. آیا امکان اقساطی کردن هزینه تحصیل در دانشگاه SOAS لندن وجود دارد؟

  بله در این دنشگاه یکی از گزینه های پرداخت هزینه های تحصیلی پرداخت به صورت اقساطی می باشد.

 7. آیا دانشگاه SOAS لندن امکانات خوبی برای زندگی دانشجویی دارد؟

  بله این دانشگاه امکانات بسیاری از جمله یکی از بزرگ ترین کتابخانه های انگلستان را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است.

 8. آیا دانشگاه SOAS لندن به دانشجویان خوابگاه ارائه می دهد؟

  بله این دانشگاه دارای دو کمپ خوابگاهی می باشد که در فاصله بیست دقیقه ای از خوابگاه قرار دارد.

 9. رنکینگ دانشگاه SOAS لندن چه رتبه ای است؟

  این دانشگاه در رنکیگ جهانی کیو اس رتبه سیصد و شش را به خود اختصاص داده است.

 10. پایه و اساس دانشگاه SOAS لندن چیست؟

  پایه و اساس این دانشگاه بر مبنای مطالعات شرق یعنی آسیا و آفریقا بنا شده است.

 11. آیا ورود به دانشگاه SOAS لندن آسان است؟

  بله ورود به این دانشگاه بسیار سخت می باشد و مستلزم نمرات بسیار عالی و مدراک قوی است. از این رو باید رزومه قوی ارائه گردد.

 

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *