Friedrich Alexander University Erlangen-Nuremberg (FAU)

دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن-نورنبرگ

-

Friedrich Alexander University Erlangen-Nuremberg (FAU)

موقعیت:آلمان - ارلانگن و نورنبرگ
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:25109 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:4930 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
229
رتبه در کشور
12
هزینه ویزا
75
نرخ پذیرش
46 درصد
بورسیه تحصیلی
ندارد
خوابگاه/هزینه
ندارد /--
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
18ماه پس از تحصیل
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن-نورنبرگ که به اختصار به آن FAU نیز گفته می‌شود، در سال 1743 تأسیس شد و یک دانشگاه تحقیقاتی و یکی از بزرگترین دانشگاه‌های آلمان است. در سال 1818، این دانشگاه تعداد زیادی ساختمان مانند را به پردیس‌های خود اضافه کرد. نام این دانشگاه از اولین بنیانگذاران آن یعنی فردریش و الکساندر که هر دو فرمانده نظامی سرزمین‌های مرزی این کشور بودند وام گرفته شده است.این دانشگاه دارای یک سیستم کتابخانه‌ای ویژه است که به نام کتابخانه دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ شناخته می شود. همچنین این کتابخانه انواع ادبیات تخصصی را از دانشکده‌های مختلف و خدمات مرتبط به کاربران خود ارائه می دهد. این کتابخانه شامل بیش از 5 میلیون جلد است و به عنوان بزرگترین کتابخانه بایرن شناخته شده است. بنابراین متقاضیانی که برای تحصیل در آلمان در این دانشگاه ثبت نام می‌کنند، به منبع عظیمی از کتاب‌ها و منابع دسترسی خواهند داشت.دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ در چندین زمینه تحقیقاتی مانند مواد و فرآیندهای جدید، اپتیک و فناوری‌های نوری، علوم و پزشکی زندگی مولکولی، فناوری بهداشت، الکترونیک، اطلاعات و ارتباطات، انرژی، محیط زیست و آب و هوا، زبان و فرهنگ تخصص دارد و در میان دانشگاه های آلمان زبانزد است. علاوه بر این، با بیش از 500 دانشگاه در سراسر جهان در ارتباط است که شامل دانشگاه‌های مشهوری مانند دانشگاه کمبریج، دانشگاه دوک، UCL و کالج امپریال لندن نیز می‌شود. این دانشگاه دارای تعدادی باغ، مجموعه و موزه از جمله مجموعه عتیقه و کلاسیک، مجموعه نجومی، مجموعه گیاه شناسی، باغ گیاه شناسی، باغ معطر، مجموعه فناوری کامپیوتر ارلانگن و … است. با ما همراه باشید تا با اطلاعات بیشتری از این دانشگاه آشنا شویم.

ددلاین ترم زمستان15 می (25 اردیبهشت)
ددلاین ترم تابستان15 نوامبر (24 آبان)

دانشکده ها

Faculties

این دانشگاه 5 دانشکده مختلف دارد که هر یک دارای تجهیزات و امکانات آموزشی و پژوهشی مدرن هستند و متدهای آموزشی این دانشگاه منطبق با استانداردهای برترین دانشگاه های جهان است. اسامی این دانشکده‌ها عبارتند از:

  • دانشکده علوم انسانی، علوم اجتماعی و دین شناسی
  • دانشکده کسب و کار، اقتصاد و حقوق
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده علوم پایه دانشکده مهندسی

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه فردریش الکساندر انواع رشته‌های تحصیلی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد. در جدول زیر به تعداد دوره‌های ارائه شده در مقاطع مختلف اشاره شده است:

دوره هاشهریهمدتشرایط
کارشناسی ارشد مهندسی و علوم پایه (MS) 48 دورهرایگان1 تا 2 سالآیلتس: 5 تا 7 تافل: 61 تا 95
کارشناسی ارشد علوم انسانی و زبان (MA) 34 دورهرایگان1.5 تا 2 سالآیلتس: 5.5 تا 7 تافل: 80 تا 95
کارشناسی ارشد رشته های مدیریت (MIM) 10 دورهرایگان2 سالآیلتس: 5.5 تا 7.5 تافل: 80 تا 95 GMAT
کارشناسی مهندسی و علوم پایه (BSc) 15 دورهرایگان3 سالآیلتس و تافل
کارشناسی علوم انسانی و زبان (BA) 32 دورهرایگان3 سالآیلتس: 5.5 به بالا تافل: 80 به بالا

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 5.5 به بالا --
TOEFEL 80 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویان این دانشگاه امکان برخورداری از چندین بورسیه تحصیلی آلمان را دارند تنها کافیست مدارک مورد نیاز را به نهادهای مربوطه ارسال کنند تا بر اساس صلاحیت و شایستگی تحصیلیشان برای اعطای بورسیه تصمیم گیری شود. برخی از این بورسیه‌ها عبارتند از:

  • بورسیه K.C. Mahindra
  • بورسیه Unimoni Student Stars 2023
  • بورسیه Narotam Sekhsaria’s Scholarships
  • بورسیه JN Tata Endowment Loan
  • بورسیه Hani Zeini

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن-نورنبرگ به طور مستقیم به دانشجویان خوابگاه ارائه نمی‌دهد اما با مراکزی که به دانشجویان در یافتن اقامتگاه مناسب کمک می‌کنند همکاری می‌کند. متقاضیان می‌توانند با توجه به بودجه خود در اتاق‌ها و واحدهای ارائه شده در این مراکز سکونت داشته باشند.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
کارل هاینز برندنبرگ
توسعه دهنده‌ی MP3 پلیر
هاینریش فون پیرر
مدیر عامل سابق شرکت زیمنس
هارالد زور هاوزن
هارالد زور هاوزن
برنده جایزه نوبل پزشکی
آلما آدامکین
آلما آدامکین
بانوی اول سابق لیتوانی
امانوئل لاسکر
ریاضیدان و قهرمان شطرنج معروف جهان

سوالات متداول

Location

این دانشگاه به طور اختصاصی بورسیه‌ای ارائه نمی‌دهد اما دانشجویان آن می‌توانند از بورسیه‌های عمومی آلمان استفاده کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

بیشتر بخوانید

Read more

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ واقع در ایالت بایرن کشور آلمان، دومین دانشگاه برتر این شهر محسوب می‌شود. این دانشگاه ایالتی و دولتی بوده و توسط بودجه دولت کشور آلمان اداره می‌شود. اساس دانشگاه ارلانگن علاوه بر آموزش، بر تحقیقات نیز پایدار است. این دانشگاه در ابتدای تاسیس خود بر تعلیم رشته‌هایی چون: الهیات، فلسفه، حقوق و پزشکی متمرکز بود؛ اما امروزه تمامی رشته‌ها توسط استادان باتجربه دانشگاه، آموزش داده می‌شوند. اگر شما نیز از متقاضیان تحصیل در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ المان هستید، این مقاله را که توسط نویسندگان ما تهیه شده است، مطالعه نمائید.

بررسی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ المان

دانشگاه ارلانگن نورنبرگدانشگاه ارلانگن نورنبرگ، در سال 1743 توسط شاهزاده فردریش آلمانی تاسیس شد. در گذشته، دانشگاه‌های کشور آلمان به منظور تربیت کارمندان و استادان، جهت آموزش شاهزاده‌ها بنا می‌شدند. دانشگاه ارلانگن نیز یکی از همین موسسات بود؛ اما به دلیل کمبود بودجه تا 1769 پیشرفت قابل توجهی کسب نکرد. پس از تغییر هیئت مدیره، وضعیت اقتصادی دانشگاه بهبود یافت و شروع به تعلیم دانشجویان با تعداد بیشتر کرد. از ابتدای قرن 19، افراد از سراسر جهان برای تحصیل در این دانشگاه به آلمان مهاجرت می‌کردند و ارلانگن نورنبرگ وارد عرصه آموزش بین‌المللی شد. این امر با اختصاص دانشگاه به دولت و خارج شدن از کنترل سلطنت کشور آلمان صورت گرفت.بعد از جنگ جهانی دوم در کشور آلمان، تعداد دانشجویان این دانشگاه به شدت افزایش یافت. دانشکده‌های جدیدتر و مدرن شروع به ساخت کردند و دانشگاه پیشرفت دوباره خود را آغاز کرد. دانشکده‌هایی در حوزه مهندسی، علوم و اقتصاد بنا شدند و تا شروع قرن جدید تعداد کل دانشکده‌ها به 11 تا رسید. در این میان مسئله‌ای وجود داشت. با بالا رفتن تعداد دانشجویان و ساخت دانشکده‌های بروزتر، این دانشگاه با کمبود بودجه شدید و همچنین نبود مکان برای ساخت دانشکده جدید مواجه شد. به همین علت طی تصمیماتی، در سال 2007 دانشکده‌ها فشرده شدند و مجموع آن‌ها به 5 مورد رسید.

رتبه‌ها و اعتبار دانشگاه ارلانگن نورنبرگ آلمان

دانشگاه ارلانگن نورنبرگ، جزو دانشگاه‌های برتر برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل است. حوزه‌های تحصیلی هر دانشگاه ممکن است شرایط متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند. برای مثال؛ مهندسی کامپیوتر و تکنولوژی این دانشگاه، جایگاه چهارم را در کشور آلمان کسب کرده است. رشته‌های علوم و ریاضی، پزشکی بالینی و داروسازی نیز به ترتیب دارای رتبه‌های هفتم و ششم هستند. در جدول زیر، رتبه‌های کلی دانشگاه به صورت بین‌المللی و داخلی بررسی شده‌اند:

سازمان رتبه‌بندیرتبه دانشگاه
THE(رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز)160
ARWU(رتبه‌بندی شانگهای)200-300
رتبه‌بندی رویترز50
QS267
THE(در حوزه هنر و علوم انسانی)79
CWUR216

افتخارات دانشگاه

این دانشگاه افتخارات بسیاری را در حوزه تحقیقات و انتشارات کسب کرده است. ارلانگن نورنبرگ از لحاظ انتشار مقالات تحقیقی، در سه سال متوالی اولین رتبه کشور آلمان را به خود اختصاص داد. از لحاظ نوآوری نیز در سال 2017، دانشگاه ارلانگن جزو 50 رتبه برتر جهان، دوم آلمان و ششم اروپا شده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

در کشور آلمان، عموم دانشگاه‌ها از دانشجویان خود شهریه‌ای دریافت نمی‌کنند. این دانشگاه نیز در همین دسته قرار می‌گیرد. به این معنا که، شما جهت تحصیل در دانشگاه ارلانگن نیازی به پرداخت هزینه‌ای به دانشگاه نخواهید بود. البته هزینه زندگی در آلمان، خوابگاه، خوراک و حمل و نقل بر عهده دانشجویان خواهد بود. به صورت میانگین، دانشجویان مستقل هزینه‌ای ماهیانه در حدود 700 یورو باید برای این امور بپردازند.دانشجویانی که در این کشور زندگی می‌کنند، از کمک هزینه‌ها و تخفیفات جزئی نیز بهره‌مند خواهند شد. برای مثال؛ در امور حمل و نقل با وسایل عمومی و اتوبوس یا برای سفارش غذا از رستوران و کافی‌شاپ‌ها، اندکی تخفیف به آن‌ها تعلق می‌گیرد. علاوه بر این امر، شما امکان دریافت بورسیه را در اکثر رشته‌های تحصیلی خواهید داشت!

بورسیه‌های دانشگاه

در بخش زیر، عناوین بورسیه‌های مختلف و کمک هزینه‌هایی که به دانشجویان تعلق می‌گیرند به همراه جزئیات لازم بررسی شده‌اند. شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت اصلی دانشگاه ارلانگن نورنبرگ، جهت دریافت این بورسیه‌ها ثبت‌نام کنید.

نوع بورسیهجزئیات
بورسیه بنیاد Friedrich-Ebertمخصوص 4 ترم اول / مهلت درخواست از 31 می
بورسیه بنیاد Konrad-Adenauerمخصوص دانشجویان با استعداد / مهلت درخواست از 15 جولای
بورسیه بنیاد Hans-Böcklerمخصوص دانشجویانی که کم‌تر از سن قانونی موفق به دریافت دیپلم شده‌اند.
بورسیه تحصیلی DES deutschen Volkesبرای دانشجویانی که در آزمون مربوطه پذیرفته می‌شوند. /  مهلت درخواست تا قبل از 15 جولای
بورس تحصیلی Heinrich-Böllصدور به تعداد محدود 100-80 / مخصوص دانشجویانی که در رشته‌های علوم، مهندسی و علوم اجتماعی افتخارآفرینی کرده باشند. / مهلت درخواست از 1 سپتامبر
بورس تحصیلی Klaus Murmannمخصوص دانشجویان کارشناسی / مدت بورس 2 ترم / به افرادی تعلق می‌گیرد که آماده همکاری با شرکت‌های وابسته به دانشگاه هستند.
بورسیه تحصیلی Ilse und Dr. Alexander Mayبه دانشجویان با استعداد بدون توانایی مالی و پژوهشگران تعلق می‌یابد. / ارزش کمک هزینه 500 یورو

خوابگاه‌های دانشگاه ارلانگن نورنبرگ

خوابگاه‌های ارائه شده توسط این دانشگاه، به دو دسته تقسیم می‌شوند:

خوابگاه های دانشجویی Studentenwerkنرخ اجاره ماهیانه از 160 یورو
خوابگاه دانشجویی Wohngemeinschaftنرخ اجاره ماهیانه از 198 یورو

این آپارتمان‌ها شامل اتاق‌های تک‌نفره، دو نفره و سوئیت‌های خانوادگی هستند. همه مسکن‌ها به صورت مبله بوده و دارای امکاناتی چون: آشپزخانه، حمام، دستشویی به صورت اختصاصی می‌باشند.دانشگاه ارلانگن نورنبرگ، شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل دانشجویان داشته و از آن‌ها حمایت‌های فراوانی نیز می‌کند. با تحصیل در رشته‌های مختلف این دانشگاه، آینده درخشانی را برای خود رقم خواهید زد و می‌توانید به کار در کشور آلمان در حوزه رشته خود بپردازید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با مشاوران باتجربه موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید. 

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *