دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو دانشگاه سالنتو ایتالیا

University of Salento

موقعیت:ایتالیا - لچه
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:13225 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:145 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
1001-1200
رتبه در کشور
108
هزینه ویزا
76 یورو
نرخ پذیرش
28%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/120- 200 یورو در ماه
زمان فرآیند ویزا
1 تا 3 هفته
مجوز کار
دارد
شهریه
1000 یورو در سال
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، ارشد، دکترا

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه سالنتو (University of Salento) یکی از دانشگاه های ایتالیا است که در بین سایر دانشگاه‌های این کشور و با توجه به قدمت دانشگاه‌های ایتالیا جوان و تازه تأسیس محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال 1995 با هدف ارتقا دانش، مهارت و شایستگی و ارائه طیف وسیعی از فرصت‌های آموزشی در شهر لچه ایتالیا تأسیس شد. از رشته حقوق تا علوم، اقتصاد تا مهندسی، علوم انسانی تا مطالعات رسانه، این دانشگاه بسیاری از رشته‌های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌کند. دوره‌های آموزشی دانشگاه سالنتو متناسب با نیاز بازار کار در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی طراحی و ارائه شده است. دانشگاه سالنتو ایتالیا طی سال‌های اخیر با سرعت رشد کرده است و در حال حاضر دارای 6 دانشکده، 8 گروه آموزشی و 33 مرکز تحقیقاتی است. به همین دلیل این دانشگاه گزینه مناسبی برای تحصیل در ایتالیا است. دانشگاه سالنتو ایتالیا در سال 2024 رتبه 1200-1001 جهان را در رتبه‌بندی QS کسب کرده است.

ددلاین پذیرش دانشجو در دانشگاه سالنتو 3 تا 20 دسامبر (12 تا 29 آذر) اعلام شده است. بنابراین متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید مدارک خود را برای اخذ پذیرش، در این بازه زمانی برای دانشگاه ارسال کنند. از آنجایی که ممکن است ددلاین ارسال مدارک در رشته‌های مختلف این دانشگاه متفاوت باشد، توصیه می‌شود متقاضیان برای اطلاع از تاریخ دقیق ارسال مدارک در رشته تحصیلی مورد نظر خود سایت دانشگاه را چک کنند.

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه سالنتو دارای 8 گروه آموزشی است که رشته‌های تحصیلی مختلف در آنها ارائه می‌شوند. از جمله:

 • گروه اقتصاد
 • گروه مهندسی
 • گروه حقوق
 • گروه علوم تربیتی
 • گروه علوم سیاسی و اجتماعی
 • گروه علوم انسانی
 • گروه زبان و میراث فرهنگی
 • گروه ریاضیات

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه سالنتو تعداد زیادی رشته‌ برای دانشجویان ارائه کرده است. بنابراین دانشجویان می‌توانند بر اساس علاقه خود در یکی از رشته‌های این دانشگاه تحصیل کنند. از جمله رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه سالنتو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهندسی برق مخابرات
 • مهندسی هوا فضا
 • علوم کامپیوتر
 • زیست شناسی و اکولوژی ساحلی و دریایی
 • مهندسی مواد و نانوتکنولوژی
 • زیست شناسی
 • مهندسی محیط زیست
 • علوم انسانی
 • مدیریت کسب و کار
 • حقوق
 • فیزیک

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 74 به بالا
PTE --
GPA 2 به بالا
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه سالنتو به 25 دانشجوی بین‌المللی در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی ایتالیا را اهدا می‌کند. این بورسیه‌ شامل پرداخت شهریه کل تحصیل، پرداخت هزینه اقامت و ارائه دوره‌های زبان ایتالیایی به صورت رایگان است و به دانشجویان بین‌المللی که یکی از رشته‌های زیر را، که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، برای تحصیل انتخاب کرده باشند تعلق خواهد گرفت:

 • زیست شناسی و اکولوژی ساحلی و دریایی
 • مهندسی ارتباطات و فناوری‌های الکترونیکی
 • مهندسی مدیریت
 • مهندسی مواد و نانوتکنولوژی
 • مهندسی هوافضا

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشجویان دانشگاه سالنتو می‌توانند برای دریافت خوابگاه دانشجویی در این دانشگاه درخواست دهند. دانشجویانی که دارای بورسیه هستند و یا نمرات درخشانی دارند در اولویت برای دریافت خوابگاه خواهند بود. اجاره خوابگاه بر اساس نوع اتاق بین 120 تا 200 یورو در ماه است. این دانشگاه دارای 5 خوابگاه است که همه اتاق‌های آن 2 نفره هستند.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
ماریا گرازیا د جورجی (Maria Grazia De Giorgi)
ماریا گرازیا د جورجی (Maria Grazia De Giorgi)
محقق
میشل مافیا (Michele Maffia)
میشل مافیا (Michele Maffia)
محقق
میشل کامپیتی (Michele Campiti)،
میشل کامپیتی (Michele Campiti)،
ریاضیدان
پائولو ماریا کونگدو (Paolo Maria Congedo)
پائولو ماریا کونگدو (Paolo Maria Congedo)
محقق

سوالات متداول

Location

بله، این دانشگاه در سال 2024 رتبه 1200-1001 جهان را به دست آورده است.

1/5 - (1 امتیاز)

بیشتر بخوانید

Read more

دانشگاه سالنتو ایتالیا با شهرت قوی دانشگاهی و محیطی زیبا، در سال 1955 تأسیس شد. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از: اقتصاد، مهندسی، حقوق، تحصیلات، علوم سیاسی و اجتماعی، علوم انسانی، زبان و میراث فرهنگی و ریاضیات. طیف گسترده ای از دوره های ارائه شده در این دانشگاه بیشتر به زبان ایتالیایی یا بنا به انتخاب، به زبان انگلیسی برگزار می شوند. ادامه این مطلب را از زبان مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر باهم مطالعه میکنیم.

سالنتو جوان ترین دانشگاه ایتالیا

دانشگاه سالنتو دانشگاهی جوان و پویا است که توانایی پیشرفت و اثبات خود در سطح بین المللی را دارد و فرصتی مناسب برای مهاجرت به ایتالیا است. از سال 1955، هدف دانشگاه سالنتو ارتقاء دانش، مهارت و شایستگی بوده است و طیف گسترده ای از فرصت های آموزشی را ارائه داده است. این دانشگاه مسیرهای دانشگاهی بسیاری برای دایره وسیعی از حرفه ها و همچنین دوره های تحصیلات تکمیلی و دوره های تخصصی فراوانی جهت فراهم نمودن نیاز های محل کار ارائه می دهد.از حقوق گرفته تا علوم، اقتصاد، مهندسی، علوم انسانی و مطالعات رسانه ای.

هشت بخش و همچنین سی و سه مرکز تحقیقاتی در سراسر منطقه سالنتو، اطلاعات و خدمات به دانشجویان ارائه می دهند. دانشگاه سالنتو در سالهای اخیر به سرعت در حال تثبیت و تقویت نقش خود به عنوان سنگ بنای اصلی فرهنگی بومی و سیستم اجتماعی بوده است. همچنین دارای دانشکده مقطع دکترا و مدارس تحصیلات تکمیلی برای میراث فرهنگی و حرفه های حقوقی می باشد. دانشکده معتبر ISUFI Grandes écoles دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد سطح بالا برای دانشجویان بورسیه جهت ارتقاء سطحشان برگزار می کند.

دانشكده دوم مهندسی در پردیس برندیسی جوانه زد. در آنجا دانشکده مهندسی صنایع، دوره کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا را توسعه داده است. همچنین در سال 2006 در پردیس بریندیسی، دانشکده علوم اجتماعی، سیاسی و منطقه ای تاسیس شد. در سپتامبر 2006، دانشگاه لچ در نتیجه رشد دانشگاه سالنتو به موجب اضافه شدن پردیس بریندیسی به دانشگاه سالنتو تغییر نام داد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سالنتو

 • گواهی پایان دوره متوسطه

در صورتی که در کشور مبدا شما الزامی باشد، گواهی ای که بیان می کند دانشجو در آزمون های پذیرش در دانشگاه ها (نظیر آزمون ورودی دانشگاه های برزیل، آزمون ورودی دانشگاه های چین، آزمون ورودی دانشگاه های اسپانیا، آزمون ورودی دانشگاه های یونان) قبول شده باشد. در صورتی که تحصیلات دوران مدرسه شما کمتر از 12 سال است، گواهی ای که بیان کند که در همه آزمون های یک یا دو سال اول ادامه تحصیل پس از دوران مدرسه پذیرفته شده باشید و یا از یک موسسه حرفه ای تحصیلات عالی مدرک بالاتری را گرفته باشید.

در صورتی که قبلا در دانشگاهی تحصیل می کردید و هنوز مدرک آن را نگرفته اید و می خواهید به دانشگاه سالنتو انتقالی بگیرید یا اینکه قبلا مدرک خود را گرفته اید و می خواهید با ثبت نام در دانشگاه سالنتو واحد های پاس شده را تطبیق دهید، گواهی ای که نشان دهد که در همه آزمون های دانشگاه پذیرفته شده اید و اینگونه امکان تحصیل در ایتالیا برای شما فراهم می‌شود.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سالنتو

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سالنتو

تاییدیه ارزش مربوط به گواهی دبیرستان؛ هر گواهی ای که نشان از مهارت شما در زبان ایتالیایی دارد.

 1. کپی از پاسپورت
 2. 2 عکس
 3. دوره های تحصیلات تکمیلی
 4. مدرک شما
 5. تاییدیه ارزش مربوط به مدرک شما
 6. گواهی ای که بیان کند همه آزمون ها در دانشگاه کشور مبدا تان را قبول شده اید.
 7. هر گواهی ای که نشان از مهارت شما در زبان ایتالیایی داشته باشد.
 • این ترجمه ها باید رسمی باشد.

سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور شما برایتان تاییدیه ای ارزش را صادر خواهد کرد که این تاییدیه نشان دهنده اعتبار دانشگاه شماست. به محض این که مدارک توسط دانشگاه سالنتو مورد بررسی قرار گرفتند آن ها نامه پذیرشی را به سفارت خانه ارسال می کنند و بدین ترتیب سفارت خانه قادر خواهد بود به شما ویزای تحصیلی مورد نیاز برای ایتالیا را بدهد.

با این وجود برای تکمیل فرایند شما باید در آزمون «زبان ایتالیایی به عنوان یک زبان خارجی» پذیرفته شوید و سپس همانند دیگر دانشجویان ایتالیایی در آزمون ورودی شرکت نمایید. زمانی که در آزمون ورودی قبول شدید به صورت آنلاین در پورتال دانشجویی دانشگاه سالنتو ثبت نام می نمایید.

رتبه و رنکینگ دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو با شهرت علمی عالی و محیط زیبای آپولیا، در سال 1955 تأسیس گردید. نوپایی آن ممکن است به عنوان یک نقطه قوت تلقی شود، زیرا دانشگاه خود را به عنوان یک مرکز جوان و پویا در رویکرد تدریس توصیف می کند.

دانشکده های این دانشگاه عبارتند از: اقتصاد، مهندسی، حقوق، آموزش، علوم سیاسی و اجتماعی، علوم انسانی، زبان و میراث فرهنگی و ریاضیات. طیف گسترده ای از دوره ها، بیشتر به زبان ایتالیایی، با انتخاب زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. بین المللی بودن یک هدف اصلی دانشگاه می باشد. دانشگاه سالنتو مفتخر به فراهم کردن محیطی برای دانشجویان بین المللی می باشد، و این مرکز استقبال دانشجویان، توسط دانشجویان سابق اداره می شود. این مرکز مکانی را برای کار یا معاشرت ارائه می دهد. این دانشگاه بیش از 130 شریک اراسموس و 50 تفاهم نامه همکاری با سایر دانشگاه ها دارد و کارمندان و دانشجویان را تبادل می کند و در زمینه تحقیق به همکاری می پردازد.

دو موزه در پردیس دانشگاه واقع شده اند. موزه پاپیروس لوجیکو، شامل تحقیقات در مورد مصر شناسی است، در حالی که موزه باستان شناسی تاریخی مجموعه ای از آثار باستانی را در خود جای داده است به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری منطقه تبدیل گشته است. لچه، شهری که دانشگاه در آن مستقر است، یک شهر باروک جذاب و غنی از نفوذ یونانی ها می باشد. معماری خیره کننده آن به دانشگاه لقب ” فلورانس جنوبی ” را می دهد. در فاصله 30 دقیقه ای از محوطه دانشگاه ساحل واقع شده اند. هر ساله سه جشنواره بزرگ در لچه برگزار می شود، به ترتیب جشن فیلم، موسیقی، و قدیس حامی، لورنزو.

درباره دانشگاه سالنتو

 • محل: ایتالیا.
 • رتبه جهانی: 763.
 • رتبه ملی: 41.
 • رتبه کیفیت آموزشی: 378 +
 • رتبه اشتغال فارغ التحصیلان: 594 +
 • رتبه کیفیت دانشکده: 235 +
 • رتبه انتشارات: 688.
 • رتبه تاثیرگذاری: 713.
 • رتبه استناد: 541.
 • رتبه تأثیر گسترده: 695.
 • رتبه ثبت اختراعات: 763.
 • امتیاز کلی: 44.46
درباره دانشگاه سالنتو

درباره دانشگاه سالنتو

رشته های دانشگاه سالنتو

 1. حقوق
 2. مهندسی و تکنولوژی
 3. مهندسی هوا فضا
 4. مهندسی عمران
 5. مهندسی عمومی
 6. هنر و علوم انسانی
 7. باستان‌شناسی
 8. تاریخ، فلسفه و الهیات
 9. زبان‌ ها، ادبیات و زبان‌ شناسی
 10. آموزش و پرورش
 11. روان‌ شناسی
 12. اقتصاد و کسب ‌وکار
 13. مدیریت و کسب‌ وکار
 14. حسابرسی و امور مالی
 15. علوم زیستی
 16. علوم بیولوژیکی
 17. علوم فیزیک
 18. ریاضیات و آمار
 19. فیزیک و ستاره‌ شناسی
 20. زمین ‌شناسی، محیط ‌زیست، علوم دریایی و زمینی
 21. علوم اجتماعی
 22. سیاست و مطالعات بین ‌المللی (مطالعات توسعه incl)
 23. مطالعات ارتباطات و رسانه‌
 24. جامعه‌ شناسی

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه سالنتو

کلیه دانشجویان بین المللی حق دارند از همان خدمات دانشجویی که دانشجویان ایتالیایی دریافت می کنند، بهره ببرند و می توانند برای بورس های تحصیلی، وام های دانشجویی، کمک مسکن، ژتون های غذاخوری و غیره تقاضا دهند. شهریه همه دوره ها سالانه توسط دانشگاه سالنتو تعیین می شود و معمولاً در سه قسط قابل پرداخت است: هنگام ثبت نام (آگوست / نوامبر)، در آوریل و ژوئن

دوره های کارشناسی (دوره اول دانشگاه / دوره منحصر به فرد دانشگاه)

بخشهزینه ثبت نامتمبر وظیفهمالیات منطقه ای ( ADISU ) (بسته به مقدار ISEEU )مشارکتهای معمولی
  مهندسی ابداع201,5816,00120,00 – 140,00 – 160,00 1063,00
 علوم و فناوری بیولوژیکی و محیطی201,5816,00 120,00 – 140,00 – 160,00 1063,00
 ریاضی و فیزیک201,5816,00 120,00 – 140,00 – 160,00 1063,00
 علوم اقتصادی201,5816,00 120,00 – 140,00 – 160,00 85000
 مطالعات قانونی201,5816,00 120,00 – 140,00 – 160,00 85000
 انسانی201,5816,00 120,00 – 140,00 – 160,00 85000
میراث تاریخی201,5816,00 120,00 – 140,00 – 160,00 850,00
مطالعات تاریخ جامعه و انسانی201,5816,00 120,00 – 140,00 – 160,00638,00

دوره های کارشناسی ارشد ( چرخه دوم مدرک دانشگاهی) 

بخشهزینه ثبت نامتمبر وظیفهمالیات منطقه ای ( ADISU ) (بسته به مقدار ISEEU )مشارکتهای معمولی
  مهندسی ابداع201,5816,00120,00 – 140,00 – 160,001276,00
 علوم و فناوری بیولوژیکی و محیطی201,5816,00120,00 – 140,00 – 160,001276,00
 ریاضی و فیزیک01,5816,00120,00 – 140,00 – 160,001276,00
 علوم اقتصادی201,5816,00120,00 – 140,00 – 160,001020,00
 مطالعات قانونی201,5816,00120,00 – 140,00 – 160,001020,00
 انسانی201,5816,00120,00 – 140,00 – 160,001020,00
میراث تاریخی201,5816,00120,00 – 140,00 – 160,001020,00
مطالعات تاریخ جامعه و انسانی201,5816,00120,00 – 140,00 – 160,00766,00

برای پذیرش در دوره های دانشگاه سالنتو ایتالیا باید یک مدرک معتبر برای هر دوره  ای که میخواهید درخواست دهید، داشته باشید. به طور مثال برای شرکت در مقطع ارشد، لیسانس درجه یک را باید از یک دانشگاه معتبر خارجی و دارای حداقل 15 سال تحصیلی اعتبار جهانی ارائه دهید. در ادامه پیشنهاد میکنیم که جهت اطلاع دقیق از مابقی روند، با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید تا شما را با شرایط تحصیل در ایتالیا برای ایرانیان به صورت کامل آشنا کنند و چارچوب قوانین پذیرش را برای شما روشن سازند.

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *