شرایط تحصیل رایگان در پرو

پرو به دلیل وجود دانشگاه های معتبر، هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه و همچنین اعطای کمک هزینه تحصیل رایگان در پرو به دانشجویان بین المللی مکانی جذاب برای دانشجویان بین المللی به شمار می آید. یکی از موارد تاثیر گذار در انتخاب مکان تحصیل، هزینه تحصیل و اعطای بورس تحصیلی در آن کشور است، به همین منظور در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به بررسی بورسیه تحصیلی پرو پرداخته، انواع بورس های دولتی و خصوصی موجود را معرفی خواهند کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط انواع بورسیه های تحصیلی پرو

بورسیه‌های تحصیلی دولت پرو (PRONABEC)، وزارت آموزش و پرورش برای تحصیل در پرو در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری در موسسات آموزش عالی خارجی، بورس تحصیلی اعطا می‌کند. بورسیه‌های تحصیلی به منظور بالابردن سطح کیفی دانش کسب شده در مقاطع آموزش عالی و هم چنین ارتقای سطح تحقیقات علمی و فنی و ایجاد نوآوری به منظور تامین نیروی متخصص برای توسعه‌ی کشور، بویژه نیازهای اصلی کشور، ارایه می‌شوند.

وزارت آموزش و پرورش پرو، از طریق برنامه ملی کمک هزینه تحصیلی (PRONABEC)، برای کسب عنوان “پرچم دار بورس تحصیلی” مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری در موسسات آموزش عالی خارجی با دیگر کشورها رقابت می‌کند و از این رو بین 400 دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان، رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان (ARWU) و رتبه بندی دانشگاه برتر آموزش عالی جهان تایمز قرار دارد. جایزه‌ی بورس تحصیلی:

  • 100٪ هزینه تحصیل و انتخاب واحد درسی از سوی دانشگاه به جای دانشجو پرداخت می شود.
  • حمل و نقل رایگان بین استانی از شهر مبدا دانشجوی بورسیه شده تا شهر لیما و بالعکس در زمان شروع و اتمام برنامه‌ی درسی: حمل و نقل، زمینی صورت می‌گیرد اما در شرایطی که به دلیل بلایای طبیعی، ناهمواری جاده‌ها مسافرت زمینی مقدور نباشد حمل و نقل به صورت هوایی انجام می‌شود.

بورس تحصیلی Fundación Beca به دانشجویان تحصیلات تکمیلی آمریكای لاتین كمك می‌كند تا با دریافت وام برای تحصیل در هر رشته‌ای (به استثنای دوره های تحصیلات تکمیلی اقتصاد، امور مالی و مدیریت) اقدام کنند. بورس تحصیلی Fundación Beca دانشگاه بریستول به دانشجویان، تخفیف 10 درصدی در هزینه های تحصیل ارائه می دهد. لطفا توجه داشته باشید: این تخفیف هزینه فقط شامل متقاضیانی است که هیچ پشتیبان مالی برای پرداخت شهریه ندارند.

دانشجویانی که از مراکز تامین کننده‌ی مالی دیگری کمک مالی یا وام دریافت می‌کنند (مانند Conacyt، Fiderh، Funed، Becas Chile، Colfuturo و غیره) واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی Fundación Beca نمی باشند. برنامه‌ریزی برای اعطای بورس تحصیلی بهتر_دانشگاه بریستول به دنبال شروع طرح بورس تحصیلی بهتری برای ارایه به دانشجویان است. 52 بورس تحصیلی برای متقاضیان بین المللی برای شرکت در دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بریستول موجود است.

شرایط تحصیل رایگان در پرو

پرو که رسما جمهوری پرو نامیده می شود، در غرب امریکای جنوبی قرار گرفته است پایتخت آن لیما است. این کشور از شمال با اکوادور و کلمبیا از شرق با برزیل از جنوب شرقی با بولیوی از جنوب با شیلی و از غرب با اقیانوس آرام هم مرز است. پرو بیش از 80 دانشگاه که طیف گسترده ای از موضوعات را با نهادهای خصوصی که تعداد زیادی از مردم را در برمیگیرند دارد. لیما و کاسکو دو شهر اصلی در پرو برای دانشجویان بین المللی هستند.

شرایط تحصیل رایگان در پرو

پیش ثبت نام برای دوره ها در ماه ژوئن معمولا به صورت دستی انجام میشود ودر ماه جولای در صورت تایید یا رد ثبت نام از طریق ایمیل ارسال می شوند. تایید لزوما به منظور ثبت نام نیست. دانشجویان پیش از ثبت نام یک کارت ثبت نام را که مستقیما به آدرس ایمیلشان ارسال می شود و باید در تاریخ مشخص شده(معمولا اواخر ماه جولای و آگوست) تکمیل کنند.

ارزیابی درخواست قبل از ثبت نام پس از تایید ثبت نام در دوره های مشخص برگزار خواهد شد. هزینه های تحصیلی متفاوت است. اما بطور کلی دانشجویان بین المللی می توانند شهریه دانشگاه را هر ترم یا سالانه پرداخت کنند. تقویم سالانه فعالیت های دانشگاه کاتولیگ پرو به 3 دوره تحصیلی تقسیم می شوند:

  • ترم اول از( از ماه مارس تا جولای)
  • ترم دوم از(ماه آگوست تا دسامبر)
  • ترم تابستان از(ماه ژانویه تا فوریه)

طولانی شدن ترم بستگی به واحد درس های گرفته شده است، شهریه بستگی به سطح تحصیلات دارد. دانشگاه های دولتی برای مردم بومی رایگان هستند. اگر یک رزومه تحصیلی مناسب داشته باشید می توانید تمام هزینه های تحصیل خود را از طریق بورسیه تحصیلی پرداخت کنید. شما می توانید برای بورسیه تحصیلی در پرو اقدام کنید همچنین در پرو برای کمک تحصیلی به دانش آموزان دبیرستان و مقاطع بالاتر می توانند از وام های دانشجویی استفاده می کنند. برای اطلاع از هزینه زندگی در پرو بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به گفت و گو بنشینید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *