شرایط زندگی در پرو

انتخاب شهر محل سکونت برای مهاجرت به هزینه زندگی و بازار کار، شرایط آب و هوایی، اجاره مسکن، میزان درآمد در آن شهر بستگی دارد. بنابراین کسب اطلاعات و آگاهی از شرایط و ویژگی های شهرهای یک کشور قبل از اقدام به مهاجرت الزامی است. به همین منظور در راستای مهاجرت به پرو در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شرایط زندگی در پرو را برای شما بازگو خواهند کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در پرو چگونه است

شرایط زندگی در پرو چگونه است؟ در حال حاضر پیشرفتهای قابل توجهی در کشورهای آمریکای جنوبی از جمله پرو در زمینه بهبود شرایط زندگی شهروندان اتفاق افتاده است . در زمینه مراقبت های درمانی و مسکن هنوز کارهای بیشتری باید انجام شود. در نیمه اول سال 2018 برای اولین بار بعد از سال 2001 نرخ اشتغال و تولید ناخالص ملی در پرو افزایش یافته است. چند واقعیت در مورد زندگی در پرو، نرخ اشتغال در پرو از 58.29 درصد در ماه اوت 2003 ، به 63.50 درصد در اکتبر 2018 افزایش یافته است. طبق گفته موسسه آمار پرو در حال حاضر درپاییتخت پرو حدود 8.1 درصد مردم بیکار هستند.

در پرو تلاشهای زیادی برای کاهش فقر و بهبود شرایط زندگی انجام شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط دولت در آوریل 2018 میزان فقر در پرو برای اولین بار از سال 2001 افزایش داشته است. تقریبا 6.9 میلیون نفر در پرو فقیر هستند و 44 درصد این افراد در مناطق روستایی زندگی میکنند.

تحولات اقتصادی ایجاد شده در پرو باعث ایجاد نتایج مثبت و کاهش فقر در آینده میشود. اقتصاددانان معتقند به دلیل افزایش تولید ناخالص داخلی فقر در آینده کاهش پیدا خواهد کرد. کاهش فقر یکی از اهداف اصلی کشور پرو است. از سال 1999 تا 2014 دولت در بخش مسکن 3.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است با این حال باید 1.3 میلیون خانه جدید ساخته شود تا نیازهای بخش مسکن تامین شود.

بانک جهانی از طریق همکاری با دولت و با در اختیار گذاشتن دانش و تجهیزات فنی از بخش مسکن حمایت میکند . یکی دیگر از وظایف بانک جهانی کمک به پرو برای دسترسی به آب و بهداشت مطلوب است. گام های مثبتی در بهبود تولید ناخالص داخلی انجام شده است از سال 2000 تا 2013 تولید ناخالص پرو از 51.7 میلیارد دلار به 201.2 میلیارد دلار افزایش یافته است.

سیستم مراقبتهای درمانی در پرو توسط وزارت بهداشت اداره می شود. خدمات درمانی به 60 درصد مردم ارائه میشود و ESSALUD به 30 درصد جمعیت مراقبتهای درمانی ارائه می دهد. در دهه اخیر پیشرفتهای زیادی در بخش آموزش رخ داده است. تعداد دانش آموزان در مدرسه های پرو افزایش یافته است. تحولات زیادی در بخش اشتغال، تولید ناخالص داخلی، آموزش به وجود آمده است. با ادامه این فعالیت ها پرو در بهبود شرایط زندگی پیشرفت زیادی خواهد کرد.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در پرو

مزیت: دریافت ویزای اقامت پرو بسیار راحت است. اگر قصد مهاجرت به کشور پرو را دارید، راه های زیادی برای انجام دادن ان وجود دارد. حتی با داشتن ویزای توریستی، اجازه ی ماندن در این کشور را برای مدت 183 روز در سال خواهید داشت. بنابراین اگر قصد دارید تنها شش ماه در سال در این کشور بمانید، ویزای توریستی کفایت می کند! اما در شرایط دیگر نیز انتخاب های متنوعی برای دریافت ویزا خواهید داشت.

مزیت: افراد خارجی می توانند در این کشور ملک خریداری کنند. برای خریداری ملک در پرو احتیاجی به داشتن مجوز اقامت ندارید. اگر پول نقد داشته باشید و یک ملک را ببینید که از آن خوشتان بیاید می توانید هنگامی که با استفاده از ویزای توریستی در این کشور هستید ملک خریداری کنید.

یکی از محدودیت هایی که در این مورد وجود دارد این است که تا فاصله 50 کیلومتری از مرز نمیتوانید چیزی خریداری کنید. هم چنین باید یک مهر “Permiso para firmar contratos” در پاسپورت خود داشته باشید. این مهر برای امضای مدارک قانونی الزامیست. دریافت این مهر در دفتر migraciones در شهر لیما یک ساعت طول می کشد و 30 روز اعتبار دارد.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در پرو

مزیت: زندگی در پرو ارزان است! یک زوج می توانند در اکثر نواحی کشور پرو با هزینه های پایین زندگی کنند. با مقداری تحقیقات می توانید خانه و یا آپارتمان هایی پیدا کنید که حدود 330 دلار در ماه هزینه داشته باشند. علاوه بر آن میوه ها و سبزیهای تازه در مارکت ها و بازارهای بیشمار شهر های مختلف پرو با قیمت بسیار کم به طور فراوان یافت می شود.

مزیت: بسیاری از شرکت ها بیمه ی سلامت و پزشکی خصوصی به مردم ارائه میدهند. در کل آمریکای لاتین، سیستم سلامت و پزشکی کشور پرو یکی از ضعیف ترین هاست. بیمارستان های عمومی کادر پزشکی خیلی خوبی ندارند و از تجهیزات خوبی برخوردار نیستند. اما خوشبختانه باید گفت که کلینیک هاو بیمارستان های خصوصی این کشور کیفیت عالی و قیمت معقولی دارند.

معایب زندگی در پرو:

عیب: برای انجام کارهای اداری مهاجرتتان باید به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید. هنگامی که به سیستم اداری مهاجرت کشور پرو وارد می شوید انتظار اینکه کارمندان این بخش به انگلیسی تسلط داشته باشند را نداشته باشید. بنابراین یا خودتان می بایست زبان اسپانیایی را یاد بگیرید یا یک دوست اسپانیایی زبان به همراه خود داشته باشید.

باید تمام مبلغ را با پول نقد پرداخت کنید. خرید ملک در کشور پرو به عنوان یک خارجی هرچند که غیر ممکن نیست، اما میتواند دشوار باشد. قیمت ملک در این کشور می تواند بالا باشد و باید کل مبلغ آن را به طور نقدی پرداخت کنید.

کالاهای وارداتی بسیار گران هستند. اگر به نزدیک ترین سوپرمارکت اطراف خود مراجعه کنید و بخواهید کالای وارداتی مورد علاقه تان از کشور محل تولد خود خریداری کنید، بسیار گران و هزینه بر خواهد بود. اگر در مارکت ها خرید های خود را انجام دهید، یاد بگیرید چگونه مثل یک فرد محلی آشپزی کنید و در رستوران های غیر توریستی غذا بخورید ، هزینه های زندگی شما تا حد قابل توجهی پایین می آید.

هرچقد که سنتان بالاتر برود، بیمه گرانتر و شرایط آن سخت تر می شود. پس از سن 65 سالگی شروع یک برنامه ی بیمه و سلامت جدید دشوار تر می شود. بنابراین بهتر است در سنین پایین تر به این کشور سفر کنید. اگر در یک شغل مشغول به کار شوید پس از این سن بیمه شما راحت تر تمدید خواهد شد. هزینه های مربوط به بیمه نیز پس از سن 70 سالگی تا حدودی متفاوت می شوند.

هزینه زندگی در پرو

کشور پرو یکی از ارزان ترین کشور های آمریکای جنوبی به حساب می آید. برای زندگی در اکثر بخش های این کشور می توانید با حدود 2000 دلار در ماه یا حتی کمتر، از پس مخارج اولیه خود بر آیید. زندگی کردن در پایتخت تا حدودی هزینه بر تر است و باید مبلع بیشتری را برای کیفیت زندگی نه چندان متفاوت با سایر نقاط این کشور بپردازید. اگر خانه ی خودتان را در این کشور داشته باشید، مبلغ 1500 دلار در ماه، بسیار بیشتر از چیزی است که برای زندگی کردن به آن نیاز خواهید داشت.

هرچند که خدمات و امکانات مختلف از لحاظ قیمتی در اکثر نقاط کشور یکسانند، اما قیمت مسکن در شهر های مختلف بسیار متفاوت است. اجاره یا خرید یک آپارتمان کوچک رو به دریا در محله های لوکس لیما نسبت به یک آپارتمان در ارکیپا بسیار گران تر است. اما اگر مقداری به جست و جو بپردازید تقریبا در تمامی نقاط پرو می توانید خانه ای که با توجه به بودجه ی شما مناسب باشد پیدا کنید.

اما باید گفت که هزینه های مسکن در بخش های محبوب شهر لیما میتواند مشابه هزینه های کشور آمریکا باشد! آپارتمان بزرگ در محله های محبوب میتواند به 175000 دلار نیز برسد. در بخش های مرکزی شهر و یا در روستا ها قیمت های مناسب تری پیدا خواهید کرد. هزینه های زندگی برای یک زوج در شهر ارکیپای پرو:

 • اجاره ( یک سوییت یا آپارتمان سه خوابه ی مبله ): 600 دلار
 • اینترنت، تلویزیون و تلفن: 70 دلار
 • برق: 30 دلار
 • آب: 5 دلار
 • گاز طبیعی: 10 دلار
 • خرید های خانه: 400 دلار
 • تفریح ( رستوران و سایر فعالیت ها): 200 دلار
 • نظافت خانه( یک روز در هفته) : 60 تا 80 دلار
 • بیمه ی سلامت: 300 تا 500 دلار
 • تاکسی و وسایل نقلیه: 20 دلار
 • حوادث و پیش آمد های پیش بینی نشده: 150 دلار

هزینه های خوراک نیز در این کشور بسیار پایین است، غذا خوردن در یک رستوران سطح بالا حدود 30 دلار و رستوران های معمولی تر حدود سه دلار بابت یک وعده غذایی کامل هزینه خواهد داشت. از تنوع و کیفیت غذا های این کشور شگفت زده خواهید شد. معمولا غذا خوردن در رستوران ها از اشپزی در خانه هزینه های کمتری خواهد داشت! بسیاری از مهاجرین لزومی به داشتن و خرید ماشین در این کشور نمی بینند.

هزینه های تاکسی حدود 2 تا 3 دلار است و می توانید از اتوبوس های combis نیز برای مسافت های کوتاه استفاده کنید. اگر به دنبال یک کشور با کیفیت زندگی خوب و امکانات مدرن با قیمت پایین هستید، پرو می تواند گزینه خوبی برای شما به حساب آید. اطلاعات تکمیلی در خصوص هزینه زندگی در پرو را مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در اختیار شما قرار خواهند داد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *