تحصیل در اسلوونی

اقامت تحصیلی اسلوونی

اقامت تحصیلی اسلوونی

اسلوونی تلاش می کند تا اقدامات لازم را برای حمایت از فرصت های برابر جهت اقامت تحصیلی اسلوونی و تحرک دانشجویی، آموزش عالی و آموزش حرفه ای، یادگیری زبان و آموزش از راه دور انجام دهد. پذیرش سیستم اسلوونی نیز از شناخت علمی و حرفه ای مدارک تحصیلی و توسعه کلی روش های مدرن تحصیلی و مطالعات کارشناسی در سطح بین المللی حمایت می کند.

شرایط اقامت تحصیلی اسلوونی

كودكانی كه در اسلوونی تبعه خارجی هستند، از شش سالگی تحت شرایطی كه به عنوان شهروندان جمهوری اسلوونی است، زندگی می كنند و به تحصیلات اجباری مدارس ابتدایی می پردازند. ثبت نام در برنامه مدرسه ابتدایی بین المللی جهت تحصیل در اسلوونی که برای دانش آموزانی که تبعه خارجی هستند، تحت سیستم IBO (سازمان بین المللی مدرک کارشناسی) در دانشکده بین المللی دانلی کومر در لیوبلیانا امکان پذیر است. برنامه مدرسه ابتدایی در فرانسه توسط موسسه خصوصی، École française، در لیوبلیانا ارائه می شود. همچنین مدارس دولوفورف خصوصی در لیوبلیانا و ماریبور وجود دارد.

آموزش در اسلوونی

آموزش در مدارس اسلوونی، به زبان اسلوونی است (به جز در مناطق مخلوط نژادی که در آن خانه های جوامع مجارستانی و ایتالیایی قرار دارند). یک برنامه بین المللی مدرک کارشناسی ارشد تحت عنوان IBO توسط Gimnazija Bežigrad ،Ljubljana و II ارائه می شود. هزینه تحصیل در اسلوونی در Gimnazija Maribor، که در آن انگلیسی زبان آموزش است، قابل پرداخت می باشد. اسلوونی همچنین دارای تعدادی از مدارس خصوصی، از جمله Šola Ljubljana، مدرسه ابتدایی اسقف اعظم و دبیرستان عمومی (gimnazija) در لیوبلیانا (تاسیس کلیسای کاتولیک رومی) و یک مدرسه متوسطه ولدورف است.

آموزش در اسلوونی

دوره های تحصیل در اسلوونی

اسلوونی دارای چهار دانشگاه: دانشگاه لیوبلیانا، دانشگاه ماریبور، دانشگاه پریمورسکا و دانشگاه نووا گوریکا می باشد. دانشکده های فردی در تمام دانشگاه های اسلوونی به تدریج طرح های اعتباری مطالعه را معرفی می کنند، که در آن دوره ها تحت برنامه انتقال اعتباری اروپا (ECTS) ارائه می شوند. مدارک حرفه ای که فارغ التحصیلان می توانند در موسسات عمومی و خصوصی متعددی از تحصیلات عالی و حرفه ای عالی به دست آورند، به همان شیوه معادل سازی می شوند.

تحصیلات عالی در اسلوونی

در سال های اخیر، تحصیلات عالی در اسلوونی به چندین تغییر ساختاری، توسعه سریع نهادی و اجرای برنامه های جدید تحصیلی پرداخته است. در نتیجه، اسلوونی به یک مقصد دانشجویی بین المللی تبدیل شد. تقریبا کمتر از 2000 دانشجوی خارجی در حال مطالعه در اسلوونی هستند. اکثریت بزرگی از این دانش آموزان از جمهوری های یوگسلاوی سابق آمده اند، عمدتا به دلیل پیوندهای فرهنگی و شباهت های زبان به این کشور می آیند.

دوره کارشناسی در اسلوونی

دانش آموزان خارجی تقریبا 10٪ دانشجویان دکترا را در اسلوونی تشکیل می دهند. شهروندان خارجی و اسلوونیایی بدون شهروندی اسلوونی که مدرسه متوسطه را در خارج از کشور می گذرانند ممکن است در مطالعات کارشناسی ثبت نام کنند، اگر شرایط زیر را داشته باشند:

  • دبیرستان چهار ساله را تکمیل کرده باشند.
  • روش کامل برای شناخت مدارک تحصیلی خارجی
  • نتیجه موفقیت در آزمون های مورد نیاز، اگر قابل اجرا باشد.
  • دانش زبان اسلوونی

برای دریافت ویزای اسلوونی باید شرایط خاصی را داشته باشید، شما می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با تماس تلفنی رایگان از تمام این شرایط مطلع شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *