دانشگاه پزشکی ملی سئول

SNU دانشگاه ملی تحقیقاتی سئول،در پایتخت کره جنوبی قرار دارد، که سال 1964 تاسیس شده است. این دانشگاه دارای شانزده دانشکده و شش مدرسه حرفه ای و هیئت دانشجویی متشکل از 28000 دانشجو است. دانشگاه پزشکی ملی سئول که در فوریه 2012 آغاز به کار کرد، یک نهاد قوی در زمینه آموزش پزشکی، تحقیق و مراقبت های بهداشتی است،دانشگاه ملی سئول مورد تایید وزارت علوم ایران است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

درباره دانشگاه پزشکی ملی سئول

دانشگاه ملی سئول کره جنوبی دانشگاه تحقیقاتی ملی است که در شهر سئول، واقع در جنوب کشور کره می باشد. این دانشگاه در سال 1946 تاسیس گشت و به یکی از معتبر ترین دانشگاه ها در کشور تبدیل شد. این دانشگاه دارای سه محوطه می باشد : محوطه اصلی در گواناک بوده و دو محوطه دیگر در دائه هانگ و پیونگچانگ می باشند. همچنین این دانشگاه شامل 16 کالج، 1 مدرسه و 9 مدرسه حرفه ای می باشد. تعداد دانشجویان بالغ بر 17000 نفر و تعداد فارغ التحصیلان 11000 نفر می باشد. بر اساس اطلاعات به دست آمده از KEDI، این دانشگاه هزینه های بسیاری را نسبت به دیگر دانشگاه در کشور برای دانشجویان خود صرف می نماید.

دانشگاه ملی سئول، دارای 700 موسسه آکادمیک در 40 کشور، تعدادی بانک جهانی و شراکت بسیار با دانشگاه های پنسیلوانیا می باشد. دانشکده کسب و کار این دانشگاه با همکاری دانشگاه دوک، دانشگاه ESSEC و دانشگاه پکینگ مدرک فوق لیسانس دوگانه به دانشجویان خود اعطا می نماید. به علاوه دانشکده مدیریت این دانشگاه به همراه دانشگاه MIT saloan و دانشگاه ییل در رشته های MBA و MS در مقطع دکترا به همراه دیگر دانشگاه ها در 10 کشور مختلف در 4 قاره سرتاسر جهان مدارک دوگانه اعطا می نماید. در ادامه ماموریت دولتی، دانشگاه های کره در سطح جهانی معرفی شده اند و دیگر دانشکده های این دانشگاه را پذیرای 4% از جمعیت دانشجویان جهان در سال 2010 نموده است که البته در سال های متمادی این مقدار کاهش یافته است.

دانشگاه ملی سئول و مخصوصا کالج هنر لیبرال آن، به عنوان مظهری از دانشگاه کیجو که یکی از دانشگاه هایی است که توسط امپراطوری ژاپن تاسیس گشت، به حساب می آید. در سال 1940، پس از حکم نظامی شماره 102 ایالات متحده و ارتش نظامی دولت کره، دانشگاه امپراطوری کیجو منسوخ اعلام گردید. پس از آن دولت جمهوری کره دارایی های باقی مانده را با 9 کالج و مدارس حرفه ای و موسسات دیگر ادغام نمود و آن را دانشگاه ملی سئول نام گذاری کرد که مطابق با قانون دانشگاه ملی سئول در مجمع ملی تصویب شد.

تحصیل و پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سئول

تصمیمات پذیرش ها براساس ارزیابی کلی چشم انداز تحصیلی متقاضی و اتخاذ یک رویکرد جامع صورت می گیرد. اساس چنین ارزیابی، مدارک ارائه شده توسط متقاضی است، که شامل ارزیابی دستاوردهای تحصیلی متقاضی، فعالیت های فوق برنامه مرتبط، علاقه به دوره درخواستی، مهارت زبانی، صلاحیت عملکرد و عوامل دیگر می باشد. بسته به سیاست دانشکده یا دپارتمان خاص، متقاضی ممکن است مجبور به انجام مصاحبه ها، امتحانات، و یا تست عملکرد درخواست گردد. در چنین مواردی، متقاضی به طور جداگانه از طریق مکاتبه با دپارتمان یا کالج مربوطه از این جزییات مطلع خواهد شد.

 • رونوشت آموزشی
 • اظهارنامه شخصی و برنامه ی تحصیلی.
 • نامه ی پیشنهاد / مشاور.
 • اثبات مهارت زبانی.

متقاضیان باید حداقل یک مدرک برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی یا کره ای را ارائه کنند. در صورتی که قادر به ارائه مدرک مدرک به عنوان لیست زیر نباشد، سایر اسناد حمایتی ممکن است به جای آن ارائه شوند. چنین مدارکی که سطح مهارت زبانی را نشان می دهند باید به طور رسمی تایید شوند.

 • زبان کره ای : TOPIK، KLAT ( KLPT سابق ).
 • زبان انگلیسی : TEPS، TOEFL، IELTS، TOEIC.

به غیر از مدرک مورد نیاز، هر مدرک دیگری از مهارت زبان ممکن است به عنوان یک ماده مکمل ارائه شود.  مدارک دیگر : HSK، JLPT، DELF / DALF، DELE، ZD یا هر نوع دیگر تایید شده.

معرفی دانشکده های رسمی سئول

این مدرک باید توسط دبیرستان متقاضی و یا وزارت آموزش و پرورش، منتشر شود ؛ این اسناد ممکن است شامل اطلاعاتی در مورد برنامه درسی، قابلیت گذراندن دوره های پیشرفته، نمرات، توزیع آزمون استاندارد، الزامات پذیرش، و نسبت دانشجویانی که تحصیلات تکمیلی را دنبال می کنند، باشد. سایر مطالب تکمیلی در صورت ارائه برای تصمیمات پذیرش در نظر گرفته خواهند شد. مطالب تکمیلی می تواند موارد زیر باشد، اما محدود به این موارد نمی شود :

 • آزمون انتخابی کشور مربوطه برای فارغ التحصیلی دبیرستان یا آزمون پذیرش دانشگاه : British GCE سطح A، آزمون مرکز پذیرش ژاپنی، آزمون یکپارچه چینی، Abitur آلمانی، مدرک فرانسه و غیره.
 • آزمون های استاندارد و دیگر شاخص های دستاورد تحصیلی : IB Diploma، گواهی نامه IB، AP, SAT, AICE, AEA و غیره.
 • مدارک دوره های پیشرفته : AP، IB، Honors و غیره.
 • نامه رسمی یا مدارک دیگر توسط دبیرستان که نشان دهنده رتبه کلاس متقاضی است ( اگر در رونوشت آکادمیک متقاضی بیان نشود ).

فارغ التحصیلی :

متقاضیان بین المللی باید صلاحیت پذیرش Ⅰ یا Ⅱ بین المللی را در 28 فوریه 2018 به دست آورند. وضعیت تابعیت/ شهروندی باید با مهلت درخواست برآورده شود.

معرفی دانشکده های رسمی سئول

معرفی دانشکده های رسمی سئول

معیارهای پذیرش :

تصمیمات پذیرش براساس ارزیابی کلی دستاوردهای علمی کاندیدا و پتانسیل و همچنین دستاوردهای شخصی او استوار است. کمیته پذیرش تعدادی از عوامل را بررسی می نمایند. سوابق تحصیلی قبلی مانند میانگین معدل ( GPA )، برنامه تحصیلی، بیانیه شخصی و نامه های توصیه. سایر دستاوردها و توانایی های خاص مانند مهارت زبانی نیز در نظر گرفته می شوند. درخواست متقاضی در زمینه سطح تحصیلات تکمیل شده، کیفیت دستاوردها و خصوصیات موسسات مورد بررسی قرار می گیرد.

در نهایت، تناسب اهداف تحصیل در کره جنوبی برای متقاضی و مناسب بودن آماده سازی برای برنامه مورد نظر ارزیابی می شود. مصاحبه ها، آزمون ها، و یا مدارک اضافی ممکن است برای متقاضی، بسته به سیاست دانشکده یا دپارتمان خاص مورد نیاز باشد. اگر متقاضی برای کالج هنرهای زیبا، دانشکده موسیقی، دپارتمان آموزش فیزیکی، یا آموزش موسیقی و یا آموزش عالی هنرهای زیبا درخواست کند، متقاضی به طور انفرادی از هر نیاز دیگری مطلع خواهد شد.  

هزینه و شهریه دانشگاه پزشکی ملی سئول

از آغاز ایجاد ملیتی جدید، حتی در زمان پر آشوب استعمار و جنگ در نیمه ی اول قرن بیستم، کره ای ها همواره ایمان خود به قدرت آموزش را حفظ کرده اند. بدین ترتیب در سال 1946 و تنها چند ماه پس از اعلام استقلال کره، دانشگاه ملی سئول به عنوان اولین قطعه از پازل بزرگ بنیاد آموزشی بری این ملت جدید، ایجاد شد. تنها ظرف مدت چند سال این دانشگاه بایستی به دلیل آغاز جنگ دو کره در سال 1950 تخلیه می شد. چرا که مردم برای فرار از جنگ به سمت جنوب هجوم می بردند. اما شور و اشتیاق استادان و دانشجویان، دانشگاه را در طول جنگ حفظ کرد و کلاس های آن بیرون از دانشگاه و در کمپ پناهجویان برگزار می شد.

ظرف شش دهه ی گذشته به لطف این اشتیاق به تحصیل دانشگاه تحقیقاتی جامعی به نام دانشگاه ملی سئول رشد کرده است. این دانشگاه در حال حاضر دارای 16 کالج و دانشکده در مقطع فوق دیپلم، 6 دانشکده در مقطع تحصیلات عالی و 65 موسسه ی تحقیقاتی است. جامعه ی دانشگاه ملی سئول شامل حدودا 23000 دانشجو و 2500 عضو هیئت علمی است. این دانشگاه در حال حاضر به پردیس گواناک منتقل شده است که 192.366 کیلومتر مربع وسعت دارد و 300 ساختمان آموزشی و تحقیقاتی در آن ساخته شده است.

شهریه ها:

 • شهریه ها بسته به رشته تغییر می کنند و بین 2500 تا 4000 دلار در هر نیمسال متغیرند.
 • کارشناسی (برای خارجی ها) 6775 دلار آمریکا در سال
 • کارشناسی ارشد (برای خارجی ها) 4303 دلار آمریکا در سال
 • هزینه ی زندگی 1001 تا 1558 دلار آمریکا در سال

رتبه و رنکینگ دانشگاه پزشکی ملی سئول

دانشگاه ملی سئول (Seoul National University) (SNU) به آرمان های آموزش لیبرال احترام می گذارد و قصد دارد تا دانشجویان را برای عشق یادگیری مادام العمر آموزش دهد. در همان زمان متعهد به آماده کردن دانشجویان برای کار در یک محیط رقابتی رو به افزایش جهانی است. به عنوان اولین دانشگاه ملی کره جنوبی، دانشگاه ملی سئول دارای سابقه ایستادگی برای دموکراسی و صلح در شبه جزیره کره می باشد. فارغ التحصیلان به عنوان خدمتگزاران دولتی در پست های کلیدی دولت کره خدمت می کنند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه پزشکی ملی سئول

رتبه و رنکینگ دانشگاه پزشکی ملی سئول

در تدریس، تحقیق و خدمات عمومی SNU همچنان استانداردهای تعالی را تنظیم می کند. ماموریت SNU در قرن بیست و یکم، ایجاد یک جامعه فکری پر جنب و جوش است ؛ جایی که دانشجویان و دانشمندان در ساختن آینده با یکدیگر متحد شوند. دانشگاه ملی سئول متعهد به تنوع بخشیدن به دانشجویان و هیات علمی خود است، تبادل جهانی و ترویج تحقیق در همه زمینه های دانش را ارتقا می بخشد.

رتبه جهانی دانشگاه در سال 2019: 63 است، اگر می خواهید در این دانشگاه تحصیل کنید و همچنین اطلاعی از تابعیت و اقامت کره جنوبی در دست ندارید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در ارتباط باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *