فیزیوتراپی درگرجستان

دانشگاه های پزشکی گرجستان و مدارس فیزیوتراپی در این کشور با بررسی مقدمات ارائه شده، بسیار هستند و گفته ها حاکی از آن است که در گرجستان 17 مدرسه وجود دارد که برنامه های فیزیوتراپی درگرجستان را ارائه می دهند. یک مرور کلی از ده برنامه موجود در مدارس توسط کارشناس موسسه حقوقی توسعه گران مهر، اطلاعات مورد نیاز و اطلاعات تحصیلی را  که نیاز است بخوانید، در اختیار شما قرار می دهد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل رشته فیزیوتراپی درگرجستان

در گرجستان مدارس مختلف فیزیوتراپی وجود دارد که برنامه های تحصیلی زیادی را برای دانشجویان ساکن دولت گرجستان ارائه میدهند. دانشکده های فیزیوتراپی در گرجستان باید با انجمن  فیزیوتراپی امریکایی مجوز بگیرند تا بتوانند به متقاضیان مدرک دهند.در اینجا لیستی از مدارس جراحی فیزیکی معتبر در گرجستان ذکر شده است:دانشگاه اموری

 1. دانشگاه دولتی آرمسترانگ آتلانتیک
 2. دانشکده پزشکی گرجستان
 3. دانشگاه علوم بهداشت گرجستان
 4. دانشگاه دولتی گرجستان

در کنار مدارس جراحی مبتنی بر دانشگاه فیزیوتراپی در گرجستان، دانشگاه های مختلفی وجود دارد که برنامه های تحصیلی در رابطه با فیزیوتراپی ارائه می دهند،که  شامل موسسات مانند دانشکده حرفه ای پن فاستر و دانشگاه گراند کانیون می باشد. برنامه ها محبوب ترین دوره های ارائه شده توسط این موسسات عبارتند از: کارشناسی ارشد علوم در فیزیوتراپی و دکتر فیزیوتراپی(DPT). این مدارک تخصصی نیاز به تکمیل سطح لیسانس در زمینه مرتبط با مراقبت های بهداشتی دارد. کارشناسی ارشد در فیزیوتراپی حدود 2 سال برای اتمام تحصیلات و برای اتمام تحصیلات دکترای فیزیوتراپی بعلاوه اخذ مدرک 3 سال طول می کشد.

مدت زمان لازم برای دریافت مدرک فیزیوتراپی در گرجستان چقدر است؟

شما می توانید یک دوره کارشناسی ارشد در فیزیوتراپی را در چهار سال کامل کنید. اما برای شروع کار به عنوان یک درمانگر فیزیکی، به مدارک بالاتری نیاز خواهید داشت. شما باید دوره ی(دی پی تی) را تکمیل کنید که به طور معمول در حدود 30 تا 36 ماه زمان میبرد تا کامل شود. پس علاوه بر 4 سال تحصیل در دوره لیسانس،شما 3 سال دیگر را در دوره (دی پی تی) سپری خواهید کرد.

بنابراین ، برای تبدیل شدن به یک دکتر فیزیوتراپ در گرجستان حداقل 7 سال زمان لازم است. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

شرایط اخذ پذیرش رشته فیزیوتراپی از دانشگاه های گرجستان

برای دریافت مدرک فیزیوتراپی در گرجستان ابتدا باید 4 سال تحصیلی را در مقطع کارشناسی تکمیل کنید. پس از گذشت 3 سال از برنامه دکترا در درمان فیزیکی. این برنامه ها به شما نیاز دارند که دوره هایی نظیر آمار کلی، روانشناسی، فیزیک عمومی،آناتومی مقایسه ای و بیولوژی، آسیب شناسی و مدیریت پزشکی، سیاست عمومی و پیشگیری از بیماری ها و غیره را کامل کنید.

شرایط اخذ پذیرش رشته فیزیوتراپی از دانشگاه های گرجستان

شرایط اخذ پذیرش رشته فیزیوتراپی از دانشگاه های گرجستان

دیپلم یا مدرک دبیرستان

از دانشجویان مدرک دبیرستانشان را درخواست خواهند کرد که یک کپی از نتایج آموزش متوسطه و همچنین اطلاعات مربوط به رشته های مورد نظر برای ادامه تحصیل و همچنین مستندات از کشور خود را فراهم کنند تا حق تحصیل در دانشگاه در گرجستان را داشته باشند.

سلامت کامل

متقاضیان ملزم به ارائه یک گواهی سلامت هستند که نشان می دهد آنها از لحاظ فیزیکی و ذهنی مناسب تحصیل در موسسات آموزشی عالی در گرجستان هستند.

تسلط بر زبان انگلیسی یا روسی

پیش شرط پذیرش در همه مقوله های برنامه های آموزشی( دانشجویان یک مرحله ای و تحصیلات تکمیلی) این است که دانش زبان انگلیسی در حداقل سطح به منظور تحصیل در دانشگاه باشد به ویژه: در صورت ارائه مدارک آیلتس و تافل متقاضی  برای رشته مربوطه بدون بررسی پذیرفته خواهد شد. متقاضیانی که فاقد گواهی هستند باید در زبان انگلیسی در مرکز زبان انگلیسی دانشگاه امتحان دهند یا باید 1 سال قبل از ورود به دانشگاه به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. متقاضیانی که زبان مادری آنها انگلیسی است نیازی به ارائه مدرک  یا امتحان دادن، ندارند.

پذیرش دانشگاه های پزشکی:

 • پرستاری:3-4 سال زمان میبرد.
 • فیزیوتراپی:3-4 سال زمان میبرد
 • پزشکی تخصصی:3-6 سال زمان میبرد.

بهترین دانشگاه های گرجستان برای تحصیل رشته فیزیوتراپی

 • دانشگاه آگوستا

دانشگاه آگوستا واقع در دانشگاه علوم پزشکی گرجستان واقع شده است و اکنون  به سادگی به عنوان دانشگاه پزشکی شناخته می شود. این تنها مدرسه پزشکی دولتی در گرجستان است که بیش از 100 سایت آموزشی بالینی را در سر تا سر ایالت گرجستان تامین میکند. دانشجویان می توانند تجربه کلینیکی را از تنها مطب پزشک در محیط های شهری تا بیمارستان های شهر کسب کنند. این علاوه بر دکترای پزشکی(ام دی) مدرک دکترای خود را در رشته پزشکی ارائه می دهد.

 • دانشگاه اموری

دانشگاه اموری واقع در آتلانتا است که برنامه آموزشی ابتکاری را ارائه میدهد که شامل تجربه سرپایی برای دانشجویان سال اول و طیف گسترده ای از جایگاه های بالینی برای دانشجویان است. علاوه بر پزشکی که در دانشکده پزشکی ارائه می شود. دانشگاه اموری چندین رشته دو گانه را ارائه میدهد که پزشکان را برای انجام تحقیقات یا کار در بخش بهداشت عمومی آماده می سازد.دانشجویان همچنین ممکن است در مدیریت کسب و کار و یا کارشناسی ارشد در اخلاق زیستی علاوه بر پزشکی به مدرک پزشکی دست پیدا کنند.

 • دانشگاه مرسر

دانشکده پزشکی دانشگاه مرسر در دو منطقه خود در ماکون و ساوانا، تنها ساکنان بومی گرجستان را پذیرش میکند. این دانشگاه از یک برنامه درسی آموزشی مبتنی بر مساله استفاده میکند، که بر روی یک رویکرد یادگیری متمرکز به جای سخنرانی تمرکز دارد. گروه های دانشجویی کوچک هستند و اعضای هیئت علمی  به عنوان معلم برای تسهیل دوره های حل مسئله دانشجویی مشغول به کار هستند. قرار گرفتن در معرض تجربه بالینی در چند هفته اول شروع می شود. چرخش های بالینی در سال سوم آغاز می شوند و دانشجویان در سال چهارم به مراکز خدمات رسانی می پردازند.

 • دانشگاه پزشکی مورهوس

کالج پزشکی  تاریخی سیاه و سفید مورهوس در شهر آتلانتا واقع شده است. این دانشگاه دارای تعهدی نسبت به تنوع و نژادپرستی دانشجویان است که پیشینه  قومی را در زمینه پزشکی نشان میدهد. برنامه درسی شامل آموزش در کلاس درس می شود.آزمایشگاه ها و آموزش بالینی در بیمارستان تدریس میشود که وابسته به گریدی مموریال است و بیش از 12 تسهیلات بهداشتی دیگر در این منطقه مشارکت دارند.این دانشگاه همچنین دارای مدرک دکتری دوساله در علوم زیست پزشکی، مدرک کارشناسی ارشد و بهداشت عمومی و برنامه کارشناسی ارشد می باشد.

رتبه و رنکینگ دانشگاه های گرجستان برای تحصیل رشته فیزیوتراپی

دانشگاه پزشکی اموری:

دانشکده پزشکی اموری در سال 1854 تاسیس شده است. دانشکده پزشکی اموری بخشی از دانشگاه اموری است. دانشکده پزشکی دروس تمام وقت را ارائه میدهد.

 • تاسیس: 1854
 • رتبه بندی: در رتبه دوم قرار دارد.

دانشگاه پزشکی مرسر:

در سال 1982 تاسیس شده است. دانشکده پزشکی دانشگاه مرسر جزء مرکز تحقیقات علوم بهداشتی دانشگاه مرسر است.

 • تاسیس:1982
 • رتبه بندی: در رتبه سوم قرار دارد.

دانشگاه پزشکی مورهوس:

دانشکده مور هوس در سال 1975 تاسیس شده است. دانشکده پزشکی مورهوس یک دانشکده پزشکی آموزشی است. دانشگاه پزشکی مورهوس رهبر مورد اعتماد در آموزش و پرورش است که متعهد به از بین بردن تفاوت های بهداشتی در زمینه مراقبت های بهداشتی است تا تغییرات واقعی را تجربه کند.

 • تاسیس: سال 1975
 • رتبه: در رتبه چهارم قرار دارد.

دانشگاه فیلادلفیا- دانشکده پزشکی

دانشگاه پزشکی  گرجستان- دانشکده فیلادلفیا در سال 1899 تاسیس شد. دانشکده پزشکی فیلادلفیا یک دانشگاه خصوصی و غیر انتفاعی است که در دانشگاه اصلی فیلادلفیا قرار دارد.

 • تاسیس در سال:1899
 • رتبه:در رتبه پنجم قرار دارد.

دانشگاه ایالتی- موسسه تحقیقات پزشکی ایلیا

این دانشگاه در سال 2006 تاسیس شد. دانشگاه دولتی ایلیا گرجستان یک موسسه  آموزش عالی تحقیقات پزشکی است. موسسه تحقیقات پزشکی دوره ای تحصیلات تکمیلی دانشجویان علوم پزشکی را ارائه میدهد:

اپیدمیولوژی بالینی و بیوشیمی، نورولوژی، روانشناسی، جراحی دهان و فک و صورت، آناتومی بالینی، بیوتکنولوژی. دوره های آموزشی  مطالعات تحت چارچوب نظری و عملی ارائه شده است.

 • تاسیس شده در سال:2006
 • رتبه بندی: در رتبه ششم قرار دارد.

دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس:

این دانشگاه در سال 1918 تاسیس شده است و یک دانشگاه پزشکی پیشرو در تفلیس گرجستان است. تقریبا 7500 دانشجوی کارشناسی و 3000 دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه در حدود 25 درصد از کسانی که از کشورهای خارجی هستند، وجود دارد. دانشگاه علوم پزشکی تفلیس تحت برنامه ارزیابی نهادی انجمن اروپایی قرار گرفته است.

 • تاسیس شده در سال:1918
 • رتبه بندی: در رتبه هفتم قرار دارد.

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در گرجستان

دانشگاه پزشکی اموری در سال 1854 تاسیس شده است، دانشکده پزشکی بخشی از دانشگاه اموری است. دانشگاه پزشکی مدرک دکتری تمام وقت برای دانشکده پزشکی ارائه میدهد. برنامه های کارشناسی ارشد در رشته بیهوشی و رشته های مشاوره ژنتیک  در فیزیوتراپی و آموزش دستیار پزشک در برنامه های مقدماتی مشترک با سایر بخش های فارغ التحصیلان دیگر را آموزش میدهند. دانشگاه پزشکی اموری به طور مداوم در میان موسسات عالی برای آموزش زیست پزشکی، مراقبت های بالینی و تحقیق در ایالت متحده قرار دارد.

 • هزینه های تحصیل:43.300 دلار امریکا است.

دانشگاه پزشکی مرسر:

دانشکده پزشکی دانشگاه مرسر در سال 1982 تاسیس شده است و بخشی از مرکز علوم بهداشت دانشگاه مرسر است. دکترای پزشکی از سوی( ام یو اس ام) ارائه شد. شماری از برنامه های دیگر در این موسسه از طریق دانشگاه مرسر،بخش بالینی دانشکده پزشکی دانشگاه مرسر صورت میگیرد که از طریق آن پزشکان هیئت علمی پزشکی و خانواده به بیماران در حین حمایت از محیط یادگیری بالینی برای دانشگاه مرسر، مراقبت های پزشکی ارائه میدهند.

 • هزینه تحصیل در هر ساعت: 900 دلار امریکا می باشد.

دانشگاه پزشکی مورهوس:

دانشکده مورهوس در سال 1975 تاسیس شده است. دانشکده مورهوس یک دانشکده پزشکی آموزشی است. دانشگاه پزشکی مورهوس رهبر مورد اعتماد در آموزش و پرورش بهداشت و درمان است. متعهد به از بین بردن تفاوت های بهداشتی و پیشرفت در زمینه مراقبت های بهداشتی برای تغییرات واقعی است. از طریق مدرک MSM و برنامه های اقامت، دانشجویان ما به وضعیت امکانات هنری دسترسی دارند و از هیات علمی برجسته در یک محیط یادگیری طبقه متوسط استقبال می کنند.

 • هزینه تحصیل:26.468 دلار امریکا است.
هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در گرجستان

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در گرجستان

دانشگاه گرجستان – دانشکده پزشکی فیلادلفیا

در سال 1899 تاسیس شد. دانشکده پزشکی فیلادلفیا دانشگاهی امریکایی است که در دانشگاه اصلی فیلادلفیا قرار دارد. پی سی او ام، برنامه های روانشناسی دارویی اوستپتیک را ارائه میدهد و یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه های پزشکی در جهان است. پی سی  او ام مدرک دکترای خود را در دانشگاه علوم پزشکی ارائه کرد و در سال 1995 دکترای روانشناسی بالینی را در رشته روانشناسی آغاز کرد.

 • هزینه تحصیل: 50.700دلار امریکا می باشد.

دانشگاه دولتی ایلیا- موسسه تحقیقات پزشکی

در سال 2006 تاسیس شد و یک موسسه عالی تحقیقات پزشکی است. موسسه تحقیقات پزشکی دولتی ایلیا دوره های تحصیلات تکمیلی دانشجویان علوم پزشکی را ارائه میدهد: اپیدمیولوژی بالینی و بیوشیمی، مغز و اعصاب، عصب شناسی جراحی دهان و فک و صورت. آناتومی بالینی و بیو تکنولوژی.  دوره های آموزشی ارائه مطالعات چارچوب نظری و عملی است. این موسسه دوره های تحصیلی اختیاری را به دانشجویان دوره کارشناسی ارائه می دهد:

 • اصول کلی کمک های اولیه
 • هزینه تحصیل: نامشخص است.

دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس:

این دانشگاه در سال 1918 تاسیس شده است. دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس یکی از دانشگاه های پیشرو پزشکی گرجستان است. تقریبا 7500 دانشجوی کارشناسی  و 3000 دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه حدود 25 درصد از کسانی که از کشورهای خارجی هستند،. در دانشگاه وجود دارد. دانشگاه علوم پزشکی تفلیس تحت برنامه ارزیابی نهادی تحت حمایت انجمن اروپایی قرار گرفته است.

 • هزینه تحصیل: 10.000 دلار در سال است.

درآمد فیزیوتراپ در گرجستان

 • میانگین پایه حقو ق فیزیوتراپ سالانه 81.843  لاری=248.353 یورو می باشد.

توصیف شغل فیزیوتراپی از نظر پزشکی، درمان فیزیوتراپی بر روی بیمارانی است که از جراحات و یا عصب ماهیچه ای رنج می برند. بیماری های مفاصل و استخوان به منظور بازاریابی عملکرد. تسکین درد و جلوگیری از ناتوانی،  بررسی ارجاع پزشک( نسخه) وضعیت بیمار و سوابق پزشکی برای تعیین درمان فیزیکی درمانی مورد نیاز برنامه ها و توسعه برنامه های درمانی نوشته شده بر اساس ارزیابی داده های بیمار. ارزیابی و تست قابلیت عملکرد ادراکی حسی بیمار توسط موتور متحرک. بازده تنفسی و گردش خون، و یافته های ثبت شده برای توسعه یا تجدید نظر برنامه های درمانی برای توسعه یا اصلاح برنامه های  درمانی برای بهبود و حفظ عملکرد.

دستورالعمل ها،  انگیزه و کمک به بیمار برای انجام فعالیت های مختلف جسمانی مانند تمرین های غیر معمول، فعالیت های عملیاتی غیر فعال می کند فعالیت های روزمره زندگی، و در استفاده از دستیار و دستگاه های حمایتی  مانند قوطی ها و پروتز ها نیاز به مجوز دولتی دارند. به طور متوسط حقوق و دستمزد یک فیزیوتراپیست در تفلیس گرجستان 843 81 لاری است (650) بالاتر از میانگین حقوق جراحان در گرجستان است. حقوق و دستمزد بر اساس داده های مربوط به مطالعات حقوق و دستمزد به طور مستقیم از کارفرمایان و کارمندان ناشناس در شهر تفلیس جورجیا جمع آوری میشود.

 • حقوق سطح بالا:009 59 لاری
 • حقوق سطح ارشد:415 103 لاری

اگر شرایط تحصیل در دانشگاه های پزشکی گرجستان را دارید، میتوانید جهت دریافت اطلاعات در زمینه هزینه زندگی در گرجستان و مشاوره حضوری با مشاوران ما در دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *