تحصیل در دبیرستان های ایتالیا

کشور ایتالیا در حال حاضر یکی از مقاصد تحصیلی برای دانش آموزان ایرانی است که قصد تحصیل در دبیرستان های این کشور را دارند. بر این اساس در این مقاله به بررسی چگونگی تحصیل در دبیرستان های ایتالیا می پردازیم.

[html_block id="83173"]

شرایط تحصیل در دبیرستان های ایتالیا

یکی از مهم ترین دلایل انتخاب کشور ایتالیا برای تحصیل در مقطع دبیرستان بالا بودن خدمات و کیفیت آموزشی، امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور و امکان اخذ اقامت ایتالیا می باشد.کشور ایتالیا به عنوان هشتمین قدرت بزرگ اقتصادی جهان از کشورهای پرتقاضا برای مهاجرت تحصیلی می باشد.رفاه و امنیت اجتماعی، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی، شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه ها و برخورداری از بورسیه های تحصیلی، تحصیل به زبان انگلیسی، بالا بودن اعتبار علمی دانشگاه های این کشور را می توان از مهم ترین دلایل مهاجرت تحصیلی دانش آموزان ایرانی به کشور ایتالیا دانست.متقاضیان 14 تا 19 ساله ایرانی می توانند برای تحصیل در دبیرستان های ایتالیا درخواست دهند. دارا بودن انگیزه نامه قوی مبنی بر دلایل تحصیل در این کشور الزامی می باشد. متقاضیان باید با زبان انگلیسی آشنا باشند.البته متقاضیان در دوره دبیرستان علاوه بر زبان انگلیسی زبان دیگری را نیز فرا می گیرند. متقاضیان برای اخذ پذیرش از دبیرستان های ایتالیا باید دارای نمره های عالی و سوابق علمی تحصیلی عالی باشند.

متخصصان مهاجرت موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله سعی کرده اند تا جزئیات مربوط به تحصیل در دبیرستان های ایتالیا را بررسی کنند. اگر قصد تحصیل در دبیرستان های ایتالیا را دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:

تحصیل در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

دبیرستان های ایتالیا و ویزای تحصیلی

متقاضیان برای تحصیل در دبیرستان های ایتالیا باید مدارک لازم را به صورت آنلاین در سایت سفارت ایتالیا ارائه دهند. مدارک لازم برای ارسال به سایت سفارت ایتالیا و اخذ ویزای دانش آموزی برای تحصیل در دبیرستان های ایتالیا عبارت است از:

 • نامه پذیرش از دبیرستان مورد نظر در ایتالیا
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و سیستم آموزشی

بر طبق نظام آموزشی ایتالیا تحصیل از 6 سالگی تا 19 سالگی در این کشور به صورت اجباری است. کودکان در ایتالیا از 6 تا 11 سالگی را در دبستان ها به تحصیلی می پردازند. از 11 تا 14 سالگی در مقطع متوسطه به تحصیل دروس تخصصی تر ازدبستان مشغول می شوند و از 14 تا 19 سالگی به فراگیری دروس پایه در دبیرستان های این کشور می پردازند.

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و زبان تحصیل

زبان تحصیل در مدارس روزانه و دولتی ایتالیا زبان ایتالیایی است. اگر متقاضی دارای مهارت زبان ایتالیایی باشد، می تواند در مدارس دولتی ایتالیا به رایگان تحصیل کند.متقاضیان برای تحصیل در دبیرستان های شبانه روزی ایتالیا باید با زبان انگلیسی آشنا باشند، اما اگر متقاضی فاقد تسلط به زبان انگلیسی است، می تواند در دوره های آمادگی زبان قبل از شروع دبیرستان شرکت کند و مهارت زبانی لازم را کسب کند.متقاضیان می توانند در کشور خود در کلاس های آمادگی زبان ایتالیایی شرکت کنند و یا به صورت آنلاین دوره زبان Rosetta Stone را بگذرانند.

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و زبان تحصیل

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و زبان تحصیل

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و اقامت در خوابگاه ها

متقاضیان برای تحصیل در دبیرستان های ایتالیا باید در ابتدا محل اقامت دانش آموزی را مشخص کنند. به طور کلی متقاضیان می توانند به چند روش در این کشور سکونت کنند.دانش آموزانی که در دبیرستان ها یا مدارس شبانه روزی ایتالیا تحصیل می کنند، می توانند از مزیت زندگی و اقامت در خوابگاه های دانش آموزی این مدارس برخوردار شوند.کمپ های دانش آموزی که دارای خوابگاه های مناسب می باشند، محل مناسبی برای اقامت بیست و چهار ساعت دانش آموزانی محسوب می شود که دارای خانواده و بستگان نزدیک در این کشور نمی باشند. در حدود 2 تا 4 دانش آموز در هر اتاق خوابگاه اقامت دارند و از امکانات پیشرفته این نوع مدارس استفاده می کنند.

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و اقامت در home stay

دولت ایتالیا برای متقاضیانی که دارای خانواده و بستگان درجه یک در ایتالیا نمی باشند، گزینه اسکان و اقامت در home stay را در نظر گرفته است. بر این اساس متقاضی می تواند در کنار خانواده هایی زندگی کند که مورد تائید و اطمینان دولت ایتالیا می باشند. این خانواده ها دارای خانه مناسب با اتاق های اضافه می باشند.متقاضیان با زندگی در کنار خانواده های ایتالیایی نه تنها در اقامت گاه مطمئن سکونت می کنند و از خوراک و غذای این خانواده استفاده می کنند، بلکه با فرهنگ و آداب و رسوم و زبان ایتالیایی نیز آشنا می شوند.این خانواده ها مسولیت مراقبت و نگهداری، تهیه غذا، رفت و آمد، آشنایی با محیط و تهیه محل مناسب برای استراحت و خواب را به عهده دارند. هزینه های این نوع اقامت در ایتالیا بر اساس نوع و کیفیت خانه ها و تعداد دانش آموزان در یک خانه و موارد دیگر متفاوت است.

هزینه های تحصیل در دبیرستان نیوکاسل ایتالیا

هزینه های تحصیل در دبیرستان های ایتالیا بر اساس نوع دبیرستان و اقامت و سکونت متفاوت می باشد. متقاضیانی که دارای مجوز اقامت ایتالیا باشند، می توانند در دبیرستان های دولتی به رایگان تحصیل کنند.هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی ایتالیا در مقایسه با دیگر مدارس روزانه بالاتر است که این امر به دلیل دارا بودن امکانات تحصیلی و آموزشی فراوان، وجود خوابگاه های دانش آموزی، سلف سرویس های ارائه دهنده غذای دانشجویی و امکانات ورزشی و علمی و تحصیلی می باشد.مدرسه نیوکاسل در شهر رم ایتالیا قرار دارد. دانش آموزان از 3 تا 18 سالگی می توانند در این مدرسه تحصیل کنند.هزینه های تحصیل در مدرسه نیوکاسل سالانه در حدود 9000 یورو تا 17.000 یورو می باشد.

هزینه های تحصیل در دبیرستان نیوکاسل ایتالیا

هزینه های تحصیل در دبیرستان نیوکاسل ایتالیا

هزینه های تحصیل در دبیرستان کانادایی CCI ایتالیا

کالج کانادایی ایتالیا یک مدرسه شبانه روزی است که در کشور ایتالیا قرار دارد. این مدرسه که مدرسه رنسانس CCI نیز نام دارد، یکی از مدارس ایتالیا با سخت گیری های درسی و علمی است.

هزینه تحصیل در مدرسه کانادایی CCI هر ترم در حدود 16.000 یورو می باشد.

هزینه های تحصیل در دبیرستان های برتر ایتالیا

متقاضیان از 14 سالگی تا 19 سالگی می توانند در دبیرستان های ایتالیا تحصیل کنند. متقاضیانی که دارای نمره های برتر و ممتاز می باشند، می توانند از دانشگاه های برتر ایتالیا پذیرش تحصیلی اخذ کنند. از مهم ترین و برترین دبیرستان های ایتالیا و هزینه های تحصیل در این مدارس موارد زیر را می توان نام برد:

 • مدرسه لوئیس با هزینه تحصیل سالانه 8500 یورو تا 13200 یورو
 • مدرسه CCI با هزینه تحصیل هر ترم در حدود 16.000 یورو
 • مدرسه ناپل ISN با هزینه تحصیل ماهانه در حدود 450 یورو تا 1000 یورو
 • مدرسه تورین با هزینه تحصیل سالانه در حدود 6400 یورو تا 12250 یورو
هزینه های تحصیل در دبیرستان های برتر ایتالیا

هزینه های تحصیل در دبیرستان های برتر ایتالیا

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و ورود به دانشگاه

دانش آموزان پس از فارغ تحصیلی از دبیرستان های ایتالیا می توانند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. سیستم آموزشی دبیرستان های ایتالیا به گونه ای است که دانش آموزان در سال های پایانی دبیرستان دروس پیش دانشگاهی و مهارت های لازم برای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های این کشور را فرا می گیرند.دانش آموزانی که دارای نمره های برتر و سوابق آموزشی و علمی تحصیلی بالایی باشند، می توانند از بهترین دانشگاه های ایتالیا پذیرش تحصیلی دریافت کنند و از مزیت های بورسیه تحصیلی و تخفیف های مناسب برخوردار شوند.از دانشگاه های برتر ایتالیا با رتبه ها و رنکینگ های جهانی QS زیر 200 موارد زیر را می توان نام برد:

 • دانشگاه Politecnico Di Milano با رتبه و رنکینگ جهانی 156
 • دانشگاه Scuola Superior SantAnna با رتبه و رنکینگ جهانی 167
 • دانشگاه Scuola Normale Superior DiPisa با رتبه و رنکینگ جهانی 175
 • دانشگاه Bologna با رتبه و رنکینگ جهانی 180

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و اخذ اقامت

متقاضیان با تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و سپس ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می توانند زمینه لازم برای اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا را اخذ کنند. فارغ تحصیلان با تحصیل و اخذ مجوز کار می تواند اقامت این کشور را دریافت کند و پس از ۵ سال با حفظ شرایط اولیه اقامت دائم این کشور را اخذ کند.متقاضی پس از ۱۰ سال با لحاظ شرایطی می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. متقاضی برای دریافت پاسپورت معتبر ایتالیا باید مجوز اقامت قانونی در ایتالیا، گواهی تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در ایتالیا، گواهی سلامت پزشکی، گواهی عدم سوپیشینه و مدارک هویتی را ارائه دهد.از جمله شرایط لازم برای اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا پس از تحصیل در دبیرستان ها و دانشگاه های این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

 • متقاضی باید در طی این ۱۰ سال زبان ایتالیایی را به خوبی فراگرفته باشد
 • متقاضی باید به زندگی در جامعه ایتالیایی ها سازگاری پیدا کرده باشد.
 • متقاضی نباید در این کشور مرتکب جرم و جنایتی شده باشد.
 • متقاضی باید با قوانین کشور ایتالیا آشنا باشد و از آن ها تبعیت کند.

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی متقاضی در هر شهر و کشور جهان به طور قابل توجهی به محل زندگی، سبک و نوع زندگی و الگوی مصرف متقاضی بستگی دارد. اما به طور کلی در شهرهای بزرگ معمولا هزینه های زندگی بالاتر است.متقاضیان می توانند در خانه های بستگان درجه یک، خوابگاه خصوصی و یا homestay به همراه صاحبخانه در یک خانه زندگی کنند.

 • هزینه اجاره بهای ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حدود 450.10 یورو
 • هزینه یک پرس غذا در رستوران در حدود 15 یورو
 • هزینه بلیط یک طرفه وسیله حمل و نقل عمومی محلی در حدود 1.50 یورو

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و خدمات موسسه اصطهباناتی

از مهم ترین موارد در تحصیل در دبیرستان های ایتالیا مشاوره با وکلای مجرب و باسابقه می باشد. متقاضیان به منظور مهاجرت خود به تنهایی نمی توانند اقدام کنند و بدون کمک و مشاوره با متخصصان مهاجرت این کار بسیار دشوار، زمان بر و پر هزینه خواهد بود.در واقع مهاجرت به کشورهای اروپایی و یا هر کشور دیگر جهان اقدامی ساده نیست که هر متقاضی و مهاجری بتواند خود به تنهایی از پس آن برآید.وکلا و متخصصان مهاجرت موسسه اصطهباناتی با آگاهی از چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی و شرایط تحصیل در این کشور جزئیات و اطلاعات لازم و تخصصی را به متقاضیان ارائه می دهند.در واقع کارشناسان و وکلای برجسته این موسسه با آگاهی از آخرین قوانین حقوقی و مهاجرتی اطلاعات لازم در مورد چگونگی هزینه های تحصیل در دبیرستان، شرایط تحصیل، شرایط اخذ اقامت و موضوعات مربوط به مهاجرت را در اختیار متقاضیان می گذارند.
موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با برخورداری از وکلا و مشاوران برجسته و مجرب همه موارد مهم در مورد تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و چگونگی شرایط مهاجرت تحصیلی، چگونگی اخذ ویزای همراه و شرایط اخذ تابعیت و اقامت دائم ایتالیا را به متقاضیان ارائه می دهند.نحوه ارائه مدارک و اسناد مالی به اداره مهاجرت و یا سفارت نیازمند همکاری مشاوران و وکلای مجرب می باشد که متخصصان مهاجرت موسسه اصطهباناتی در طی سال ها تجربه کاری به خوبی از پس آن برآمده اند.موسسه اصطهباناتی با همکاری با وکلای متبحر و مشاوران ارشد بین المللی در جهت جلب اعتماد موکلان و مهاجران تاکنون به موفقیت های فراوانی نائل شده است. افتتاح شعب متعدد در داخل و خارج از کشور، موفقیت در پرونده های مهاجرت تحصیلی و شغلی و سرمایه گذاری و اعتماد و اطمینان موکلان به این موسسه تنها گوشه هایی از موفقیت این موسسه برتر در سطح کشور می باشد.علاوه بر این متقاضیان می توانند با مطالعه سلسله مقاله های علمی و مستند این موسسه در سایت های جهانی در مورد شرایط و چگونگی مهاجرت به کشورهای برتر جهان اطلاعات لازم را کسب کنند.

مزایای تحصیل در دبیرستان های ایتالیا

متقاضیان با تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا و سپس تحصیل در دانشگاه های این کشور و زندگی و اقامت در ایتالیا از مزیت های فراوانی برخوردار می شوند. از مهم ترین این مزیت ها موارد زیر را می توان ذکر کرد.

 1. اخذ مدرک معتبر از دانشگاه های معماری، هنر و موسیقی، پزشکی و دندانپزشکی
 2. تحصیل و اقامت در یکی از برترین کشورهای اروپایی با کیفیت بالای زندگی
 3. تحصیل به زبان انگلیسی و بالا بودن اعتبار علمی دانشگاه ها
 4. بالا بودن رتبه و رنکینگ دانشگاه ها در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان
 5. برخورداری از خدمات اجتماعی، بیمه و بهداشت عمومی
 6. تحصیل در دوره های تحصیلی دانشگاهی مشترک با برترین دانشگاه های جهان
 7. همکاری های علمی دانشگاه های ایتالیا و برترین دانشگاه های جهان
 8. اخذ دو یا چند مدرک تحصیلی همزمان از دانشگاه های مختلف جهان
 9. زندگی در کشوری اروپایی با بالاترین استانداردهای زندگی
 10. برخورداری از امکانات رفاهی، تاریخی و فرهنگی بی نظیر ایتالیا
 11. برخورداری دانشجویان از بورسیه های تحصیلی
 12. پایین بودن هزینه های تحصیل در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی
 13. امکان تحصیل رایگان از دبستان تا دانشگاه و امکان انتقال تابعیت به فرزندان زیر ۱۸ سال
 14. امکان اخذ اقامت دائم ایتالیا با تمام شدن دوره تحصیلی و اشتغال
 15. اعتبار بالای پاسپورت ایتالیا و امکان سفر به ۱۸۷ کشور دنیا بدون اخذ ویزا
مزایای تحصیل در دبیرستان های ایتالیا

مزایای تحصیل در دبیرستان های ایتالیا

سخن آخر

در این مقاله شرایط تحصیل در دبیرستان های ایتالیا مورد بررسی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که دانش آموزان با دارا بودن مدرک مهارت زبان ایتالیایی می توانند در مدارس دولتی ایتالیا به رایگان تحصیل کنند. تحصیل در مدارس و دبیرستان های شبانه روزی ایتالیا با پرداخت شهریه و به زبان انگلیسی می باشد.

اگر برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید از خدمات مهاجرتی مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی برخوردار شوید. وکلای مجرب و کارشناسان متخصص برجسته این موسسه برتر در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به شما ارائه می دهند.این مقاله به توضیح شرایط تحصیل در دبیرستان های ایتالیا پرداخت. اگر قصد تحصیل در معتبرترین دبیرستان ها و دانشگاه های اروپا را دارید، ما تحصیل دردبیرستان ها و دانشگاه های ایتالیا را توصیه می کنیم.اعتبار بالای مدرک دیپلم دبیرستان، امکان دریافت بورسیه های تحصیلی و شرایط تحصیل رایگان، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و امکان اخذ راحت ویزای تحصیلی ایتالیا از مزیت های تحصیل در دبیرستان های ایتالیا می باشد.از دلایل مهاجرت تحصیلی متقاضیان ایرانی برای تحصیل در ایتالیا برخورداری از مزیت های زندگی در کشور عضو اتحادیه اروپا، اخذ دو یا چند مدرک تحصیلی همزمان از دانشگاه های مختلف جهان و زندگی در کشوری اروپایی با بالاترین استانداردهای زندگی می باشد. اگرقصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای آسیایی، اروپایی وآمریکایی را دارید، با مشاوران برجسته و مجرب موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ای این موسسه برتر برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در دبیرستان های ایتالیا

1- مدارک لازم اخذ ویزای دانش آموزی ایتالیا کدامند؟

نامه پذیرش از دبیرستان مورد نظر در ایتالیا گواهی تمکن مالی کافی گواهی عدم سوپیشینه انگیزه نامه تحصیلی پاسپورت معتبر دو قطعه عکس در اندازه عکس پاسپورت

2- شرایط اقامت در home stay در ایتالیا چیست؟

دولت ایتالیا برای متقاضیانی که دارای خانواده و بستگان درجه یک در ایتالیا نمی باشند، گزینه اسکان و اقامت در home stay را در نظر گرفته است. بر این اساس متقاضی می تواند در کنار خانواده هایی زندگی کند که مورد تائید و اطمینان دولت ایتالیا می باشند. این خانواده ها دارای خانه مناسب با اتاق های اضافه می باشند.

3- زبان تحصیل در دبیرستان های ایتالیا چیست؟

زبان تحصیل دبیرستان های ایتالیا به زبان های انگلیسی و ایتالیایی می باشد. تحصیل در دبیرستان های دولتی به زبان ایتالیایی و در دبیرستان های شبانه روزی به زبان انگلیسی می باشد.

4- هزینه های تحصیل در مدرسه نیوکاسل ایتالیا چقدر است؟

هزینه های تحصیل در مدرسه نیوکاسل سالانه در حدود 9000 یورو تا 17.000 یورو می باشد.

5- هزینه های تحصیل در دبیرستان کانادایی CCI ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدرسه کانادایی CCI هر ترم در حدود 16.000 یورو می باشد.

6- آیا اخذ اقامت دائم ایتالیا با تحصیل در دبیرستان ها امکان پذیر است؟

متقاضیان با تحصیل در دانشگاه و اخذ مجوز کار می تواند اقامت این کشور را دریافت کند و پس از ۵ سال با حفظ شرایط اولیه اقامت دائم این کشور را اخذ کند. متقاضی پس از ۱۰ سال با لحاظ شرایطی می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

7- هزینه های تحصیل در دبیرستان های برتر ایتالیا چقدر است؟

مدرسه لوئیس با هزینه تحصیل سالانه 8500 یورو تا 13200 یورو مدرسه CCI با هزینه تحصیل هر ترم در حدود 16.000 یورو مدرسه ناپل ISN با هزینه تحصیل ماهانه در حدود 450 یورو تا 1000 یورو

8- شرایط اخذ تابعیت ایتالیا پس از تحصیل در دبیرستان ها و دانشگاه ها چیست؟

متقاضی باید در طی این ۱۰ سال زبان ایتالیایی را به خوبی فراگرفته باشد و باید به زندگی در جامعه ایتالیایی ها سازگاری پیدا کرده باشد و نباید در این کشور مرتکب جرم و جنایتی شده باشد. متقاضی باید با قوانین کشور ایتالیا آشنا باشد و از آن ها تبعیت کند.

9- آیا برای تحصیل در دبیرستان ایتالیا می توان به تنهایی اقدام کرد؟

از مهم ترین موارد در تحصیل در دبیرستان های ایتالیا مشاوره با وکلای مجرب و باسابقه می باشد. متقاضیان به منظور مهاجرت خود به تنهایی نمی توانند اقدام کنند و بدون کمک و مشاوره با متخصصان مهاجرت این کار بسیار دشوار، زمان بر و پر هزینه خواهد بود.

10- معایب تحصیل در دبیرستان های ایتالیا چیست؟

بالا بودن نرخ بیکاری و کم بودن فرصت های شغلی و عدم وضعیت مناسب اقتصادی پایین بودن دستمزد و حقوق و عدم رواج زبان انگیسی سختی فراگیری زبان ایتالیایی

11- مزایای تحصیل در دبیرستان های ایتالیا چیست؟

اعتبار بالای مدرک تحصیلی دیپلم و دانشگاه ایتالیا تحصیل رایگان از دبستان تا دانشگاه امکان برخورداری از خدمات پزشکی رایگان پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل

[html_block id="82738"]
[html_block id="82905"]

نظرات کاربران