دانشگاه ابیدو اسپانیا

دانشگاه ابیدو یک موسسه عمومی جهت تحصیل در اسپانیا می باشد که در سال 1608 تاسیس شده است. این دانشگاه متوسط، ​​با بیش از 23000 دانشجو، 2100 استاد و 1000 نفر کارمند اداری مجموعه حرفه ای و بزرگی را تشکیل داده است. دانشگاه ابیدو اسپانیا 51 برنامه کارشناسی، 49 مدرک کارشناسی ارشد و 24 برنامه دکترا را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد تا افراد متقاضی بتوانند برای تحصیل در این کشور طیف گسترده ای  از رشته های و مقاطع را انتخاب کنند. مشاورین ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر مباحث این مقاله را گردآوری کرده اند تا شما را از چارچوب و روند پذیرش در این دانشگاه باخبر سازند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

درباره دانشگاه ابیدو

دانشگاه ابیدو یک مؤسسه دولتی آموزش عالی و پژوهشی تحت نظارت کشور پادشاهی اتریش می باشد. این دانشگاه با بیش از 400 سال سابقه و با همکاری دانشگاه های ملی و بین المللی و بیش از 250 شرکت، طیف کاملی از دوره های تحصیلی مقطع کارشناسیهمگام با آموزش عالی اروپا (EHEA)، در کلیه شاخه های علمی و برنامه های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا،، ارائه می دهد.

کمپوس برتر بین المللی

دانشگاه ابیو به دلیل ارتباطات بین المللی، روابط نزدیک با منطقه و تعهد جدی در راستای انتقال دانش به دنیای تجارت، یکی از نه دانشگاه اول اسپانیا بود که در 26 نوامبر 2009 به عنوان یک کمپوس برتر بین المللی اعتبار یافت. پروژه ClE Asturias-Ad Futurum بیش از 300 موسسه، شرکت و مرکز فناوری منطقه ای و ملی را گرد هم آورده است.

هفت کمپوس در سه شهر

آموزشات در هفت کمپوس در منطقه مرکزی اتریش انجام می گیرد: ابیدو (ال کریستو. ال میلان، یاماکیکه، کاتالان و اویودو-سنتر). گیخون و میئرس. همچنین خدمات مختلف دانشگاهی در Avilés ارائه می شود. در سال 2010 طی فرایندی مراكز مرتبط با کمپوس برتر بین المللی ادغام شدند. در نتیجه، این دانشگاه دارای 16 مدرسه،چهار موسسه وابسته و مدرسه حرفه ای تربیت بدنی و پزشکی ورزشی می باشد. علاوه بر این، مرکز بین المللی تحصیلات تکمیلی، برنامه های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را مدیریت می کند.

همچنین این موسسه آکادمیک دارای امکانات ورزشی کاملاً مجهز و محل اسکان مدرن و بازسازی شده برای دانشجویان، مدرسین و کارمندان اداری و خدماتی می باشد.

انجام دهنده پژوهشات در منطقه

دانشگاه ابیدو 80٪ از فعالیت های تحقیق و توسعه و نوآوری که در اتریش انجام می شود را در بر می گیرد و دارای خدمات و امکانات پیشرفته برای تسهیل انتقال دانش به دنیای تجارت است. میزان درآمد حاصل از نتایج علمی در حدود 40 میلیون یورو در سال می باشد و نزدیک به 500 قرارداد یا توافقنامه با شرکت ها برای انجام پروژه های تحقیقاتی بسته شده است.

همچنین این موسسه اتریشی دارای دو شاخه تخصصی (انرژی، محیط زیست و تغییر آب و هوا و زیست پزشکی و سلامتی) در ارتباط نزدیک با پارک های فناوری منطقه ای و شبکه مراقبت های بهداشتی اتریش می باشد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه ابیدو

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه ابیدو

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه ابیدو

 برای پذیرش در دوره های رسمی دانشگاه پس از گذراندن دوره آموزش متوسطه (باچیلراتو)، لازم است که فاز عمومی آزمون ورود به دانشگاه (“EBAU”) را بگذرانید.از طرف دیگر متقاضیان دارای دیپلم تخصص سطح بالا در آموزش فنی حرفه ای، هنرهای پلاستیکی و طراحی یا ورزش هستند، می توانند بدون نیاز به شرکت در این امتحان وارد دانشگاه شوند، مگر اینکه بخواهند در یک دوره تحصیلی با محدودیت ظرفیت پذیرش شرکت کنند که در این صورت می توانند برای بالا بردن امتیاز خود در آزمون پذیرش شرکت کنند.

علاوه بر این می توان از طریق انتقال از مرکزی دیگر یا از دوره ای دیگر، به دوره های مختلف کارشناسی دسترسی پیدا کرد. همچنین دانشجویان می توانند در دوره های تک رشته ای یا موضوعی شرکت کنند و بدون دریافت دیپلم رسمی، دانش خود را گسترش دهند.

ثبت نام آنلاین برای شروع دوره های آکادمیک با ظرفیت نامحدود و دوره تحصیلی کارشناسی پیوسته

متقاضیانی که دارای مدرک دانشگاهی لیسانس، مدرک معمولی، مدرک معماری فنی یا مدرک مهندسی فنی، مدرک ارشد، معماری یا مهندسی یا دیپلم دیگر مربوط به ساختار قبلی تحصیلات دانشگاهی یا یک مدرک تحصیلی معادل آن هستند، باید همان فرایندی را طی کنند که سایر دانشجویان متقاضی شروع تحصیل در این دانشگاه طی کرده اند. مراکز بین 1 درصد تا 3 درصد جایگاه برای دارندگان کارشناسی ارشد جهت شرکت در دوره های دانشگاهی با ظرفیت محدود، رزرو کرده اند.

 پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا

دانشگاه ابیدو طیف کاملی از دوره های کارشناسی ارشد را ارائه میدهد: دوره های کارشناسی ارشد، دوره های تحصیلی با صدور گواهینامه از سوی خود دانشگاه و برنامه های تحصیلی دکترا. جهت دسترسی به این تحصیلات داوطلبان باید مدرک دانشگاهی و حتی یک مدرک رسمی کارشناسی ارشد در صورت شرکت در مقطع دکتری، داشته باشند. کلیه دوره های ارائه شده توسط مرکز بین المللی تحصیلات تکمیلی هماهنگ می شوند.

دانشجویانی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند باید مدرک رسمی دانشگاه اسپانیا یا مدرک تحصیلی معادل صادر شده توسط مرکز آموزش عالی متعلق به کشور دیگر از جمله منطقه آموزش عالی اروپا داشته باشند. این مدرک باید امکان دسترسی به دوره های کارشناسی ارشد در آن کشور را برایشان فراهم نماید.

انشگاه ابیدو تمامی برنامه های تحصیلی دکترای خود را مطابق با منطقه آموزش عالی اروپا تطبیق داده است. برای ثبت نام در یک دوره دکترا داشتن مدرک فوق لیسانس رسمی یا یک مدرک معادل معتبر پیش از اجرای EHEA ضروری است. برنامه های دکترا عمدتا مبتنی بر تحقیق بوده و بنابراین نیازمند یک فرآیند پذیرش خاص تحت نظارت کمیته علمی برنامه دکترا هستند.

دانشگاه ابیدو دوره های مدرک محور در سطح کارشناسی ارشد و تخصصی، با تمرکز حرفه ای در همه زمینه های علمی ارائه می دهد. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا گذراندن دوره تخصصی، پیش نیاز لازم، داشتن مدرک رسمی دانشگاهی است.استثنائا افراد حرفه ای بدون مدرک دانشگاهی در صورتی که تجربه کاری آنها ارتباط مستقیمی با تخصص تدریس شده در دوره داشته باشد، ممکن است پذیرفته شوند. به شرط آنکه بتوانند سوابق حرفه ای خود را با مدارک مناسب اعتبار ببخشند و شرایط قانونی برای تحصیل در این دانشگاه را برآورده سازند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه ابیدو

مرکز جهانی رتبه بندی دانشگاه ها (CWUR) تنها رتبه بندی دانشگاه های جهان است که کیفیت تحصیلات و آموزش دانشجویان و همچنین اعتبار اعضای هیات علمی و کیفیت تحقیقات آنها را بدون تکیه بر نظرسنجی ها و داده های ارسالی از سوی دانشگاه ها، اندازه گیری می کند.

CWUR از هفت شاخص هدفمند و قوی برای رتبه بندی دانشگاه های جهان استفاده می کند:

 •  1) کیفیت آموزش. با توجه به نسبت سایز دانشگاه به تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی که جوایز بین المللی، جایزه و مدال های ارزشمند کسب کرده اند، اندازه گیری می شود (25٪)
 • 2) اشتغال فارغ التحصیلان، با توجه نسبت اندازه دانشگاه به تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی که در شرکتهای برتر دنیا مقام مدیر عاملی کسب کرده اند، اندازه گیری می شود (25٪)
 • 3) کیفیت دانشکده. با توجه به تعداد اساتیدی که جوایز بین المللی، جایزه و مدال های ارزشمند کسب کرده اند اندازه گیری می شود.( 10٪)
 • 4) عملکرد تحقیقاتی:
 1. نتایج تحقیقات، اندازه گیری شده با توجه به تعداد کل مقالات پژوهشی (10٪)
 2. انتشارات با کیفیت بالا. اندازه گیری شده با توجه به تعداد مقالات تحقیقاتی موجود در مجلات برتر (10٪)
 3. اعتبار، اندازه گیری شده با توجه به تعداد مقالات تحقیقاتی که در مجلات بسیار معتبر چاپ شده اند (10٪)
 4. استناد، اندازه گیری شده با توجه به تعداد مقالات تحقیقاتی بسیار استناد شده (10٪)

 نام موسسه: دانشگاه ابیدو

 •  نام بومی: Universidad de Oviedo
 •  محل قرار گیری: اسپانیا
 •  رتبه جهانی: 502
 •  رتبه ملی: 15
 •  رتبه کیفیت آموزشی:378+
 • رتبه اشتغال فارغ التحصیلان: 517
 • رتبه کیفیت دانشکده: 235+
 • رتبه انتشارات:443
 •  رتبه اعتبار:451
 • رتبه استناد ها: 295
رشته های دانشگاه ابیدو

رشته های دانشگاه ابیدو

رشته های دانشگاه ابیدو

 1. هنر و علوم انسانی
 2. تاریخ هنر
 3. جغرافی و برنامه ریزی اقلیمی
 4.  تاریخ
 5. علوم و تاریخ موسیقی
 6. فلسفه
 7. مطالعات رمانس و باستانی
 8. مطالعات انگلیسی
 9. زبان اسپانیایی و ادبیات آن
 10. زبان های مدرن و ادبیات آنها
 11. علوم
 12. زیست شناسی
 13. زیست تکنولوژی
 14. شیمی
 15. ریاضیات
 16. فیزیک
 17. مدرک دوگانه در ریاضیات و فیزیک
 18. زمین شناسی
 19. علوم بهداشتی
 20. پرستاری
 21. پرستاری (مرکز همکار)
 22. فیزیوتراپی
 23. تراپی زبان و کلام
 24. پزشکی
 25. دنداپزشکی
 26. روانشناسی
 27. تراپی حرفه ای (مرکز همکار خصوصی)
 28. علوم اجتماعی و حقوقی
 29. روابط کار و منابع انسانی
 30. مدرک دوگانه در مدیریت کسب و کار و مدیریت و حقوق
 31. مدیریت کسب و کار و مدیریت
 32.  تجارت و بازاریابی
 33. حسابداری و امور مالی
 34. حقوق
 35. اقتصاد
 36. آموزش اجتماعی
 37. مدیریت عمومی و مدیریت
 38. مدیریت عمومی از راه دور (آنلاین)
 39. آموزش خردسالان
 40. آموزش خردسالان (مرکز همکار خصوصی)
 41. آموزش ابتدایی
 42. آموزش ابتدایی (مرکز همکار خصوصی)
 43. تدریس
 44. کار اجتماعی
 45. توریسم
 46. توریسم (مرکز همکار خصوصی)
 47. مهندسی و معماری
 48. مدرک دوگانه در مهندسی عمران و مهندسی معدن و منابع انرژی
 49.  مهندسی عمران
 50.  مهندسی معدن و منابع انرژی
 51. مهندسی تکنولوژی های صنعتی
 52. مهندسی و تکنولوژی های معدن
 53. الکترونیک صنعتی و مهندسی اتوماتیک
 54. مهندسی تکنولوژی ها و خدمات مخابرات
 55. جنگلداری و منابع طبیعی
 56. مهندسی ژئوماتیک و توپوگرافی
 57. مهندسی نرم افزار کامپیوترم
 58. مهندسی مکانیک
 59. مهندسی شیمی
 60. مهندسی شیمی صنعتی
 61. مهندسی صنعتی
 62. علوم دریایی
 63. حمل و نقل دریایی

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه ابیدو

دانشگاه ابیدو مقصد بسیار عالی برای دانشجویان و محققان محسوب می شود. جدا از اینکه این دانشگاه برای چهار قرن است که پابرجاست اما با این وجود خود را به عنوان دانشگاه مرجع برای تمامی زمینه ها شناسانده است و کیفیت سطح بالای تدریس و آخرین روش های علمی تحقیقات روز را در بر دارد. از سال 2009 این دانشگاه بخشی را به دانشجویان بین المللی نخبه اختصاص داده است.

سطح بالای علمی این دانشگاه و جاذبه های علمی آن باعث شده که همه ساله هزاران دانشجو و محقق بین المللی را به خود جذب کند. دانشگاه ابیدو در زمینه رشته های اقتصاد و علوم اجتماعی و برنامه های فرهنگی بسیار حائز اهمیت است. این دانشگاه بخشی از اسپانیا است که بالاترین سطح و کیفیت زندگی را داراست.

برنامه های تحصیلی بسیاری به رشته های این دانشگاه اضافه شده است به خصوص برای دانشجویان خارجی اسپنیش زبان که خواستار کیفیت و سطح بالای علمی هستند. این پیشنهاد تحصیلی شامل واحد های دو زبانه ( اسپانیایی و انگلیسی) و کارشناسی ارشد بین المللی و رشته های دو شاخه ای (مثل تجارت و مدیریت – مهندسی عمران و معدن – انرژی و مدیریت ) می باشد. ما همچنین در این دانشگاه پیشنهادات بسیاری در زمینه رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند داریم.

حداقل و حداکثر نرخ شهریه:

 • مدرک کارشناسی (حداقل 200 ساعت ): 1150-2800 یورو
 • مدرک تخصصی ( حداقل 350 ساعت ): 1970 – 5000 یورو
 • مدرک کارشناسی ارشد ( حداقل 500 ساعت ) 5000 – 12850 یورو
 • تحصیل دیپلمه ها 980 – 1700 یورو

هزینه ها با توجه به تنوع رشته ها و واحد ها ممکن است تا حدی متغیر باشند.

دانشگاه ابیدو اسپانیا در رتبه برترین دانشگاه های دنیا قرار دارد و تحصیل در این دانشگاه در رتبه بندی خوب وزارت علوم ایران نیز قرار گرفته است،با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید تا شما را از شرایط مهاجرت و نکات مربوط به هزینه تحصیل در اسپانیا به صورت کامل آگاه کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *