سیستم آموزش عالی در هند

پس از چین و ایالات متحده آمریکا، سیستم آموزش عالی در هند رتبه سوم را به خود اختصاص داده که در این امر کمیسیون دانشگاهی، نماینده اصلی نظارت بر موسسات عالی است. بین سالهای 2000 تا 2010، هندوستان 20000 دانشگاه و کالج را که بیش از هشت میلیون دانش آموز در طول کار پذیرفته بودند، ساخت.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

سیستم آموزش عالی در هند جهت تحصیل

حوزه های علم و فناوری جهت تحصیل در هند توسط دولت این کشور در سطح دانشگاهی ترویج می شود، که منجر به ایجاد چندین موسسه تکنولوژیکی مانند موسسات تکنولوژی هند و موسسات هندی است، که باعث بردن جوایزی از سازمان های آموزشی جهانی شده است. علاوه بر این، موسسه علوم پزشکی هند در دهلی نو یکی از مراکز تحقیقاتی پیشرو در پیشرفت فناوری های پزشکی و روش های درمان است. مدارک تحصیلی اعطا شده در هند مطابق با نظام انگلیس است در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد که به عنوان “هنری” یا “علمی” درجه داده می شود. مدارک تحصیلی برای دانشجویانی که برنامه تحصیلی مشخص شده مربوط به رشته تحصیلی خود را تکمیل می کنند هم در دسترس است.

پذیرش در دانشگاه های هند

پذیرش در دانشگاه هند بر اساس نمره به دست آمده از مدرک تحصیلی دبیرستانی است که دانش آموزان دریافت می کنند. این مورد در رابطه با دانشگاه معتبرتر و فعال تر در هند بسیار رقابتی تر است در حقیقت آزمون All-India Pre-Med سالانه توسط 200،000 دانش آموز انجام می شود، که فقط 2000 مورد پذیرفته می شوند. دانشجویان بین المللی که تمایل دارند مدرک تحصیلات عالی خود را در هند کسب کنند، باید مدرک تکمیل حداقل 12 سال تحصیلات متوسطه در کشور خود را نشان دهند. دانش آموزان نیز باید امتحان ورودی را انجام بدهند و نتایج را به وزارت امور خارجی در دهلی نو ارسال کنند.

پذیرش در دانشگاه های هند

پذیرش در دانشگاه های هند

دوره های پزشکی در هند

پذیرش و امتحان ورودی مستقیم در برنامه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان و مهندسی در این کشور مجاز نیست، با این حال، برنامه های تحصیلی دیگر ممکن است نیازی به امتحان ورودی برای دانش آموزان خارجی نداشته باشند. نمرات امتحان ورودی تحصیلات عالی دانش آموز ممکن است برای واجد شرایط بودن دانش آموز در کالج های فنی خاص مورد استفاده قرار گیرد. دانش آموزانی که علاقه مند به کسب مدرک تحصیلی در هند می باشند باید این را بدانند که دانشگاه های دولتی، دانشجویان غیر هندی را قبول نمی کنند.

هزینه تحصیل در هند

هزینه تحصیل پزشکی هند و دیگر رشته ها به طرز چشمگیری متفاوت است، دانشگاه های دولتی بسیار ارزان تر از دانشگاه های خصوصی هستند، زیرا توسط دولت تامین می شوند. شهروندان هند معمولا به یک دانشگاه یا کالج عمومی کمتر از 100 دلار در سال می پردازند. هزینه های دانشگاه ها بسته به نوع موسسه و نوع برنامه تحصیلی می تواند بین 400 تا 25000 دلار در سال باشد. دانش آموزان غير هندي که در يک کالج خصوصی شرکت مي کنند، معمولا بر دانشجويان هندی ترجیح داده می شوند، عمدتا به این علت است که آنها برای پرداخت هزینه های تحصیل راحت تر عمل می کنند.

زبان تحصیل در هند

هند هیچ زبان رسمی ندارد، اما تقریبا نیمی از جمعیت هند به زبان هندی صحبت می کنند. زبانهای بنگالی، تلوگو، مراتی، تامیل، اردو و گجراتی زبان های دیگر هستند که دانش آموزان هنگام تحصیل در هند با آن مواجه می شوند. انگلیسی نیز توسط بسیاری از هندی ها صحبت می شود. دانش آموزانی که مایل به مطالعه موزیک، مذهب، معماری و هنر غربی هستند، هند را جایی مناسب برای یادگیری کامل در مورد این موضوعات می دانند علاوه بر این هند، برنامه های درجه بندی فناوری اطلاعات را برای دانش آموزانی که علاقه مند به کسب مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با زمینه کامپیوتر و فناوری اطلاعات هستند، ارائه می دهد.

بورس تحصیلی مختلف در هند در دسترس هستند. شرایط تحصیل و هزینه زندگی در هندوستان را از زبان مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بشنوید.

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *