معایب زندگی در سوئد

خدمات اجتماعي و بهداشتي كه شهروندان مقيم سوئد دريافت مي كنند، اين كشور را پس از آمريكا به دومين كشور جذاب براي اقامت ايرانيان خارج از كشور تبديل كرده است. اين جذابيت در حدی است كه بسياری از متقاضيان تابعیت و اقامت سوئد و همچنین كار كردن در این کشور سختي شرايط آب و هوايي اين كشور را ناديده گرفته و آماده پذيرفتن ريسك های بزرگ و معایب زندگی در سوئد برای اقامت در اين كشور مي شوند. ادامه مطلب را از زبان مشاورین ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر مطالعه کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

معایب زندگی در سوئد

  • تابستان ها و تعطیلات کوتاه

از آنجایی که سوئدی ها در تابستان و تعطیلات زمستانی وقت زیادی را سپری می کنند، انتظار دارند که هر چیزی از فروش، درخواست یا جستجوی شغل، مراحل ویزا، پروژه ها و معاملات تجاری و موارد دیگر در ماه های ژوئیه و آگوست و همچنین دسامبر و ژانویه به تاخیر بیفتد. مهاجران باید در مورد این مسئله برنامه ریزی کنند، به ویژه اگر در جستجوی شغل در استکهلم باشند، زیرا افراد محلی تقریباً شهر را در تابستان خالی می کنند.

  • فرهنگ محافظت شده

بسیار شایع است که مهاجران از این موضوع که شناختن سوئدی ها کار دشواری است، شکایت دارند. حتی سوئدی هایی که اهل استکهلم نیستند می توانند در این شهر به گونه ای رفتار کنند که مردم این شهر را نسبت به بقیه شهرهای کشور کمتر دوست دارند. این حقیقت وجود دارد که سوئدی ها تمایل دارند تا در عموم و در برابر افرادی که هنوز نمی شناسند، سرد برخورد کنند. مهاجران باید از ابتدا این را بفهمند و بدانند که محافل اجتماعی به سختی در این کشور تشکیل می شود، اما قطعاً به معنای این نیست که دوست پیدا کردن غیرممکن باشد. همچنین مهم است که بی ادبی را با کم رویی اشتباه نگیرید.

  • نبودن آموزش در منزل

آموزش در منزل در سوئد به شدت کنترل می شود و عموما فقط در شرایط بسیار نادر و خاص مجاز است. این ممکن است برای برخی از مهاجران مسئله ای جدی باشد.

  • سرقت و کلاهبرداری

برخی از مناطق جالب استکهلم، مانند استرمالم (Ostermalm) و حومه های شهری مجلل مورد هدف سارقین می باشند. همانطور که گفته شد، استکهلم در مقایسه با سایر شهرهای بین المللی، جرایم این چنینی بسیار کمی دارد، اما آگاهی از این امر هنوز هم مهم می باشد. همچنین، کلاهبرداری در اجاره در استکهلم غیرمعمول نیست، بنابراین مهاجران باید هنگام جستجوی آنلاین برای مسکن، از این امر آگاه باشند.

  • ساعات محدود کاری

استکهلم علی رغم اینکه یک مقصد توریستی می باشد، اما در بسیاری از مکان های خرید و خدماتی، ساعت های کاری محدود است. معمولا مغازه ها در روز شنبه از ساعت 5 بعد از ظهر بسته می شوند، و حتی برخی از بوتیک ها و فروشگاه ها در روزهای یکشنبه ها نیز بسته می باشند.

  • گزینه های گران قیمت و محدود

نسبت به سایر کشورهای غربی، هزینه اقامت، اعم از اجاره یا خرید، در استکهلم بسیار زیاد است. قیمت ها در سطح شهر بسیار بالاتر است، بنابراین نگاه کردن به گزینه های موجود در ایستگاه مترو می تواند به این امر کمک کند.

تغییرات آب و هوایی زیاد از معایب زندگی در سوئد

تغییرات آب و هوایی زیاد از معایب زندگی در سوئد

تغییرات آب و هوایی زیاد از معایب زندگی در سوئد

آب و هوای کشور سوئد به گونه ای است که بیشتر مردم آن را ” عموما افتضاح ” در طول سال، توصیف می کنند. تنها هفته های کمی در تابستان آفتاب به طور مستمر نمایان می شود و می توانید شلوارک با تیشرت بپوشید.بیشتر سال هوای این کشور سرد، مرطوب و سرگیجه آور و سپس ماه ها برفی می باشد. در صورتی که با الگوی آب و هوایی شمال شرقی اقیانوس آرام مخصوصا در اطراف نواحی سیتل،آشنایی داشته باشید، پس می دانید که زندگی در سوئد چگونه است البته با بارش برف بیشتری ممکن است تصورش کنید. در شمال به اندازه جنوب هوا سوزناک یا برفی نمی باشد اما هیچگاه نور آفتاب را نخواهید دید. در مقایسه با زمستان، در تابستان نور روز قابل توجهی تجربه خواهید کرد.

زمانی که در سوئد زندگی می کنید باید به چرخش های تابش نور خورشید در طول فصل ها عادت کنید.در زمستان در مقایسه با فصل تابستان خیلی کمتر نور خورشید را می بینید.در بعضی از جوامع شمال دور مجبورید که با زمستان قطب شمال جایی که خورشید هیچگاه حقیقتا غروب نمی کند، دست و پنجه نرم کنید. اگر از آن دسته افراد هستید که به روال خاصی پایبند می شوید، تطبیق ریتم شبانه روزی خود با این تغییرات فصلی کاری چالش برانگیز می باشد.

فرهنگ بومی و خاص مردم سوئدی از معایب زندگی در سوئد

شما سریع قوانین نانوشته در قوانین یانته سوئد را کشف خواهید کرد. در کشورهای نوردیک الگویی از رفتار گروهی وجود دارد که به عنوان قانون یانته شناخته می شود سوئدی ها آن را JANTELAGEN می نامند. این قانون اعمالی که غیر معمول است یا در موارد نامناسب و ناشایسته بیش از حد جاه طلبانه است را توصیف می کند. هدف ایجاد جامعه ای است که افراد با یکدیگر مطابقت داشته باشند تا نتایج قابل پیش بینی برای همه بوجود آید. 10 قانون وجود دارد که اکثر مردم از آن پیروی می کنند. هر چند که این بخشی از قوانین رسمی نیست.

شما فکر نمی کنید خاص هستید، شما باهوش تر، بهتر یا داناتر از دیگران نیستید. شما فکر نمی کنید که کسی نگران شما است. شما به دیگران چیزی یاد نمی دهید یا حتی در چیزی خوب نیستید. به طور خلاصه شما فکر نمی کنید که به خوبی فرد دیگری هستید. این دیدگاه اغلب باعث انتقاد افرادی است که می خواهند از گروه های اجتماعی یا موقعیتی در جامعه جدا شوند. 

پراکندگی مناطق شهری از معایب زندگی در سوئد

هیچ منطقه شهری قابل توجهی در سوئد وجود ندارد. زمانی که شما به سوئد نقل مکان می کنید سریعا متوجه می شوید که هیچ شهر بزرگی در سراسر کشور وجود ندارد. استکهلم که پایتخت و بزرگترین شهر سوئد است تنها 800.000 نفر جمعیت دارد. در مفاهیم مقایسه ای، جامعه از نظر اندازه برابر با دیترویت است. حتی اگر جمعیت در منطقه مترو را حساب کنید استکهلم بیش از 1.5 میلیون جمعیت دارد. دهمین شهر بزرگ کشور ( که نورشوپینگ است) کمتر از 100.000 نفر در کل منطقه زندگی می کنند. 

پراکندگی مناطق شهری از معایب زندگی در سوئد

پراکندگی مناطق شهری از معایب زندگی در سوئد

بیمه درمانی ناکارآمد از معایب زندگی در سوئد

این منصفانه است که بگوییم بسته مراقبت های بهداشتی استاندارد در سوئد برای همه مقرون به صرفه است. در هر زمانی که چیزی شما را نگران می کند ملاقات با پزشک متخصص امکان پذیر است. تنها مشکلی که در سیستم وجود دارد این است که برای ارائه خدمات بیشتر باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. بنابراین هر گونه مشکل بینایی یا مشکل دندانپزشکی خارج از مواردی است که بتوانید با بسته معمولی دریافت کنید.

این عیب شبیه موردی است که خانواده ها در آمریکا تجربه می کنند. اگر درآمد شما کمتر از حدی باشد که هیچ مزایای تکمیلی برای استفاده در دسترس نباشد ممکن است آنگاه تصمیم بگیرید که مراقبت های دندانپزشکی یا بینایی را دریافت نکنید زیرا می خواهید پول خود را برای موارد دیگر پس انداز کنید. کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) که این اطلاعات را گرد آوری کرده اند می توانند اطلاعات کامل تری در مورد شرایط زندگی در سوئد در اختیار شما قرار دهند که قطعا بدرد شما خواهد خورد، پس می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در همین وبسایت با ما در ارتباط باشید و دیگر معایب زندگی در سوئد را بررسی کنید.

1/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *