مهاجرت کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا

برنامه اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا

برنامه ی مهاجرت استانی منیتوبا(MPNP) یا برنامه اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا

منیتوبا، بین استان های انتاریو و ساسکاچوان واقع شده و از راه های زیادی، دروازه ی کانادای غربی است.

باتوجه به اینکه اقتصاد کانادا به شدت وابسته به منابع طبیعی و کشاورزی است، این استان راه انداز اصلی ثروت کانادا است. جمعیت حدود 1.2 میلیون نفری منیتوبا تا حد زیادی، در داخل و اطراف شهر پایتختی وینیپگ قرار گرفته اند. ساکنین منیتوبا از جامعه ای منسجم، بازارکار پایدار و صحرای طبیعی وسیع برخوردارند.

MPNP برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا است. از طریق این برنامه، مهاجرین آینده نگر با مهارت ها و سوابق لازم که این استان را هدف خود قرار داده اند، ممکن است گواهینامه ی مهاجرت استانی منیتوبا را دریافت کنند که کل پروسه ی مهاجرت را تسریع می بخشد.

شرایط برنامه اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبا

سه جریان وجود دارد که از طریق آنها، نامزدهای استانی و احتمالی ممکن است به منیتوبا مهاجرت کنند حال چه از طریق ورود اکسپرس و یا ورود اکسپرس بیرونی:

  • جریان مهاجرین کارگر ماهر منجمله افراد درون منیتوبا و یا خارج از کشور
  • جریان مهاجرین تجاری
  • حرکت مهاجرین جامعه ی محور موردن از طریق MPNP

برنامه اخذ اقامت کانادا از طریق منیتوبابرنامه ی مهاجرتی 2017 کانادا

کانادا از طریق برنامه های مهاجرت استانی در سال 2017، به تعداد زیادی از مهاجرین، خوش آمد می گوید.

کارگران ماهر مهاجرتی منیتوبا

گروه های کارگری ماهر از طریق یک سیستم “ابراز تمایل” که به موجب آن نامزدهای واجدشرایط، مجموعه ای از سوالات آنلاین را تکمیل می کنند، بفعالیت گرفته می شوند و نیازی نیست، مدارک حمایتی را قبل از ارسال پروفایلشان به منبع EOI آپلود کنند. پروفایل ها در منبعی که پروفایل دیگر نامزدهای واجد شرایط نیز در آنجا قرار دارند، گذاشته می شوند و شما براساس پاسخ هایی که داده اید، یک امتیاز دریافت می کنید. آنگاه، MPNP با استفاده از چندین فاکتور شما را رده بندی می کنند و اگر در میان نامزدهای با بیشترین امتیاز بودید، از شما دعوت می شود تا یک درخواست نامه برای MPNP ارسال کنید. هیچ محدودیتی در تعداد نامزدهایی که می توانند برای ابراز تمایل درخواست می دهند وجود نداشته و هیچ گونه مهلت زمانی نیز در نظر گرفته نشده است.

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص طرفداران بیشماری از سراسر دنیا دارد.

برای یک کارگر ماهر، دو مسیر به منیتوبا وجود دارد که هردو تحت سیستم ابراز تمایل MPNP عمل می کند.

کارگران ماهر در منیتوبا

در دسته بندی کارگران ماهر منیتوبا، درخواست ها از کارگران خارجی موقت و کارآمد و دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی که هم اکنون در منیتوبا کار می کنند و از طریق کارفرمای منیتوبایی خود، یک آفر شغلی تمامی وقت و دائمی دریافت کرده اند، پذیرفته می شوند. برخلاف دیگر پیوستگی ها به منیتوبا در MPNP، کارگر ماهر در منیتوبا، در معرض ارزیابی مبتنی بر نقطه برای تعیین واجد شرایط بودنشان قرار نمی گیرند.

کارگران خارجی ماهر در منیتوبا کانادا

دسته ی کارگران خارجی ماهر منیتوبا، از سیستم های مبتنی بر نقاط برای ارزیابی نامزدها استفاده می کند که ممکن است خارج از کانادا باشد. درخواست ها از کارگران ماهر و واجد شرایطی پذیرفته می شود که می توانند یک ارتباطی قوی با استان از طریق خانواده یا دوستان(حمایت منیتوبا)، تحصیلات گذشته یا استخدام(سوابق کاری در منیتوبا) یا دعوتنامه از MPNP(دعوتنامه ی منیتوبا) و کسی که حداقل امتیاز 60 نقطه را براساس 5 فاکتور شایستگی را داشته باشد پذیرفته می شود: سن، مهارت زبانی، سوابق کاری، تحصیلات و وفق پذیری.

جریان تجاری (MPNP-B)

افرادی که می خواهند کسب و کاری را در منیتوبا راه بیاندازند می توانند از طریق این جریان اقدام کنند. این پروسه براساس سیستم ابراز علاقه عمل می کند که به موجب آن متقاضیان آینده نگر قصد خود را برای برنامه ها ثبت کرده و شایسته ترین افراد به درخواست مهاجرت دعوت می شوند.

حرکت مهاجرین جامعه محور موردن

یکی از محرک های خاص مهاجرت به منیتوبا، حرکت مهارجین جامعه محور موردن است. این شهر روستایی، در 112 کیلومتری جنوب غربی وینیپگ واقع شده که بصورت فعال بدنبال مهاجرین جدید در شغل های مشخص است. مهاجرین موردن از طریق MPNP هدایت می شوند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *