اقامت ارمنستان با خرید ملک

ارمنستان یک کشور مسیحی کوچک است (اولین کشور در جهان که مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود پذیرفت) و در کوه های آرارات قرار دارد، این شهر قدیمی ترین کلیسای مسیحی جهان را دارد. تبار ارمنی در این کشور بسیار زیاد است، در حالی که 8 میلیون ارمنی در سراسر جهان در خارج از کشور زندگی می کنند. در ادامه مقاله به شرایط اقامت ارمنستان با خرید ملک اشاره کرده ایم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اخذ اقامت ارمنستان با خرید ملک

در سال 1990 ارمنستان نخستین کشور غیر بلاتکلیف بود که از اتحاد جماهیر شوروی جدا شد و اکنون اقتصاد کاملا آزاد بازار را دارد. ارمنستان کشور فقیری است (تولید ناخالص داخلی در سال 2017 به میزان 3.535 دلار در سال می باشد). ارمنستان گرچه کشور کوهستانی و زیبایی می باشد، اما در تابستان هوا بسیار گرم و زمستان بسیار سرد است، بنابراین صنعت گردشگری جذابیت کمی دارد. با وجود رشد اقتصادی قوی، بازار املاک ارمنستان از رکود سالانه سال 2008 بهبود نیافته و تقاضا همچنان برای خرید ملک پایین است.

اقامت در ارمنستان

شرایط اقامت دائم ارمنستان و وضعیت قانونی شهروندان خارجی در جمهوری ارمنستان در سال 1994 تصویب شد. قانون اصلاح شده در مورد بیگانگان به شهروندان خارجی اجازه می دهد که وضعیت ویژه ای در جمهوری ارمنستان دریافت کنند. وضعیت اقامت ویژه توسط رئیس جمهور ارمنستان به شهروندان خارجی ارمنی و همچنین به سایر افراد برجسته که خدمات قابل توجهی را به دولت و ملت ارمنستان ارائه کرده اند، یا در فعالیت های اقتصادی و فرهنگی در ارمنستان مشغول به فعالیت هستند نیز ارائه می شود. وضعیت اقامت ارمنستان به صورت ویژه برای یک دوره 10 ساله اعطا می شود.

اقامت در ارمنستان

 

آپارتمان در ارمنستان

طبق نظر کمیته امور خارجه املاک و مستغلات تا سال 2016، میانگین قیمت مسکن در ارمنستان، با توجه به کمیته امور خارجه املاک و مستغلات، 0.1٪ به 184.500 AMD رسید (389 دلار آمریکا). قیمت متوسط ​​آپارتمان ها در کشور به میزان 0.3٪ y-o-y تا 180.600 AMD افزایش یافت (389 دلار آمریکا). قیمت ​​خانه های خصوصی در ارمنستان از سال قبل تغییری نکرد و به 188،300 AMD رسید (397 دلار آمریکا) در هر متر مربع، افراد خارجی مجاز به خرید یک خانه در ارمنستان هستند و یک شرکت ثبت شده توسط یک خارجی در ارمنستان به عنوان یک نهاد تجاری ارمنی حق خرید زمین را دارد. با توجه به کارشناسان املاک محلی، یک گروه عمده از خریداران ارامنه سوریه ای هستند.

دریافت اقامت ارمنستان

برای کسانی که وضعیت ویژه اقامت دریافت می کنند، پاسپورت ویژه ارامنه صادر می شود و دیگر نیازی به دریافت ویزای ورود برای سفر به ارمنستان نیست. در حالی که در ارمنستان، آن ها از حفاظت کامل قانون ارمنی و همچنین حقوق و تعهدات شهروندان ارمنی، به جز حق رای و حضور در دفتر ثبت نام در سازمان های سیاسی برخوردار خواهند شد. آن ها از خدمات نظامی در ارتش ملی ارمنستان معاف خواهند شد. لطفا توجه داشته باشید که گذرنامه ویژه برای سایر کشورهای مستقل مشترک المنافع نیازی به ویزا نخواهد داشت.

مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) آماده هستند، تا شما را درباره ارمنستان به صورت کامل راهنمایی کنند.

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *