دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون در شهری به همین نام در ایالت نیوجرسی ایالت متحده امریکا واقع شده است و هر ساله دانش جویان زیادی از سراسر دنیا تقاضای تحصیل در این دانشگاه را دارند. این دانشگاه توانسته در طول فعالیت خود افتخارات زیادی را کسب کند. دانشگاه پرینستون چهارمین دانشگاه قدیمی در ایالت متحده امریکا می باشد. این دانشگاه را می توان خانه استادان بزرگ ریاضی و فیزیک مانند آلبرت انیشتین دانست.در این مقاله که به کوشش کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تهیه و تنظیم گردیده است به بررسی دقیق موارد زیر خواهیم پرداخت :

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • درباره دانشگاه پرینستون
 • دانشکده های دانشگاه پرینستون
 • شرایط تحصیل در دانشگاه پرینستون
 • رشته های ارائه شده در دانشگاه Princeton
 • رتبه و رنکینگ دانشگاه پرینستون
 • هزینه تحصیل و خوابگاه دانشجویی دانشگاه پرینستون
 • سوالات متداول

درباره دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون، مؤسسه آموزش عالی، خصوصی در ایالت نیوجرسی، ایالات متحده است. این دانشگاه به عنوان کالج نیوجرسی در سال 1746 تأسیس شد و آن را به چهارمین موسسه قدیمی آموزش عالی در ایالات متحده تبدیل کرد. در کشور امریکا 9 دانشگاه وجود دارند که تاسیس آن ها به پیش از استقلال امریکا باز می گردد و دانشگاه پرینستون جز یکی از این 9 دانشگاه می باشد. شعار اصلی این دانشگاه ” under God’s power she flourishes ” به معنای ” شکوفایی در پرتو لطف الهی” است. در حدود 8181 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که 5400 نفر از آن ها در مقطع کارشناسی و 2781 نفر از آن ها در مقطع کارشناسی ارشد در حال ادامه تحصیل هستند. این دانشگاه موفق به اخذ جوایز نوبل در زمینه های مختلف دانش از جمله شیمی، ادبیات، پزشکی، صلح، فیزیک و … شده است.دانش جویان این دانشگاه موظف هستند در بدو ورود خود به دانشگاه تعهد نامه ای را امضا کنند که نظام نامه شرافت خوانده می شود. براساس این نظام نامه که در سال 1983 تنظیم شده است ، کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه پرینستون نظارتی بر برگزاری امتحانات و دیگر امور دانشجویی نخواهند داشت.

دانشکده های دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون دارای دانشکده و موسسات آموزشی با کیفیتی است. دانشکده های این دانشگاه : علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و علوم مهندسی هستند.

علوم انسانی :

دانشکده علوم انسانی دانش جویان را به عنوان افراد کمک کننده در جامعه اموزش می دهد و عمیق تر می کند. در زمانی که فناوری امکانات جدید و خیره کننده ای را ارائه می دهد و فرهنگ ها به نوعی جالب و خطرناک به هم می آیند، هنرها و علوم انسانی بینش مهمی در مورد آن چه در زندگی مهم است، به شخصیت تمدن و ظرفیت و محدودیت ها در توانایی افراد ارائه می دهد.

علوم مهندسی :

دانشکده مهندسی و علوم کاربردی در ترکیب نقاط قوت یک موسسه تحقیقاتی پیشرو در جهان با خصوصیات کالج برجسته هنرهای لیبرال بی نظیر است. دانشکده علوم مهندسی دانشگاه پرینستون در هر دو روش تدریس و تحقیق خود دانش بنیادی و همچنین همکاری های چند رشته ای را دنبال می کند که باعث می شود فن آوری در حل مشکلات پیچیده اجتماعی مؤثر باشد. این دانشکده متعهد است که همه دانش جویان مهندسین را برای رهبر شدن در جامعه محور فن آوری آماده کند.

علوم طبیعی :

در دانشکده علوم طبیعی دانشگاه پرینستون از آزمایشگاه های پردیس گرفته تا تحقیقات مربوط به تنوع زیستی در ساوان کنیا گرفته تا لبه های قطب جنوب از راه اندازی بالون فضایی، دانش جویان و دانشمندان پرینستون درگیر تحقیقات در سراسر طیف علمی هستند.

علوم اجتماعی :

دانشکده علوم اجتماعی در دانشگاه پرینستون تلاش می کند تا دانش جامعه بشری را پیش ببرد و به برخی از بزرگ ترین مشکلات اجتماعی قرن بیست و یکم در زمینه بهبود امنیت ملی ، بررسی مسائل فقر، تبیین رفتار بشر یا نگاه جدی به تجارت بین المللی، بپردازد.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با دانشگاه پرینستون می باشند.

شرایط تحصیل در دانشگاه پرینستون

اخذ پذیرش از دانشگاه پرینسون به صورت گزینشی است و همین مسئله باعث گردیده تا پذیرش از این دانشگاه دشوار باشد. همان طور که گفته شد از دانش جویان این دانشگاه در بدو ورود تعهد نامه ای با عنوان نظام نامه شرافت گرفته می شود تحت این عنوان که آن ها باید برای مدت زمان مشخصی در دانشگاه مشغول به کار شوند. این دانشگاه دارای امکانات آموزشی بسیار خوبی است. دانشگاه پرینسون برای دانش جویان بین المللی خود شرایط و امکانات بسیاری را فراهم کرده است . این دانشگاه دارای 35 بخش است که برخی از آن ها مردم شناسی، معماری، اقتصاد، مالی، روان شناسی، موسیقی، ریاضیات کاربردی و محاسباتی، زبان انگلیسی، سیاست، مهندسی برق و … می باشد. از جمله مدارکی که به منظور اخذ پذیرش از این دانشگاه مورد نیاز است می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مدرک زبان آیلتس یا تافل و یا ازمون PTE
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • تمکن مالی
 • مدرک تحصیلی پیشین و ریز نمرات تحصیلی
 • پرداخت هزینه درخواست
 • ارائه نمرات GRE یا GMAT
شرایط تحصیل در دانشگاه پرینستون

شرایط تحصیل در دانشگاه پرینستون

رشته های ارائه شده در دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. برخی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه شامل موارد زیر می شود :

 1. مطالعات آفریقا
 2. مطالعا امریکا
 3. مردم شناسی
 4. معماری
 5. علوم کامپیوتر
 6. ریاضی کاربردی و محاسباتی
 7. بیوفیزیک
 8. شیمی
 9. معماری و مهندسی
 10. علوم اخترفیزیک
 11. مهندسی عمران و محیط زیست
 12. مهندسی الکترونیک
 13. کارآفرینی
 14. مطالعات محیطی
 15. مطالعات فرهنگی اروپا
 16. تاریخ
 17. روزنامه نگاری
 18. زبان و فرهنگ
 19. زمین شناسی
 20. موسیقی
 21. فلسفه

رتبه و رنکینگ دانشگاه پرینستون 2020

دانشگاه پرینستون جز دانشگاه های برتر در ایالت متحده امریکا و نیز در سطح جهان می باشد . این دانشگاه موفق شده در رتبه بندی های گوناگون جهانی جایگاه خوبی را (رتبه های زیر 10 ) به خود اختصاص دهد.

 • رتبه بندی بر اساس THE : جایگاه 6 در جهان
 • رتبه بندی بر اساس QS : جایگاه 9 در جهان
 • رتبه بندی بر اساس شانگهای : جایگاه 6 در جهان

هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون

هزینه های تخمینی تحصیل در آمریکا برای دانش جویان در این دانشگاه برای سال 2021 – 2020 در حدود 75،210 دلار است و شامل موارد زیر می شود :

 • شهریه : 53،890 دلار
 • هزینه اتاق : 10،480 دلار
 • هزینه غذا : 7،340 دلار
 • هزینه های متفرقه برآورد شده : 3500 دلار
هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون

هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون

این هزینه تخمینی شامل هزینه سفر نیست، که ممکن است بین 300 تا 5000 دلار باشد. دانش جویانی که تحت پوشش بیمه نامه سلامت خانواده نیستند، باید برنامه بهداشت دانش جویان را خریداری کنند که تخمین زده می شود 1900 دلار هزینه داشته باشد. دانشگاه پرینستون روش های مختلفی را برای پرداخت هزینه دانشگاه ارائه می دهد :

 • پرداخت در هر ترم : دانش جویانی که هزینه پرداخت در هر ترم را انتخاب می کنند، نیمی از هزینه را در پاییز و نیمی دیگر را در بهار پرداخت خواهند کرد. هزینه های متفرقه بعدی که دانش جویان متحمل آن می شوند (به عنوان مثال هزینه کتاب) در طول ترم به طور کامل پرداخت می شود.
 • ده پرداخت ماهانه : برنامه پرداخت ماهانه به دانش جویان این امکان را می دهد مبلغ پرداختی را در طول سال تحصیلی، از ماه اوت تا ماه مه پرداخت کنند. هزینه ثبت نام این گزینه در هر ترم 40 دلار است.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه پرینستون

یکی از مشخصه های دانشگاه پرینستون، اجتماع کوچک و مسکونی آن برای دانش جویان کارشناسی و کارشناسی ارشد است. تقریباً همه دانش جویان کارشناسی دانشگاه و 70 درصد دانش جویان تحصیلات تکمیلی در پردیس زیبای این دانشگاه زندگی می کنند که یک محیط مناسب برای زندگی، تحصیل و استراحت است. زندگی دانشجویی در دانشگاه پرینستون در شش پردیس امکان پذیر است، که جامعه ای کوچک را در داخل دانشگاه تشکیل می دهند . فرصت ها و منابعی که در خوابگاه ها ارائه می شود از رویداد های فرهنگی و ورزش های داخلی گرفته تا فراغت از تحصیل به دانش جویان کمک می کند تا منافع خود را دنبال کنند.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد. هموطنان متقاضی اخذ پذیرش در دانشگاه پرینستون ، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز مراجعه نمایند.

سوالات متداول در مورد دانشگاه پرینستون

1- دانشکده های دانشگاه پرینستون کدامند؟

دانشکده های دانشگاه پرینستون دانشکده علوم طبیعی، علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی است.

2- امکان تحصیل در چه مقاطعی در دانشگاه پرینستون وجود دارد؟

امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه پرینستون وجود دارد.

3- شرایط تحصیل در دانشگاه پرینستون چیست؟

اخذ پذیرش از دانشگاه پرینسون به صورت گزینشی است و دانش جویان این دانشگاه در بدو ورود تعهد نامه ای با عنوان نظام نامه شرافت گرفته می شود تحت این عنوان که آن ها باید برای مدت زمان مشخصی در دانشگاه مشغول به کار شوند.

4- مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه پرینستون چیست؟

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه پرینستون ارائه تمکن مالی، انگیزه نامه، رزومه تحصیلی و سایر موارد می باشد.

5- مدارک زبان قابل قبول جهت تحصیل در دانشگاه پرینستون چیست؟

مدارک زبان قابل قبول جهت تحصیل در دانشگاه پرینستون آیلتس و تافل و PTE می باشد.

6- رشته های ارائه شده در دانشگاه پرینستون کدامند؟

برخی از رشته های ارائه شده در دانشگاه پرینستون فیزیک، معماری، مالی ، اقتصاد، روزنامه نگاری، تاریخ، مردم شناسی و … می باشد.

7- رتبه دانشگاه پرینستون به چه صورت است؟

دانشگاه پرینستون جز دانشگاه های برتر در سطح جهان است و رتبه این دانشگاه در سال 2020 زیر 10 می باشد.

8- هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون چقدر است؟

هزینه های تخمینی تحصیل دانش جویان در این دانشگاه برای سال 2021 – 2020 در حدود 75،210 دلار است.

9- آیا مدرک اخذ شده از دانشگاه پرینستون قابل قبول است؟

بله . این دانشگاه جز 10 دانشگاه برتر دنیا است.

10- آیا دانشگاه پرینستون به دانش جویان بین المللی خود خوابگاه ارائه می دهد؟

بله . دانش جویان بین المللی این دانشگاه امکان اخذ خوابگاه دانشجویی را خواهند داشت.

11- افتخارات دانشگاه پرینستون چیست؟

این دانشگاه موفق به اخذ جوایز نوبل در زمینه های مختلف دانش از جمله شیمی ، ادبیات، پزشکی، صلح، فیزیک و … شده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *