دانشگاه فنی براونشوایگ

دانشگاه فنی برانشوایگ آلمان دانشگاه فنی برانشوایگ آلمان

Braunschweig University of Technology

موقعیت:آلمان - برانشوایگ
نوع:--
تعداد دانشجویان: 19674 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی: 2941 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
751-760
رتبه در کشور
38
هزینه ویزا
75 یورو
نرخ پذیرش
51 درصد
بورسیه تحصیلی
بورسیه تخصصی ندارد
خوابگاه/هزینه
خوابگاه های خارج از محوطه /450 تا 650 یورو
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه صنعتی براونشوایگ (The Braunschweig University of Technology) قدیمی‌ترین دانشگاه فنی آلمان است. در ابتدا، زمانی که در سال 1745 افتتاح شد، به عنوان Collegium Carolinum شناخته می شد. این دانشگاه بخشی از TU9 ، که جامعه‌ای شامل مشهورترین دانشگاه‌های فنی در آلمان است، می باشد. دانشگاه براونشوایگ برای خود یک فرودگاه تحقیقاتی دارد و در میان برترین دانشگاه‌های مهندسی آلمان قرار دارد. از آنجایی که این دانشگاه بسیار پژوهش محور است، با مرکز تحقیقات عفونت هلمهولتز، مرکز هوافضای آلمان، موسسه ملی مترولوژی آلمان و چندین موسسه فراونهوفر همکاری می‌کند و همین همکاری باعث تمایز این دانشگاه از دیگر دانشگاه های آلمان شده است. دانشگاه صنعتی براونشوایگ عمدتاً بر تحقیق و پژوهش متمرکز است. تحقیقات آن بیشتر در 4 حوزه مترولوژی، عفونت و درمان، شهرهای آینده و تحرک انجام می‌شود. دانشمندان این دانشگاه در حال توسعه مفاهیم هوشمند برای ارائه شهرهای کارآمد در آینده هستند. تحقیقات بر روی فناوری هوافضا، بخش خودرو و فناوری ریلی متمرکز است. علاوه بر این، این دانشگاه دارای مراکز تحقیقاتی دیگری نیز می باشد. آنها عبارتند از: کارخانه آزمایشگاه باتری، مرکز یکپارچه بیولوژی سیستم های براونشوایگ، آزمایشگاه نانومترولوژی و تجزیه و تحلیل نوظهور، مرکز تحقیقات خودرو، مرکز تحقیقات هوانوردی، و مرکز مهندسی داروسازی. دانشگاه فنی برانشوایگ هر ساله میزبان تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی است که برای تحصیل در آلمان این مرکز را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از این دانشگاه آشنا شویم. 

ددلاین درخواست پذیرش برای ترم زمستان1 ژوئن تا 15 جولای (10 خرداد تا 25 تیر)
ددلاین درخواست پذیرش برای ترم تابستان1 دسامبر تا 15 ژانویه (10 آذر تا 25 دی)

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه صنعتی براونشوایگ دارای 6 دانشکده است که تمام دانشکده‌ها به موسسات مختلف تقسیم می‌شوند و هر یک از این قسمت‌ها به خوبی مدیریت می‌شوند. اسامی این دانشکده‌ها عبارتند از:

 • دانشکده Carl-Friedrich-Gau (دارای دپارتمان ریاضیات، اقتصاد، مدیریت بازرگانی و علوم کامپیوتر)
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده علوم زندگی
 • دانشکده مهندسی برق، فناوری اطلاعات و فیزیک
 • دانشکده معماری، مهندسی عمران و مهندسی علوم زیست
 • دانشکده علوم انسانی و آموزش

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه فنی برانشوایگ عموم دوره‌های کارشناسی خود را به زبان آلمانی و دوره‌های کارشناسی ارشد خود را به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌دهد. تعداد دوره‌های مختلف و مدارک زبان مورد نیاز برای آنها در جداول زیر آمده است:

دوره هاشهریهمدتشرایط
کارشناسی ارشد مهندسی و علوم پایه (MS) 27 دورهرایگان2 سالآیلتس: 6.5 به بالا تافل: 95 به بالا CELPIP
کارشناسی ارشد علوم انسانی و زبان (MA) 5 دورهرایگان2 سالآیلتس
کارشناسی ارشد رشته های مدیریت (MIM) 3 دورهرایگان2 سالآیلتس
کارشناسی مهندسی و علوم پایه (BSc) 13 دورهرایگان3 سالآیلتس
کارشناسی علوم انسانی و زبان (BA) 16 دورهرایگان3تا 4 سالآیلتس: 6 به بالا

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 95 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه فنی برانشوایگ نیز مانند تعدادی دیگر از دانشگاه های این کشور، به طور تخصصی بورسیه و یا کمک هزینه‌ای را برای دانشجویان در نظر نگرفته است. بنابرای دانشجویان این مراکز برای برخورداری از کمک هزینه‌های تحصیلی و یا زندگی، می‌توانند برای بورسیه تحصیلی آلمان که به صورت عمومی ارائه می‌شوند ثبت نام کنند تا بر اساس عملکرد تحصیلی و غیر تحصیلی آنها مورد بررسی قرار بگیرند. برخی از بورسیه های عمومی شامل موارد زیر می‌شود: 

 • بورسیه Education Future International Scholarship
 • بورسیه LSE Executive Global Master’s in Management Hinrich Foundation Scholarship
 • بورسیه BeArt-Presets Academic Scholarship Program

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه Braunschweig هستند لازم است بدانند که این دانشگاه هیچ خوابگاهی را به دانشجویان ارائه نمی‌دهد و انها باید در اقامتگاه‌های خارج از فضای دانشگاه که شامل آپارتمان‌های استودیویی، 4 خوابه، 3 خوابه و یا آپارتمان‌های شخصی هستند سکونت داشته باشند. میزان امکانات رفاهی این آپارتمان‌ها بسته به هزینه‌ی اجاره‌ی آنها متفاوت است. به طور میانگین دانشجویان باید ماهانه 450 تا 650 یورو را به عنوان اجاره خانه در نظر داشته باشند.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
کارل فردریش گاس (Carl Friedrich Gauss)
ریاضیدان
کلاوس فون کلیتزینگ (Klaus von Klitzing)
کلاوس فون کلیتزینگ (Klaus von Klitzing)
فیزیکدان آلمانی
هرالد کروگر (Harald Kruger)
هرالد کروگر (Harald Kruger)
رئیس هیئت مدیره شرکت BMW
آدولف بازمن (Adolf Busemann)
آدولف بازمن (Adolf Busemann)
مهندس هوا فضا
الیور بلوم (Oliver Blume)
الیور بلوم (Oliver Blume)
مدیر عامل پورشه

سوالات متداول

Location

نرخ پذیرش تحصیلی این دانشگاه 51 درصد است.

5/5 - (1 امتیاز)

بیشتر بخوانید

Read more

دانشگاه فنی براونشوایگ(به آلمانی: Braunschweig)، که معمولاً با نام دانشگاه براونشوایگ نیز شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین(قابل مقایسه با موسسه فناوری در کشور آمریکا) موسسات آموزش عالی در آلمان است. این دانشگاه در سال 1745 با عنوان “کالج کارولینوم” تأسیس شد و عضو TU9(یک انجمن تلفیقی از مشهورترین و بزرگ‌ترین موسسات فناوری در آلمان) نیز می‌باشد. اگر متقاضی تحصیل در آلمان هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله دانشگاه فنی براونشوایگ آلمان را تا انتها مطالعه نمائید. زیرا این دانشگاه می‌تواند انتخاب مناسبی برای تحصیل باشد.

بررسی دانشگاه فنی براونشوایگ آلمان

دانشگاه فنی براونشوایگ آلماناین دانشگاه معمولاً در بین دانشگاه‌های برتر مهندسی در آلمان رتبه‌بندی می‌شود. مرکز تحقیقاتی دانشگاه براونشوایگ بین رشته‌ای بوده و بر مواردی مثل: هوانوردی، مهندسی وسایل نقلیه شامل رانندگی مستقل و تحرک الکتریکی، تولید، علوم زیستی و اندازه شناسی متمرکز است. تحقیقات دانشگاه، با همکاری نزدیک سازمان‌های خارجی مانند: مرکز هوا و فضای آلمان، مرکز تحقیقات عفونت هلمهولتز، چندین موسسه فراونهافر و موسسه ملی اندازه‌گیری آلمان (PTB) و بسیاری دیگر انجام می‌شود. این دانشگاه به عنوان یکی از معدود موسسات تحقیقاتی در نوع خود در جهان، دارای فرودگاه تحقیقاتی می‌باشد.

دانشکده‌های دانشگاه براونشوایگ

این دانشگاه دارای شش دانشکده است. برخی از دانشکده‌ها از بخش‌های کوچکتری تشکیل شده‌اند. همه دانشکده‌ها به موسسه‌های متعددی تقسیم می‌شوند:

 • دانشکده کارل-فردریش-گائو
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده مدیریت بازرگانی و اقتصاد
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده معماری، عمران و علوم محیط زیست
 • دانشکده معماری
 • دانشکده مهندسی عمران و علوم محیط زیست
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی برق، فناوری اطلاعات، فیزیک
 • دانشکده علوم انسانی و علوم تربیتی

تحقیقات در دانشگاه فنی براونشوایگ آلمان

دانشگاه براونشوایگ تحقیقات خود را بر چهار زمینه اصلی متمرکز کرده است: شهر آینده، اندازه شناسی، تحرک و عفونت‌ها و درمان. محققان دانشگاه با سایر موسسات تحقیقاتی در براونشویگ همکاری نزدیکی دارند.

شهر آینده

دانشمندان دانشگاه براونشوایگ در حال توسعه مفاهیمی برای شهرهای هوشمند آینده هستند. هدف این است که، راه حل‌هایی برای شهرهای هوشمند کارآمد، سازگار با محیط زیست، سالم، اجتماعی و سبز پیدا کنیم.

اندازه شناسی

مولفه‌های مقیاس نانو، مثلا به اندازه میلیونیوم میلی‌متر، در بسیاری از مسائل مورد نیاز هستند. اندازه‌گیری آن‌ها، نیازمند رویکردهای جدیدی در نانومتری شناسی است. آزمایشگاه نانومتری شناسی و تجزیه و تحلیل نوظهور (LENA)، در حال بررسی محدودیت‌های اندازه‌گیری همراه با Physikalisch-Technische Bundesanstalt است.

سیستم نقلیه

محققان در حال کار بر روی یک سیستم سیستم نقلیه چند منظوره بدون هیچ مشکلی هستند. این زمینه شامل تحقیقات در بخش خودرو، فناوری هوافضا و فناوری راه آهن است.موضوعات مهم سیستم نقلیع هوشمند و به هم پیوسته، وسایل نقلیه کم انتشار با استفاده از انرژی‌های غیر فسیلی و تولید پایدار است. علاوه بر این، مدیریت ترافیک، تدارکات و تأثیرات اجتماعی در نظر گرفته می‌شوند.دانشگاه براونشوایگ به همراه دانشمندان سراسر جهان، قصد دارد تا تعداد تصادفات رانندگی را کاهش دهد. محققان در حال توسعه مواد و سطوح جدیدی هستند که به کاهش مصرف سوخت و سر و صدا کمک می‌کند و منابع انرژی نسل بعدی را توسعه می‌دهد. تحقیقات بین رشته‌ای در NFL – مرکز تحقیقات هوانوردی Niedersachsen و NFF – و مرکز تحقیقات خودرو Niedersachsen با یکدیگر همکاری‌های نزدیکی دارند.

عفونت‌ها و درمان

مرکز یکپارچه زیست شناسی سیستم‌های برانشویگ (BRICS) علوم طبیعی، مهندسی و فناوری اطلاعات را با زیست شناسی سیستم‌ها ترکیب می‌کند. به همراه مرکز تحقیقات عفونی هلمهولتز و موسسه لایب نیتس DSMZ (مجموعه آلمانی میکروارگانیسم‌ها و فرهنگ سلولی)، استراتژی‌هایی در برابر میکروارگانیسم‌های عفونی تدوین شده است. این موضوع شامل مواد طبیعی متشکل از میکروارگانیسم‌ها نیز می‌شود. ساخت و پردازش عوامل این موضوع، درمرکز مهندسی داروسازی (PVZ) صورت می‌گیرد.

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *