تحصيل پزشكي و دندانپزشکی در دانشگاه شاندونگ چین

دانشگاه شاندونگ چین (SDU)، تحت صلاحیت مستقیم وزارت آموزش و پرورش چین کار میکند. این دانشگاه جامع کلیدی با سابقه ای طولانی و عضویت در پروژه 211 و 985 را در پرونده خود دارد. پروژه دانشگاه شاندونگ شامل 8 دانشگاه در سه شهرستانها مختلف (جینان، چینگدائو و ویهای) می باشد، سطح زیر پوشش این دانشگاه به مساحت بیش از 533 هکتار است. جنان به عنوان ” شهر چشمه” که برای چشمه بی نظیر خود با این نام مستعار شناخته می شود.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

دانشگاه شاندونگ یکی از دانشگاه های ابتکار آموزش و پرورش مدرن چینی است. این مدرسه پزشکی، در سال 1864 تاسیس شد، و این دانشگاه نشانگر آموزش و پرورش مدرن چینی است. دانشگاه اصلی، کالج شاندونگ امپریال (شاندونگ دا ژو تنگ) در سال 1901 تاسیس شد، دومین و قدیمی ترین دانشگاه ملی در چین تنها پس از دانشگاه امپریال شهر پکن است. سطح علمی دانشگاه شادونگ بسیار بالا می باشد. در رتبه بندی داخلی و در میان 100 دانشگاه چینی دیگر 14 اعلام شده است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه شادونگ بستگی به رشته انتخابی شما در این دانشگاه دارد. معمولاً اخذ پذیرش در دانشگاه شادونگ راحت است، و توجه داشته باشید دانشگاه شادونگ مورد تایید وزارت علوم و بهداشت می باشد. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می تواند شما در در اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی چین و ویزای این کشور کمک کند.

اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه شاندونگ

به عنوان یکی از دانشگاه های عالی رتبه در چین، در زمینه آموزش مقطع کارشناسی با رتبه 5SDU  می باشد و در قدرت یکپارچه بودن دانشگاه های رتبه 7 را دارد اگر قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را دارید این دانشگاه انتخاب مناسبی است. این شهر شهرت بزرگ در آموزش پزشکی به دست آورده است. بافت شناسی و جنین شناسی، پزشکی داخلی و زنان و زایمان رشته های کلیدی در سطح دولتی هستند و پزشکی بالینی در میان 10 دانشگاه برتر در سراسر کشور شناخته شده است.

این دانشگاه در سال 1958 تاسیس شد، قبلا کالج شاندونگ به جهت تدریس طب سنتی چینی بود، دانشگاه طب سنتی چینی شاندونگ، یکی از دانشگاه های استانی کلیدی و یکی از هفت دانشگاه TCM در میان نزدیک به 30 موسسات آموزش بالای TCM در چین می باشد.

رشته های TCM برای هماهنگی با توسعه سایر رشته ها دانشگاه ، و توسعه ساختار علمی دانشگاهی تشکیل شده است. در حال حاضر، این دانشگاه دارای 13 مدرسه و 2 بخش؛ 2 بخش تخصص های کلیدی دولتی، 2 بخش پس از دکترا، 15 تخصص دکترا، 26 تخصص کارشناسی ارشد و 20 تخصص مقطع کارشناسی در 36 رشته می باشد.

این دانشگاه دارای یک دانشکده آموزش قوی و واجد شرایط، 59 استاد برای دانشجویان دکترا و 229 استاد برای دانشجویان کارشناسی ارشد؛ 250 استاد و 499 دانشیار؛ و 4 استادان افتخاری (از دانشگاهیان آکادمی علوم چین) می باشد.

این دانشگاه دارای یک سیستم آموزش علمی در تمرین بالینی می باشد. 2 بیمارستان وابسته، 7 بیمارستان کارآموزی و 97 پایگاه های تمرین و آموزش می باشد. اولین بیمارستان وابسته به دانشگاه شاندونگ در ماه ژوئیه ، 1955تاسیس شد، که در آن زمان وابسته به طب سنتی چینی بود که به عنوان بیمارستان TCM نمونه دولتی شناخته شده بود. توسعه 50 ساله، آن را تبدیل به یک بیمارستان جامع مدرن کرده است، بیمارستان TCM در استان شاندونگ، با تاکید بر مراقبت های پزشکی، آموزش، پژوهش، پیشگیری، مراقبت های بهداشتی و توانبخشی متکی می باشد.

ویدئو و فیلم دانشگاه شاندونگ

در این قسمت می توانید فیلم کوتاهی از دانشگاه شاندونگ را مشاهده و سپس به مطالعه ادامه مقاله درباره شرایط خوابگاه ها و سایر شرایط تحصیل در این دانشگاه بپردازید.

شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به چین به صورت تضمینی با مشاورین ما در تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید. موسسه مهاجرت به چین برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با همراهی وکیل مهاجرت در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

اعتبار و رتبه بندی دانشگاه شاندونگ

در رتبه بندی انجام شده توسط دانشگاه ها انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه چینی (CUAA)، دانشگاه شاندونگ شماره 14 در میان 100 دانشگاه برتر چین در سال 2010 قرار میگیرد. این دانشگاه در  رتبه 11th نمره  را در این رتبه بندیدارد. برنامه های مهندسی دانشگاه شاندونگ نیز توسط 15  مرکز تحقیقات مدیریت و علوم در چین اداره میگردد. در 10 سال گذشته، دانشگاه شاندونگ به طور مداوم در میان 10 دانشگاه برتر در سراسر کشور در تعداد نشریات موجود در نمایه استنادی علوم قرار گرفته است. پژوهش در دانشگاه شاندونگ در زمینه های فیزیک، ریاضیات و پزشکی خاص و قوی محسوب می شود. رتبه بندی توسط مدرسه عالی بر اساس تعداد فارغ التحصیلان که موقعیت مدیر عامل شرکت در فورچون جهانی در 500 شرکت رسیده است.

دانشگده های دانشگاه شاندونگ

دانشگاه شاندونگ در مجموع دارای هفت دانشگاه می باشد. همه به جز یکی از آنها در شهر جینان، شهرستان مرکز استان شاندونگ واقع شده است. این دانشگاه ها با هم به مساحت 3.8  کیلومتر مربع را پوشش میدهند. دانشگاه جینان در خارج از این شهرستان در نزدیکی شبه جزیره شاندونگ واقع شده است.

دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

Central Campusپردیس مرکزی
Hongjialou Campusپردیس  هونجیلو
Baotuquan Campusپردیس  باوتوکوان
Qianfoshan Campusپردیس  کیانفوشان
Xinglongshan Campusپردیس  زینگلونگشان
Qilu Software College Campusپردیس کوییلو دارای کالج ویژه
Shandong University ویهای Campusپردیس دانشگاه شاندونگ از ویهای
Qingdao Campusپردیس چینگدائو

هزینه زندگی دانشجویی درچین

 • هزینه برنامه: 410 RMB
 • شهریه: 45،000 RMB در سال
 • هزینه اسکان: 9000/ RMB سال (اتاق دو نفره)؛ 10،800/  RMB سال (اتاق یک نفره)
 • هزینه بیمه: 600 در RMB / سال (400 دانشگاه پرداخت خواهد کرد و 200 دانشجو باید پرداخت کند)
 • هزینه ویزا: 1000 RMB (400RMB برای یک سال)
 • هزینه معاینه فیزیکی: حدود 500 RMB
 • هزینه کتاب: حدود 1000 RMB
 • هزینه زندگی: 1000- 2،000/ RMB ماه
 • در مجموع: 69،110-82،910 RMB برای یک سال

جزئیاتو ریز هزینه های تجصیل در دانشگاه شاندونگ

 • هزینه درخواست
  CN ¥ 410 یوان هزینه غیرقابل استرداد است، و نمی توانآن را  به دیگر نهاد ها داد یا بازگرداند.
 • هزینه شهریه دانشگاه شادونگ
  دوره های کارشناسی و عمومی مطالعه: ،41000 CN ¥در سال
  دوره های کارشناسی ارشد و برنامه های آموزشی پیشرفتهCN ¥  36000 در سال
  برنامه های دکترا و برنامه های آموزشی ویژه CN ¥ 40000  در سال
  هزینه غیرقابل استرداد، نمی توان آن را به نهادهای دیگر داد، در صورتی که توسط کالج آموزش بین المللی مورد تایید نیست.
 • هزینه اسکان
  اتاق دو نفره تختCN ¥ 50 هر روز
  اتاق تنهاCN ¥ 30 هر روز
  هزینه باید در روز ثبت نام در آغاز هر ترم پرداخت شود.
 • حق بیمه
  CN ¥ 600 /سال، دانشگاه خواهد پرداخت 400 و دانش آموزان 200 پرداخت.
 • هزینه های دیگر
  هزینه مطالعه، سفر، حمل و نقل، غذا و دیگر نیازهای فردی متفاوت است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه شاندونگ

بورسیه تحصیلی در دانشگاه شادونگ معمولا به افرادی با رزومه های مناسب و فوق العاده تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه شادونگ با بورسیه شرایط تحصیل رایگان در چین برای شما فراهم می شود. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در چین در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند.

فیلمی دانشگاه شاندونگ چین همراه با زیرنویس فارسی

 

مدرک و گواهینامه های کسب شده :

درجه :MBBS پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان نیاز به تصویب HSK 3 (جدید HSK 4)  برای دریافت دیپلم نیاز است.
در تکمیل این الزامات برنامه آموزش و گذراندن امتحانات فارغ التحصیلی موفقیت، دانشجویان دوره کارشناسی پزشکی بین المللی خواهد شد و یک گواهی فارغ التحصیلی اعطا و مدرک پزشکی توسط SDU اعطا، اگر آنها با مقررات درجه از دانشگاه. کپی انگلیسی از درجه خواهد MBBS (کارشناسی پزشکی و لیسانس جراحی) دولت.

مواد درخواست جهت اخذ پذیرش دانشگاه پزشکی شاندونگ:

 1. گذرنامه
 2. عکس گذرنامه
 3. اثبات فارغ التحصیلی از دبیرستان
 4. متن رسمی شرکت در دبیرستان
 5. توصیه نامه از دبیرستان
 6. وضعیت شخصی (به زبان انگلیسی یا چینی)
 7. اثبات مهارت زبان (در صورت وجود)
 8. فایل های پیوست دیگر (در صورت نیاز)
 9. مدرک اشتغال (در صورت وجود)
 10. میزان تمکن یا ساپورت مالی سفارت معمولا بسیار مهم است و شما باید الزاما قادر به اثبات آن باشید.

بیمارستان های دانشگاه شاندونگ

بیمارستان های دانشگاه پزشکی شاندونگ شامل؛ بیمارستان Qilu ویژه دانشگاه شاندونگ ، بیمارستان دوم دانشگاه شاندونگ و بیمارستان دندانپزشکی دانشگاه شاندونگ می باشد.

محل اقامت دانشجویان در دانشگاه شاندونگ

دانشجویان انتظار می رود در خوابگاه بین المللی دانشجویان زندگی کنند. هر اتاق با امکانات سیستم گرمایش مرکزی و دستگاه تلفن مجهز شده است. اتاقها دارای دوش حمام و توالت خصوصی هستند؛ در همه اتاق ها سیستم های تهویه مطبوع نصب شده است. آشپزخانه عمومی و ماشین لباسشویی نیز برای دانشجویان در خوابگاه در دسترس هستند.

اتاق دو نفره: 50RMB  در طول روز
اتاق یک نفره:  RMB 100 در طول روز

 • فرم درخواست خوابگاه را به موقع  پر کنید.
 • اقامت خارج از محوطه دانشگاه توصیه نمی شود.
 • 2-3 قبل از تاریخ ثبت نام به سمت محل تعیین شده حرکت کنید.
 • پرداخت ماهانه با پول نقد
 • حرکت در روز قبل از ثبت نام

کلاس های درس پزشکی دانشگاه

کالج پزشکی دارای امکانات مدرن آموزشی شامل مرکز کامپیوتر، مرکز صوتی و تصویری و اطلاعات آموزشی، آزمایشگاه آموزش شبکه، آزمایشگاه میکرو آموزش چند رسانه ای، کلاس های درس چند رسانه ای ، سالن موسیقی، گالری هنرمندان، تلویزیون کابلی و پخش سیستم های جزو این موارد می باشند.

کتابخانه دانشگاه شاندونگ

کتابخانه دارای 1470000 کتاب و مجلات می باشد و دارای اتاق مطالعه الکترونیکیمی باشد. یک اتاق مطالعه خاص برای دانشجویان بین المللی مجهز شده است، به طوری که آنها می توانند مجلات ، روزنامه ها، کتاب ها را به زبان اصلی انگلیسی مطالعه کنند. مدرسه دارای یک ذخیره غنی از کتاب است. کتاب های درسی و موارد مرجع علوم پزشکیبه انگلیسی در دسترس است.

آزمایشگاه

آزمایشگاه دولتی مجهز به تمام ابزار پزشکی و صدها جسد برای یادگیری و تجربه دانشجویان ارائه می گردد.

خوابگاه

خوابگاه به طور کامل مبله با اتاق مطبوع برای دانشجویان بین المللی ساخته و پرداخته شده است. دانشگاه طب چینی شاندونگ دارای اتاق یک نفره برای دانشجویان بین المللی برای حفظ حریم خصوصی دارد.

امکانات خوابگاه دانشگاه شاندونگ

خوابگاه ها با به طور کامل مبله با اتاق مطبوع برای دانشجویان بین المللی ساخته شده اند. تختخواب، تلویزیون، میز مطالعه، دسترسی به اینترنت، و تهویه مطبوع و همچنین به صورت مبله در دسترس نمی باشد.

امنیت خوابگاه

خوابگاه ها دارای حفاظت خوب از سوی نهادهای امنیتی و غرفه پلیس در خوابگاه می باشد.

محصولات غذایی جهت مسلمانان در دانشگاه شاندونگ

یک بخش غذاخوری جداگانه برای دسترس در محوطه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی وجود دارد، غذای حلال نیز برای دانشجویان مسلمان در دسترس است. دانش آموزان می توانند غذای حلال را در غذاخوری انتخاب کنند. برای دانشجویان بین المللی و محلی، صبحانه، ناهار، شام و انواع تنقلات و هزینه بسیار مناسب در دسترس می باشد.
متقاضیان تحصیل در چین برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند به راحتی ویزای تحصیل در چین را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در چین بپردازند.

در انتهای این مقاله لازم به ذکر است موسسه حقوقی اعزام دانشجو به چین برگزیده اصطهباناتی جزو بهترین موسسات حقوقی کشور در این زمینه آماده خدمات رسانی حضوری و تلفنی به شما هم میهنان گرامی در کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *