بهترین دانشگاه های قبرس

قبرس یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که امروزه طرفداران زیادی در بین مهاجران جوان برای تحصیل وجود دارد که دلیل این علاقمندی هزینه مقرون به صرفه زندگی، وجود دانشگاه های معتبر و عضویت اتحادیه اروپا است. پیش از انتخاب دانشگاه ها، شما باید در ارتباط با موسسات مختلف تحقیق کنید. این مقاله به همت موسسه اصطهباناتی گردآوری شده است که بهترین دانشگاه های قبرس را به شما معرفی کرده و از نظر هزینه تحصیل و رنکینگ جهانی نیز این موسسات را بررسی میکند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه اصطهباناتی در شعب تهران، شیراز، مشهد، اصفهان و تبریز مراجعه کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

دانشگاه تکنولوژی قبرس

دانشگاه صنعتی قبرس یک دانشگاه دولتی در لیماسول، دومین شهر جزیره قبرس می باشد که در ساحل جنوبی واقع شده است. یک دانشکده جدید از این دانشگاه، تنها در سال 2004 تاسیس شد و اولین دانشجویان آن کلاس ها را در سال تحصیلی 2008- 2007 آغاز کردند. این دانشگاه با محوریت تحقیق در تلاش برای ارائه موضوعاتی است که در دانشگاه های بزرگ و عمومی دیگر قبرس پوشش داده نمی شود. این دانشگاه هم اکنون در حال گذراندن دوره رشد و توسعه است. مدارس اصلی دانشگاه در ساختمان قدیمی دولت در مركز شهر قدیمی قرار دارد. برنامه هایی برای گسترش دانشگاه به یک موسسه هدفمند با تخصیص 50،000 متر مربع در نزدیکی مرکز شهر تا سال 2020 وجود دارد.CUT قصد دارد تا این زمان حدود 7000 دانشجو داشته باشد که بین پنج تا هفت دانشکده و 20 تا 30 واحد دانشگاهی را تاسیس کرده باشد. ایجاد ارتباط با دانشگاههای خارجی یک اصل مهم در CUT است و یکی از اهداف اعلام شده آن “توسعه همکاری های بین المللی با مؤسسات دانشگاهی و علمی” است. این دانشگاه بخشی از طرح اروپا Erasmus و همچنین چندین همکاری بین المللی با دانشگاه های پیشرو دارد. این موسسه در سال 2020 رنکینگ جهانی 350 – 300 را به خود اختصاص داده است. رشته های کارشناسی این دانشگاه حدود 10000 – 5000 یورو هزینه دارد . در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اکثر رشته ها حدود 5000 یورو در سال هزینه دارند، به استثنای برخی رشته ها که مبلغ بیشتری را باید پرداخت.

دانشگاه قبرس

دانشگاه قبرس یک مؤسسه دولتی است که در پایتخت جزیره نیکوزیا در سال 1989 تأسیس شده . اولین ورودی خود را در سال 1992 با 486 دانشجو پذیرفته است. از آن زمان، با حضور دانشجویان رشد کرده و دانشگاه برنامه های درسی خود را گسترش داده است. این دانشگاه دارای 21 بخش است که بین هشت دانشکده تقسیم می شود: دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم کاربردی، دانشکده علوم اجتماعی و آموز، دانشکده اقتصاد و مدیریت، دانشکده مهندسی، دانشکده نامه، دانشکده پزشکی و دانشکده تحصیلات تکمیلی.علاوه بر تدریس، بسیاری از مؤسسات تحقیقاتی و دانشکده ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی در زمینه های مختلفی رشته های متفاوتی را ارائه می دهند، از اقیانوس شناسی گرفته تا مطالعات زنان تا پزشکی و فناوری نانو. این دانشگاه برای تحقیقات کیفی در برخی زمینه ها شهرت خاصی دارد و کریستوفر پیسارییدس، استاد این دانشگاه، در سال 2010 جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرده است.پردیس اصلی در پایتخت واقع شده است و تمام مزایای زندگی را در یک شهر شلوغ و مدرن در حالی که هنوز در نزدیکی کوههای ناهموار و سواحل زیبا قرار دارد، به دانشجویان می دهد.پردیس اصلی کتابخانه دانشگاه است که دارای 620،000 جلد کتاب است. رنکینگ این دانشگاه 401-500 در بین دانشگاه های جهان می باشد. شهریه دانشجویان کارشناسی بین المللی در مقطع کارشناسی 10000 – 5000 یورو در سال است به استثنای رشته تحصیل داروسازی باشد، که هزینه سالانه آن حدود 7000 یورو است. شهریه کارشناسی ارشد و PhD برنامه های تحصیلات تکمیلی بین 2000 تا 2500 یورو است که به دوره تحصیلی بستگی دارد

دانشگاه قبرس

دانشگاه قبرس

دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه نیکوزیا (UNIC) بزرگترین دانشگاه قبرس و بزرگترین دانشگاه در جنوب اروپا است که در درجه اول به زبان انگلیسی تدریس می کند و با استقبال بیش از 12000 دانشجو از بیش از 70 کشور در سراسر جهان.UNIC سرمایه گذاری کرده است تا برنامه هایی را توسعه دهد، بعضی اوقات دانشگاههای همکار بر روی مشاغل جهانی، ایجاد قابلیت های تحقیق در زمینه های مربوط به انقلاب صنعتی چهارم و بهبود تجربه دانشجویی چه در محیط دانشگاه و چه به صورت آنلاین.UNIC اخیراً توسط Times Higher Education در رتبه بندی تأثیرات دانشگاه، با رتبه 301+ به طور کلی و 201-300 در SDG کیفیت آموزش رتبه بندی شده است.در راستای استراتژی ها برای بین المللی شدن و دسترسی جهانی، مراکز مطالعات منطقه ای را در آتن، یونان تأسیس کرده. بخارست، رومانی و نیویورک، ایالات متحده. چشم انداز این موسسه حمایت از دانشجویان در سطح جهانی و تقویت همکاری های علمی، پژوهشی و صنعتی با دانشگاه ها و شرکت های برجسته در سراسر جهان است.UNIC اولین و بزرگترین دانشکده پزشکی در قبرس را با همکاری دانشگاه سنت جورج، دانشگاه لندن، تنها دانشگاه در انگلیس که به پزشکی، مراقبت های بهداشتی و علوم اختصاص داده است، تأسیس شده. همچنین یک سری مدارک مشترک نوآورانه را با سایر دانشگاه های معتبر اروپا ارائه می دهد.UNIC همچنین در زمینه فناوری، رمزنگاری و فناوری blockchain، به دنبال تعدادی از اولین دانشگاه های جهانی است. دانشگاه نیکوزیا شامل شش مدرسه است که بیش از 100 برنامه تحصیلی دانشگاهی و آنلاین را با نقاط قوت خاص در پزشکی، علوم بهداشتی، علوم آموزشی، blockchain، قانون، حسابداری، معماری و روابط بین المللی ارائه می دهد. در حقیقت، بسیاری از برنامه ها و دپارتمان های درجه اول در قبرس را این دانشگاه دارد. یک محیط آموزشی کاملاً دیجیتالی دانشجو محور را ارائه می دهد که باعث ارتقاء آموزش و نوآوری در یادگیری، با الهام از فن آوری و توسط آموزش و پرورش می شود.

دانشگاه اروپایی قبرس

دانشگاه اروپا قبرس قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در قبرس است، که در سال 1961 به عنوان کالج قبرس تاسیس شد و در سال 2007 توسط کابینه وزیران این کشور به دانشگاه تبدیل شد.دانشگاه اروپایی قبرس با تمرکز جدی بر اشتغال دانشجویان خود و به خاطر سرمایه گذاری در نوآوری های پیشرفته و درگیر شدن با صنعت و جامعه، شهرت فراوانی در آموزش با کیفیت ایجاد کرده است. طی یک دهه گذشته، این دانشگاه نوعی فرهنگ نوسازی را ارتقا داده که به سطوح رشدی رسیده است که از همه انتظارات فراتر رفته، ارتقاء کیفیت آموزش عالی در قبرس و تعیین یک جهت گیری بین المللی واضح برای دانشگاه و کشور را نیز فراهم می کند.دانشگاه اروپایی قبرس با ایجاد پیشرفته ترین دانشکده پزشکی در منطقه، فناوری های پزشکی را معرفی کرده و بخش بهداشت کشور را رونق بخشیده است. این دانشگاه با راه‌ اندازی برنامه دندانپزشکی که اولین بار در کشور پیاده شده، جامعترین مطالعات را در زمینه پزشکی و علوم بهداشتی ارائه می دهد و دانشگاهیان و دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کند.تأسیس مرکز نوآوری مایکروسافت در دانشگاه در سال 2015، تنها در قبرس و تنها 110 مورد در سراسر جهان، بیشتر با تمرکز دانشگاه از تحقیقات نوآورانه با حمایت از مبتدیان و کنار هم قرار دادن آکادمی و صنعت برای ایجاد ایده های جدید از طریق آموزش و انتقال دانش. پردیس جدید شامل امکانات مدرن، آزمایشگاه های مجهز، سالن های سخنرانی آمفی تئاتر، آپارتمان های دانشجویی و مکانهای تفریحی است. دانشگاه اروپا قبرس در پایتخت نیکوزیا واقع شده است که قلب فعالیت های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور است. شهریه دانشگاه قبرس با هزینه تحصیل متفاوت است و به برنامه تحصیلی بستگی دارد. پیش بینی می شود دانشجویان بین المللی بین 6000 یورو تا 12000 یورو در سال را باید بپردازند.رنکنگ این دانشگاه نیز 1500 در بین موسسات جهان است.

دانشگاه آزاد قبرس:

دانشگاه آزاد قبرس یکی از معدود دانشگاه های آموزش از راه دور در قبرس است. این دانشگاه برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای ادامه تحصیل در قبرس و یادگیری مادام العمر، برای پر کردن شکاف مهمی برای آموزش آنلاین و از راه دور در سیستم آموزش عالی جمهوری قبرس تأسیس شده است. این اولین و تنها مؤسسه آموزش عالی در قبرس است که آموزش آنلاین و از راه دور را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. OUC با تأکید بسیار زیاد بر پژوهش، برنامه های تحقیقاتی را با هدف توسعه روش ها و فن آوری های عالی مربوط به یادگیری آنلاین و از راه دور را ترویج می کند.سبک تدریس دانشگاه آزاد قبرس “یادگیری آنلاین و از راه دور” نامیده می شود. به طور خاص، دانشجویان این فرصت را دارند که بدون نیاز به حضور در محوطه دانشگاه، در زمان لازم برای خودشان یاد بگیرند تا بتوانند در سخنرانی ها، سمینارها یا آزمایشگاه ها شرکت کنند، همانطور که در دانشگاه های معمولی نیز وجود دارد. ساختار مدرک دانشگاهی و سیستم اعتباری مبتنی بر مفهوم واحدهای موضوعی (یا ماژول ها) سازگار با سیستم آموزشی اروپا (ECTS) است. تدریس کارشناسی ارشد OUC برای تقریباً سه ترم در هر دانشگاه معمولی است. مدت زمان هر سال تحصیلی ده ماه است. دانشجویان OUC به یک بستر یادگیری الکترونیکی نیاز دارند، یک درگاه الکترونیکی که در آن اطلاعات عملی در مورد مطالعات در دانشگاه آزاد و مقررات و رویه های مربوط به آن ارسال می شود، و همچنین اطلاعات مربوط به دوره های تحصیلی، مواد درسی و حجم کار دانشجویی در دسترس قرار میگیرند. رنکینگ این دانشگاه در بین موسسات جهات 1600 می باشد. هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی 7000 – 3000 یورو سالانه می باشد و هزینه تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا 4000 یورو می باشد.

دانشگاه آزاد قبرس

دانشگاه آزاد قبرس

به طور خلاصه شما با معتبر ترین دانشگاه های قبرس همچون دانشگاه اروپایی قبرس، دانشگاه تکنولوژی قبرس، دانشگاه نیکوزا و دانشگاه آزاد قبرس آشنا شدید و از نظر هزینه، جایگاه جهانی به بررسی این موسسات پرداختیم. حال شما میتوانید تصمیم به تحصیل در یکی از این موسسات بگیرید. برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاورین موسسه اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد تماس حاصل کند.

سوالات متداول در مورد بهترین دانشگاه های قبرس

1- کدام دانشگاه های قبرس مورد تایید وزارت علوم ایران است؟ دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم به شرح زیر است:

  • University of cyprus
  • Cyprus University of Technology
  • European University Cyprus
  • Kibris Ada Kent Universitesi
  • University of Nicosia

2- هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های قبرس چقدر است؟ هزینه تحصیل در این موسسات به طور میانگین 10000 – 5000 یورو می باشد.

3- هزینه زندگی دانشجویی در قبرس چقدر است؟ هزینه زندگی در این کشور بسیار بستگی به میزان بودجه و نوع زندگی شما دارد اما می توان به صورت میانگین عنوان کرد که ماهانه 800 تا 1000 یورو هزینه زندگی خواهید داشت.

4- آیا دانشگاه های قبرس در رنکینگ جهانی جای دارند؟ بله، چهار دانشگاه این کشور دارای اعتبار جهانی با رنکینگ کمتر از 1000 در بین دانشگاه های جهان هستند.

5- آیا دانشگاه های قبرس دارای آزمون ورودی هستند؟ بعضی از دانشگاه های قبرس از شما نتیجه آزمون های کلی را برای برخی رشته ها همچون پزشکی و دندان پزشکی خواستارند. اما به طور کلی برای تمام موسسات این آزمون ها اجباری نیست.

6- کدام دانشگاه بهترین در تمام کشور قبرس است؟ چهار دانشگاه قبرس دارای رنک جهانی اس اما بالاترین دانشگاه در این کشور دانشگاه نیکوزیا و دانشگاه تکنولوژی قبرس هستند که دارای رنکینگ 300 – 200 هستند.

7- کدام دانشگاه قبرس در رشته مهندسی بهترین است؟ دانشگاه تکنولوژی و دانشگاه نیکوزیا قبرس در رشته های مهندسی بسیار قوی عمل می کنند.

8- کدام دانشگاه ها در قبرس برای تحصیل رشته پزشکی بهترین هستند؟ دانشگاه قبرس، دانشگاه اروپایی قبرس و دانشگاه نیکوزیا دارای بهترین دانشکده های علوم پزشکی هستند.

9- هزینه تحصیل پزشکی در بهترین دانشگاه های قبرس چقدر است؟ هزینه تحصیل پزشکی در موسسات معتبر کشور قبرس حدودا 15000 – 10000 یورو هزینه دارد.

10- آیا دانشگاه های قبرس قابل مقایسه با دیگر دانشگاه های اتحادیه اروپا هستند؟ بله. دانشگاه های قبرس از اعتبار بالایی برخوردارند . این کشور چهار دانشگاه در بین 500 دانشگاه برتر دنیا دارد .

11- آیا در هنگام تحصیل اجازه کار در قبرس را دارید؟ بله دانشجویان همزمان با تحصیل اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را در قبرس دارند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *