دانشگاه فدرال کازان روسیه

دانشگاه فدرال کازان روسیه (منطقه ولگا) در روسیه و در کازان قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1804 تاسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی در میان دانشگاه های روسی است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ریاضیدان مشهور نیکولای ایوانویچ لوباچواسکای از سال 1827 تا سال 1846 بعنوان رئیس دانشگاه در آنجا خدمت کرد. در سال 1925، این دانشگاه به افتخار ولادمیر اییچ ایلیانو (لنین) تغییر نام داد. این دانشگاه برای تحصیل در روسیه به محل تولد شیمی آلی بخاطر فعالیت های آلکساندر باتلروو، ولادمییر مارکونیکو، الکسندر آربوزوو معروف است و به محل تولد رنسانس الکترون که توسط اوجنی زاواسکای کشف شده است، معروف است.

تحصیل در دانشگاه فدرال کازان روسیه

دانشگاه فدرال کازان روسیه

در سال 2010، دانشگاه کازان دولتی شد. این دانشگاه یکی از 15 دانشگاه روسیه است که برای شرکت در 5 الی 100 پروژه آکادمیک در روسیه توسط دولت روسیه دعوت به همکاری شد و هدف آن ارتقای رقابت بین المللی در بین مراکز تحصیلی و پژوهشی مطرح دنیاست. درباره دانشگاه های پزشکی روسیه بیشتر بخوانید .

در یکم نوامبر سال 2015، این دانشگاه شامل 16 موسسه، 3 مدرسه عالی، دانشکده حقوق و دو شعبه منطقه ای بود. بیش از 40000 دانشجو در 479 درجه تحصیلی در سطح کارشناسی  و کارشناسی ارشد  و بالاتر در این دانشگاه نام نویسی کرده اند (شامل 85 دوره دکتری و 8 دوره مکمل با دانشگاه های همتراز)

اولویت های پژوهشی این دانشگاه داروسیازی و بیوپزشکی، استخراج نفت، پالایش نفت و پتروشیمی، ارتباطات و اطلاعات و فناوری های هوایی، مواد پیشرفته و علوم اجتماعی در بین علوم انسانی است.

تاریخچه دانشگاه فدرال کازان روسیه

در بین این غرور خاص، ایجاد یک هندسه توسط نیکولای لباچواسکای است که به کشف عنصر شیمیایی روتینیوم توسط کارل کلاس پرداخته است، نظریه ساختار شیمیایی مواد آلی توسط الکساندر باتلروی، کشف رنسانس های مغناطیسی الکترون توسط یوجنی زاواسکای و رنسانس آکوستیک توسط سمن آلتشولر، و توسعه ترکیب های شیمیایی توسط الکساندر و بوریس آربوزوس و سایرین است.

از آن زمان، این دانشگاه 70 هزار متخصص را روانه بازار کرده است. در بین تمامی دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه، اندیشمندان و افراد بسیار مطرح و مشهری مانند موسس اتحادیه شوروی ولادمیر لنین، نویسندگانی چون سرجی اکساکو، لئو تولستوی، پاول ملنیکو-پچراسکای، ولیمیر خلبنیکو، آهنگساز میلی بالاکیرو، و نقاش والری یاکوبی هستند.

دانشگاه فدرال کازان روسیه در حال حاضر

در 21 اکتبر سال 2009، رئیس جمهور روسیه دمیتری مدودو یک معاهده ریاست جمهوری را امضا کرد که دانشگاه دولتی ولگا را بر اساس دانشگاه دولتی کازان تاسیس کرد. این دانشگاه بر پایه دانشگاه دولتی کازان است و دسترسی هایی را به دانشگاه علوم انسانی تاتار، موسسه اقتصادی دانشگاه دولتی کازان، دانشگاه آموزشی دولتی الابوگا، و آکادمی مهندسی و اقتصاد نابررژنیه چلنی دارد. اولین رئیس این داشنگاه ایلشات گافوروی بود که پیشتر شهردار الابوگا بود. ریاست کنونی دانشگاه میاکزیام سالاخو است.

در سال 2013 دانشگاه دولتی کازان برنامه ای را برای توسعه رتبه بندی رقابتی در بین مراکز معتبر جهانی در تحصیلات عالیه و پژوهش ارائه داد. این برنامه از سال 2013 تا 2020 بود و در چهارچوب اجرای قوانین دولتی بود “اقدامات و حمایت دولت از دانشگاه های معتبر و مطرح روسیه برای ارتقای سطح رقابت بین مراکز تحصیلی و تحقیقاتی کشور” (امضا شده در 16 مارچ 2013)

رتبه بندی دانشگاه های فدرال کازان (منطقه ولگا)

سطح علمی دانشگاه پزشکی فدرال کازان روسیه و رتبه علمی این دانشگاه بالا می باشد. در زیر رتبه بندی های این دانشگاه با ذکر تاریخ آمده است.

 • رتبه بندی جهانی دانشگاه در سال 2015 در حدود 551-600
 • رتبه بندی جهانی دانشگاه در سال 2014 در حدود 551-600
 • رتبه بندی جهانی دانشگاه در سال 2013 در حدود 601-650
 • رتبه بندی جهانی دانشگاه در سال 2012 در حدود 601+

انتخاب دوره ی تحصیلی کازان

اطلاعات مربوط به تمام دوره های ارائه شده در طول ترم جاری را می توانید از طریق کاتولوگ قابل دسترس مشاهده کنید.

در هر دوره اطلاعات جدید منتشر میگردند. اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتر دارید توصیه می کنیم از کاتولوگ دوره گذشته نیز به عنوان یک راهنما برای انتخاب دوره مورد نیاز خود استفاده کنید و سپس انتخاب نهایی از دوره های خود را پس از ورود در کازان برگزینید.

یک نمای کلی از تحصیل به زبان انگلیسی در زیر آمده است.

دانشگاه کازان روسیه

تقویم تحصیلی دانشگاه کازان روسیه

ترم پاییز

 •  در ماه 01سپتامبر -31 ژانویه شروع می شود.
 • دوره های آموزشی: 1 سپتامبر – 25 دسامبر
 • آزمون: 26 دسامبر – 25 ژانویه

ترم بهار

 • 07 فوریه -30 ژوئن آغاز می شود.
 • دوره های آموزشی: 07فوریه -25 مه ادامه دارد.
 • آزمون: 26مه -25 ژوئن
 • شما باید چند روز قبل از شروع ترم ثبت نام خود را تکمیل کنید.

کمک های مالی و بورس های تحصیلی دانشگاه کازان روسیه

دانشجویان بین المللی و افراد بدون تابعیت حق به دست آوردن درجه آموزش عالی و هزینه اختصاص داده شده بودجه فدرال فدراسیون روسیه مطابق با قطعنامه دولت فدراسیون روسیه مورخ 8 اکتبر 2013 را دارند.

در سال تحصیلی 2015-2016، دانشگاه پزشکی فدرال کازان 700 دانشجویان بین المللی دارای سهمیه (دانش آموزان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، و کارآموزان) را دریافت کرد.

اطلاعات در مورد درخواست کمک هزینه تحصیلی در چارچوب فدراسیون روسیه در سهمیه آموزش و پرورش برای شهروندان خارجی و افراد بدون تابعیت توسط دولت را بایستی از موسسات روسی خارج از کشور مانند، مامورین دیپلماتیک روسیه، سفارت و کنسولگری روسی در محل اقامت خود جویا شوید.

زندگی در خوابگاه های دانشگاه پزشکی فدرال کازان

دانش آموزان KFU می توانند در داخل یا خارج از محوطه دانشگاه زندگی کنند. این دانشگاه امکانات زندگی در آپارتمان های راحت را برای دانشجویان فراهم میکند، از جمله خوابگاه دانشگاهی که در سال 2013 ساخته شد، خوابگاه روستایی با ظرفیت 12000 تخته جهت زندگی دانشجویی یک از این موارد است. یک مرکز پزشکی، داروخانه، ایستگاه اجاره تجهیزات ورزشی ، مرکز کپی، خشکشویی، سالن زیبایی، کافه تریا و امکانات دیگر در این خوابگاه ها در دسترس هستند. از آنجا که فضای خواباه ها محدود است، درخواست جهت خوابگاه مورد نیاز است.

وضعیت ویزا ثبت نام و بیمه دانشگاه کازان روسیه

دانش آموزانی که شهروندان اتحادیه اروپا هستند و در اغلب موارد باید برای ویزای دانشجویی به نزدیکترین سفارت محلی روسیه یا کنسولگری روسیه مراجعه کنند. دانشجویان باید ویزای و نامه اصلی پذیرش (دعوت نامه)KFU را در هنگام درخواست ویزا با خود داشته باشند.

سفارت یا کنسولگری با توجه به اسناد شما نیاز درخواست ویزای شما را جهت تحصیل در روسیه مورد بررسی قرار می دهد و شما را راهنمایی خواهد کرد. هنگامی که شما به روسیه وارد شدید، شما باید اقامت خود را ظرف هفت روز (به استثنای تعطیلات آخر هفته و تعطیلات) از ورود خود ثبت کنید.

هدف از ثبت نام اطلاع مقامات اداره مهاجرت در مورد محل اقامت شما می باشد در حالی که شما در روسیه سکونت دارید. لطفا دقت کنید، دور انداختن کارت مهاجرت، که سند بسیار مهمی است اشتباه است زیرا برای ثبت نام شما مورد نیاز است. لطفا آن را به دقت در گذرنامه خود نگه دارید. کارکنان امور پذیرش ثبت مهاجرت و تمدید ویزا را برای شما فراهم می کند.

همه دانش آموزان باید یک بیمه درمانی معتبر داشته باشند، که در کل دوره تحصیل شما در کازان را پوشش می دهد، سیاست بیمه بهداشتی روسیه پس از ورود به دانشگاه پزشکی فدرال کازان در بخش پذیرش اعمال می شود.

جغرافیا و موقعیت دانشگاه پزشکی کازان

دانشگاه علوم پزشکی دولتی کازان (KSMU) در بخش مرکزی شهرستان کازان واقع شده است. پردیس اصلی KSMU  در خیابان  Butlerov واقع شده است، اگر چه دیگر ساختمان های KSMU در سراسر کازان با فاصله از یکدیگر وجود دارند. پردیس اصلی شامل کتابخانه ی اصلی، موزه، بخش زبان، تاریخ، فلسفه، علموم خارجی و سیاسی و جامعه شناسی، زیست شناسی پزشکی و ژنتیک، بهداشت عمومی و سازمان بهداشت و درمان، اقتصادی تئوری و اجتماعی، شیمی عمومی و آلی، میکروب شناسی، فیزیولوژی پاتولوژیک می باشد. مجموعه ای بیشتر از چند ساختمان در اطراف خیابان Universitetskaya شامل بخش فیزیولوژی، بافت شناسی و آناتومی می باشد.

برنامه های تحصیلی دانشگاه کازان روسیه

دروس دانشگاه پزشکی فدرال کازان در رشته های مختلف متفاوت می باشد.   تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان ممکن نیست ، تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این دانشگاه مقدور است.

شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی فدرال کازان در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر دانشگاه ها می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان روسی و انگلیسی می باشد.

این منطقه در اطراف KSMU توسط تعدادی از سایر نهادهای مشهور، از جمله کتابخانه لباچفسکی ، دانشگاه دولتی فنی کازان، دانشگاه ایالتی تاتار علوم انسانی و آموزش و پرورش، دانشگاه ایالتی کازان اشغال شده است.

نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به پردیس اصلی KSMU Tolstogo است. دیگر ایستگاه های اتوبوس در نزدیکی این دانشگاه هستند عبارتند از  CPKOiO IM Gorkogo، Shmidta، Chekhovsky rinok، Mushtari، Dostoevskogo می باشند.

مرکز اصلی آموزش عالی در یک منطقه وسیع، با استخدام بیش از 3200  اعضای هیئت علمی و بیش از 47،000 دانشجو، و دارای 17 موسسه، 2 دانشکده، 3 دبیرستان و 4 شعبه در نزدیک ترین شهرستان ها به دنبال بیش از 300 برنامه ی اخذ مدرکمی باشد. برنامه های مطالعه در بستر زمینه های زیر می باشد:

1. هنر و علوم انسانی

 • هنر، هنرهای نمایشی و طراحی
 • تاریخ، فلسفه کلام
 • زبان، ادبیات و زبان شناسی

2. علوم زیستی

 • علوم بیولوژیکی

3. تجارت و اقتصاد

 • مدیریت کسب و کار

4. علوم فیزیکی

 • علم شیمی
 • علوم زمین شناسی، محیط زیست، زمین و دریا
 • ریاضیات و آمار
 • فیزیک و نجوم

5. علوم اجتماعی

 • اقتصاد و اقتصادسنجی
 • جغرافیا
 • قانون
 • روان شناسی
 • جامعه شناسی

6. فناوری مهندسی

 • مهندسی عمومی

7. بالینی و سلامت

 • پزشکی و دندانپزشکی
 • دیگر رشته های مرتبط با سلامتی

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه را دارید با مشاوران موسسه توسعه گران مهر تماس فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *