شرایط تحصیل و کار رشته مد

مدرک مد چه مواردی را در بر می گیرد ؟

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

برای دانشجویان آینده نگر گرایش مد، کسانی که هنوز تصمیم به کار در شغل دلخواه خود نگرفته اند، اخذ مدارک تخصصی بسیاری برای فارغ التحصیلان این گرایش پیشنهاد می شود که به معرفی دامنه وسیعی از جوانب گرایش مد می پردازد. در ضمن ناگفته نماند کسانی که شغل ایده آل خود در گرایش مد را انتخاب کرده اند، قادر به اخذ مدارک  تخصصی دیگری نیز خواهند بود. برای مثال شما قادر به اخذ مدرکی که بر عکاسی، طراحی، مدیریت، بازاریابی مد، روزنامه نگاری، خرید مد یا دیگر بخش های صنعت استوار است خواهید بود. با مطالعه این مقاله اطلاعات سودمندی در رابطه با شرایط تحصیل و کار رشته مد کسب خواهید کرد.

اگر شما شرکت در دوره های کلی مد را انتخاب کرده اید، شما قادر به یادگیری هر مرحله از فرایند طراحی مد، از مفاهیم اولیه تا شناخت باریک ترین راه ها، مجموعه فروشگاه ها و ایجاد کمپین تبلیغاتی خواهید بود. مباحث موجود در مدرک شما، چگونگی برش الگو، تولید پوشاک، تصویر سازی، مفهوم توسعه و ارتباطات، چگونگی ترسیم، چگونگی روند پیش بینی، تجارت مد و امر بازاریابی را در بر می گیرد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی میتوانند به شما در اخذ پذیرش رشته مد از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار رشته مد کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو رشته مد به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته مد

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولااز طریق مهاجرت از طریق رشته مد اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیل و کار رشته مد و اخذ پذیرش رشته مد از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق رشته مد می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار رشته مد و اخذ اقامت سرمایه گذاری با رشته مد نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته مد می پردازد.

بورسیه تحصیل و کار رشته مد در صورت داشتن رزومه قوی تحصیل و کار رشته مد امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه رشته مد در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان رشته مد بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان رشته مد تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته مد  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته مد بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

شرایط اخذ مدرک مد

اغلب کلاس های برگزار شده برای اخذ مدرک مد، دانشجویان با سوابق تحصیلی متفاوت را مورد پذیرش قرار می دهد و داشتن پیشینه تحصیلی خاصی ضروری نمی باشد، البته وجود مدرک دیپلم دبیرستان اجباری می باشد، به علاوه از شما ارائه نمونه کار ( برای مثال نمونه ترسیم ها و ایده ها ) خواسته می شود. نا گفته نماند که مدارک مورد نیاز با توجه به دوره ها و نوع موسسه متفاوت می باشد. شما ممکن است برای یک مصاحبه دعوت شوید و یا تحریر یک نامه و مقاله برای شرح نگرش ها و ایده ها از شما خواسته شود.

شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس  و همچنین شرایط تحصیل در رشته مد در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته مد در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته مد بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

ساختار دوره ها و ارزیابی روش ها

اخذ مدرک کارشناسی مد معمولا سه یا چهار سال به طول می انجامد در حالی که اخذ مدرک کارشناسی ارشد مد یک یا دو سال به طول می انجامد. مبحث آموزش مواردی از قبیل : سخنرانی، سمینارها، فعالیت های عملی و برخی موارد دیگر مانند سخنرانی برای میهمانان صنعت را در بر می گیرد. برخی از دوره های مد، در انتها مشاغلی را به افراد پیشنهاد می کنند و امکان استفاده از این تجارب در زندگی واقعی افراد را فراهم می کنند. ارزیابی روش ها معمولا مواردی مانند : شرکت در آزمون، انجام پروژه های شخصی و گروهی، شرح فعالیت ها و انتقاد گروهی را در بر می گیرد.

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. در آمد رشته مد در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید.

در این قسمت با گرایش های مختلف رشته مد در از خارج کشور و بهترین گرایش رشته مد در خارج از کشور آشنا خواهید شد.

مد تخصصی

اگر شما به دنبال اخذ مدرکی از گرایش مد هستید که با جوانب مختلف صنعت ادغام شده باشد یا برای کسب تخصص در این گرایش آمادگی دارید، عنواین گرایش مد به شرح زیر برای شما در نظر گرفته شده است، این عنواین عبارت است از :

طراحی مد

این مورد نقش بسیار مهمی در صنعت مد دارد. اگر شما تحصیل در گرایش طراحی مد را انتخاب کرده اید، شما قادر به ترقی در چشم انداز خلاق خود و کسب دانش فنی و مهارت های عملی جهت طراحی و عبور از راه های باریک خواهید بود. ناگفته نماند که این مسئله به تحصیلات گذشته و فعالیت های فعلی فرد در طراحی مد، شناخت مواد مختلف و فناوری های به کارگرفته شده جهت تولید مربوط می شود. فعایت های تخصصی تر به تمرکز بر روی پوشاک مردانه و زنانه، قسمت خاصی از لباس مانند : کفش یا کلاه ( کلاهدوزی ) یا بافت های خاص در صنایع مانند : مد های لوکس یا پایدار مربوط می شود.

عکاسی مد

صنعت مد بدون توجه به مسئله عکس امکان پذیر نمی باشد، چرا که تصاویر امکان برقراری ارتباط را ممکن می سازند. باز هم اخذ تخصص در این گرایش به معنای ادغام عناصر آموزش نظری و عملی، بررسی فرایند های تاثیر گذار جهت برقراری ارتباطات بصری و کسب مهارت در آخرین مراحل از فناوری می باشد. لذا به شما فرصت برنامه ریزی عملی، نحوه کارگردانی بر عکس های ورقه ای، آموزش سبک سازی، برند سازی یک مد و نحوه کار کردن با تجهیزات و نرم افزار ها داده خواهد شد. همچنین امکان کسب مهارت در ساخت فیلم، ویرایش تصاویر، محلی برای تحقیق و کار پس از تولید برای شما وجود خواهد داشت. با توجه به مدارک گرایش مد، امکان کاریابی و زندگی ساده به صورت معمول وجود خواهد داشت.

مدیریت مد

کسانی که استعدادی بالقوه و مغزی خلاق برای تجارت مفهوم مد دارند، مدرک مدیریت مد آمادگی های لازم را برای تخصص افراد در مشاغل بازرگانی در کنار صنعت مد فراهم می کند. عنوان مد بسیاری از موارد مانند : بازاریابی، مدیریت فروشگاه، زنجیره عرضه ها، تولیدات، مدل های تجارت یا ارتباطات بین المللی و وابسته به فرهنگ را در بر می گیرد. همچنین این گرایش مواردی مانند : اداره ی امور، بازاریابی، پیش قدم شدن جهت کارگشایی یک شرکت را پوشش می دهد. ناگفته نماند که دانشجویان همزمان قادر به افزایش درک خود از بازار بین المللی مد، رفتار مصرف کنندگان، نحوه توسعه و ترویج یک برند و مدیریت خلاق خواهند بود.

روزنامه نگاری مد

همانطور که عملکرد صنعت مد بدون وجود عکاس برای تسخیر خلقت ها امکان پذیر نمی باشد. صنعت مد هم بدون وجود روزنامه نگار همانند یک ماهی لغزنده خواهد بود، چرا که بدون آن امکان پیش بینی وقایع آینده امکان پذیر نخواهد بود. مدرک روزنامه نگاری مد به دانشجویان امکان پیشرفت در مهارت های نوشتن و برقراری ارتباط بصری در کنار فهم عمیق از نحوه عملکرد صنعت مد را می دهد. این گرایش همچنین توانایی شناخت، تجزیه و تحلیل مد و روند پیشروی آن را در اختیار افراد قرار می دهد. شما قادر به یادگیری چگونگی چاپ عکس و استفاده از رسانه های دیجیتالی و کسب مهارت در تمامی زبان ها و آگاهی از اصطلاحات به کار رفته در صنعت، افزایش درک خود در خصوص ویژگی های صنعت و کسب مهارت های ویژه در عکاسی و طراحی دیجیتال خواهید بود.

خرید مد

از دیگر مشاغل مشهور مد، خرید مد می باشد، که از مهم ترین فرایند ها در خصوص انتخاب فرایند سرمایه گذاری، همکاری با طراحان، فروش سبک و محصول در هر فصل می باشد. اگر شما این تخصص را انتخاب کردید، شما با نحوه عملکرد در هر بخش از چرخه خرید مد، عملکرد قبلی آن، پیش بینی در مورد فرایند های آینده، رفتار مصرف کنندگان و استفاده از خلاقیت خود برای توسعه بازاریابی آشنایی خواهید یافت. همچنین شما در خصوص منبع تولیدات، نحوه توسعه یک برند، زنجیره مدیریتی و قوانین مرتبط با آن با توجه به اشکال مختلف تجارت و گروه مصرف کنندگان آگاه خواهید شد.

سبک مد

شما قادر به اخذ تخصص در گرایش سبک مد خواهید بود، فرایندی بسیار مهم که باعث خلق تصاویر بصری در دید طراح مدی که فیلمی را به تسخیر در می آورد، در راه باریکه ها، در چاپ عکس یا به صورت آنلاین شده است. اگر شما در گرایش سبک مد تحصیل می کنید، قادر به فهم چگونگی عملکرد سبک در رسانه های مختلف و در بخش های مختلف صنعت مانند : روزنامه، تبلیغات، نمایشگاه ها، رسانه های دیجیتالی و بازرگانی خواهید بود. همچنین شما قادر به مطالعه گذشته و حال صنعت سبک مد خواهید بود و دوباره تمام خلاقیت ها، فناوری ها و مهارت های تجاری برای یک سبک مد موفق ضروری خواهد بود.

در این جا تنها چند عنوان اصلی برای مبحث مد موجود است، که هر کدام از آنان شاخه ای از تخصص ها را به خود اختصاص داده اند. دانشجویان ممکن است بر روی نوع خاصی از جنس یا فناوری ( مانند : گلدوزی، ماشین بافی یا بافت لباس )، قسمت خاصی از سبک مد ( مانند : نوع مو و آرایش )، جنبه خاصی از بازرگانی و ارتباطات مد ( مانند : مدیریت بازنشستگی، مدیریت PR ( شخصی ) یا برند سازی ) متمرکز شوند.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته مد در خارج از کشور

بسیاری از مشاغل موجود در گرایش مد به صورت رقابتی می باشند و اخذ مدرک کارشناسی حداقل مدرک با ارزش مشخص شده می باشد، البته اخذ مدرک کارشناسی ارشد کمک بسیاری به این قضیه می کند. ناگفته نماند که داشتن تجارب کاری بسیار ضروری می باشد و در دست داشتن این مدرک فرصت یافتن جایگاه کاری و برقراری ارتباط مفید با صنعت را برای دانشجویان امکان پذیر می کند.

مشاغل مد ( طراحی )

دانشجویانی که بر جنبه طراحی متمرکز می شوند، قادر به یافتن شغلی در گرایش طراحی مد خواهند بود. با توجه به این گرایش، امکانات متفاوتی از طراحی الگوهای بافندگی گرفته تا توسعه خط مد برای افراد فراهم است. طراحان مد قادر به خود اشتغالی و راه اندازی شرکت های کوچک و یا استخدام در خانه های بزرگ مد یا به عنوان خرده فروش خواهند بود. به طور معمول، تازه فارغ التحصیلان قادر به همکاری به عنوان دستیار طراح مد خواهند بود چرا که آنان به تدریج به سطح عالی از مسئولیت پذیری و خلاقیت خواهند رسید.

مشاغل مد ( عکاسی )

فارغ التحصیلان جدید نیز قادر به شروع کار در نقش دستیار عکاس خواهند بود. این وظایف آماده کردن مجموع عکس ها، تنظیم روشنایی و تجهیزات و کار بر روی رتوش عکس ها و افزایش کیفیت عکس های دیجیتالی را در بر می گیرد. با توجه به این حرفه، عکاسان مقطع ارشد برای برقراری ارتباط با گروه مدیران و کارگردانان هنری میبایست تصمیم نهایی را  در خصوص ایجاد آخرین خلاقیت بگیرند. عکاسان گرایش مد قادر به خود اشتغالی می باشند و ممکن است در استودیو، دفاتر روزنامه ای یا در دیگر گروه های مدی استخدام شوند.

مشاغل مد ( مدیریت )

با توجه به مدیریت مد، نقش ها و تخصص های بسیار متفاوتی برای افراد در نظر گرفته شده است. حرفه مدیریت مد، عوامل سرپرستی بر امر بازاریابی، تبلیغات بر یک برند خاص، مدیریت خروجی خرده فروشی، مدیریت فرایند تولید که طراحی جدیدی را مشمول می شود یا مدیریت PR ( شخصی ) و روابط عمومی شرکتی که با مد سر و کار دارد را در بر می گیرد. ناگفته نماند که کارمندان قادر به پیشرفت از مرحله کار در خیابان ها به عنوان یک خرده فروش به کار در خانه های بزرگ مد خواهند بود.

مشاغل مد ( روزنامه نگاری )

برای فارغ التحصیلانی که قصد ادغام دانش مدی با مهارت های برقراری ارتباط را دارند، حرفه روزنامه نگاری در میان رسانه ها، پیش بینی پست های وبلاگ و تفسیر باریک راهه ها مرسوم می باشد که قابل نفوذ بر مجله های مد بین المللی می باشد. پیشرفت در این حرفه به معنای اخذ موقعیت سردبیری و بر عهده گرفتن مسئولیت کلیه نشریه ها می باشد. از بخش های مرتبط با این حرفه می توان به مد PR  که به معنای کار کردن برای یک برند خاص می باشد اشاره کرد، ناگفته نماند که بخش PR نمایندگی چندین مشتری را به عهده می گیرد.

خرید مد، نحوه عملکرد در قبال انواع مختلف مشتری در فروشگاه های بزرگ، خرده فروشی های بین المللی و زنجیره ای، فروشگاه های شخصی، بوتیک ها و خرده فروشان اینترنتی را در بر می گیرد. نقش شما در این جا پیش بینی پوشاک و لوازم معمول مابین گروه مصرف کنندگان در فصل ها ی مختلف، منابع طراحی، جمع آوری و چگونگی سرمایه گذاری بر محصولات خواهد بود. لذا شما قادر به همکاری با طراحان مد و حضور در نمایشگاه ها، نمایشگاه های عمده فروشی و مراکز نمایش مد برای مشاهده روند آن و همچنین مدیریت از طریق حمایت مالی خواهید بود.

مشاغل مد ( سبک شناسی )

گستردگی مفهوم سبک مد، کار به عنوان سردبیر برای دفاتر روزنامه ای، تبلیغ برای شرکت ها، انتخاب سبک قبل از قرار گرفتن آن در معرض عموم، کار بر روی نمایش و سبک های ظاهر شده در فیلم ها، تلویزیون، موزیک ویدیو­ها یا ساخت تئاتر را در بر گرفته است. لذا امکان کار کردن به عنوان یک عکاس یا عضو کوچکی از گروه و یا کارکردن به صورت جداگانه، کار بر روی یک پروژه و یا ایجاد یک شبکه گسترده از حرفه ها برای برقراری ارتباط در کنار این حرفه برای شما وجود خواهد داشت. همانند دیگر مشاغل مد، نقش افراد در سبک مد، اغلب سخت کوشی و کار کردن اشخاص در موقعیت خواسته شده را می طلبد. اما این امر برای کسانی که با دید علاقه به آن می نگرند، تنها قسمتی از شغلشان می باشد.

سطح علمی دانشگاه ها برای رشته مد

کالج هنر و طراحی CSM در انگلیس
کالج مد Bunka در ژاپن
دانشگاه کینگستون در انگلیس
دانشکده نوین طراحی Parsons در آمریکا
انستیتو فناوری مد در آمریکا
Polimoda در ایتالیا
دانشگاه وست مینستر در انگلیس
کالج مد لندن در انگلیس
انستیتو فناوری سلطنتی ملبورن در استرالیا
دانشگاه Drexel در آمریکا
دانشکده مد دانشگاه Ryerson در کانادا
کالج استنفنز در آمریکا
دانشگاه ناتینگهام ترنت در انگلیس
کالج هنر و طراحی ساوانا در آمریکا
دانشگاه فیلادلفیا در آمریکا
دانشگاه هنرهای خلاقانه در انگلیس
Istituto Marangoniدر ایتالیا
انستیتو فناوری مد پکن در چین
Hogeschool Van Amsterdamدر هلند

شرایط تحصیل و کار رشته مد کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل و کار رشته مد برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو رشته مد به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار رشته مد به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی واقع در تهران و شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار رشته مد را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار رشته مد بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه تحصیل و کار رشته مد می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *