شرایط یافتن کار و شغل در سوئیس

اطلاعات مورد نیاز در خصوص چگونگی پیدا کردن شغل در سوئیس ، اطلاعات در مورد بازار کار سوئیس، مشاغل موجود در این کشور ، اجازه کار در سوئیس و علاوه بر مشاغل موجود در این کشور در این مقاله یافت خواهد شد.
علاوه بر این کشور یک مکان بسیار جذاب برای کار خواهد بود که حقوق، شرایط کار و کیفیت زندگی در آن بسیار بالا خواهد بود. باید بدانید که رقابت برای یافتن شغل در این کشور بسیار شدید می باشد و فرصت های محدودی برای کسانی که از خارج اتحادیه اروپا یا (انجمن تجارت آزاد اروپا) زندگی می نمایند وجود دارد. چرا که عنوان سهمیه کارگران خارجی در سوئیس اغلب مطرح خواهد شد. باید بدانید که حتی برای افراد بسیار ماهر و متخصصان واجد شرایط، شرایط خاصی در نظر گرفته خواهد شد. با این حال، پیدا کردن یک شغل در این کشو
ر امکان پذیر می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران، اصفهان، مشهد و شیراز می توانند به شما در اخذ ویزای کار در کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به سوئیس به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

شرایط جستجو و پیدا کردن شغل در سوئیس

یکی از راه های مهاجرت به این کشور از طریق شغل می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی می توانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در این کشور و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت سوئیس از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی و شرایط ویزای کار، حقوق کار و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص می توانید با موسسات مهاجرتی مراجعه کنید.

قانون کار و شغل در سوئیس مختص این کشور می باشد و قبل از شروع به کار بایستی راجع به آن و همچنین شرایط کار در سوئیس تحقیق کرد.

کار دانشجویی در این کشور امکان پذیر است اما باید قبل از شروع  اجازه کار سوئیس را دریافت کرد. بسته به مقطع تحصیلی به شما اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت داده می شود.

پیدا کردن کار حقوقی در سوئیس و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در سوئیس نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

بازار اشتغال سوئیس و شرایط یافتن کار و شغل در سوئیس

اقتصاد سوئیس پایدار می باشد و نرخ بیکاری سوئیس یکی از پایین ترین نرخ ها در جهان خواهد بود، چرا که در ماه مه 2014 این نرخ به 3 درصد رسید بخاطر داشته باشید که این نرخ با توجه به دبیرخانه امور اقتصادی (SECO) بدست خواهد آمد. با این حال، بخاطر داشته باشید که تقریبا نیمی از افراد خارجی رسما بیکار می باشند.

بخاطر داشته باشید که حقوق افرد در این کشور بالاترین نرخ را در جهان به خود اختصاص داده است، باید بدانید که شما حداقل چهار هفته در یک سال در تعطیلات به سر خواهید بود، مزایای امنیت اجتماعی بسیار عالی وجود دارد. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق شما از محل کار خود سطح بالای کیفیت زندگی لذت خواهید برد. با این حال، بازار کار در سوئیس کوچک می باشد و رقابت برای یافتن شغل بسیار بالا می باشد. اگر شما متعلق به از خارج اتحادیه اروپا می باشد پس باید بدانید که تنها تعداد محدودی از مشاغل مدیریتی برای شما پیدا خواهد شد. کارکنان واجد شرایط و متخصص در این کشور به راحتی کار مورد نظر خود را پیدا خواهند کرد.

مشاغل موجود در سوئیس

اگرچه سوئیس یک کشور کوچک می باشد اما نیروی کار بسیار ماهر در آن به وفور مشاهده خواهد شد، کشوری که در آن مواردی نظیر: فناوری های پیشرفته، میکرو و بیو تکنولوژی نیز مشاهده خواهد شد و یک ملت مهم صنعتی، با نیمی از تمام درآمد حاصل از صادرات این کشور از مکانیکی / مهندسی برق و آمدن بخش مواد شیمیایی در این کشور زندگی می نمایند. علاوه بر این؛ این کشور به عنوان یکی از عالی ترین مراکز مالی عمده جهان نیز در نظر گرفته خواهد شد. بنابراین مشاغل متعددی برای کارگران ماهر در بخش مهندسی و فناوری، دارو، مشاوره، بانکی، بیمه و فناوری اطلاعات، تحلیل گری مالی، تحلیل گری کسب و کار و تحلیل گری سیستم در خواست در نظر گرفته خواهد شد.

شرکت های چند ملیتی تمایل بسیاری به وجود کارفرمایان انگلیسی زبان خواهند داشت. برای مثال افرادی نظیر: نستله، نوارتیس، زوریخ بیمه، روشه، کردیت سوئیس، آدکو، SWISS RE و گلنکور از برترین کارفرمایان جهان نیز خواهند بود.

بسیاری از سازمان های بین المللی در این کشور و به ویژه در ژنو واقع شده است. شما می توانید برای کار در سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی و صلیب سرخ بین المللی و همچنین به عنوان بازدید کننده از فهرست پیوندها به سازمان های غیر دولتی (NGO) در ژنو و در هر جای دیگر سوئیس اقدام نمایید.

فرهنگ مدیریت سوئیس

کشور سوئیس به قدردانی، متانت، صرفه جویی، تحمل، دقت و احساس مسئولیت آراسته خواهد بود به همین دلیل این کشور در شیوه های کسب و کار خود بسیار رسمی و محافظه کار بوده است. بخاطر داشته باشید که فرهنگ یک شرکت سوئیسی با شرکت های موجود در منطقه فرانسه، آلمان و یا ایتالیا متفاوت خواهد بود. به عنوان یک قاعده، تمامی سلسله مراتب ها و تصمیم گیری های اهم  در شرکت های این کشور گرفته خواهد شد. این درحالیست که شرکت های موجود در مناطق فرانسوی و ایتالیایی ممکن است بیشتر با مناطق آلمانی در تماس باشند. جلسات دیگر در خصوص جهت گیری ها، بحث های دقیق و محتاطانه نیز خواهد بود. در کشور سوئیس مذاکره کنندگان بسیار سخت گیر اما عادلانه رفتار خواهند کرد و طنز هیچ جایی در مذاکرات نخواهد داشت. حفظ کسب و کار و زندگی شخصی و جداگانه در سوئیس از اهمیت والایی برخوردار است. باید بدانید که ساعات طولانی کار 45 تا 50 ساعت در هفته را در بر خواهد گرفت.

ویزای کار در سوئیس

کشور سوئیس به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا محسوب نمی شود اما شهروندان اتحادیه اروپا و یا (انجمن تجارت آزاد اروپا) قادر به ورود به سوئیس بدون ویزا خواهند بود. علاوه بر این امکان کار کردن سه ماه بدون نیاز به اخذ مجوز کار برای افراد نیز وجود خواهد داشت. اگر شما در حال برنامه ریزی برای اقامت بیش از سه ماه در سوئیس می باشید به شما اجازه اقامت با کانتون و ثبت نام برای زندگی نیز داده خواهد شد. محدودیت های بیشتر برای شهروندان بلغاری رومانیایی و برای کسانی که برای اولین بار وارد بازار کار می شوند رخ خواهد داد. دیگر محدودیت ها برای افراد متعلق به کرواسی خواهد بود البته این محدودیت برای یک دوره نامحدود باقی خواهد ماند. برای اطلاع از آخرین، اداره فدرال مهاجرت (FOM) را مشاهده نمایید.

بخاطر داشته باشید که بسیاری از سختگیری های دیگر برای افراد خارجی اتفاق خواهد افتاد. کارفرمایان باید ثابت کنند که این کار نمی تواند توسط یک فرد تازه وارد انجام شود و به مدیران، متخصصان و کسانی که مدارک تحصیلی بالاتری در اختیار دارند بایستی داده شود. اگر شما پیشنهاد کاری را دریافت کرده اید، کارفرمای شما یک برنامه در کانتون محلی که آن را در FOM به تصویب رسانیده است برای شما برنامه ریزی خواهد کرد. اگر این اطلاعات در FOM به تصویب برسد به شما اجازه کانتون برای ارسال گواهی ترخیص کالا از گمرک، اخذ ویزا از سفارت سویس و یا کنسولگری در کشور خود و مجوز درخواست دادن برای ویزا نیز داده خواهد شد.

اگر شما پیشنهاد کار در یک سازمان بین المللی را دریافت کردید، شما به مجوز کار نیاز نخواهید داشت، بخاطر داشته باشید که پس از آن یک کارت شناسایی ویژه (Identitätskarte یا کارت سفید مشروعیت) برای افراد صادر خواهد شد.

زبان
سوئیس دارای سه زبان اصلی ملی نظیر: آلمانی و سوئیس خواهد بود زبان هایی که به طور گسترده ای مورد استفاده واقع می شوند. به خاطر داشته باشید که این زبان ها به ویژه در مرکز و مناطق در شرق فرانسه و در غرب و در جنوب ایتالیا مورد استفاده واقع خواهند شد. این در حالیست که انگلیسی اغلب در محل کار و برای صحبت کردن نیز مورد استفاده واقع خواهد شد. بخاطر داشته باشید که دانستن زبان در بازار کار به عنوان یک مزیت به حساب خواهد آمد علاوه بر این توانایی صحبت کردن به زبان روسی یا ماندارین از دیگر مزیت ها به حساب خواهد آمد.

صلاحیت ها
اگر شما می خواهید برای کار کردن در حرفه ای منظم، بخش سلامت، آموزش، فناوری، قانون و یا بخش های اجتماعی  در سوئیس مشغول به کار شوید شما به مدارک تحصیلی به رسمیت شناخته شده ای نیاز خواهید شد. حتی اگر شما متعلق به اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا می باشید شرایط برای شما راحت تر نیز خواهد بود. اگر شما هنوز مایل به دریافت یک گواهی سطح از کارفرمایان در سوئیس می باشید پیشنهاد می شود که اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی صلاحیت افراد خارجی در سیستم آموزش و پرورش نیز بدست آورید. هم چنین شما می توانید جهت پیدا کردن اطلاعات بیشتر و انجام این فرایند از طریق دبیرخانه دولت برای آموزش، پژوهش و یا نوآوری (SERI) اقدام نمایید.

مدارک دانشگاهی (نه برای تمامی حرفه ها) برخی از کشورها از طریق فرآیند بولونیا شناخته شده است. مدارک تحصیلی دانشگاه (مدرک کارشناسی و بالاتر) می تواند برای اهداف کاری از طریق سوئیس ENIC-NARIC به رسمیت نیز شناخته شود.

پیدا کردن شغل در سوئیس شغل

ایجاد شغل اولین قدم Expatica در سوئیس خواهد بود که در آن فهرست مشاغل در بخش های مختلف و در سراسر کشور نیز آورده شده است.

EURES
اگر شما متعلقق به اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا می باشید، شما می توانید برای یافتن شغل در سوئیس از طریق EURES اقدام نمایید و کار مورد نظر خود را در پورتال اروپا پیدا نمایید. علاوه بر موارد ذکر شده در فوق شما قادر به ارسال رزومه خود به کارفرما نیز خواهید بود علاوه بر این امکان   دریافت مشاوره در مورد مسائل حقوقی و اداری و کار در سوئیس برای شما نیز وجود خواهد داشت.

خدمات استخدام عمومی
استخدام در مناطق مرکزی (RAV / ORP / URC) ،در استان های مختلف و یا در سراسر سوئیس، کمک بسیاری به شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا برای پیدا کردن کار خواهد کرد. شما می توانید در دفتر محلی خود را ثبت نام نمایید. علاوه بر این امکان یافتن مشاغل از طریق تلفن برای افراد نیز وجود خواهد داشت.

وب سایت های شغلی مشاغل دولتی در سوئیس

  • Jobscout 24
  • Jobsuchmaschine
  • JobUp
  • Jobwinner
  • Monster
  • Seasonworkers
  • StepStone

آژانس های استخدام و کاریابی سوئیس

ثبت نام در یکی از آژانس های کاریابی خصوصی از اهمیت والایی برخوردار است. آژانس های استخدام خصوصی calledArbeitsvermittlung و یا خبرگزاری DE بسیاری در سوئیس قرار خواهند داشت. سازمان نیروی انسانی و آدکو دو سازمان های اصلی برای پیدا کردن فهرست مشاغل دارای مجوز خواهند بود.

آموزش زبان انگلیسی در سوئیس

اخذ حرفه آموزش زبان انگلیسی برای اتباع سوئیس که به زبان انگلیسی صحبت می نمایند بسیار راحت خواهد بود. در حال حاضر آن صحبت می کنند، اما اگر شما قادر به یافتن این کار شدید باید بدانید که این حرفه بهترین گزینه انتخابی برای شما خواهد بود. پیشنهاد می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت های آموزشی مراجعه نمایید. بخاطر داشته باشید که دایره مدارس مشاغل بسیاری برای دبیران زبان انگلیسی در نظر خواهند گرفت، اما بخاطر داشته باشید که برای استخدام شدن در مدارس دولتی شما بایستی شهروند اروپایی باشید و یا اینکه در آنجا ازدواج کرده باشید.

روزنامه سوئیسی

بسیاری از مشاغل ممکن است در روزنامه ها منتشر شود. این درحالیست که بسیاری از آگهی ها تحت stellentinserate آلمانی، لس آگهی فروش D’emploi در فرانسه، یا annunci lavoro ایتالیایی به چاپ خواهند رسید. دیگر روزنامه ها مواردی نظیر:Basler Zeitung روزنامه بوند و برنر سایتونگ، کوریره دل تیسینس، Finanz UND Wirtschaft، Handelsblatt، دماهای لو (ژنو)، نویه زورشر زایتونگ، Schweizerische HANDELSZeitung روزنامه SonntagsZeitung، Tages Anzeiger (زوریخ)، 24 Heures (ایالت وو) و تریبون دو ژنو (ژنو) را در بر خواهد گرفت. بخاطر داشته باشید که روزنامه های تبلیغاتی هر یک روز در هفته منتشر خواهد شد شما می توانید یک لیست کامل از روزنامه های آنلاین سوئیس را اینجا پیدا کنید.

شبکه

پست های خالی اغلب از طریق تماس در سوئیس و بنابر شبکه های کلیدی پر خواهد شد. اضافه کردن سایت های شبکه ای حرفه ای و چک کردن سازمان شبکه های بسیار مهم خواهد بود. در اینجا تعداد کمی از آنها ذکر شده است، این شبکه ها عبارتند از: باشگاه بین المللی آمریکا از ژنو، سازمان تجارت زنان در ژنو، مدیران بین المللی، انجمن حرفه ای زنان، شبکه کسب و کار ایرلندی و کسب و کار و حرفه ای زن (BPW).

اتاق های بازرگانی (Wirtschaftskammer / économique) در هر کانتون اغلب حوادث شبکه های حرفه ای سازماندهی شده را به تصویر خواهند کشید. جزئیات مربوط به تماس درهر کانتون در اینجا ذکر شده است. شما همچنین می توانید در ارتباط با دیگران در این زمینه از طریق سایت های شبکه ای اجتماعی و یا از طریق تکمیل فرم Expatica در سوئیس اقدام نمایید.

اولین حرکت – درخواست کار

بسیاری از مشاغل در سوئیس توسط مردم و از طریق تماس با شرکت ها به طور مستقیم و نه از طریق تبلیغات در مطبوعات و یا آنلاین صورت خواهد گرفت. پس از بررسی شرکت های سوئیس و برای مشاهده مشاغل خالی و در حال تبلیغ پیشنهاد می شود که از نرم افزارهای موجود استفاده نمایید. با این امر شما اطلاعات ویژه ای در خصوص شرکت های سوئیسی در SwissFirms پیدا خواهید کرد. علاوه بر این امکان مراجعه به وب سایت بازرگانی و یا وب سایت ثبت تجاری فدرال برای شما وجود خواهد داشت. پیشنهاد می شود که از ارسال رزومه خود به آدرسی دقیق مطمئن شوید و نامه خود را در پوششی مناسب قرار دهید. علاوه بر این امکان انجام فعالیت تحت Personalabteilungsleite (آلمانی) و یا RESSOURCES Humaines (فرانسوی) برای شما وجود خواهد داشت.

درخواست برای شغل در سوئیس

هنگامی که شما یک کار پیدا کردید، شما باید بدانید که چگونه CV خود را تحریر نمایید و یا از تحریر نامه خود به صورت صحیح آگاهی یابید. علاوه بر این پیشنهاد می شود که راهنمایی های لازم را در خصوص مصاحبه شغلی سوئیس و یا چگونگی دادن درخواست دادن برای یافتن شغل مورد نظر در این کشور بدست آورید.

اطلاعات بیشتر

• پیدا کردن یک شغل در زوریخ
• پیدا کردن یک شغل در بازل
• درخواست برای کار در سوئیس
• مجوز کار در سوئیس
• شروع یک کسب و کار و یا خود اشتغالی در سوئیس
• فرهنگ کسب و کار در سوئیس

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در این کشور ، شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند در ، شرایط مهاجرت به این کشور از طریق خرید ملک، اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج، نحوه مهاجرت به این کشور ،  مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج با موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به یافت شغل در سوئیس برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود به وکیل مهاجرت به سوئیس ، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات به راحتی و در کمترین زمان ویزای کار در سوئیس را دریافت کرده و به کار بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قوانین جدید مهاجرت به این کشور می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه برای “شرایط یافتن کار و شغل در سوئیس

  1. لیلا میناب گفت:

    عالی هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *