ویزای سرمایه گذاری استرالیا

افرادی که به دنبال اخذ اقامت استرالیا با استفاده از نوآوری در کسب و کار و سرمایه گذاری (دائمی) می باشند می بایست در (زیرگروه 888) نیز قرار گیرند. شما در کشور استرالیا و با در اختیار داشتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا در جریان نوآوری در کسب و کار نیز قرار خواهید گرفت. این درحالیست که این امر معمولا با گذشت حداقل یک سال از درخواست نیز امکان پذیر است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

این میزان برای افرادی است که فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری در استرالیا انجام می دهند. این میزان به شما اجازه می دهد تا به طور نا محدود در استرالیا اقامت داشته باشید. جهت درخواست به عنوان متقاضی اولیه شما باید ویزای واجد شرایط خاصی را ارائه کنید. با این ویزا، شما می توانید به طور دائم در استرالیا اقامت داشته باشید، کار کنید و درس بخوانید، در برنامه های بهداشت عمومی و پزشکی استرالیا ثبت نام کنید، خانواده‌های خود را به استرالیا دعوت کنید، به مدت ۵ سال به استرالیا و از استرالیا سفر کنید، اگر واجد شرایط بودید به یک شهروند استرالیایی تبدیل شوید. ساکنان تازه وارد ممکن است مجبور شوند تا قبل از اینکه به پرداخت و مزایای دولت های استرالیا دست یابند، صبر کنند.

چه مدت می توانید اقامت داشته باشید؟

این یک ویزای دائمی است به شما اجازه می دهد به طور نامحدود در استرالیا اقامت داشته باشید. این ویزا دارای جز سفر است ۳۵ سال پس از اخذ آن منقضی میشود. در روزی که ویزا را به شما ارائه می دهیم، شما یک ساکن دائمی می‌شوید. جهت اهداف شهروندی، اقامت دائم شما از زمانی آغاز می شود که:

 • اگر در استرالیا مقیم هستید ویزا را ارائه می‌دهیم
 • اگر خارج از استرالیا هستید توسط این ویزا وارد استرالیا می شوید

شامل شدن خانواده:

شما می توانید از اعضای خانواده را در درخواست خود شامل کنید، میتوانید آنها را هنگامی که درخواست ویزا یتان را ارائه می دهید در نظر بگیرید. آنها را بعد از اینکه درخواست خود را ارائه می دهید اضافه کنید اما ما در مورد ویزای شما تصمیم می گیریم. یک عضو از اعضای خانواده می تواند شامل همه اعضای خانواده باشد که ویزای واجد شرایط دارند براساس این که آنها در زمانی که واجد شرایط اخذ ویزا بوده‌اند عضوی از خانواده شما به شمار می رفتند. این مقررات ممکن است حتی در مواردی که فرد به عنوان عضوی از خانواده تعریف نشود ن مثالی کودک که از زمانی که ویزا اخذ می‌کند ۲۳ ساله می‌شود اجرا شود.

اعضای یک خانواده واحد که ویزا درخواست می کنند باید درخور سلامت و شخصیت مد نظر ما باشند. اعضای خانواده که شما آن را به استرالیا معرفی نمی کنید ممکن است درخواست های ما جهت سلامت و شخصیت نیز احتیاج داشته باشند.

هزینه

جهت متقاضی اصلی این ویزا۲،۲۷۵ AUD هزینه در بر دارد. همچنین هزینه ای جهت هر یک از اعضای خانواده که ویزا درخواست می کنند وجود دارد. شما ممکن است مجبور به پرداخت هزینه اضافی جهت هر متقاضی ۱۸ ساله یا بزرگتر که دارای زبان انگلیسی کاربردی کمتر و کسی که ویزای واجد شرایط را در صورت درخواست اعمال نمی‌کند، شوید. این شارژ در صورت قابل پرداخت است که شما پرداخت آن را درخواست کرده‌اید و ما یک فاکتور برای شما ارسال میکنیم. شارژ دوم جهت اعضای خانواده ۴،۸۹۰AUD می باشد.

شما ممکن است مجبور باشید هزینه های دیگر را جهت بررسی های بهداشتی، گواهی‌های پلیس و بیومتریک(زیست سنجی) پرداخت کنید. جهت اطلاع از اینکه ویزای شما چه هزینه ای دربر خواهد داشت از ارزیابی قیمت ویزا استفاده کنید. ارزیابی ویزا شامل شارژ دوم یا دیگر هزینه ها نمی شود. ما نمی توانیم ویزای شما را در صورتی که هزینه درخواست ویزا را درست پرداخت نکرده باشید پردازش و تهیه کنیم. در صورتی که این مورد باشد ما به شما اطلاع خواهیم داد و در صورت لزوم درخواست خود را بازگردانید.

شما باید زمانی که درخواست خود را ارسال می کنید در استرالیا حضور داشته باشید. اعضای خانواده شما می توانند در داخل و یا خارج از استرالیا باشند اما نه در حال مهاجرت. شما باید یک ویزای واجد شرایط جهت ایجاد یک درخواست معتبر برای این ویزا داشته باشید.

زمان پردازش

ما برنامه های کاربردی را بر اساس یک مورد مورد بررسی قرار می دهیم و زمان پردازش واقعی می تواند به علت شرایط شخصی متغیر باشد از جمله:

 • چقدر سریع به درخواست جهت اطلاعات بیشتر پاسخ داده اید.
 • چه مدت طول میکشد تا چک های مورد نیاز جهت اطلاعات پشتیبانی کننده ارائه شود.
 • چه مدت طول میکشد تا اطلاعات اضافی از سازمان های خارجی به خصوص در رابطه با سلامت، شخصیت و الزامات امنیتی دریافت شود.
 • جهت درخواست ویزای مهاجرت دائمی، چندین مکان در برنامه مهاجرت موجود است.

تعهدات شما:

اعضای خانواده تان باید از تمامی قوانین استرالیای پیروی کنید.ما از شما انتظار داریم که کسب و کار یا فعالیت سرمایه‌گذاری خود را در استرالیا ادامه دهید یا تعهد واقعی برای انجام این کار بدهید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در استرالیا

مزایا و معایب سرمایه گذاری در استرالیا

مزایا و معایب سرمایه گذاری در استرالیا

شرایط اقتصادی استرالیا بسیار عالی است. ویژگی های و امتیازات اصلی این کشور عبارتند از:

 • رشد قوی
 • ثبات و قانونمندی در محیط بیزینس
 • وجود ذخایر بزرگ منابع طبیعی
 • آب و هوا و زیر ساختارهای مناسب برای انجام بیزینس
 • موقعیت استراتژیک نزدیک به آسیا
 • بدهی کم عمومی
 • استرالیا، مقصد جذابی برای گردشگری

برخی از معایب سرمایه گذاری در استرالیا عبارتند از:

 • کاهش رقابت در برخی از بخش ها که می تواند بازده مقیاسی را محدود کند.
 • کمبود سرمایه گذاری در زیرساخت های حمل و نقل و مخابرات که باعث کاهش رشد برخی از بخش ها شده است.
 • بدهی بالای خانگی ( household)
 • در استرالیا قیمت اجناس در حال تغییر است.
 • وابستگی شدید به تقاضای چینی (گرچه اقتصاد استرالیا انعطاف پذیری خود را نیز نشان داده است)
 • تغییرات آب و هوایی
 • کمبود نیروی کار واجد شرایط
 • اقدامات دولت برای محدود سازی سرمایه گذاری خارجی (FDI)

شرکت های خارجی به ویژه در سرمایه گذاری های تولیدی، تحقیق و توسعه، آموزش حرفه ای و اشتغالزایی نیازمند کمک هستند. چندین سال است که میزان تسهیلات اداری برای راه اندازی شرکت های خارجی کاهش یافته است. سرمایه گذاران خارجی از حقوق مشابهی مانند شهروندان بومی بهره مند می شوند.

دولت استرالیا سیاست پویش گرایانه ای نسبت به سرمایه گذاری مستقیم خارجی دارد. آژانس های متعددی در تلاشند تا تأثیرات خود را در سطح منطقه ای اجرا کنند.

شرایط سرمایه گذاری در استرالیا برای خارجی ها

مهاجران بیزنسمن که قصد اخذ ویزای دائم سرمایه گذاری و نوآوری در بیزنس ( Permanent Business Innovation، Investment and Significant Investor ) زیر گروه 888 را دارند، باید به وزارت امور داخلی و خارجی مراجعه کنند. شرایط دولت و وزارت امور داخلی برای هر ویزا متفاوت است. متقاضیان پیش از درخواست ویزای 888 در وزارت امور داخلی، ابتدا باید در سازمان مهاجرتی استرالیا برای second state nomination درخواست دهند.

ویزای نوآوری در بیزنس (Business Innovation):

این ویزا برای 5 سال معتبر است و می توان با آن برای اقامت دائم یا کسب شهروندی استرالیا اقدام کرد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا:

 • دارا بودن ویزای موقت سرمایه گذاری استرالیا یا تکمیل فرم آن.
 • مراجعه به وزارت امور داخلی و داشتن معیارهای ویزای سرمایه گذاری 888
 • اقامت در استرالیا حداقل به مدت دو سال پیش از درخواست ویزای 888
 • دارا بودن شرایط و ارائه مدارک لازم درباره سن، نوع بیزنس و محل اقامت.

افراد زیر 55 سال برای اخذ ویزای سرمایه گذاری باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 1. استخدام دو کارمند تمام وقت طبق قوانین استرالیا _ شرایط اضافه مورد نیاز است.
 2. حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی بیزنس در استرالیا 200000 دلار است ( برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در املاک را دارند، 1.5 میلیون دلار لازم است.)
 3. ارزش خالص دارایی شخصی و دارایی حاصل از بیزنس در استرالیا 600000 دلار باشد.

افراد بالای 55 سال برای اخذ ویزای سرمایه گذاری باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • استخدام چهار کارمند تمام وقت یا بیشتر در صورتی که بیزنسی را خریداری کرده باشید – حداقل 12 ماه پیش از درخواست.
 • کارمندان باید شهروندان استرالیایی و دارای پاسپورت نیوزلند باشند و یا به مدت 12 ماه در استرالیا اقامت دائم داشته باشند.
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی بیزنس در استرالیا 1.5 میلیون دلار است و برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در املاک را دارند، 2 میلیون دلار لازم است.
 • ارزش کالا یا خدمات صادر شده 600000 دلار باشد ( ارزش گردش مالی)

افراد بالای 55 سال که در مناطق جنوب استرالیا سرمایه گذاری کرده اند، مزایای ویژه ای به آنها تعلق می گیرد:

 • استخدام سه کارمند تمام وقت
 • ارزش کالا یا خدمات صادر شده 600000 دلار باشد. ( ارزش گردش مالی)
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی بیزنس 1 میلیون دلار است و برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در املاک را دارند، 2 میلیون دلار لازم است.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در استرالیا جهت اخذ اقامت

 1. دارا بودن ویزای موقت سرمایه گذاری استرالیا یا تکمیل فرم آن.
 2. مراجعه به وزارت امور داخلی و داشتن معیارهای ویزای سرمایه گذاری 888
 3. اقامت در استرالیا حداقل به مدت دو سال
 4. سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 1.5 میلیون دلار در اوراق قرضه دولتی استرالیا برای 4 سال ( متقاضیان با بیش از 55 سال سن در زمان درخواست ویزای موقت باید مبلغ 5 میلیون دلار سرمایه گذاری کنند. )
 5. ارائه طرحی برای سرمایه گذاری 1.5 میلیون دلاری در بیزنس خاص یا سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی

برخی از شرایط وزارت امور داخلی که توسط سازمان مهاجرت استرالیا برای افراد مشخص شده است عبارتند از:

 • گردش مالی 300000 دلاری یا
 • داشتن دو مورد از شرایط زیر:
 1. حداقل ارزش خالص دارایی حاصل از بیزنس 200000 دلار باشد.
 2. حداقل ارزش خالص دارایی حاصل از بیزنس یا دارایی شخصی 600000 دلار باشد.
 3. حداقل دو نفر را به صورت تمام وقت در بیزنس خود استخدام کرده باشید.

ویزای کارآفرینی استرالیا

ویزای موقت برای سرمایه گذاران غیر اروپایی که حداقل دارای 200000 دلار سرمایه برای تسهیل تجارت محصول، خدمات یا توسعه بیزنس در استرالیا می باشند، صادر می شود. دولت تصمیم گیرنده نهایی برای صدور این مجوز است. شرایط و معیارهای لازم اخذ این ویزا:

سن:

سن متقاضی باید کمتر از 55 سال باشد.

سرمایه گذاری غیر اروپایی:

متقاضی بایستی یک قرارداد مالی غیر اروپایی حداقل به مبلغ 200000 دلار داشته باشد.

نوآوری:

فعالیت کارآفرینی باید با یک ایده نو همراه باشد که موجب بهبود، توسعه تجارت و خدمات بیزنسی شود. این ویزا برای افرادی که به دنبال یک بیزنس معمولی هستند،مناسب نمی باشد.

ویزای کارآفرینی استرالیا

ویزای کارآفرینی استرالیا

نوآوری چیست؟

نوآوری خلق یک ایده، محصول یا پروسه جدید است که راه حل های بهتری برای بیزنس، مصرف کننده، اقتصاد و جامعه بوجود می آورد. نوآوری باعث اشتغال زایی، بهبود کارآیی، حل مشکلات رشد می شود. نوآوری تنها خلق یک محصول جدید نیست، بلکه شامل خلق روش های بهتر برای انجام کارها نیز می شود.

برای مثال، Sanjib در حال کار بر روی تکنولوژی جدید و ارزان قیمت است تا به راحتی حجم زیادی از آب توسط یک وسیله دستی تصفیه شود. او بودجه ای از دولت دریافت کرده تا محصول خود را تبلیغ کند و بیزنس خود را در ویکتوریا راه اندازی نماید.

طرح بیزنس:

برای درخواست ویزا به طرح دقیقی از بیزنس نیاز است. متقاضیان باید اطلاعاتی درباره مزایای طرح نواورانه بیزنسی خود برای ویکتوریا ارائه دهند یا آن را با درخواست ضمیمه کنند. متقاضیان می توانند مجددا از طرح بیزنس خود برای دریافت بودجه از سازمان های دیگر برای ایده های نوآورانه استفاده کنند. شما می توانید شرایط مهاجرت به استرالیا را از زبان مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر)به صورت حضوری یشنوید کا در این مسیر به مشکل خاصی برنخورید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *