دانشگاه لوکزامبورگ

در سال 2003 دانشگاه لوکزامبورگ تاسیس شده که هنوز می توان گفت دانشگاهی نسبتا جوان است. این دانشگاه شامل کمپ های Belval، Campus Campus Campus و Limpertsburg Campus می باشد.تحصیل در لوکزامبورگ برای ارائه برنامه های چند زبانه فرانسه، آلمانی و انگلیسی شناخته شده است و چندین برنامه کارشناسی ارشد و دکتری به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل در دانشگاه لوکزامبورگ

دانشگاه لوکزامبورگ به عنوان یکی از دانشگاه های بین المللی در بین دانشگاه های اروپا محسوب می شود که دانش آموزان از 120 کشور جهان در آن شرکت دارند. انتظار میرود تمام دانش آموزان دوره کارشناسی در خارج از کشور شرکت کنند و دانشگاه با نزدیک به 90 دانشگاه در سراسر جهان همکاری کند.در این دانشگاه سه دانشکده وجود دارد: دانشکده علوم، فناوری و ارتباطات؛ دانشکده حقوق، اقتصاد و دارایی و دانشکده زبان و ادبیات، علوم انسانی، هنر و آموزش و پرورش. همچنین سه مرکز تحقیقاتی میان رشته ای وجود دارد.

تحقیقات در دانشگاه لوکزامبورگ

این موسسه تحقیقاتی هم اکنون تمرکز خود را بر تحقیقات در علوم محاسباتی، زیست پزشکی، حقوق اروپا و علوم آموزشی در سایر مناطق دارد.این دانشگاه خود را به عنوان موسسه تحقیقاتی متمرکز در سطح بین المللی معرفی کرده است که برای دانش آموزان محیط فوق العاده ای را ارائه می دهد. پژوهش و آموزش و پرورش جهت دانشجویان مطابق با بالاترین استانداردهای بین المللی ارائه داده می شود. در سال 2003، این دانشگاه تاسیس شده که در بولونیا متمرکز شده است.

آموزش در دانشگاه لوکزامبورگ

سیستم از ابتدا با ارائه یک برنامه به خوبی متعادل از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمام زمینه های مطالعاتی پیشرفته را داشته است.این دانشگاه،دانشکده لیسانس در حوزه های مهندسی، علوم رایانه و علوم انسانی و همچنین کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر،ریاضیات و توسعه پایدار را ارائه می دهد. دانشکده حقوق، اقتصاد و امور مالی متمرکز بر برنامه های کارشناسی علوم انسانی، حقوق و تجارت است. دانشکده زبان و ادبیات، علوم انسانی، هنر و آموزش و پرورش را ارائه می دهد که شامل لیسانس در علوم اجتماعی، روانشناسی و… است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه لوکزامبورگ

اولین چرخه تحصیلی (لیسانس)

اگر شما مقطع دبیرستان را در یکی از کشورهای امضاکننده کنوانسیون لیسبون با موفقیت پشت سر گذاشته باشید، و مدرک پایان تحصیلات دبیرستانی معتبر را در اختیار داشته باشید، و برای تحصیلات دانشگاهی در کشور خودتان صلاحیت داشته باشید شما این امکان را دارید که برای تحصیلات دانشگاهی در لوکزامبورگ نیز واجد شرایط باشید. اگرچه از شما درخواست می شود که سطح زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی و لوکزامبورگی را بسته به برنامه تحصیلی که برای آن ثبت نام کردید، اثبات کنید. در برخی موارد از شما درخواست می‌شود که دوره‌های تکمیلی اضافی نیز بردارید.

دومین چرخه تحصیلی (فوق لیسانس)

اگر شما برای برنامه فوق لیسانس در یک دانشگاه در لوکزامبورگ درخواست داده اید، شما می بایست دارای مدرک لیسانس مربوطه یا مدرکی معادل آن باشید.

سومین چرخه تحصیلی (PhD)

این درصورتی که برای برنامه دکترا در یک دانشگاه در لوکزامبورگ درخواست داده اید شما می بایست دارای مدرک فوق لیسانس مربوطه یا مدرک معادل آن باشید.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه لوکزامبورگ

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه لوکزامبورگ

موارد مورد نیاز زبانی برای تحصیل در دانشگاه های لوکزامبورگ

زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی و لوکزامبورگی؛ زبان آموزش دروس در دانشگاه های لوکزامبورگ مختلف است و بستگی به برنامه تحصیلی انتخابی شما دارد. معمول ترین زبانی که برای آموزش دروس استفاده می شود، زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی و لوکزامبورگی می باشد. به طور کلی از شما انتظار می رود که دارای سطح درک زبان آموزشی برنامه تحصیلی خودتان باشید، حداقل سطح B2 زبان پاسپورت اروپایی می باشد.

حداقل نمره مورد نیاز برای شروع تحصیلات لیسانس (چرخه اول) در لوکزامبورگ

برخی برنامه ها و دوره های تحصیلی ممکن است به دلیل مکان تحصیلی محدود بسیار رقابتی باشد. بنابراین ثبت نام در برخی از برنامه های تحصیلی ممکن است با توجه به ارائه حداقل نمره یا حداقل نمره قبولی باشد. این میانگین نمره ای می باشد که شما پس از پایان تحصیلات دبیرستان خود دریافت می کنید. بنابراین شما باید بررسی کنید که آیا برنامه تحصیلی که قصد تحصیل در آن را دارید، با توجه به ارائه حداقل نمره قبولی می باشد یا خیر.

رتبه و رنکینگ دانشگاه لوکزامبورگ

دانشگاه لوکزامبورگ در میان ۲۵۰ تا از بهترین دانشگاه های سراسر جهان درTimes Higher Education رتبه بندی جهانی دانشگاهی در سال 2018-2019 رتبه بندی می شود.

رتبه بندی دانشگاه های جوان

دانشگاه لوکزامبورگ دارای رتبه ۱۲ جهانی در (Times Higher Education (THE رتبه بندی دانشگاه های جوان در سال ۲۰۱۸ میباشد.

رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی 2017

دانشگاه لوکزامبورگ دارای رتبه ۱۷۹ جهانی در (Times Higher Education (THE رتبه بندی دانشگاهی جهانی در سال 2017-2018 میباشد

رتبه بندی دانشگاهی جوان 2017

دانشگاه لوکزامبورگ دارای رتبه ۱۱ جهانی در (Times Higher Education (THE رتبه بندی دانشگاه های جوان در سال ۲۰۱۷ میباشد.

معیار رتبه بندی

 • شهرت دانشگاهی 61.2
 • شهرت کارفرما 40.1
 • تقدیر نامه های شاخص-H 63.8
 • تقدیر نامه های مقاله 75.2

رشته های دانشگاه لوکزامبورگ

 1. ریاضیات
 2. فیزیک
 3. مهندسی
 4. علوم کامپیوتر
 5. علوم زیستی
 6. قانون کسب و کار
 7. قانون مدنی
 8. قانون جرایم
 9. قانون خصوصی اروپایی
 10. قانون عمومی اروپایی
 11. و دیجیتالی کردن Fin Tech
 12. قوانین بین الملل
 13. فلسفه قوانین
 14. فضا، ارتباطات و قوانین رسانه ها
 15. قوانین مالیات
 16. توسعه منطقه ای و جهانی شدن
 17. اقتصاد کلان و رشد
 18. تعاملات استراتژیک و سازمان ها
 19. کارآفرینی و حکومت
 20. روش های اقتصادسنجی و برنامه های کاربردی
 21. فرهنگ اروپایی
 22. تحصیلات علوم انگلیسی
 23. تحصیلات علوم فرانسوی
 24. تحصیلات علوم آلمانی
 25. تحصیلات علوم تاریخ
 26. تحصیلات علوم فلسفه
 27. ارزیابی و اندازه گیری راه
 28. راه مداخله روانی
 29. مدیریت و سرپرستی تشکیلات – و فعالیت های خدمات اجتماعی
 30. علوم اجتماعی و علوم آموزشی

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه لوکزامبورگ

لوکزامبورگ به عنوان ارز از یورو استفاده میکند. قیمت شهریه پرداختی شما بستگی به نوع دروس انتخابی و میزان سطح شما برای تحصیل دارد. به طور میانگین شما باید انتظار پرداخت بین 400 یورو تا 800یورو برای هر سال داشته باشید. برای تحصیلات مربوط به کسب و کار، قیمت شهریه گرانتر است و برای هر سال حدود 4000 یورو تا 5000 یورو می باشد. اگر شما آموزشگاه کسب و کار را برای تحصیل خود انتخاب نمایید، باید انتظار پرداخت قیمت شهریه حدود 17000 یورو را داشته باشید.

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه لوکزامبورگ

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه لوکزامبورگ

به طور معمول برای دانشگاه های لوکزامبورگ، سالن هایی جهت محل اقامت ارایه میشود که بسیار ارزانتر از خوابگاه میباشد. هزینه آن بین 350 یورو تا 500 یورو برای هر ماه می باشد. دانشجویانی که برای تحصیل به لوکزامبورگ می آیند باید هزینه بیمه سلامتی را نیز در نظر بگیرند. در صورتی که دارای کارت EHIC باشید، قادر خواهید بود که به مراقبت های سلامتی همانند دیگر شهروندان لوکزامبورگ و با همان قیمت، دست یابید. شما نیازی به تحت پوشش قرار گرفتن بیمه دیگری ندارید. اگر دارای کارت EHIC نباشید، شما نیازمند بیمه سلامتی برای طول دوره تحصیلات خود می باشید.

این بدان معنی است که در صورتی که قبلا هیچ یک از بیمه ها را نداشتید، حالا باید بیمه نامه تضمین سلامتی را خریداری نمایید. اگر قبلا بیمه سلامتی داشته اید، باید اطمینان حاصل کنید که در لوکزامبورگ معتبر باشد. موسسه شما قادر به کمک به شما در این زمینه خواهد بود. در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست عزیز و کلیه امور مربوط به شرایط مهاجرت لوکزامبورگ و همچنین ویزای کار لوکزامبورگ و امورات مربوط به پذیرش و اخذ اقامت با تضمین کامل می باشد.

2/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *