دانشگاه پلی تکنیک باری

دانشگاه پلی تکنیک باری

Polytechnic University of Bari

موقعیت:ایتالیا - باری
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:2004 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:149 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
556
رتبه در کشور
59
هزینه ویزا
76 یورو
نرخ پذیرش
29%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
ندارد/--
زمان فرآیند ویزا
1 تا 3 هفته
مجوز کار
دارد
شهریه
800- 3800 یورو در سال
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه پلی تکنیک باری (Polytechnic University of Bari) یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا از نوع دولتی است که رشته‌های مربوط به مهندسی و فناوری را ارائه می‌دهد. این دانشگاه در سال 1990 در شهر باری تأسیس شد. تمرکز اصلی دانشگاه پلی تکنیک باری بر پرورش معماران، طراحان و مهندسان است و دوره‌های تحصیلی باکیفیت را در مقاطع مختلف ارائه می‌کند. این دانشگاه در حال حاضر دارای 11 هزار دانشجو در پردیس‌های مختلف در شهرهای باری، فوجیا و تارانتو است و فعالیت‌های پژوهشی متنوعی را در مراکز تحقیقاتی تحت پوشش دانشگاه انجام می‌دهد.تحقیقات انجام گرفته در این دانشگاه نه تنها برای گسترش علم و دانش است بلکه برای تأثیرگذاری و به‌کارگیری در دنیای واقعی نیز مفید است. دانشگاه پلی تکنیک باری یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در ایتالیا است که در راستای کمک به صنایع و شرکت‌ها در ایتالیا قدم برمی‌دارد. این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2024 رتبه 556 را کسب کرده است.

دانشگاه پلی تکنیک باری ددلاین ارسال مدارک برای پذیرش در این دانشگاه را 30 نوامبر برابر با 9 آذر ماه اعلام کرده است. بنابراین دانشجویان باید تا این تاریخ مدارک خود را آماده و برای دانشگاه ارسال کنند. ددلاین دانشگاه برای رشته‌های تحصیلی مختلف ممکن است متفاوت باشد، بنابراین پیشنهاد می‌شود دانشجویان سایت دانشگاه را برای ددلاین در رشته تحصیلی مورد نظر خود چک کنند.

دانشکده ها

Faculties

امروزه دانشگاه پلی تکنیک باری 5 دپارتمان یا بخش دارد که رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه به صورت تفکیک شده در هر کدام تدریس می‌شوند. دپارتمان‌های این دانشگاه شامل موارد زیر هستند: 

  • دپارتمان مهندسی برق و تکنولوژی اطلاعات
  • دپارتمان عمران، محیط زیست، ساخت و ساز و شیمی
  • دپارتمان معماری، ساخت و طراحی
  • دپارتمان مهندسی مکانیک، ریاضیات و مدیریت
  • دپارتمان فیزیک مشترک با دانشگاه باری

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه پلی تکنیک باری رشته‌های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌کند که در مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری تدریس می‌شوند. تمرکز این دانشگاه بر حوزه معماری و طراحی، تکنولوژی و علوم مهندسی است. برخی از رشته‌های محبوب این دانشگاه عبارتند از:• مهندسی کامپیوتر• معماری• مهندسی برق• مهندسی عمران• مهندسی صنایع• اقتصاد• حقوق• فیزیک

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 80 به بالا
PTE --
GPA 2 به بالا
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه پلی تکنیک باری برای آن دسته از دانشجویان برتر که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا هستند بورسیه ارائه کرده است. از آنجایی که دانشگاه پلی تکنیک باری به تحقیقات اهمیت زیادی می‌دهد، بورسیه تحصیلی دانشگاه نیز شامل هزینه‌های تحقیقاتی و به شرح زیر است: 

نوع بورسیهمبلغ
بورسیه تحصیلی برای دوره‌های تحقیقاتی در ایتالیا1200 یورو در ماه
بورسیه تحصیلی برای دوره‌های تحقیقاتی خارج از ایتالیا1800 یورو در ماه
20% از بودجه انجام تحقیقات طی 3 سال تحصیل12 هزار یورو
بورسیه معافیت از پرداخت مالیات120 تا 160 یورو در سال

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه پلی تکنیک باری چندین گزینه اقامتی برای دانشجویان در نظر گرفته است. دانشجویان می‌توانند در آپارتمان‌های اجاره‌ای خصوصی و خوابگاه‌های دانشجویی اقامت کنند. این دانشگاه دارای چندین خوابگاه است که به دانشجویان اتاق‌های یک و دو نفره ارائه می‌دهد. خوابگاه‌های دانشجویی گزینه‌های اقامتی مقرون به صرفه و ایمنی برای دانشجویان هستند و نزدیک به محوطه دانشگاه یا نزدیک به مرکز شهر قرار گرفته‌اند. خوابگاه‌ها معمولاً فضاهای مشترک و امکاناتی مانند آشپزخانه، سالن غذاخوری و امکانات خشکشویی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
آنتونیو دکارو (Antonio Decaro)
آنتونیو دکارو (Antonio Decaro)
سیاستمدار ایتالیایی
جیانلوکا یاکارینو (Gianluca Iaccarino)
جیانلوکا یاکارینو (Gianluca Iaccarino)
استاد دانشگاه

سوالات متداول

Location

این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی QS دارای رتبه 556 در جهان است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *