ویزای توریستی

کسانی که از کاستاریکا با ویزای توریستی دیدن می کنند، در طول اقامت خود مجاز به کار نمی باشند.در حالی که افراد کاستاریکایی ممکن است برای هر کدام از کارها به شما درخواست دهند که از نظر قانونی هم مشکلی ندارد. این کشور نیز به تازگی مالیات خروج (7 $) در همه ی مرزهای زمینی را اجرا می کند، چیزی که قبلا تنها برای مسافران هوایی (29 $) اجرا می شد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ویزای توریستی کاستاریکا

این نوع ورود، واقعا ویزا نیست. بازدید کنندگان از شمال آمریکا، و همچنین بسیاری از کشورهای دیگر، لازم نیست که برای دریافت ویزا برای ورود به کشور درخواست دهند. آنها فقط باید گذرنامه ی خود را مهر کرده و اجازه شما را برای ماندن در کشور به مدت بیش از 90 روز صادر کنند. بسیاری از خارجی ها از این محدودیت زمانی با یک سفر از مرز در هر 3 ماه یکبار استفاده می کنند. که بعبارتی همان اعتبار ویزا را به شخص می بخشد.ویزای بازنشستگی در کاستاریکا

شما به یک گذرنامه ی معتبر که حداقل برای 6 ماه است نیاز دارید. دیگر چیزهایی را که آنها از شما می خواهند (اما نه لزوما) شامل اثبات خروج (یا بازگشت به کشور خود و یا به مقصد دیگری خارج از کاستاریکا) ظرف 90 روز، و همچنین اثبات این که شما منابع مالی کافی دارید و نیاز به کار برای حمایت از خود در حالی که در کشور هستید، ندارید (یعنی بیانیه ی بانک) می باشید.

ویزای بازنشستگی در کاستاریکا

ویزای بازنشستگی مانند دیگر ویزاها، ویزای اقامت واقعی است. این ویزا برای خارجی ها که با حقوق بازنشستگی در طول عمر، مانند امنیت اجتماعی، مقرری، حقوق بازنشستگی نظامی، و یا دیگر مزایای بازنشستگی تضمین شده، زندگی می کنند، طراحی شده است.در حالی که بسیاری از دارندگان این ویزا بزرگسالان هستند، هیچ الزامات سنی برای به دست آوردن این نوع ویزا وجود ندارد. مقدار زیادی از بازنشستگان در تمام سنین، از جمله پرسنل بازنشسته ی نظامی وجود دارند. کسانی که این ویزا را دارند، می توانند همسر خود، و همچنین به عنوان وابستگان دیگر زیر 18 بدون افزایش نیاز درآمد، درخواست دهند.

مدارک جهت ویزای بازنشستگی

الزامات اساسی برای هر درخواست روادید، شامل: ازدواج و شناسنامه، و همچنین یک گواهی نامه از رفتار خوب از اداره ی پلیس در کشور خود می باشد. این نیز برای تمامی افراد وابسته، مورد نیاز است.همه ی اسناد باید محضری، تایید شده توسط وزیر امور خارجه (یا معادل آن در یک کشور دیگر) و تصدیق شده یا ثبت شده( از نظر قانونی مورد ترجمه قرار گرفته) باشد و توسط کنسولگری کاستاریکا در کشوری که در آن اسناد و مدارک صادر شده است، باشد.شما می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) در ارتباط باشید و سوالات خود را در این زمینه و همچنین در مورد تحصیل در کاستاریکا بپرسید آنها به شما مشاوره و کمک خوبی خواهند کرد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *