دانشگاه پزشکی آلتای در روسیه

آیا متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور روسیه هستید؟ به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور می‌باشید؟ دانشگاه پزشکی آلتای در روسیه پیشنهاد ما به شما است. شرایط پذیرش مناسب و سریع، امکانات مفید و اعتبار بالای دانشگاه در سطح جهانی از دلایل علاقه‌مندی دانشجویان بین‌المللی به این دانشگاه است. در مقاله زیر با ما همراه شوید تا دانشگاه پزشکی آلتای را به طور کامل بررسی کنیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

معرفی دانشگاه پزشکی آلتای

دانشگاه دولتی آلتای که به تحصیل رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی اختصاص یافته است، در سال 1994 تاسیس شد. ساختمان دانشگاه در شهر “بارنول” روسیه قرار دارد. این دانشگاه یکی از بهترین مراکز آموزش پزشکی در بخش سیبری غربی است.

در این دانشگاه بیش از 60 دپارتمان و 7 دانشکده وجود دارد. دانشگاه پزشکی دولتی آلتای در رتبه‌بندی دانشگاه‌های 4icu جهان، در رتبه 5122 قرار دارد. تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاه تاکنون، به 20000 نفر می‌رسد. اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه را نیز 100 نفر پزشک و 350 نفر داوطلب علمی تشکیل می‌دهند. متقاضیانی که سالیانه در دانشگاه آلتای پذیرش می‌شوند، 4000 نفر هستند و حدود 350 نفر از آن‌ها را، دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

درحال حاضر تعداد کل دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه، 700 نفر است که از 19 کشور مختلف سراسر جهان در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. از این تعداد، تنها 600 مورد از هند هستند. باقی دانشجویان مهاجرین کشورهای عراق، مصر، سوریه، نیجریه، افغانستان، مغولستان، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، اوکراین، آذربایجان و دیگر کشورها هستند.

اعتبار دانشگاه پزشکی آلتای

این دانشگاه از نظر بسیاری از سازمان‌های جهانی بزرگ، موسسه آموزشی معتبر و تایید شده‌ای می‌باشد. برخی از سازمان‌هایی که این دانشگاه را تایید کردند موارد زیر هستند:

رتبه دانشگاه پزشکی آلتای

این دانشگاه رتبه‌های بسیار خوبی را در طول فعالیت خود کسب کرده است. امروزه جایگاه این دانشگاه از نظر سازمان‌های رتبه‌بندی به صورت زیر می‌باشد:

رتبه جهانیرتبه ملی
139426

بررسی دانشکده‌های دانشگاه آلتای

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، در این دانشگاه 7 دانشکده مختلف وجود دارد که به تعلیم دانشجویان می‌پردازند. اسامی این دانشکده‌ها به صورت زیر است:

 1. دانشکده داروی عمومی
 2. دانشکده اطفال
 3. دانشکده صنعت داروسازی
 4. دانشکده دندانپزشکی
 5. دانشکده بهداشت و پیش‌گیری از بیماری
 6. دانشکده پرستاری
 7. دانشکده تحصیلات تکمیلی بیش‌تر

مزیت‌های تحصیل در دانشگاه آلتای روسیه

دانشگاه پزشکی آلتای در روسیه

ورودی دانشگاه دولتی آلتای – شهر بارنول

دانشگاه پزشکی دولتی آلتای یکی از برترین دانشگاه‌های پزشکی واقع در روسیه است که پس از فارغ‌التحصیلی، برای شما مدرک پزشکی معتبر در سطح جهانی را صادر می‌کند. موارد زیر از امتیازاتی است این دانشگاه به متقاضیان تحصیل خود ارائه می‌دهد:

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • برنامه‌های تبادل دانشجو با بسیاری از دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی
 • پذیرش دانشجو بدون مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • پذیرش دانشجویان بدون آزمون ورودی
 • ارائه امکانات سکونت در نزدیکی دانشگاه برای دانشجویان خارجی

طول دوره تحصیل در دانشگاه پزشکی آلتای

تحصیل دوره پزشکی در دانشگاه ایالتی آلتای، بدون در نظر گرفتن ملیت دانشجویان در مجموع 6 سال خواهد بود. 5 سال اول به آموزش پزشکی نظری و آکادمیک اختصاص دارد، در حالی که یک سال آخر به تجربه عملی یا کارآموزی دانشجویان در بیمارستان‌ها به صورت حضوری پرداخته می‌شود.

شرایط دریافت پذیرش دانشگاه آلتای

اگر از متقاضیان دریافت پذیرش این دانشگاه هستید، نیازمند داشتن شرایط و مدارک زیر خواهید بود:

 • داشتن سن بین 17 تا 25 سال(پیش از تاریخ پذیرش)
 • داشتن مدرک فارغ‌التحصیلی دبیرستان(برای پذیرش در کارشناسی)
 • داشتن مدرک معادل‌سازی شده در دروس فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و زبان انگلیسی
 • کسب حداقل 50% از نمرات دروس بالا در مقطع دبیرستان

فرآیند پذیرش دانشجویان توسط دانشگاه آلتای در 4 مرحله ثبت‌نام، تأیید پذیرش، درخواست ویزا و تنظیم سفر انجام می‌شود.

مرحله اول ثبت‌نام

 • کپی شناسنامه و مدارک هویتی
 • 12 قطعه عکس رنگی مناسب پاسپورت
 • کپی پاسپورت معتبر دارای اعتبار
 • کارت امتیاز NEET

مرحله دوم تأیید پذیرش

متقاضیان پس از تأیید مدارک، ظرف هفت روز کاری نامه پذیرش خود را دریافت می‌کنند. پس از دریافت نامه پذیرش، باید مدارک اصلی خود را ارائه دهید و در عرض 15 روز تأییدیه‌ای از وزارت‌خانه به همراه اسناد ذکر شده در زیر دریافت خواهید کرد:

 • نامه تأییدیه سفارت
 • دعوت‌نامه صادر شده توسط دانشگاه
 • نامه اسکان

پس از اینکه نامه تاییدیه مورد نظر را از سفارت دریافت کردید، باید بخش اول شهریه را در اسرع وقت به حساب بانکی دانشگاه واریز نمایید.

مرحله سوم درخواست‌نامه ویزا

هنگامی که مدارک پذیرش را از دانشگاه دریافت کردید، باید برای درخواست ویزا اقدام کنید. این امر ممکن است 5 تا 7 روز کاری زمان ببرد.

مرحله چهارم تنظیم سفر

در نهایت، باید به ترتیب دادن سفر خود فکر کنید. در این مرحله آخرین قسط مربوط به پذیرش خود را پرداخت خواهید کرد.

هزینه تحصیل در دانشگاه آلتای روسیه

با توجه به اینکه دانشگاه آلتای دولتی است، هزینه بسیار مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی دارد. شهریه سالانه به صورت میانگین 3700 دلار و هزینه اسکان نیز به صورت سالیانه 1200 دلار خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه، می‌توانید به وبسایت اصلی دانشگاه دولتی پزشکی آلتای مراجعه نمایید.

دانشگاه پزشکی دولتی آلتای روسیه، یکی از بهترین مراکز و موسسات تحصیل رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی است. هر ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این دانشگاه درخواست پذیرش می‌دهند. هزینه تحصیل در این دانشگاه به دلیل دولتی بودن آن بسیار کم است. همچنین شرایط دریافت پذیرش آن نیز نسبت به بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی دیگر آسان‌تر است. اگر شما نیز از علاقه‌مندان رشته پزشکی هستید، می‌توانید رویای خود را در این دانشگاه تحقق دهید!

در صورت تمایل، می‌توانید با مشاوران باتجربه موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید. ما پاسخگوی تمامی سوالات شما درباره مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف خواهیم بود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *