دانشگاه های پزشکی بنگلادش

پزشکی بنگلادش می تواند بهترین انتخاب برای شما برای تحصیل پزشکی باشد، اگر شما نمی توانید هزینه های بالای تحصیلات عالی را بپردازید، کالج های پزشکی بنگلادش صندلی هایی برای دانشجویان بین المللی اختصاص داده اند. بیش از 75 کرسی برای دانشجویان بین المللی در دانشکده های پزشکی مختلف بنگلادش وجود دارد که با مطالعه دقیق ادامه این مطلب در مورد دانشگاه های پزشکی بنگلادش متوجه خواهید شد که شما نیز می توانید با راهنمایی هایی که مشاورین ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر به شما می دهند، پذیرش بگیرید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل و پذیرش دانشگاه های پزشکی بنگلادش

 1. آزمون ورودی ملی پذیرش (NEET) بنگلادش برای دوره MBBS، 2019
 2. آزمون ورودی ملی

برای پذیرش در تمام دوره های پزشکی در کشور، شرکت در آزمون ورودی ملی پذیرش (NEET) الزامی است. دانشجویان هندی نیز می توانند تحصیلات خود را در خارج از کشور مثل بنگلادش دنبال کنند و بعد از دریافت مدرک ابتدایی پزشکی(MBBS) برای کار در هند در آزمون گزینش که آزمون فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (FMGE) نام دارد شرکت کنند. با توجه به اینکه دانشگاه ها و موسسات پزشکی خارجی دانشجویان هندی را بدون ارزیابی یا گزینش مناسب برای توانایی های آکادمی وارد دانشگاه می کنند، در نتیجه بسیاری از دانشجویان در آزمون گزینش پذیرفته نمی شوند.

معیارهای واجد شرایط بودن برای پذیرش دوره MBBS در بنگلادش

معیارهای واجد شرایط بودن برای پذیرش دوره MBBS در بنگلادش

معیارهای واجد شرایط بودن برای پذیرش دوره MBBS در بنگلادش

اگر شما پاسپورت معتبر دارید و میخواهید در دوره MBBS در بنگلادش تحصیل کنید، باید معیارهای زیر را برای واجد شرایط بودن برآورده کنید:

 • شما باید 17 سال به بالا داشته باشید یا قبل از 31 دسامبر پذیرش شده باشید
 • متقاضیانی که دو سال فاصله بعد از گذرندان دوره 2+ 10 )مربوط به سیستم آموزشی بنگلادش می شود و معادل مدرک بین المللی و سطح پیشرفته GCE غرب است) ایجاد شده باشد واجد شرایط دوره MBBS در بنگلادش نیستند
 • شما باید حداقل امتیاز 60% بخش های علوم 2+10 شامل دروس فیزیک، شیمی و زیست کسب کنید. شما باید امتیاز 60% را در درس زیست کسب کنید.
 • کسب حداقل معدل در SSC،HSC یا معادل آن ( با 8.00)
 • حداقل معدل 3.5 در زیست
 • در صورتی که دانشجویان بخواهند بعد از تکمیل دوره MBBS در بنگلادش، در کشور هند کار کنند باید در آزمون NEET پذیرفته شوند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره MBBS در بنگلادش

 • کپی پاسپورت معتبر 
 • ده قطعه عکس اخیر اندازه عکس پاسپورت
 • مدارک تحصیلی کلاس های دهم و دوازدهم و گواهی فارغ التحصیلی
 • تمام گواهی ها باید تصدیق شده باشد و توسط مقام دارای صلاحیت بصورت رسمی امضا شده باشد

 دانشگاه های برتر و معتبر پزشکی بنگلادش

 1. دانشگاه شهر داکا یا دانشگاه داکا دوره MBBS
 2. دانشگاه شهر چیتاگونگ یا دانشگاه چیتاگونگ دوره MBBS
 3. دانشگاه شهر راجشاهی یا دانشگاه راجشاهی دوره MBBS
 4. دانشگاه علوم و تکنولوژی شاه جلال (SUST) دوره MBBS
 5. دانشگاه پزشکی شیخ موجیب بنگاباندو (دوره-کارشناس ارشد پزشکی و دکترا )

رتبه و رنکینگ دانشگاه های پزشکی بنگلادش

رتبه بندی دانشگاه جهانی تحصیلات عالی تایمز در سال 2019 شامل بیش از 1250 دانشگاه است و این بزرگترین جدول لیگ های بین المللی میباشد. این تنها جدول عملکرد جهانی است که برای همه دانشگاه های تحقیقاتی در همه ماموریت های اصلی خود یعنی پژوهشی آموزشی، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی مورد قضاوت قرار میگیرد. از 13 شاخص به کار رفته با دقت تنظیم شده استفاده میشود تا مقادیر جامع تر و متعادل تر را که توسط دانشجویان و دانشگاهیان و مدیران دانشگاه و صنعت و دولت مورد اعتماد است، ارائه داده شود.

دانشگاه داکاها در رشته کارشناسی پزشکی یا کارشناسی جراحی در سال 2018 رتبه دانشگاه جهانی کیو اس 701-750 در سطح جهان قرار گرفته است و بر مبنای تحصیلات تکمیلی دانشگاه داکا یا دانشگاه (D.U)دررتبه بندی 301-500 جهان قرار داده شده است.

دانشگاه چیتاگونگ یا دانشگاه(C.U ) دوره کارشناسی پزشکی یا کارشناسی جراحی

 • رتبه بندی کشوری:12
 • رتبه بندی جهانی:3956 میباشد.

دانشگاه راجشاهی یا دانشگاه(R.U) در رشته کارشناسی پزشکی یا کارشناسی جراحی

 • رتبه بندی کشوری:10
 • رتبه بندی جهانی:3881

دانشگاه علوم و تکنولوژی شاهجلال(SUST) در رشته کارشناسی پزشکی یا کارشناسی جراحی

 • رتبه بندی کشوری:5
 • رتبه بندی جهانی:3584

دانشگاه پزشکی شیخ موجیب در رشته کارشناسی پزشکی و کارشناسی جراحی در مقطع فوق دکترای پزشکی(MD،MS،M،Phil) و دکترا

 •  رتبه بندی کشوری:24
 • رتبه بندی جهانی:6832
رتبه و رنکینگ دانشگاه های پزشکی بنگلادش

رتبه و رنکینگ دانشگاه های پزشکی بنگلادش

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه های پزشکی بنگلادش

دانشگاه های پزشکی در بنگلادش توسط شورای پزشکی MCI هند و شورای تحصیلات تکمیلی برای فارغ التحصیلان پزشکی ایالت متحده. برای پیشرفت در زمینه آموزش پزشکی بین المللی و راهنمای آموزش پزشکی بین المللی تحقیقاتی به رسمیت شناخته و تایید میشود. متوسط هزینه تحصیل در رشته کارشناسی پزشکی و کارشناسی جراحی در بنگلادش حدودا 2،842 دلار آمریکا میباشد. دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف برای تحصیلات پزشکی خود به بنگلادش آمده اند.

BMC یکی از قدیمی ترین موسسات خصوصی در بنگلادش است. این کالج توسط انجمن پزشکی و دندانپزشکی بنگلادش به رسمیت شناخته شده است. اگر از هزینه زندگی بنگلادش بی خبر هستید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در ارتباط باشید تا اطلاعاتی در این زمینه و همچنین تابعیت و اقامت بنگلادش در اختیار شما قرار دهند. ما کامل ترین روش ها را برای پیگیری راه ورود به دانشگاه های پزشکی بنگلادش به شما ارائه می دهیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *