شرایط زندگی در اکوادور

کشور اکوادور از جمله مقصدهای مناسب برای مهاجرت می باشد که سالانه افراد زیادی از روش های متفاوت برای اقامت این کشور اقدام می کنند.. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تدوین شده است، شرایط زندگی در اکوادور را بررسی می کنیم و شما می توانید جهت هرگونه سوال با ما تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در اکوادور چگونه است

جمعیت کشور اکوادور بیشتر از 16 میلیون نفر است و کشور جوانی به حساب می آید. میانگین سنی افراد در این کشور 27 سال است. بیش از دو سوم جمعیت این کشور در شهر های بزرگ این کشور مثل کوئیتو، گوایاکیول و کوئنسا زندگی می کنند. این شهر ها برای مهاجرینی که به این کشور سفر میکنند نیز مقاصد دلخواهی به نظر می رسند. از نظر فرهنگی و نژادی این کشور بسیار گسترده است. اکثریت مردم اکوادور متیسو ( ترکیبی از نژاد اسپانیایی و سرخپوست ) هستند.

اسپانیایی زبان رسمی و رایج ترین زبان مردم کشور اکوادور است. اما با این وجود به علت زیاد بودن تعداد افراد بومی آمریکایی در این کشور، زبان دومی به نام کیچوا (Quichua) نیز رایج است. خارج از محیط تجاری و اداری، مردم خیلی به زبان انگلیسی تسلط ندارند بنابراین قبل از مهاجرت به این کشور بهتر است زبان اسپانیایی را بیاموزید. اکوادور ترکیبی از فرهنگ های مختلف است! تنوع نژادی بالای این کشور اثراتی را بر فرهنگ آن گذاشته است. ترکیب سنت های سرخپوستی با ویژگی های زندگی اروپایی و مهاجرت افریقایی ها به اکوادور باعث شده است فرهنگ این کشور بی نظیر و منحصر به فرد باشد.

مانند بسیاری دیگر از کشور های دنیا کشور اکوادور دو نوع زیر ساخت پزشکی دارد: خصوصی و عمومی. برای چندین سال، وضعیت پزشکی و سلامت کشور اکوادور در بخش عمومی وجهه بسیار خوبی نداشت. اما از سال 2008 به بعد، این سیستم قابل اعتماد تر ، در دسترس تر و باکیفیت تر شد تا جایی که در سال 2017، نظام سلامت عمومی کشور اکوادور برنده ی جایزه ی خلاقانه ترین و رو به رشد ترین نظام پزشکی شد. بسیاری از افراد خارجی ترجیح میدهند از مراکز خصوصی استفاده کنند. خدمات پزشکی خصوصی بسته به نوع بیماری و درمان؛ بین 250 تا 1000 دلار آمریکا هزینه دارند.

با توجه به سبک رانندگی و وضعیت نا مطلوب جاده ها، رانندگی کردن در کشور اکوادور می تواند تا حدودی تنش زا باشد! خیلی از جاده ها تمهیدات لازم مثل گاردریل و جدول ندارند! به همین علت استفاده از اتوبوس می تواند گزینه بهتری باشد. آمار جرم و جنایت در کشور اکوادور یکی از اصلی ترین مشکل هاست. البته این بدان معنا نیست که اکوادور نا امن است. متدوال ترین جرم در این کشور دزدی است.

بنابراین بهتر است وسایل گرانبها مثل جواهرات، دوربین و پول نقد در بخش های شلوغ باخود به همراه نداشته باشید. هم چنین به هنگام سوار شدن به تاکسی باید بسیار مواظب باشید و تنها از تاکسی های مجوز دار استفاده کنید این تاکسی ها معمولا به رنگ زرد هستند و اسم شرکت خود را روی ماشین مینویسند و پلاک نارنجی رنگ دارند.

مزایا و معایب زندگی در اکوادور

قبل از اینکه تصمیم به مهاجرت به اکوادور بگیرید لازم است که از مزایا و معایب زندگی در این کشور مطلع شوید. وقتی که به کشور اکوادور سفر می کنید باید به یاد داشته باشید که در این کشور جزو اقلیت ها حساب می شود بنابراین نباید انتظار داشته باشید مثل کشور خودتان با شما رفتار شود.

تنها لازم است که آماده ی یادگیری فرهنگ جدید و پذیرفتن ان باشید. حتما در مورد آب و هوای کشور اکوادور شنیده اید. این کشور سرزمین همیشه بهار نامیده می شود و این مسئله حقیقت دارد. در بین کوه های این کشور می توانید از دما و آب و هوای بهاری در تمام طول سال لذت ببرید. درگر مزایای زندگی در اکوادور:

  • چه کسی سگ ها را دوست ندارد؟ تقریبا همه از سگ ها خوششان می آید.
  • خدمات معمولی مثل آب، برق، تلفن و اینترنت موجود هستند.
  • در کشور اکوادور میوه و سبزیجات فراوان یافت می شود.
  • هزینه های زندگی در کشور اکوادور ارزان هستند. علاوه بر آن تجهیزات مدرن روز به روز در شهر های کوچک این کشور نیز در حال رایج شدن هستند.

مزایا و معایب زندگی در اکوادور

معایب زندگی در اکوادور:

در بسیاری از بخش های کوهستانی و جنگل های اکوادور باران بسیار معمول و رایج است. در حقیقت باران چیزیست که این کشور را سرسبز و زنده نگه داشته است. برخی اوقات برای چندین روز و یا جتی چند هفته پشت سر هم باران می بارد. چیزی که شما باید از خود بپرسید این است که آیای از خرید کردن زیر باران لذت میبرید؟؟ باران باعث می شود دمای هوا پایین تر بیاید و هوا مقداری سرد شود.

ممکن است در اکوادور متوجه این قضیه نشوید اما تعداد سگ های این کشور از تعداد آدمها بیشتر است!! سگ ها در خیابان ها به صورت گروهی می گردند، کیسه های زباله را پاره می کنند و هرچیزی که پیدا کنند می خورند. دیدن وضعیت سگ ها در خیابان خیلی خوشایند نیست. این سرویس ها ممکن است برخی اوقات بدون اخطار قبلی قطع شود. بنابراین اگر آنلاین کار می کنید به مودم وایرلس یو اس بی نیاز خواهید داشت.

هنگام آماده کردن غذا باید به شدت مواظب باشید، تمیز کردن میوه ها و سبزیجات باید جزوی از روتین شما شود. نوشیدن اب از لوله های آب در بسیاری از مناطق پیشنهاد نمی شود، بنابراین یا باید آب را خریداری کنید یا آن را بجوشانید. ممکن است آشپزی در کشور اکوادور برای شما تا حدی چالش برانگیز باشد قیمت ها در این کشور در حال افزایش هستند. افراد خارجی بیشتر از شهروندان کشور اکوادور باید هزینه کنند. ممکن است مقداری زمان ببرد تا با قیمت ها آشنا شوید و از خارجی بودن شما سو استفاده نکنند. قیمت برخی از خانه ها بسیار بالا هستند.

بنابراین اگر انتظار دارید با کمتر از 800 دلار در ماه زندگی شاهانه داشته باشید، این اتفاق شدنی نیست. روند دریافت ویزای اقامت کشور اکوادور آسان نیست و شرایط آن مدام در حال تغییر است و هنگام طی روند آن باید صبور باشید. هیچ جایی در دنیا کاملا امن نیست، در کشور اکوادور نیز جرم و جنایاتی انجام می شود، بنابراین مواظب خود باشید. مردم اکوادور بسیار خونگرمند اما رفتار آنها با مهاجرین و افراد خارجی خیلی صمیمانه نیست.

وضعیت اقتصاد اکوادور

با زندگی کردن در کشور اکوادور میتوانید سبک زندگی ای بسیار با کیفیت و کم نظیر داشته باشید. اگر عاشق طبیعتید، رویای داشتن خانه ای به سبک اسپانیایی را در سر دارید و از قدم زدن در ساحل لذت میبرید، اکوادور می تواند مقصد مناسبی برای شما باشد. کشور اکوادور از لحاظ اقتصادی در وضعیت خوبی به سر می برد. نرخ تورم سالیانه در کشور اکوادور در ماه دسامبر سال 2018، 0.27 درصد گزارش شد. این مقدار نسبت به ماه پیشین خود که نرخ تورم در آن 0.35 درصد علام شده بود کاهش پیدا کرده است.

تورم در قیمت غذا و نوشیدنی های غیر الکلی از 0.08 درصد به منفی 0.66 درصد کاهش پیدا کرده است و قیمت مسکن و خدمات شهری و سایر تجهیزات خانه، پوشاک، ارتباطات و بخش های فرهنگی نیز تا حدودی کم تر شده است. از طرف دیگر سایر هزینه ها از جمله هزینه های حمل و نقل، سلامت، آموزش و سایر خدمات افزایش یافته است. طی یک ماه، قیمت ها برای مصرف کنندگان 0.10 درصد افزایش یافتند. به طور کل باید گفت که نرخ تورم کشور اکوادور از سال 1970 تا 2018 ، به طور متوسط 21.49 درصد تخمین زده شده است.

بیشترین مقدار تورم در سال 2000 ، معادل 107.87 درصد و کمترین می زان آن در 1970، منفی 2.67 درصد گزارش شده است. در سال 2017، میانگین در آمد ماهیانه افراد در کشور اکوادور حدود 437.44 دلار تخمین زده شده است. این مقدار نسبت به سال 2016 که میانگین حقوق افراد حدود 426.92 دلار بود تا حدی افزایش داشته است. در هر صورت میزان درآمد نسبت به کشوری مثل آمریکا پایین تر است. در سال 2018، نرخ بیکاری 5.2 درصد گزارش شده است. میتوان گفت که کشور اکوادور شرایط رو به رشدی را در بخش اقتصادی دارد و از لحاظ اقتصادی در حال پیشرفت است.

وضعیت اقتصاد اکوادور

ضریب رشد اقتصادی این کشور در سال 2017، 3.0 درصد اعلام شده است. در کل باید گفت که هزینه های زندگی در کشور اکوادور پایین هستند و کشور ارزانی به حساب می آید. خیلی از مهاجرین از قیمت های پایین این کشور برای بهبود سبک زندگی خود استفاده می کنند. بسیاری از افراد خارجی یک خانه در شهر های اکوادور و یک خانه ساحلی و یا روستایی در سایر نقاط خریداری می کنند.

این کاریست که در خیلی از کشور ها مثل آمریکا انجام آن میتواند بسیار دشوار باشد. به دلیل پایین بودن قیمت ها میتوانید بیشتر سفر کنید، ماشین های بهتری داشته باشید و یا در بخش های دیگر هزینه کنید. با بودجه ای معادل 1600 دلار تا 2200 دلار در ماه یک زوج میتوانند به راحتی در این کشور زندگی کنند.

آمار بیکاری کشور اکوادور

نرخ بیکاری در اکوادور از 5.20 درصد در سه ماهه سوم سال 2018 به 4.80 درصد در سه ماهه چهارم سال 2018 کاهش یافت. میانگین نرخ بیکاری اکوادور از سال 2003 تا سال 2018، 7.29 درصد می باشد که در سه ماهه اول سال 2004 به بالاترین سطح خود یعنی 11.86 در صد رسیده و در سه ماهه چهارم سال 2014، به پایین ترین رکورد خود یعنی 4.54 در صد رسیده است. نرخ بیکاری اکوادور از آمار گزارش شده قبلی 4.14 % در ژوئن سال 2018 به 4.03 % در سپتامبر سال 2018 نزول یافت.

نرخ بیکاری در اکوادور به صورت فصلی به روز رسانی می شود که از دسامبر سال 2013 تا سپتامبر سال 2018 با میانگین نرخ 4.45 % موجود می باشد. این داده ها در مارچ سال 2016 به بالاترین حد خود یعنی 5.71 % و رکورد پایین ترین حد یعنی 3.80 % در دسامبر 2014 رسید. این اطلاعات توسط داده CEIC گزارش شده است. جمعیت اکوادور در گزارش های أخیر به 16.62 میلیون نفر در دسامبر سال 2017 رسیده است. نرخ مشارکت نیروی کار کشور در دسامبر سال 2017 به 68.25 % کاهش یافت.

رشد سریع فعالیت اقتصادی در سه ماهه سوم سال موجب ورود اقتصاد به دوره امیدوار کننده در سه ماهه آخر سال شد. فعالیت کلی در اکتبر سرعت یافت و با کمی افزایش در صادرات نفت در مقایسه با کاهش تولید نفت در دوره ژانویه – اکتبر جایگاه خود را محکم کرد؛ همزمان شرکت نفت دولتی کشور Petroamazonas EP به کاهش تولید ادامه داد. با این حال در حالی که فعالیت اقتصادی هنوز هم قوی است، روند سه فصل گذشته نشان می دهد که جریان پول نقد در سه ماهه چهارم سال رو به کاهش است.

همراه با کمی افزایش اعتبار، احتمالاً رشد مصرف خصوصی محدود شده است. قبل از پایان سال دولت در بخش مالی اعلام کرد کاهش هزینه های بنزین و حقوق بخش های عمومی با هدف کاهش شکاف مالی ایجاد شده توسط 700 میلیون دلار آمریکا صورت گرفته است. علاوه بر این، یک وام 900 میلیون دلاری آمریکا که از ماه دسامبر از چین تأمین شد برای کمک رسانی به ملت آندی در تأمین مالی بودجه 2019 همراه با حمایت مالی احتمالی IMF (صندوق بین المللی پول) صورت گرفته است.

هزینه زندگی در اکوادور

هزینه زندگی در اکوادور برای یک زوج معمولی، ماهانه بین 1600 $ تا 2.400 $ می باشد. اما مخارج شما به طور کلی به خواسته ها و نیاز های خودتان بستگی دارد. با 600 $ به صورت ماهانه می توانید صاحب یک آپارتمان یا خانه مجلل، مبله، دو خوابه با دو حمام شوید. (که احتمالاً دارای اینترنت، دایرکت تی وی (پخش مستقیم ماهواره ای) و آب می باشد. در غیر این صورت می توانید شخصاً 30 $ برای اینترنت، 65 $ برای بسته تلویزیونی و 2 $ برای آب بپردازید).

ماهانه 20$ برای برق و 4$ برای گاز جهت گرم کردن آب باید بپردازید. این مبلغ برای زندگی در کوه هایی است که نیازی به گرما یا تهویه هوا ندارند. اگر در ساحل زندگی می کنید و دوست دارید مدام تهویه هوا را روشن بگذارید باید هزینه برق را دوبرابر کنید. 25$ (در شهری مانند کوانکا. اکثر مهاجرین ماشین ندارند و اگر در شهر کوچک و قابل پیاده روی زندگی می کنید به ندرت هزینه ای برای حمل و نقل عمومی خواهید داشت).

500$. البته این موضوع کاملاً شخصی است و برای افراد زیادی که در بیرون از خانه غذا می خوردند شامل almuerzos (ناهار) با ارزش (یک غذای دو نفره با نوشیدنی غیر الکلی) می باشد. 15$. (با فرض اینکه خودتان موبایل داشته باشید. اکثر مهاجرین یک طرح پرداختی انتخاب می کنند به این معنی که میزان پرداختی شما به میزان گفتگوی شما پشت تلفن بستگی دارد).

یک زوج می توانند با پرداخت هزینه ماهانه فقط 1.500 $ در اکوادور زندگی کنند. میانگین هزینه زندگی در اکوادور برای یک زوج، برای داشتن یک زندگی راحت به جز هزینه کرایه 700 $ و هزینه اجاره 600 $ می باشد. حتی در کیتو پایتخت اکوادور با دو میلیون جمعیت ممکن است در یافتن یک آپارتمان مناسب دو خوابه با این قیمت به مشکل بر بخورید. کرایه خانه ها یا آپارتمان های مشترک بزرگ و سه خوابه در مناطق روستایی از ماهانه 150$ شروع می شود.

هزینه زندگی در اکوادور

یک وعده غذایی کامل که از محصولات تازه محلی درست شده باشد 1.90 $ هزینه دارد. هزینه هر گالون سوخت 1.50 $ (تقریباً هر لیتر 0.40 $) می باشد و می توان برای خدمتکار، باغبان یا راننده نیز روزانه 10 $ کنار گذاشت. در واقع به غیر از هزینه های معمول بالا برای برند های وارداتی معمولاً هزینه ها از اروپا و آمریکا پایین تر است. همچنین خدمات اینترنتی و تلفن نیز کمی گران تر می باشد. به طور خلاصه اکوادور در حال حاضر یکی از ارزان ترین مکان ها برای زندگی یا بازنشستگی می باشد که بودجه ماهانه 1.300 $ بیشتر از نیاز برای یک زندگی خوب می باشد.

شرایط درمانی در اکوادور

وضعیت بخش بهداشت و درمان در کشور اکوادور بسیار عالی است. کیفیت فوق العاده و همچنین هزینه‌های بسیار پایین از جمله مزایای زندگی در کشور اکوادور است.

از سایر مزایای زندگی در اکودور در بخش درمانی، می‌توان به وجود بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و همچنین مراکز درمانی بسیار مدرن با تجهیزات فوق پیشرفته در همه شهر‌های این کشور اشاره کرد.

بنابراین افراد در همه شهر‌ها، می‌توانند به این امکانات پیشرفته دسترسی داشته باشند.

آب و هوای کشور اکوادور چگونه است؟

با توجه به قرارگیری کشور اکوادور در منطقه استوا، آب و هوای این کشور نیز استوایی است. آب و هوا در کشور اکوادور در مناطق مختلف آن متفاوت است و شما نسبت به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، آب و هوایی متفاوت را تجربه خواهید کرد.

کشور اکوادور در منطقه‌ای ساحلی قرار دارد. به همین علت ورزش‌های آبی، یکی از دلایل جذب زیاد گردشگر به این کشور است.

نژاد مردم در اکوادور

در کشور اکوادور، نژاد مردم ترکیبی از اسپانیایی و سرخ پوستی است. همچنین بخش زیادی از جمعیت کشور اکوادور را مهاجران خارجی تشکیل می‌دهند. به همین نسبت تعداد زیادی از مردم اکوادور نیز در کشور‌های آمریکا، اسپانیا و ایتالیا زندگی می‌کنند.

میزان درآمد افراد در اکوادور

نکته بسیار مهم درباره کشور اکوادور این است که درآمد و حقوق کارمندی بسیار کم و ناچیز است و افراد نمی‌توانند با حقوق کارمندی زندگی خود را تامین کنند.

بنابراین بهترین روش برای داشتن یک زندگی بسیار خوب در کشور اکوادور، راه اندزی کسب و کار جدید و کارآفرینی است.

میزان درآمد شما در کسب و کار‌های جدید کاملا به حوزه و تخصص کاری و همچنین سوددهی شغل به دولت بستگی دارد. در واقع هر چقدر میزان سوددهی شما به دولت بیشتر باشد، درآمد شما بیشتر است.

شما باید هنگام شروع هر کسب و کاری در کشور اکوادور، سرمایه‌ای در حدود 12 الی 15 هزار دلار داشته باشید. بهترین راه برای افزایش سرمایه و همچنین داشتن درآمد بسیار زیاد، انتخاب مشاغل بسیار سودده است.

با توجه به اینکه کشور اکوادور در بخش کشاورزی و همچنین دریایی فعالیت و درآمد زیادی دارد سه حوزه کاری زیر در این کشور بسیار درآمدزا هستند:

  • شغل‌های دریایی
  • بخش گردشگری
  • ورود به بخش نفتی

متقاضیانی که برای شرو کسب و کاری جدید تقاضا می‌دهند، می‌توانند ابتدا میزان درآمد شغل خود را بررسی کنند. با توجه به اینکه فروش و همچنین صادرات در توسعه کسب و کار و افزایش درآمد بسیار موثر هستند شما باید فعالیت خود را در این دو بخش تا حد زیادی افزایش دهید.

برخورد و رفتار مردم اکوادور با مهاجرین و خارجی ها

کشور اکوادور با خارجی ها بسیار سازگار است. مردم اکوادر با مردم سفید بسیار سازگار و صمیمی هستند اما چنین برخوردی با مردم کوبا ندارند. اکوادور 1000 برابر امن تر از پرو و کلمبیاست. سه شهر اصلی اکوادور عبارتند از : کوئنکا، شهری مدرن و بسیار امن است. ولی کیتو، پایتخت اکوادر گاهی به اندازه گوایاکیول نا امن می شود. مردم اکوادور صمیمی و کارآمد هستند. در اکثر مناطق هیچ خشونتی دیده نمی شود و همه خوشحال و راضی به نظر می رسند. اما باید گفت که رفتار رانندگان پرخاشگرانه است.

در برخی از مناطق، به ویژه مناطقی که در آن خارجی زیاد است مانند ویلکابامبا، کوئنکا قیمت ها افزایش یافته است که این موضوع ناراحتی هایی را ایجاد می کند. اما در کل کیفیت زندگی در این مناطق عالی است و می توان به راحتی با 1000 دلار در ماه زندگی خوبی داشت، اما مناطق فقیر نشین نیز در این کشور وجود دارد. اکوادور نسبتا کشوری امن است و مانند هر کشور دیگر باید از مناطق خطرناک دور شد. همانند کشورهای دیگر، در شهر های بزرگ، جرایم بیشتری دیده می شود.
مردم اکوادور صادق، سخت کوش و تا قبل از رانندگی، مهربان و آرام هستند.

برای زندگی در اکوادور باید زبان اسپانیایی را بلد بود. مردم این کشور فوق العاده و صبور هستند، اما اگر خارجی ها توانایی شروع یک مکالمه معمولی را نداشته باشند، نقطه ضعفی بزرگی برای خارجی ها خواهد بود. یادگیری زبان کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که در اکوادور قادر به صحبت به زبان اسپانیایی نباشید، تنها می توانید چند دوست انگلیسی زبانان اکوادوری داشته باشید که تعداد آنها محدود است.

خارجی ها علاقه زیادی به مردم صمیمی، آب و هوا، مناظر طبیعی، میوه و سبزیجات تازه این کشور دارند. حمل و نقل در این کشور عالی و ارزان قیمت است، گرچه برخی اوقات اتوبوس کوهستانی کم ترسناک است. همچنین می توان از وقایع فرهنگی بی شمار این کشور لذت برد. راه های سرمایه گذاری در اکوادور را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

سوالات متداول در مورد شرایط زندگی در اکوادور

1- برای مهاجرینی که به اکوادور می¬روند کدام شهرها مناسبتر است؟

بیش از دو سوم جمعیت اکوادور در شهر های بزرگ این کشور مثل کوئیتو، گوایاکیول و کوئنسا زندگی می کنند. این شهر ها برای مهاجرینی که به این کشور سفر میکنند نیز مقاصد دلخواهی به نظر می رسند.

2- آیا اکوادور کشور پر جمعیتی است؟

جمعیت کشور اکوادور بیشتر از 16 میلیون نفر است و کشور جوانی به حساب می آید. میانگین سنی افراد در این کشور 27 سال است. از نظر فرهنگی و نژادی این کشور بسیار گسترده است. اکثریت مردم اکوادور متیسو ( ترکیبی از نژاد اسپانیایی و سرخپوست ) هستند.

3-  مردم اکوادور به چه زبانی صحبت می¬کنند؟

اسپانیایی زبان رسمی و رایج ترین زبان مردم کشور اکوادور است. اما با این وجود به علت زیاد بودن تعداد افراد بومی آمریکایی در این کشور، زبان دومی به نام کیچوا (Quichua) نیز رایج است. خارج از محیط تجاری و اداری، مردم خیلی به زبان انگلیسی تسلط ندارند بنابراین قبل از مهاجرت به این کشور بهتر است زبان اسپانیایی را بیاموزید.

4- خدمات پزشکی در کشور اکوادور به چه صورت است؟

مانند بسیاری دیگر از کشور های دنیا کشور اکوادور دو نوع زیر ساخت پزشکی دارد: خصوصی و عمومی. برای چندین سال، وضعیت پزشکی و سلامت کشور اکوادور در بخش عمومی وجهه بسیار خوبی نداشت. اما از سال 2008 به بعد، این سیستم قابل اعتماد تر، در دسترس تر و باکیفیت تر شد تا جایی که در سال 2017، نظام سلامت عمومی کشور اکوادور برنده ی جایزه ی خلاقانه ترین و رو به رشد ترین نظام پزشکی شد. بسیاری از افراد خارجی ترجیح میدهند از مراکز خصوصی استفاده کنند. خدمات پزشکی خصوصی بسته به نوع بیماری و درمان؛ بین 250 تا 1000 دلار آمریکا هزینه دارند.

5- از لحاظ امنیت اکوادور به چه صورت است؟

آمار جرم و جنایت در کشور اکوادور یکی از اصلی ترین مشکل هاست. البته این بدان معنا نیست که اکوادور نا امن است. متدوال ترین جرم در این کشور دزدی است. بنابراین بهتر است وسایل گران¬بها مثل جواهرات، دوربین و پول نقد در بخش¬های شلوغ باخود به همراه نداشته باشید. هم چنین به هنگام سوار شدن به تاکسی باید بسیار مواظب باشید و تنها از تاکسی های مجوز دار استفاده کنید این تاکسی¬ها معمولا به رنگ زرد هستند و اسم شرکت خود را روی ماشین می¬نویسند و پلاک نارنجی رنگ دارند.

6- زندگی در اکوادور چه مزایایی دارد؟

اکوادور آب و هوای بسیار مطلوبی دارد، به عبارتی این کشور سرزمین همیشه بهار نامیده می شود و این مسئله حقیقت دارد. خدمات معمولی مثل آب، برق، تلفن و اینترنت موجود هستند، در این کشور میوه و سبزیجات فراوان یافت می شود، هزینه های زندگی در کشور اکوادور ارزان هستند. علاوه بر آن تجهیزات مدرن روز به روز در شهر های کوچک این کشور نیز در حال رایج شدن هستند.

7- زندگی در اکوادور چه معایبی دارد؟

در اکوادور برخی اوقات برای چندین روز و یا جتی چند هفته پشت سر هم باران می بارد. ممکن است در اکوادور متوجه این قضیه نشوید اما تعداد سگ های این کشور از تعداد آدمها بیشتر است!! سرویس¬های اینترنت ممکن است برخی اوقات بدون اخطار قبلی قطع شود. تمیز کردن میوه ها و سبزیجات باید جزوی از روتین شما شود. نوشیدن اب از لوله های آب در بسیاری از مناطق پیشنهاد نمی¬شود، قیمت¬ها در این کشور در حال افزایش هستند. افراد خارجی بیشتر از شهروندان کشور اکوادور باید هزینه کنند. قیمت برخی از خانه ها بسیار بالا هستند. روند دریافت ویزای اقامت کشور اکوادور آسان نیست و شرایط آن مدام در حال تغییر است و هنگام طی روند آن باید صبور باشید.

8- وضعیت تورم در اکوادور چند درصد است؟

نرخ تورم سالیانه در کشور اکوادور در ماه دسامبر سال 2018، 0.27 درصد گزارش شد. این مقدار نسبت به ماه پیشین خود که نرخ تورم در آن 0.35 درصد علام شده بود کاهش پیدا کرده است. بیشترین مقدار تورم در سال 2000 ، معادل 107.87 درصد و کمترین میزان آن در 1970، منفی 2.67 درصد گزارش شده است. در سال 2017، میانگین در آمد ماهیانه افراد در کشور اکوادور حدود 437.44 دلار تخمین زده شده است. این مقدار نسبت به سال 2016 که میانگین حقوق افراد حدود 426.92 دلار بود تا حدی افزایش داشته است. به طور کل باید گفت که نرخ تورم کشور اکوادور از سال 1970 تا 2018 ، به طور متوسط 21.49 درصد تخمین زده شده است.

9- وضعیت اقتصادی اکوادور چگونه است؟

می¬توان گفت که کشور اکوادور شرایط رو به رشدی را در بخش اقتصادی دارد و از لحاظ اقتصادی در حال پیشرفت است. ضریب رشد اقتصادی این کشور در سال 2017، 3.0 درصد اعلام شده است.

10- آیا هزینه زندگی در اکوادور زیاد است؟

می¬توان گفت که هزینه های زندگی در کشور اکوادور پایین هستند و کشور ارزانی به حساب می آید. خیلی از مهاجرین از قیمت های پایین این کشور برای بهبود سبک زندگی خود استفاده می کنند. بسیاری از افراد خارجی یک خانه در شهر های اکوادور و یک خانه ساحلی و یا روستایی در سایر نقاط خریداری می کنند.
این کاریست که در خیلی از کشور ها مثل آمریکا انجام آن میتواند بسیار دشوار باشد. به دلیل پایین بودن قیمت ها میتوانید بیشتر سفر کنید، ماشین های بهتری داشته باشید و یا در بخش های دیگر هزینه کنید. با بودجه ای معادل 1600 دلار تا 2200 دلار در ماه یک زوج میتوانند به راحتی در این کشور زندگی کنند.

11- آمار بیکاری کشور اکوادور چند درصد است؟

نرخ بیکاری در اکوادور از 5.20 درصد در سه ماهه سوم سال 2018 به 4.80 درصد در سه ماهه چهارم سال 2018 کاهش یافت. میانگین نرخ بیکاری اکوادور از سال 2003 تا سال 2018، 7.29 درصد می باشد که در سه ماهه اول سال 2004 به بالاترین سطح خود یعنی 11.86 در صد رسیده و در سه ماهه چهارم سال 2014، به پایین ترین رکورد خود یعنی 4.54 در صد رسیده است. نرخ بیکاری اکوادور از آمار گزارش شده قبلی 4.14 % در ژوئن سال 2018 به 4.03 % در سپتامبر سال 2018 نزول یافت. این اطلاعات توسط داده CEIC گزارش شده است. جمعیت اکوادور در گزارش های أخیر به 16.62 میلیون نفر در دسامبر سال 2017 رسیده است. نرخ مشارکت نیروی کار کشور در دسامبر سال 2017 به 68.25 % کاهش یافت.

12- هزینه زندگی در اکوادور به چه صورت است؟

هزینه زندگی در اکوادور برای یک زوج معمولی، ماهانه بین 1600 $ تا 2.400 $ می باشد. اما مخارج شما به طور کلی به خواسته ها و نیاز های خودتان بستگی دارد. با 600 $ به صورت ماهانه می توانید صاحب یک آپارتمان یا خانه مجلل، مبله، دو خوابه با دو حمام شوید. 30 $ برای اینترنت، 65 $ برای بسته تلویزیونی و 2 $ برای آب، ماهانه 20$ برای برق (اگر در ساحل زندگی می کنید و دوست دارید مدام تهویه هوا را روشن بگذارید باید هزینه برق را دوبرابر کنید)، 4$ برای گاز.

13- برخورد و رفتار مردم اکوادور با مهاجرین و خارجی ها چگونه است؟

کشور اکوادور با خارجی ها بسیار سازگار است. مردم اکوادر با مردم سفید بسیار سازگار و صمیمی هستند اما چنین برخوردی با مردم کوبا ندارند. اکوادور 1000 برابر امن تر از پرو و کلمبیاست. سه شهر اصلی اکوادور عبارتند از : کوئنکا، شهری مدرن و بسیار امن است. ولی کیتو، پایتخت اکوادر گاهی به اندازه گوایاکیول نا امن می شود. مردم اکوادور صمیمی و کارآمد هستند. در اکثر مناطق هیچ خشونتی دیده نمی شود و همه خوشحال و راضی به نظر می رسند. اما باید گفت که رفتار رانندگان پرخاشگرانه است. در کل مردم اکوادور بسیار خونگرم¬اند اما رفتار آنها با مهاجرین و افراد خارجی خیلی صمیمانه نیست.

14- شرایط درمان در کشور اکوادور چگونه است؟

کشور اکوادور در تمامی شهر‌های خود مجهز به بیمارستان‌های بسیار مدرن است. بنابراین مردم این کشور در همه شهر‌ها به بهترین امکانات درمانی دسترسی دارند. هزینه‌های درمان در کشور اکوادور نیز بسیار پایین است.

15- وضعیت آب و هوایی در کشور اکوادور چگونه است؟

با توجه به قرار گرفتن این کشور در منطقه استوا، آب و هوای آن نیز کاملا استوایی است.

16- نژاد مردم در کشور اکوادور چیست؟

نژاد مردم در این کشور، ترکیبی از اسپانیایی و سرخپوستی است.

17- درآمد مردم در کشور اکوادور چگونه است؟

درآمد مردم در این کشور بیشتر از کسب و کار‌های جدید است و حقوق کارمندی نمی‌تواند زندگی مردم را به خوبی تامین کند.

18- حداقل سرمایه برای شروع کسب و کار در کشور اکوادور چقدر است؟

کمترین درآمد برای شروع یک کسب و کار در کشور اکوادور، 12 الی 15 هزار دلار است.

19- حوزه‌های بسیار پردرآمد در کشور اکوادور چیست؟

شغل‌های دریایی، بخش گردشگری و همچنین بخش نفتی بیشترین درآمد را برای مردم در کشور اکوادور دارند.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *