آزمون imat

آزمون بین المللی پذیرش پزشکی (IMAT)، آزمون تطبیقی ​​است که به عنوان بخشی از روند پذیرش برخی از دانشگاه های ایتالیا مورد استفاده قرار می گیرد. آزمون imat یک آزمون 100 دقیقه ای برای پذیرش موضوعی است که توسط ارزیابی کمبریج طراحی شده است

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط آزمون imat

دوره های پزشکی و جراحی جهت تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیس تدریس می شوند، با مکان هایی که برای دانشجویان داخلی و بین المللی باز می شود. در ایتالیا خدمات پذیرش تست در ارتباط با وزارت آموزش و تحقیقات و آموزش عالی ایتالیا (MIUR) برای توسعه و ارائه نسخه انگلیسی آزمون ایتالیایی کار می کند. آزمون نیازی به مطالعات اضافی ندارد، زیرا آزمون مهارت و دانش است. آزمون بین المللی پزشکی ایتالیا IMAT به عنوان بخشی از پروسه پذیرش پزشکی و جراحی توسط 11 دانشگاه ایتالیا برگزار می شود.

منابع آزمون imat

آزمون پذیرش IMAT ایتالیا شامل شصت (60) سوالات چند گزینه ای با پنج گزینه (که تنها یکی درست است) در موضوعات زیر است: دانش عمومی و استدلال منطقی، زیست شناسی، علم شیمی، فیزیک و ریاضیات. آزمون به چهار بخش تقسیم می شود. بخش 1 (22 سوال چند گزینه ای) دانش عمومی (2 سوال) و استدلال منطقی (20 سوال در مورد تفکر انتقادی و حل مسئله) را شامل می شود.

منابع آزمون imat

بخشهای 2، 3 و 4 بخشهای مبتنی بر علم را پوشش می دهند: زیست شناسی (18 سوال چندگانه)، شیمی (12 سوال چند گزینه ای)، فیزیک و ریاضی (8 سوال چند گزینه ای). نمره کلی نامزد با استفاده از فرمول زیر محاسبه می شود:

  • 1.5 امتیاز برای هر پاسخ صحیح
  • 0.4 امتیاز برای هر پاسخ نادرست
  • 0 امتیاز برای هر سوالی که بدون پاسخ است.
  • مجموع امتیاز کلی( امتیاز MAX = 90) با نمره در هر بخش گزارش می شود.

هزینه های آزمون IMAT

آزمون IMAT در اکثر شهرهای بزرگ (نیویورک، دبی، لندن، تل آویو، آتن، بارسلونا و غیره) برگزار می شود. آماده سازی کلیدی برای موفقیت در آزمون IMAT است. دانش آموزان سال گذشته گزارش دادند که یکی از کتاب هایی که نزدیکترین قالب سوال برای امتحان IMAT را داشت، آزمون های BMAT و UKCAT است. BMAT (آزمون پذیرش زیست پزشکی) که در انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد، همان موضوعاتی است که IMAT را پوشش می دهد اما BMAT همچنین بخش مقاله ای است که در IMAT وجود ندارد. متقاضیانی که مایل به شرکت در آزمون IMAT می باشند باید هزینه ورود را پرداخت کنند:

  • 105.00 GBP
  • 120.00 EUR
  • 164.00 USD

شانس قبولی در آزمون imat

در طول پنج سال گذشته، جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا تعداد متقاضیان مدارس پزشکی زبان انگلیسی در این کشور به طور کلی افزایش یافته است و متقاضیان بر آزمون IMAT مسلط شده اند. در نتیجه همه این عوامل، حداقل نمره مورد نیاز برای ورود به برخی از دانشکده ها در دور اول افزایش یافته است. اگر شما غیر اتحادیه اروپا هستید نیاز به یک نمره IMAT پایین برای پذیرش اول دور دارید. برای مثال، برای پذیرش در میلان، شما باید جز 15% برتر متقاضیان باشید. جهت آمادگی از آزمون imat در شیراز می توانید به موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مراجعه کنید، تا در این مسیر شما را راهنمایی کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *