مدرک a2 آلمانی

مدرک a2 آلمانی نشان دهنده ی مهارت زبان آلمانی در سطح مبتدی می باشد. این مدرک به وسیله ی یک گواهی رسمی و معتبر بین المللی صادر می شود. برای دریافت مدرک a2 آلمانی شما باید ثابت کنید که دارای سطح مناسبی از زبان آلمانی می باشید. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی تنظیم شده است، تمام اطلاعات درباره مدرک زبان آلمانیa2   آورده شده است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

انواع سطح های مدرک زبان آلمانی

بسیاری از دانشگاه های آلمان برای اطلاع از وضعیت متقاضیان درباره میزان تسلط آنها به زبان آلمانی، از اصطلاحات تعریف شده توسط شورای اروپا در چارچوب مرجع مشترک زبانهای اروپا ( CEFR ) استفاده می کنند. در این مقیاس، 6 سطح وجود دارد A1) ، A2 ، B1 ، B2 ، C1 ،  C2).

 • A1 پایین ترین سطح است و  به عنوان سطح مبتدی تلقی می شود.
 • پس از آن سطح A2 می باشد و که پایین تر از سطح متوسط است.
 • مهارت های زبان متوسط ​​​با سطح B2 ،B1  مطابقت دارد.
 • مهارت های پیشرفته زبان با سطحC2 ، C1 مطابقت دارند.
 • C2 بالاترین سطح است و به عنوان سطح فوق پیشرفته تلقی می شود.
انواع سطح های مدرک زبان آلمانی

انواع سطح های مدرک زبان آلمانی

مدرک زبان آلمانی مورد نیاز دانشگاه ها

برخی از دانشگاه ها به متقاضیان این امکان را می دهند تا دانشجویان با یک مدرک زبان در سطح پایین مثل زبان آلمانی a2، درخواست پذیرش کنند و بعداً مدرک مورد نیاز برای تحصیل در آلمان را ارائه دهند.  معمولا مدرک زبان B2 و C1 مورد قبول اکثر دانشگاه ها بوده و مدرک A2 معمولاً برای تحصیل به زبان آلمانی کافی نمی باشد.

مدرک زبان آلمانی برای ویزا

به خاطر داشته باشید که اگر مجبور به درخواست ویزا تحصیلی آلمان هستید، باید مدرک مهارت زبان یا قصد خود را برای گذراندن دوره زبان تحویل دهید، تا نشان دهد که شما یک کاندیدای واجد شرایط و جدی هستید و می توانید ویزا را دریافت کنید.

زبان آلمانی را در آلمان یاد بگیرید مزیت های دریافت مدرک A2 در آلمان

اگر می خواهید آلمانی را به طور موثر یاد بگیرید، یک محیط آلمانی زبان یک مزیت عالی است. به همین دلیل دوره های موسسه گوته آلمان با اقامت در یک مهمانسرا، یک خانواده میزبان یا یک هتل با قیمت پایین به شما ارائه می شود. زندگی روزمره در آلمان می تواند سهم بزرگی در مهارت های زبان آلمانی شما داشته باشد. درس ها در کلاس و در گروه های کوچک برگزار می شود. معلمان حداقل 500 ساعت تجربه تدریس به زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی دارند.

انواع دوره های مدرک a2 آلمانی

باید توجه داشته باشید که نوع دوره ای که انتخاب می کنید متناسب با نیاز و شرایط زندگی شما باشد. شما می توانید از میان طیف گسترده ای از انواع دوره ها مثل دوره فشرده، آخر هفته یا گروهی انتخاب کنید. اگر مشغول کار روزانه هستید، می توانید عصرها و آخر هفته ها در دوره های دریافت مدرک a2 زبان آلمانی  شرکت کنید.

همچنین برای کلاس های صبحگاهی پیشنهاداتی ارائه می شود. همچنین دوره های آمادگی ویژه ای برای مشاغل خاص وجود دارد .

محتوای آزمون مدرک زبان آلمانی a2

امتحان گوته Zertifikat A2 شامل بخش های زیر می شود:

 1. خواندن
 2. شنیداری
 3. نوشتاری
 4. گفتاری

این آزمون در تمام دنیا به همین ترتیب برگزار و ارزیابی می شود.

بخش خواندن

از شما خواسته می شود متن هایی مانند مقالات کوتاه روزنامه، ایمیل، تبلیغات و تابلوهای اعلانات عمومی را بخوانید و سپس تمرینات مربوط به آنچه خوانده اید را کامل کنید. مدت زمان آزمون زبان آلمانی a2 در بخش خواندن 30 دقیقه می باشد.

بخش نوشتاری

از شما خواسته می شود مطالب مربوط به محیط و کارهای  روزمره خود را بنویسید. مدت زمان آزمون مدرک زبان آلمانی a2 در بخش نوشتاری 30 دقیقه می باشد.

بخش شنیداری

از شما خواسته می شود مکالمات روزمره، اطلاعیه ها و مصاحبه ها را از طریق رادیو، پیام های تلفنی و اطلاعیه های عمومی را گوش دهید و تمرینات کامل درباره آنچه شنیده اید، انجام دهید. مدت زمان آزمون مدرک زبان آلمانی a2 در بخش شنیداری 30 دقیقه می باشد.

گفتاری

از شما خواسته می شود که به سوالات مطرح شده درتمرینات مربوط به خودتان پاسخ دهید، در مورد زندگی خودتان گفتگو کنید و با طرف مقابل در مکالمه گفتگو یا بحث کنید. مدت زمان آزمون مدرک زبان آلمانی a2 در بخش گفتاری 15 دقیقه می باشد.

قبولی در آزمون زبان آلمانی a1

اگر60  امتیاز (60% از حداکثر امتیاز) را در هر یک از بخش های آزمون زبان آلمانی a1 کسب کنید، در آزمون قبول می شوید. حداقل 45 امتیاز در آزمون کتبی و 15 امتیاز در آزمون شفاهی باید کسب کنید. در غیر این صورت مردود می شوید.

الزامات آزمون مدرک  a2آلمانی

گوته Zertifikat A2 امتحان آلمانی برای بزرگسالان است. امتحانات انستیتو گوته در دسترس همه علاقه مندان قرار دارد و فارغ از سن و ملیت می توان آنها را امتحان داد.

 • برای شرکت در آزمون Goethe-Zertifikat A2: Start Deutsch 2 حداقل سن 16 سال توصیه می شود.
 • برای شرکت در آزمونGoethe-Zertifikat A2: Start Deutsch 2 ، داوطلبان باید مهارت های زبان آلمانی متناسب با سطح دوم صلاحیت (A2) چارچوب مرجع مشترک اروپایی زبان ها (CEFR) را داشته باشند.
 • برای رسیدن به این سطح، داوطلبان باید بسته به دانش قبلی و شرایط یادگیری خود، بین 200 تا 350 کلاس 45 دقیقه ای را گذرانده باشند.

توانایی های زبانی فرد دریافت کننده ی مدرک A2 آلمانی چیست؟

قبولی در آزمون A2 آلمانی نشان می دهد که شما می توانید:

درک و استفاده از جملات و عبارات رایج در موقعیت های روزمره در شرایط ساده و عادی، توانایی تبادل اطلاعات در مورد موضوعات آشنا و مشترک، درباره سوابق و تحصیلات، محیط اطراف و سایر موارد مرتبط با نیازهای فوری خود را به روشی ساده توصیف کنید.

نمونه مقالات، شرایط، محتویات آزمون و اطلاعات بیشتر درباره تمرینات عملی آزمون برای کمک به شما در سایت رسمی موسسات گوته قابل دسترسی است.

دوست دارید چگونه آلمانی یاد بگیرید؟

دوره های متفاوت زبان آلمانی به شرح زیر می باشند:

 • دوره های فشرده
 • دوره های کوتاه
 • دوره های عصر
 • دوره های صبح
 • دوره های آخر هفته

مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به سطح  a2آلمانی  

یادگیری یک فرایند فردی است. اینکه شما برای رسیدن به یک سطح، چه مقدار زمان نیاز دارید، به عوامل مختلف و همچنین عوامل فردی مانند تعهد، زمان سرمایه گذاری شده و استفاده از پیشنهادات اوقات فراغت و تمرینات اضافی بستگی دارد.

اگر قبلاً یک یا چند زبان یاد گرفته باشید و مدرک زبان A1  را دارید، معمولاً آلمانی را سریعتر یاد می گیرید. این که شما یک دوره زبان آلمانی a2 را در کجا بگذرانید، تفاوت زیادی ایجاد می کند. مثلاً شرکت در کلاس های A2 آلمانی در کشور آلمان، جایی که زبان بومی آلمانی است و می توانید در خارج از کلاس، زبان آلمانی را نیز بشنوید و صحبت کنید، روند یادگیری را سرعت میبخشد.

فشردگی دروس (دوره فشرده یا عصرانه و غیره) نیز برای فرایند یادگیری مهم است.

دریافت مدرک  A2 آلمانی  در موسسه گوته

متقاضیان می توانند در یکی از انستیتو های گوته واقع در سراسر جهان یا با یکی از شرکای آزمون گوته که در کشور یا شهر آنها واقع شده است، در امتحان مدرک  A2 آلمانی شرکت کنند. کشوری را که می خواهید در آن امتحان دهید انتخاب کنید تا از گزینه های موجود در آنجا مطلع شوید.

دریافت مدرک A2 آلمانی در موسسه گوته

دریافت مدرک A2 آلمانی در موسسه گوته

لطفاً برای اطلاع از تاریخ و قیمت آزمون زبان آلمانی A2، مستقیماً با مرکز امتحان مورد نظر در شهر یا کشور خود تماس بگیرید.

درباره موسسه دریافت مدرک a2 آلمانی گوته

این موسسه نه تنها امتحانات مدرک زبان آلمانی a2 را برگزار می کند بلکه کلاس های آموزش زبان آلمانی برای شرکت در آزمون مدرک زبان آلمانی a2 و همچنین دریافت مدرک a2 آلمانی نیز برگزار می نماید. در واقع موسسه گوته مشهورترین ارائه دهنده آموزش زبان آلمانی در سراسر جهان است.

آموزش زبان آلمانی a2  به صورت آنلاین

اگر قادر به پیدا کردن دوره ی مورد نظر خود در محل زندگیتان نیستید، همیشه می توانید یکی از دوره های مدرک زبان آلمانی a2 به صورت آموزش از راه دور را در نظر بگیرید و زبان آلمانی را بصورت آنلاین یاد بگیرید. البته باید توجه داشته باشید که فقط برای برخی از امتحانات، مواد آموزش از راه دور و دوره های آنلاین در دسترس است.

سخن پایانی

شما می توانید با در نظر گرفتن اهداف خود، در کلاس های مدرک زبان آلمانی مورد نظر خود شرکت کنید. توجه داشته باشید که بیشتر دانشگاه های آلمان مدرک زبان آلمانی b2-c1 می پذیرند و مدرک a2  آلمانی مورد قبول نیست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه ی حقوقی وکلای برگزیده ی اصطهباناتی تماس حاصل کنید.

سوالات متداول در ارتباط با مدرک a2 آلمانی

 1. آیا من به عنوان یک داوطلب با نیازهای خاص می توانم در آزمون مدرک a2 آلمانی شرکت کنم؟

بله، نوع و درجه نیازهای خاص باید هنگام ثبت نام در آزمون مشخص شود و توسط گواهی پزشکی مستند شود.

 1. کلاس های مدرک a2 زبان آلمانی چه مدت طول می کشد؟

بسته به نوع موسسه و نوع دوره دریافت مدرک ممکن است 6-8 هفته طول بکشد.

 1. چند وقت یکبار می توانم در امتحان مدرک a2آلمانی  شرکت کرد؟

امتحان می تواند به دفعات مورد نیاز تکرار شود.

 1. مدرک a2 آلمانی من چه مدت معتبر است؟

گواهینامه های گوته A1 تا C2 به طور نامحدود معتبر هستند اما بسیاری از موسسات و کارفرمایان به گواهی نامه ای احتیاج دارند که بیش از دو سال از آن نگذشته نباشد.

 1. در صورت گم شدن مدرک a2 آلمانی چه کاری می توان انجام داد؟

نسخه المثنی صادر نمی شود اما اگر آزمون کمتر از 10 سال قبل انجام شده باشد، مرکز امتحانی که در آن امتحان دادید می تواند با پرداخت هزینه، مدرک زبان آلمانی a2 جایگزینی صادر کند.

 1. در صورت تغییر نام می توان مدرک a2 جدیدی دریافت کرد؟

در صورت تغییر نام نه مدرک زبان جدید صادر می شود و نه مدرک جایگزینی.

 1. کجا می توان کپی مدرک a2 آلمانی را تأیید کرد؟

مدرک را می توان توسط هر مقام عمومی ) دادگاه ، وزارتخانه ، مدرسه ، بانک یا موارد دیگر (برای اهداف تحصیل تأیید کرد.

 1. کجا می توانم مدرک a2 آلمانی را ترجمه کرد؟

توسط یک مترجم مورد تأیید دولت یا یک در یک دارالترجمه معتبر مدرک زبان آلمانی   a2را می توان ترجمه کرد.

2/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

1 دیدگاه برای “مدرک a2 آلمانی – شرایط و محتوای آزمون برای قبولی

 1. ایلمان گفت:

  ممنون از اطلاعات مفیدی که دادین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *