Ruhr University Bochum

دانشگاه رور بوخوم

-

Ruhr University Bochum

موقعیت:آلمان - بوخوم
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:41743 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:6573 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
375
رتبه در کشور
20
هزینه ویزا
75
نرخ پذیرش
37 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/--
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه رور که در انگلیسی به آن Ruhr University Bochum گفته می‌شود، اولین دانشگاه دولتی جدیدی بود که پس از جنگ جهانی دوم در سال 1962 در شهر بوخوم تأسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر یکی از پر رونق ترین دانشگاه‌های اروپا با محوطه‌ای پر جنب و جوش است که بیش از 41000 دانشجو را از سراسر جهان به خود جذب کرده است.طیف گسترده‌ای از رشته‌ها توسط این دانشگاه با یک زیرساخت تحقیقاتی عالی ارائه می‌شود. 20 دانشکده موجود در این دانشگاه 35 رشته تحصیلی، تعداد زیادی پروژه تحقیقاتی و آموزشی را ارائه می‌دهند. مدرسه تحقیقاتی رور دارای یک پردیس مرکزی فوق العاده برای محققان دکتری است. این دانشگاه مدرک پیشرفته‌ای فراتر از مرزها ارائه می‌دهد، از انتقال دانشجویان به بازار کار پشتیبانی می‌کند و به همه داوطلبان علاقه مند به تحصیل در آلمان توصیه می‌کند تا دکترا را در این مرکز علمی شروع و برنامه ریزی کنند.دانشگاه Ruhr در سطح بین المللی به دلیل عملکرد تحقیقاتی درخشان خود در حوزه‌ی امنیت سایبری و همچنین برای تمرکز پژوهش‌های خود در مطالعات دین شناسی، تحقیقات مواد، علوم اعصاب، تحقیقات پلاسما و پروتئین شناخته شده است. مقر اصلی این دانشگاه در شهر بوخوم آلمان است اما مراکزی را نیز در شهرهای نیویورک، مسکو و ریو دوژانیرو دارد و از نقاط قوت خود در علوم پایه و مهندسی، علوم اجتماعی و علوم انسانی استفاده می‌کند و فرصت‌های منحصر به فردی را برای همکاری‌های آکادمیک بین المللی ایجاد می‌کند. این دانشگاه با دیگر دانشگاه های آلمان نیز همکاری دارد.

 • ددلاین ترم زمستان 15 جولای (24 تیر)
 • ددلاین ترم تابستان 15 ژانویه (25 دی)

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه رور دارای 20 دانشکده مختلف است که هر یک گروهی از رشته‌های مرتبط را ارائه می‌دهند. این دانشگاه از نظر به کارگیری متدهای آموزشی و انجام تحقیقات از جایگاه خوبی در میان دانشگاه های جهان برخوردار است. اسامی دانشکده‌های این موسسه علمی عبارتند از:

 • دانشکده دین شناسی پروتستان
 • دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست
 • دانشکده دین شناسی کاتولیک
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده فلسفه و تحقیقات آموزشی
 • دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
 • دانشکده تاریخ
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده زبان شناسی
 • دانشکده فیزیک و نجوم
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم زمین دانشکده اقتصاد و کسب و کار
 • دانشکده شیمی و بیوشیمی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده زیست شناسی و بیوتکنولوژی
 • دانشکده مطالعات آسیای شرقی
 • دانشکده پزشکی دانشکده علوم ورزشی
 • دانشکده روانشناسی

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه رور بوخوم با داشتن رتبه QS جهانی 375، یکی از معتبرترین مراکز علمی جهان است که در آن دوره‌های تحصیلی مختلف با بالاترین کیفیت آموزشی و تحقیقاتی به دانشجویان ارائه می‌شود. در جدول زیر به تعداد دوره‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی و علوم پایه اشاره شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌های دیگر می‌توانید به سایت این دانشگاه به آدرس https://www.ruhr-uni-bochum.de/de مراجعه کنید.

دوره هاشهریهمدتشرایط
کارشناسی ارشد مهندسی و علوم پایه (MS) 7 دورهرایگان1.5 تا 2 سالآیلتس: 6 به بالا تافل: 79 تا 100

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 79 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویان بین المللی این دانشگاه از انواع بورسیه‌های مختلفی می‌توانند بهره مند شوند و بسته به نهادهای ارائه دهنده‌ی این بورسیه‌ها از کمک هزینه‌های مختلفی استفاده کنند. این دانشگاه بورسیه تحصیلی آلمان را توسط دانشکده مطالعات آسیای شرقی ارائه می‌دهد که در آن به دانشجویان مبلغ 3600 یورو اعطا می‌شود. از دیگر بورسیه‌هایی که دانشجویان می‌توانند برای ثبت نام آنها اقدام کنند عبارتند از:

 • بورسیه K.C. Mahindra
 • بورسیه Unimoni Student Stars 2023
 • بورسیه Narotam Sekhsaria’s Scholarships
 • بورسیه JN Tata Endowment Loan
 • بورسیه Hani Zeini

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

اقامتگاه‌های زیادی برای اسکان دانشجویان بین المللی توسط این دانشگاه فراهم شده است که اجاره ماهانه هر کدام از آنها بسته به اندازه‌ی خوابگاه‌ها، فاصله‌ی آنها از دانشگاه، میزان امکانات آنها و … متفاوت است اما به طور میانگین 280 تا 350 یورو برای آن باید در نظر گرفت. برخی از این اقامتگاه‌ها به صورت اشتراکی به دیگر دانشجویان است اما برخی دیگر به صورت مستقل در اختیار افراد قرار می‌گیرد که طبیعتا هزینه‌ی اجاره آنها گران‌تر است. به طور کلی می‌توان گفت که هزینه‌ی زندگی دانشجویی در این شهر چیزی در حدود 850 یورو می‌شود.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
Norbert_Lammert
نوربرت لامرت
سیاستمدار
رینهارد مارکس
اسقف اعظم
اروین سلرینگ
اروین سلرینگ
سیاستمدار
ماکسیمیلیان رینلت
ماکسیمیلیان رینلت
قهرمان المپیک
صادق طباطبایی
صادق طباطبایی
استاد دانشگاه و سیاستمدار

سوالات متداول

Location

بله. دانشجویان این دانشگاه می‌توانند از انواع بورسیه‌های مختلف استفاده کنند. برای ثبت نام کافیست از طریق پورتال دانشجویی خود اقدام نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

بیشتر بخوانید

Read more

دانشگاه رور بوخوم، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی می‌باشد که در تپه‌های جنوبی منطقه مرکزی رور، بوخوم، آلمان واقع شده است. این دانشگاه در سال 1962 به عنوان اولین دانشگاه دولتی در آلمان پس از جنگ جهانی دوم، تاسیس شد. آموزش و فعالیت دانشگاه رور بوخوم از سال 1965، به صورت رسمی آغاز گردید. دانشگاه رور بوخوم یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آلمان است. همچنین این موسسه بخشی از بنیاد تحقیقات آلمان، مهم‌ترین سازمان سرمایه‌گذاری تحقیقاتی آلمان، است. اگر از متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و تحصیل در دانشگاه رور بوخوم آلمان هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی دانشگاه رور بوخوم آلمان

دانشگاه رور بوخوم آلماندانشگاه رور بوخوم، در “ابتکار عالی دولت‌های فدرال و ایالتی آلمان(2007)”، که رقابتی بین معتبرترین دانشگاه‌های آلمان بود، به موفقیت بسیاری دست پیدا کرد. این دانشگاه، یکی از معدود موسساتی بود که برای کسب عنوان “دانشگاه نخبه” به رقابت پرداخت؛ اما در دور آخر مسابقات موفق نشد. در حال حاضر 9 دانشگاه در آلمان وجود دارد که دارای این عنوان هستند.مطالب مرتبط: تحصیل پزشکی در آلماندانشگاه بوخوم یکی از اولین دانشگاه‌های آلمان بود که، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد بین‌المللی را معرفی و صادر می‌کرد. تمامی دانشکده‌ها در دانشگاه بوخوم، این مدارک را به دانشجویان خود اعطا می‌کنند. البته برخی از این دانشکده‌ها، مثل دانشکده حقوق، برنامه‌های تحصیلی را تنها در مقاطع و زبان‌های به خصوصی ارائه می‌نماید. در حال حاضر، دانشگاه بوخوم در مجموع 184 برنامه تحصیلی مختلف را در زمینه‌های گوناگون ارائه می‌کند.مسئولیت تامین مالی و اداره دانشگاه رور بوخوم، بر عهده ایالت نوردراین-وستفالن می‌باشد. در حال حاضر، 42718 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. همچنین حدود 5600 نفر پرسنل که 411 نفر از آن‌ها استاد هستند، نیز در این دانشگاه به فعالیت می‌پردازند. دانشگاه رور بوخوم، تا سال 2014 جزو 10 دانشگاه بزرگ در کشور آلمان بود. کورت بیدنکوف، که بعداً نخست وزیر ایالت زاکسن آلمان شد، از 1967 تا 1969 مدیر این دانشگاه بود.

ساختار محوطه دانشگاه رور بوخوم

محوطه دانشگاه به صورت متمرکز است. ساختمان‌های دانشگاه، دارای معماری منحصر به فردی الهام گرفته از دهه 1960 با نام “بروتالیسم ” هستند. یکی از ویژگی‌های بارز این ساختمان‌ها آن است که، اگرچه سقف آن‌ها همه در یک ارتفاع ظاهری هستند؛ اما ارتفاع مطلق ساختمان‌ها مطابق با موقعیت آن‌ها، متفاوت است. دانشگاه بوخوم چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای دارد و دلیل این امر، در مجاورت قرار گرفتن محوطه دانشگاه با ارتفاعات سرسبز دره رور می‌باشد.برخلاف بسیاری از دانشگاه‌های قدیمی آلمان که به صورت پراکنده هستند، ساختمان‌های دانشگاه رور همگی در یک پردیس متمرکز شده‌اند. این پردیس در جنوب شهر بوخوم واقع شده است.محوطه دانشگاه، تاکنون به دفعات متعدد تحت نوسازی و توسعه از لحاظ ساخت و ساز قرار گرفته است. برخی از ساختمان‌های اصلی که در دهه 60 ساخته شده بودند، به دلیل آلودگی‌های مخرب بازسازی شدند.

معرفی دانشکده‌ها

افراد بسیاری جهت تحصیل پزشکی در آلمان، به این دانشگاه پذیرش می‌شوند. دانشکده پزشکی رور بوخوم، شامل چندین کلینیک دانشگاهی است که در مراکز مختلف بوخوم و منطقه رور قرار دارند. بیمارستان اصلی دانشکده که در منطقه “لاگندریر” بوخوم بنا شده، یکی از مراکز مهم جهت مراقبت از بیماران است. متخصصان مشهور بین‌المللی در زمینه‌های مختلفی چون چشم پزشکی و سرطان‌شناسی، در این بیمارستان به امور درمانی و تحقیقاتی می‌پردازند.به صورت کلی، این دانشگاه در بیست دانشکده مختلف سازماندهی شده و به تعلیم دانشجویان می‌پردازد. اسامی دانشکده‌ها، به شرح زیر می‌باشند:

 1. دانشکده الهیات پروتستان
 2. دانشکده الهیات کاتولیک
 3. دانشکده فلسفه، آموزش و روزنامه‌نگاری
 4. دانشکده تاریخ(شامل: گروه‌های تاریخ، تاریخ هنر و علوم باستان‌شناسی)
 5. دانشکده فلسفه
 6. دانشکده حقوق
 7. دانشکده اقتصاد
 8. دانشکده علوم اجتماعی
 9. دانشکده مطالعات شرق آسیا
 10. دانشکده علوم ورزشی
 11. دانشکده روان‌شناسی
 12. دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست
 13. دانشکده مهندسی مکانیک
 14. دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
 15. دانشکده ریاضی
 16. دانشکده فیزیک و نجوم
 17. دانشکده علوم زمین
 18. دانشکده شیمی و بیوشیمی
 19. دانشکده زیست‌شناسی و بیوتکنولوژی
 20. دانشکده پزشکی

دانشگاه رور بوخوم آلمان، اولین دانشگاه دولتی جدیدی بود که پس از جنگ جهانی دوم در سال 1962 در این کشور تأسیس شد. امروزه، دانشگاه رور بوخوم یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌های اروپا می‌باشد، که دارای 20 پردیس فعال و بیش از 43000 دانشجو از سراسر جهان است. در این دانشگاه، سالانه بیش از 5500 دانشجو و نزدیک به 600 دانشجوی دکترا فارغ‌التحصیل می‌شوند.طیف گسترده‌ای از رشته‌ها توسط دانشگاه رور بوخوم، برای تحصیل دانشجویان ارائه می‌شود. همچنین این دانشگاه دارای زیرساخت‌های تحقیقاتی بسیار عالی می‌باشد. مدرک این دانشگاه، اعتبار بین‌المللی دارد. به این معنا که، اگر شما از دانشگاه رور بوخوم فارغ‌التحصیل شوید، می‌توانید جهت ادامه تحصیل یا کار در سراسر دنیا پذیرفته شوید. اگر علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه شگفت‌انگیز هستید و می‌خواهید از شرایط تحصیل در آلمان مطلع شوید، حتما با مشاوران موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید.

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *