دانشگاه های پزشکی اسلوونی

بیماران مجازی یک شبیه سازی کامپیوتری تعاملی از سناریوهای کلینیکی زندگی واقعی برای دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های پزشکی اسلوونی است. این تکنولوژی آموزش الکترونیکی نسبتا تازه است که از عناصر تعاملی چندرسانه ای و شبیه سازی کار کلینیکی با بیماران استفاده می کند. بنابراین می تواند دانشجویان را به نحوی نوین به آموزش و تکامل علمی حین تحصیل در اسلوونی برساند. در ادامه مقاله از موسسه حقوقی توسعه گران مهر اطلاعات کامل تری را درمورد پزشکی اسلوونی خواهید خواند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل و پذیرش دانشگاه های پزشکی اسلوونی

یکی از هیجان انگیز ترین دوره ها برای همه دانشجویان ارسال درخواست و مدارک برای پذیرش است. ارسال مدارک در ماه فوریه به دانشگاه های اسلوونی و در ابتدای ماه مارس برای کالج ها امکان پذیر است. تمام دانشجویان باید در نظر داشته باشند که ارسال مدارک به دانشگاه و یا کالج انتخابی تا پیش از اتمام مهلت، پروسه بسیار مهمی است.

چرا بهتر است متقاضیان در دوره اول درخواست خود را ارسال کنند؟

در صورتی که در دور اول پذیرش، مدارک خود را ارسال کنید، همه چیز ساده و منطقی پیش می رود ؛ کلیه ظرفیت های کالج و دانشگاه ها در دور اول خالی هستند. اگر قصد رزرو ظرفیت خالی رشته مورد نظر خود را دارید، بهتر است در دور اول مدارک خود را ارسال کنید. در دور دوم شما تنها می توانید از میان رشته های باقی مانده که دارای ظرفیت خالی هستند، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و دور دور سوم ( در صورت وجود ) احتمال اینکه رشته و برنامه مطلوب خود را پیدا کنید، بسیار کم است.

چرا درخواست در دور اول بسیار ساده است؟

در دور اول تنها کافی است فرم درخواست و مدارک موجود را ارسال کنید و سایر مدارک خود ( از جمله اصل گواهی تحصیلی و یا نتایج امتحانات نهایی ) را می توانید در ماه های جون و جولای ارسال کنید. افرادی که در دور اول درخواست می دهند، شانس خود را برای ثبت نام در رشته مورد نظر افزایش می دهند.

بهترین زمان برای ارسال مدارک به دانشگاه ها کالج های اسلوونی چه وقت است؟

اکثر موسسات آموزش عالی خصوصی برنامه زمان بندی مجزا دارند. زمان ارسال مدارک به دانشگاه ها و کالج ها:

 • دور اول: 12 فوریه _ 18 مارس
 • دور دوم ( برای ظرفیت های باقی مانده ): 26 آگوست _ 30 آگوست

داوطلبانی که یکی از دوره های زیر را تکمیل کرده باشند، می توانند برای مقطع دکترای رشته تکنولوژی بیومدیکال درخواست دهند:

 1. کارشناسی ارشد رشته زیست پزشکی یا رشته های مرتبط
 2. مدرک کارشناسی اتخاذ شده تا پیش از 11 جون 2004 رشته زیست پزشکی یا رشته های مرتبط
 3. مدرک فنی کارشناسی اتخاذ شده تا پیش از 11 جون 2004 و رشته تخصصی در زمینه پزشکی یا زمینه های مرتبط

داوطلبان پیش از ثبت نام باید 60 ECTS credits اجباری را گذرانده باشند. این رشته آموزش ها لازم را به دانشجویان برای حرفه های تنظیم شده توسط حکم اتحادیه اروپا و مطابق با 300 ECTS credits ( مانند پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و همچنین رشته پنج ساله داروسازی) یا رشته های کارشناسی ارشد دیگر که مطابق 300 ECTS credits هستند، ارائه می دهد. همچنین شرایط پذیرش برای رشته های کارشناسی ارشد بهترین دانشگاه های اسلوونی و دانشگاه های خارجی اعمال می شود. طبق آیین نامه دانشگاه ماریبور معادل سازی مدارک تحصیلی خارجی در روند به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی انجام می شود.

لیست دانشگاه های پزشکی اسلوونی

 • دانشگاه پزشکی لیوبلیانا
 • دانشگاه ماریبور
 • دانشگاه پریمورسکا
 • UL، دانشکده علوم دام

 

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه های پزشکی اسلوونی

دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد داشته و در دوره های تمام وقت پزشکی پذیرفته شده اند بایستی انتظار پرداخت مبالغ زیر را داشته باشند:

برای دوره های علوم اجتماعی شهریه ای که باید پرداخت شود در حدود 4500 دلار است. برای دوره های هنر دندانپزشکی و علوم طبیعی شهریه پرداختی در حدود 6000 دلار است.

هزینه های زندگی :دانشجویان باید در ماه انتظار پرداخت بین 500 تا 600 یورو را داشته باشند که این مبلغ شامل هزینه های اسکان، حمل و نقل، لذا و کتاب و لوازم تحصیل می شود.

ریز هزینه های زندگی ماهانه در اسلوونی

 1. غذا: 200 یورو در ماه
 2. خوابگاه های دانشجویی: 80 تا 120 یورو در ماه
 3. اسکان شخصی: 150 تا 200 یورو در ماه (بسته به موقعیت و امکانات)
 4. هزینه های حمل و نقل: کارت حمل و نقل عمومی شهری: 20 یورو در ماه

باقی بررسی های لازم در حوزه علم پزشکی و تحصیلات مرتبط با آن مانند دانشگاه های پزشکی اسلوونی را از زبان متخصصین امر مهاجرت تحصیلی موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بشنوید؛ چراکه دارای تجربه و تخصص بیشتری به نسبت مقاله ها و سایت ها دارند و راه اصلی رسیدن به ویزای تحصیلی اسلوونی را می دانند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *